Jump to content


Photo
- - - - -

Eksperimenti u bolnicama u srbiji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
33 replies to this topic

#1 novinarka011

novinarka011
  • Members
  • 10 posts

Posted 13 December 2007 - 10:09

Da li poznajete nekoga ko je ucestvovao u klinickim istrazivanjima lekova u Srbiji ili mozda sami imate neka iskustva o tome. Postoji mnogo neproverenih prica na tu temu, a problem je koliko sam do sada uspela da istrazim prilicno ozbiljan.

Edited by Anduril, 13 December 2007 - 13:21.


#2 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 13 December 2007 - 11:05

Da li poznajete nekoga ko je ucestvovao u klinickim istrazivanjima lekova u Srbiji ili mozda sami imate neka iskustva o tome. Postoji mnogo neproverenih prica na tu temu, a problem je koliko sam do sada uspela da istrazim prilicno ozbiljan.


Mozda bi temi pomoglo malo detaljnije price o tim primerima i nepotvrdjenim pricama, ili jos bolje nekim potvrdjenim.

#3 novinarka011

novinarka011
  • Members
  • 10 posts

Posted 13 December 2007 - 11:19

Radim ozbiljno istrazivanje na tu temu zato vas i pozivam da mi poognete. Pacijenti uglavnom ne zele da pricaju o tome boje se. Zato ljudi pomagajte, ozbiljna mafija i ozbiljne prevare su u pitanju.

#4 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 13 December 2007 - 11:35

Radim ozbiljno istrazivanje na tu temu zato vas i pozivam da mi poognete. Pacijenti uglavnom ne zele da pricaju o tome boje se. Zato ljudi pomagajte, ozbiljna mafija i ozbiljne prevare su u pitanju.


Najozbiljnije sam predlozio da iznesete malo vise detalja i ponesto sto vec znate da bi se tema malo pokrenula. Pitanje jeste zanimljivo.

#5 novinarka011

novinarka011
  • Members
  • 10 posts

Posted 13 December 2007 - 12:22

Ne mogu sada da otkrijem detalje do kojih sam dosla istrazujuci ovu temu, ali mogu otprilike da predocim kakva je situacija. Naime, rec je o jednom sistemu, punom rupa koje mnogi koriste da bi se bogatili, a sve naravno na stetu pacijenata. (Ima naravno i casnih izuzetka) U celu pricu su umesani lekari, osiguravajuca drustva, ljudi iz vlade.... Ako znate nekoga ko je prosao kroz celu pricu, ohrabrite ga da mi pomogne, korst je visestruka.

#6 FranziskaKafka

FranziskaKafka
  • Banned
  • 1,099 posts

Posted 13 December 2007 - 12:29

Ja znam stranu price koja se tice farmaceutskih kuca. I tu je sve cisto, nema rupa. :rolleyes:
Izes "novinara" koji informacije trazi po forumu. :huh: Da ne radis za Tabloid? ;)
Ako znas engleski, pogledaj ovde. Tu imas i naziv ustanova, konkretne lekare itd.

Da niste krenuli tako senzacionalisticki (vi "novinari"), cak bi i lekari pristali da vam daju informacije.
Uostalom, nismo jedina zemlja. Na ovom sajtu se navode cak 153 zemlje, a cik pogodi u kojoj ima najvise klinickih ispitivanja? (Odgovor: u SAD.)
:D
Cak nas je i Crna Gora stigla po broju studija. Iza nas su jedino BH i Albanija. Ispitivanja se vrse cak i na Kubi! :)

Edited by FranziskaKafka, 13 December 2007 - 12:45.


#7 novinarka011

novinarka011
  • Members
  • 10 posts

Posted 13 December 2007 - 12:34

hahahaha ne trazim informacije nego ljude :rolleyes:. Oni ce mi dati informacije koje se potom proveravaju. Forum je isto sto i kafana, a u kafani mozes da saznas svasta. Greska je jedino ako to ne proveris.

#8 FranziskaKafka

FranziskaKafka
  • Banned
  • 1,099 posts

Posted 13 December 2007 - 12:40

Pa i ti ljudi se traze u tzv. stvarnom zivotu. Valjda vi novinari imate "vezu". :rolleyes:

#9 FranziskaKafka

FranziskaKafka
  • Banned
  • 1,099 posts

Posted 13 December 2007 - 12:50

Zato ljudi pomagajte, ozbiljna mafija i ozbiljne prevare su u pitanju.

Je l' problem ovoliko ozbiljan? Je l' ova mafija u pitanju? Mislim da je takva senzacionalisticka nebuloza vec napisana. :huh: I oni su protiv mafije. :rolleyes:

#10 novinarka011

novinarka011
  • Members
  • 10 posts

Posted 13 December 2007 - 13:33

Zbog takvih "novinara" situacija i jeste ovakva. Ocigledno je da te prica ne pogadja licno, ali znas nikada se ne zna... No, mislim da ova komunkacija ne pomaze ni tebi ni meni.

#11 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 13 December 2007 - 22:23

Radim ozbiljno istrazivanje na tu temu zato vas i pozivam da mi poognete. Pacijenti uglavnom ne zele da pricaju o tome boje se. Zato ljudi pomagajte, ozbiljna mafija i ozbiljne prevare su u pitanju.


Aha. Bolje prvo ozbiljno istraži pravopis.

#12 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 13 December 2007 - 22:36

znam ja, ali ne mogu da kazem... stotine pacijenata podvrgnuto toksicnoj supstanci ... niko ne objavljuje rezultate, cuvaju je kao najvecu drzavnu tajnu, boje se da neko ne sazna...i znam da je u to ukjluceno mnogo ljudi, na razlicitim polozajima, neki i iz vladinih struktura ... mislim da je ovo vrlo ozbiljna situacija, a cini mi se da ce na kraju neki koji imaju akcije ove farmaceutske kuce imati pozamasnu finansijsku korist...za to vreme se pacijenti vode kao brojevi - to sto ih je snaslo je uzas!

#13 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 14 December 2007 - 01:34

strasno!
mr smith, welcome back:)
nego jel' to pricas o onim uzasnim posledicama dihidrogen-monoksida (DHMO, na engelskom dihydrogen-monoxide)?
To je tek zavera, prakticno svetskih razmera, i umesano je mnogo vise indrustrijskih mocnika nego samo farmaceutikals. postoji i website ali je prava bruka da se o tome ne cuje vise od toga. Ja nemam konkretne primere koje mogu da podelim, ali znam pouzdano da je upotreba i zagadjenost ovom supstancom u srbiji izuzetno rasirena, do te mere da ima izvestaja da je prisutna u prakticno svim namirnicama koje se u srbiji mogu kupiti. Cak i u vazduhu!
Zasto o tome niko ne pise? Ili je to deo iste price?

#14 novinarka011

novinarka011
  • Members
  • 10 posts

Posted 14 December 2007 - 09:37

Pazi, to je samo jedan aspekt cele price. Sve je toliko zamrseno da se pitam kako cu isplivati iz svega :rolleyes: .

Saznala sam do sada masu stvari, problem mi je to sto pacijenti do kojih sam dosla ne zele javno da pricaju o svemu tome. Donekle razumem njihov strah, ali opet mi nije jasno kako ne zele da pomognu da se to ne ponovi nekom drugom. A, da vam ne pricam o tome kakve pare zgrcu osiguravajuca drustva koja NIKADA nikome nisu isplatila novac iako je pretrpeo "stetu" za vreme eksperimenta....

#15 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 14 December 2007 - 09:46

Pazi, to je samo jedan aspekt cele price. Sve je toliko zamrseno da se pitam kako cu isplivati iz svega :huh: .

Saznala sam do sada masu stvari, problem mi je to sto pacijenti do kojih sam dosla ne zele javno da pricaju o svemu tome. Donekle razumem njihov strah, ali opet mi nije jasno kako ne zele da pomognu da se to ne ponovi nekom drugom. A, da vam ne pricam o tome kakve pare zgrcu osiguravajuca drustva koja NIKADA nikome nisu isplatila novac iako je pretrpeo "stetu" za vreme eksperimenta....


Molim te nemoj da se primas i da trosis vreme na DHMO :rolleyes: to je stara fora, pitaj nekoga ko zna hemiju da ti objasni.
Inace, moracemo da te zezamo dokle god ubacujes samo insinuacije na senzacionalisticke traceve bez da nesto prilozis. posto neminovno zvuci kao da ili dizes tenziju pre objavljivanja nekog tabloidnog teksta bez dokaza ili da siris glasine zato sto imas nesto protiv nekoga u nekoj apoteci/.bolnici/osiguravajucem zavodu...