Jump to content


Photo
- - - - -

"Demokratska" medisjka blokada sudjenja Seselju


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
80 replies to this topic

#16 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 13 December 2007 - 09:54

Nesh vidim da budno pratis moja izlaganja i osecam tvoj bes u nekima od njih..

Eto danas je bio drugi dan sudjenja pa mi navedi od ovih nasih novinskih agencija koja je objavila nesto o Seselju na Internetu u ova zadnja 2 dana?

A zašto bi trebalo obavezno da nešto objave? Da li hoćeš da kažeš da Šešelj svaki put kad zine po defaultu rekne nešto strašno pametno, istorijsko i epohalno, što se mora zabeležiti za buduća pokolenja?
Na primer, mene, kao i svakog izdajnika i stranog plaćenika koji drži so sebe, suđenje tom bolesniku zanima koliko i dokumentarac o polnim organima zanzibarske kišne gliste. Ne bih pratio to suđenje taman da mi SRS instalira u svaku sobu (i WC) videobim s direktnom satelitskom vezom sa Hagom 24 sata dnevno.
Ali koga to suđenje stvarno zanima, ima načina da ga prati i nema ni govora o nekakvoj "medijskoj blokadi".

#17 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 13 December 2007 - 10:08

Eto danas je bio drugi dan sudjenja pa mi navedi od ovih nasih novinskih agencija koja je objavila nesto o Seselju na Internetu u ova zadnja 2 dana?

Blokada, nego sta! :rolleyes:

#18 nighty

nighty
  • Members
  • 1,793 posts

Posted 13 December 2007 - 10:19

Na primer, mene, kao i svakog izdajnika i stranog plaćenika koji drži so sebe, suđenje tom bolesniku zanima koliko i dokumentarac o polnim organima zanzibarske kišne gliste.

Nemoj tako, ja pratim Animal Planet i ova tvoja tema bi baš bila interesantna! Kako se razmnožavaju, koliko plodnih dana imaju, gde legu mlade, da li su polno aktivni preko cele godine ili ne ... :rolleyes:

Edited by nighty, 13 December 2007 - 10:21.


#19 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 13 December 2007 - 12:05

Pa nije tacno da ne pustaju, bilo nocas na RTS 2...moram da priznam da ce onaj tupavi Seselj bolje odraditi posao nego gdja Dall ako bude nastavio onako da se ponasa i da se brani. Pokojni Milosevic je bio marka za njega.

#20 gagast

gagast
  • Members
  • 3,503 posts

Posted 13 December 2007 - 13:46

Brzo će da se iznervira i da krene da vređa i psuje onako kako sam on to ume. Ljubomoran je što grobar na izborima osvaja više glasova nego on svojevremeno pa će krenuti da baljezga u predizbornoj kampanji.

#21 triki

triki
  • Members
  • 56 posts

Posted 13 December 2007 - 17:25

A zašto bi trebalo obavezno da nešto objave? Da li hoćeš da kažeš da Šešelj svaki put kad zine po defaultu rekne nešto strašno pametno, istorijsko i epohalno, što se mora zabeležiti za buduća pokolenja?
Na primer, mene, kao i svakog izdajnika i stranog plaćenika koji drži so sebe, suđenje tom bolesniku zanima koliko i dokumentarac o polnim organima zanzibarske kišne gliste. Ne bih pratio to suđenje taman da mi SRS instalira u svaku sobu (i WC) videobim s direktnom satelitskom vezom sa Hagom 24 sata dnevno.
Ali koga to suđenje stvarno zanima, ima načina da ga prati i nema ni govora o nekakvoj "medijskoj blokadi".


Zato sto je to trazilo milion ljudi u Srbiji sa potpisom a demokratija na osnovu toga to mora obezbediti.

Izgleda da vecina vas ne shvata sta je to demokratija i kako ona funkcionise, za vas je demokratija kada se radi u korist vasih interesa a nije kada radi u sluzbi svih gradjana ove drzave.

Zar se nismo borili protiv Milosevica pored svega i zbog medijske izolacije.

A Nesh mi odgovara da nije ima vremena proveriti sta pise a pre toga mi rekao da nisam u pravu, pa jel ima neki malo ozbiljni sagovornik?

A ovaj biser Vuka Karadzica me uci da se d pise malo a ne zna da se u Srpskom jeziku je koristi "s" u njegovom primeru neko "sa"...

#22 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 13 December 2007 - 17:33

blah blah


Nisi primetio da te je nekoliko ljudi optuzilo da lazes i da se detalji sudjenja prenose i na RTSu i na websiteu b92?
Stvarno mislis da ako napises gomilu lazi u tvom postu neko ce da nasedne i nece proveriti da li je istina to sto pises?

Nego, moderatori, jel' uobicajeno ovako tendenciozno postavljene teme sa lazima u naslovu i uvodu ostavljati na politici umesto da se posalju na deponiju?

#23 triki

triki
  • Members
  • 56 posts

Posted 13 December 2007 - 18:28

Gospodine Sheridan molio bih vas da se ne sluzite lazima kada navodite moje citate.

Ja nigde i nikad nisam koristio termine "blah blah" koje ste vi naveli kao moj citat!

Ja znam da vi pokusavate skrenuti moderatoru paznju na mene posto se ne uklapam u profil vas nekolicine, koji u nedostatku argumenata nastojite traziti gramaticke greske u mojim izlaganjima, kako bi skrenuli ostale sagovornike sa teme.

RTS kasni sa snimcima 2 dana a ja sam navodio novinske agencije kao primere a ne televizijske kuce.

#24 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 13 December 2007 - 18:34

Gospodine Sheridan molio bih vas da se ne sluzite lazima kada navodite moje citate.

Ja nigde i nikad nisam koristio termine "blah blah" koje ste vi naveli kao moj citat!

Ja znam da vi pokusavate skrenuti moderatoru paznju na mene posto se ne uklapam u profil vas nekolicine, koji u nedostatku argumenata nastojite traziti gramaticke greske u mojim izlaganjima, kako bi skrenuli ostale sagovornike sa teme.

RTS kasni sa snimcima 2 dana a ja sam navodio novinske agencije kao primere a ne televizijske kuce.


Ja to negde ukazao na gramaticke greske? Ajde nadji molim te.
I ne podmeci - ukazujem moderatorima na ovaj topik zato sto je tendenciozno postavljen i zato sto ti lazes i podmeces.
Ako to (objektivnu diskusiju i ne-laganje) podrazumevas pod profilom nas nekolicine, onda ok.

#25 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 13 December 2007 - 18:39

ne ne, covek je potpuno u pravu, evo sad gledam program i nema "Crime story" veceras :rolleyes:

#26 Nesh

Nesh
  • Members
  • 2,750 posts

Posted 13 December 2007 - 18:43

A Nesh mi odgovara da nije ima vremena proveriti sta pise a pre toga mi rekao da nisam u pravu, pa jel ima neki malo ozbiljni sagovornik?


Pa da li ti citas napisano? :rolleyes:
Ako citas, da li razumes procitano? :huh:
O kakvoj se medijskoj blokadi moze govoriti kad na drzavnoj televiziji ide snimak celog toka sudjenja...dakle, jos jednom: snimak celog toka sudjenja?
Da li taj snimak treba da se vrti 24 casa dnevno na svim televizijama ili je dovoljno da ide jednom na "javnom" "servisu"?
Dakle, da li se prosecan gradjanin moze informisati o sudjenju?
Hoces li odgovoriti na tu sitnicu, pre nego sto nekoga proglasis neozbiljnim sagovornikom? :)
O sudjenju izvestava B92 u vestima i na sajtu, imas tekstove u Danasu, Politici, na sajtu agencije Beta...Da li je to dovoljno ili treba da proverim i ostale medije? ;)
Kako ti zamisljas izvestavanje koje bi ti se dojmilo?

Edited by Nesh, 13 December 2007 - 18:43.


#27 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 13 December 2007 - 18:47

Gospodine Sheridan molio bih vas

Mozes ti da ga molis koliko hoces ali njemu padne mrak na oci kada vidi tvoj avitar.

#28 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 13 December 2007 - 18:48

Zato sto je to trazilo milion ljudi u Srbiji sa potpisom a demokratija na osnovu toga to mora obezbediti.Izgleda da vecina vas ne shvata sta je to demokratija i kako ona funkcionise, za vas je demokratija kada se radi u korist vasih interesa a nije kada radi u sluzbi svih gradjana ove drzave.

Zar se nismo borili protiv Milosevica pored svega i zbog medijske izolacije.
A Nesh mi odgovara da nije ima vremena proveriti sta pise a pre toga mi rekao da nisam u pravu, pa jel ima neki malo ozbiljni sagovornik?

A ovaj biser Vuka Karadzica me uci da se d pise malo a ne zna da se u Srpskom jeziku je koristi "s" u njegovom primeru neko "sa"...

Cekaj bre, milion ljudi u Srbiji otislo u neke gradske skupshtine ,pionirske dvorane,
domove kulture i tamo ozbiljno, uz pokazivanje licne karte potpisali zahtev
za prenosenje tog sudjenja?

Od kud ti taj podatak da to zeli milion ljudi u Srbiji?

#29 new jersey success-story

new jersey success-story
  • Members
  • 3 posts

Posted 13 December 2007 - 18:49

Pa nije tacno da ne pustaju, bilo nocas na RTS 2...moram da priznam da ce onaj tupavi Seselj bolje odraditi posao nego gdja Dall ako bude nastavio onako da se ponasa i da se brani. Pokojni Milosevic je bio marka za njega.


Kao da nismo gledali isti proces?

Kakav god da je, pokazao se kvalifikovanijim i lukavijim (pa samim tim i pametnijim) od one budale ciji se svaki 'dokaz' na kraju pokazao kao jedan veoma neubedljiv, hipoteticki pristup. A sve zasluge idu upravo Seselju. Gdju Dall ne zelim da pominjem, toliko se zalagala za postovanje sudskog veca da se cinilo da joj je drazi Hag nego Seselju kokarda. Nije cak ni pateticno, licila je na one OS drukare iz prvih klupa, sve sa lastama :rolleyes: Jedino sto je u sudnicu ne uvodi mama.
Veliki minus za tuzilastvo, mada je taj cirkus i bio u najavi.


ps. Interesuje me da li se za nepostovanje Haga dobija ban? Procitah 'pravila upotrebe foruma' pa ne znam kako da definisem pitanje 'velicanja ratnih zlocinaca', kad posmatrajuci pravni aspekt odluku o zlocinima i o tome ko je zlocinac donosi upravo Hag.

#30 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 13 December 2007 - 19:16

Ma Haški procesi su debilni i glupi! Ja ne znam da li je to posledica slabe pripreme slučajeva ili nezainteresovanosti onih koji su ga napravili po principu " Samo ga tutnite u Hag i gotovo, on je već osudjen" ali činjenica je da se i ovaj proces Šešelju vodi kao i proces pokojnom SMu. Diletantski. Sinoć sam se zgrozio gledajući onog šmokljana koji je pozvan kao ekspert a koji je napravio "ekspertizu" prema Word document transkriptima tekstova u kojima je preko found opcije tražio i brojao koliko se puta reč Srbija koristi u Šešeljevim govorima, a bio hronično "neobavešten" o bilo čemu drugom. Ako su i ostali "eksperti" tužilaštva slični eto nama Šešelja natrag vrlo brzo a onda smo definitivno usrali motku. Plus, ako su pustili Šljivančanina koji je dokazani zločinac da se brani sa slobode, kolike su onda šanse da i Šešelja po istom principu puste. A ako se i to desi opet pogledajte rečenicu iznad.
Jedino što u ovom procsu može da sruži Šešelja je sam Šešelj! A ovi iz Haga samo trebaju da gledaju da ga što češće izbacuju iz takta i onda će ga dobiti.
A gdja Dall je u najmanju ruku komična.