Jump to content


Photo

Čeda Jovanović na koncertu Miroslava Ilića?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
20 replies to this topic

#1 pyc

pyc
  • Banned
  • 49 posts

Posted 12 December 2007 - 11:35

Da li je istina? Ako jeste, LDP je izgubio jednog glasača koji je prešao u apstitente. Ko razume shvatiće, mrzi me da objašnjavam. Molim sve prisutne koji znaju nešto o tome neka se jave.

#2 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 12 December 2007 - 11:41

Da li je istina? Ako jeste, LDP je izgubio jednog glasača koji je prešao u apstitente. Ko razume shvatiće, mrzi me da objašnjavam. Molim sve prisutne koji znaju nešto o tome neka se jave.


Miroslav Ilić je tast ministra odbrane Šutanovca i to nema nikakve veze sa politikom. :rolleyes: Dakle, na deponiju.

#3 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 12 December 2007 - 11:44

Da li je istina? Ako jeste, LDP je izgubio jednog glasača koji je prešao u apstitente. Ko razume shvatiće, mrzi me da objašnjavam. Molim sve prisutne koji znaju nešto o tome neka se jave.


Pojma nemam, a i ne zanima me da li je bio ili ne.
Zanima me što bi bio problem ako jeste. Jedan političar koji je fazi prikupljanja podrške birača treba da se pojavljuje na mnogim mestima. Gde god se okupljaju veće grupe ljudi ima mesta i za političara u usponu. Ili na koncert MI dolaze neki obeleženi sa kojima ČJ ne sme da ima ničeg zajedničkog.

#4 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 12 December 2007 - 11:49

:rolleyes:
'Apsi ga zbog kriminalnog muzickog ukusa. Odma'.

Kako je ovo politicka tema?

#5 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 12 December 2007 - 11:52

Dakle, na deponiju.


Ne, nego na Muziku. :rolleyes:

#6 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 12 December 2007 - 11:56

he, he...


ljuban će baš da mu se obraduje :rolleyes:

#7 pyc

pyc
  • Banned
  • 49 posts

Posted 12 December 2007 - 12:02

Pomerajte ovu temu gde hocete, ali ja smatram da je to vazno pitanje. Naizgled neozbiljno, zapravo, jako ozbiljno.

#8 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 12 December 2007 - 12:03

@ Topic starter-dosta sa kultur-fasizmom.
Miroslav Ilic nije my cup of tea, bas kao sto to nije ni Guca, ali to su autenticne srpske kulturne matrice, koje, ako se njihove veze sa ratnozlocinackom politikom stave u stranu i ako se zanemare, predstavljaju razlicitost Srbije u odnosu na EU.
Miroslav Ilic se, za razliku od mnogih narodnjaka, ne pravi da jeste nesto sto nije, autentican je, i dobro je da postoji u Srbiji.
EU trazi jedinstvo razlicitosti i od Srbije ce, kroz Gucu i Miroslava Ilica, razlicitost i dobiti.
Srbija ce biti clanica EU, a ne 54.USA drzava niti neka nova ruska gubernija, i srpska narodna muzika nije nista lose, to sto je jedno vreme bila u paketu sa ratnozlocinackom politikom, ne znaci da treba da bude odbacena kao takva.
Bravo za Cedu glede ovoga, pokazao je sirinu.
@pyc-jeste jako ozbiljno, s obzirom da neki clanstvo u EU poistovecuju sa kulturnom asimilacijom i nemanjem svoje autenticne kulture.
Stranci,pogotovo iz EU, u Srbiji ne zele da izlaze po italijanskim restoranima,po kaficima u Strahinjica Bana, niti da piju Cassis de Dijon niti Whiskey, zele da izlaze po autenticnim srpskim kafanama, da jedu autenticnu hranu iz Srbije, da piju sljivovicu i da slusaju srpsku narodnu muziku i da kupuju srpske etno suvenire, pa ne vidim zasto se neki ovde bune zbog toga.

Edited by uros_s78, 12 December 2007 - 12:09.


#9 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 12 December 2007 - 12:04

Pomerajte ovu temu gde hocete, ali ja smatram da je to vazno pitanje. Naizgled neozbiljno, zapravo, jako ozbiljno.


Ajd' ne preteruj - otkad je u Srbiji tast ministra odbrane nešto važno? :rolleyes:

#10 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 12 December 2007 - 12:07

kultur-fasizmom


a da se ponekad zamisliš pre nego što nekome zalepiš etiketu kakvog kog fašiste, šta misliš? :rolleyes:

#11 snake

snake
  • Members
  • 679 posts

Posted 12 December 2007 - 12:07

Jel' zapevao?

#12 Gwydion

Gwydion
  • Members
  • 1,336 posts

Posted 12 December 2007 - 12:08

@ Topic starter-dosta sa kultur-fasizmom.
Miroslav Ilic nije my cup of tea, bas kao sto to nije ni Guca, ali to su autenticne srpske kulturne matrice, koje, ako se njihove veze sa ratnozlocinackom politikom stave u stranu i ako se zanemare, predstavljaju razlicitost Srbije u odnosu na EU.
Miroslav Ilic se, za razliku od mnogih narodnjaka, ne pravi da jeste nesto sto nije, autentican je, i dobro je da postoji u Srbiji.
EU trazi jedinstvo razlicitosti i od Srbije ce, kroz Gucu i Miroslava Ilica, razlicitost i dobiti.
Srbija ce biti clanica EU, a ne 54.USA drzava niti neka nova ruska gubernija, i srpska narodna muzika nije nista lose, to sto je jedno vreme bila u paketu sa ratnozlocinackom politikom, ne znaci da treba da bude odbacena kao takva.
Bravo za Cedu glede ovoga, pokazao je sirinu.


Otkud je Guča autentična srspka muzika? Da li si ti čitao šta su pisali srpski etnografi i muzikolozi o takvoj muzici još pre onih velikih ratova? Autentična srpska muzika je Prođoh levač, prođoh Šumadiju, na primer, a ljudi koji zapravo i ne znaju šta je autentično srpsko - čitaj moderni srpski nacionalisti - su prigrlili kič amalgam zvani Guča kao nešto svoje i kao nešto autentično na nivou naciona.

#13 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 12 December 2007 - 12:12

a da se ponekad zamisliš pre nego što nekome zalepiš etiketu kakvog kog fašiste, šta misliš? :rolleyes:

Nisam lepio nikakvu etiketu, jer osuda nekoga zbog njegovog/njenog muzickog ili bilo kakvog drugog umetnickog ukusa ili prisustva na koncertu samo zato sto se to ne svidja topic starteru ili bilo kome ko to osudjuje, jeste kultur fasizam.
Srpska narodna muzika nije isto sto i ratni zlocinci i njihovi zlocini.
Ne vidim bas da neko sa Zapada osudjuje sirtaki ili bacanje tanjira na Plaki ili gadjanje paradajzom u Spaniji.

#14 pyc

pyc
  • Banned
  • 49 posts

Posted 12 December 2007 - 12:13

Ako sam zbog ovoga kultur-fastista, i ako se to tako zove, onda neka sam. Ja samo smatram neukus za muziku vazan deo jedne licnosti, i ukoliko neka politicka figura drasticno odstupa od mojih merila, onda ja automatski vise ne verujem u njegov intelekt i na kraju krajeva u evropsku orijentaciju. Jeste, zvuci drasticno, ali ja ne mogu protiv sebe.

Inace smatram da je srpska narodna (shvatite najizvornije sto mozete), muzika na mnogo nizoj intelektualnoj lestvici u odnosu na neke druge narodne muzike sirom sveta. Turbo-folk je samo jedno hibridno cudoviste, i to necu da komentarisem.

#15 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 12 December 2007 - 12:14

Otkud je Guča autentična srspka muzika? Da li si ti čitao šta su pisali srpski etnografi i muzikolozi o takvoj muzici još pre onih velikih ratova? Autentična srpska muzika je Prođoh levač, prođoh Šumadiju, na primer, a ljudi koji zapravo i ne znaju šta je autentično srpsko - čitaj moderni srpski nacionalisti - su prigrlili kič amalgam zvani Guča kao nešto svoje i kao nešto autentično na nivou naciona.

Meni ni Guca ni ono sto ti nazivas autenticnim nije blisko, ali je deo srbijanske i srpske kulture, i samim tim i evropske.
I nasa razlicitost u odnosu na EU.