Jump to content


Photo
- - - - -

Mučitelju Sarajeva 33 godine zatvora


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
546 replies to this topic

#31 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 12 December 2007 - 13:36

Pokojni nam Slobo, prvi čovek države i Stanišić i Frenki, prvi ljudi srpske tajne službe. Za početak. Mrzi me da tražim dalje, ali i ovo je sasvim dovoljno.


Momcilo Perisic i to je ta lista.

#32 Glorfindel

Glorfindel
  • Members
  • 921 posts

Posted 12 December 2007 - 13:54

Bolesno izivljavanje.

#33 pojedinac

pojedinac
  • Members
  • 2,127 posts

Posted 12 December 2007 - 14:02

I vrlo će se brzo u interpretaciji kretena takav šverc, potpuno očekivan i normalan fenomen, ponuditi kao dokaz da su svi podjednako krivi (jer je to, jasno je zar ne, rat kriminalaca koji je prerastao u građanski ustvari seljački - kakva agresija, božesačuvaj Srbija). Kakvo smaranje. I iživljavanje na temi o kazni barem jednom Miloševiću...

#34 axe

axe
  • Members
  • 440 posts

Posted 12 December 2007 - 14:05

I vrlo će se brzo u interpretaciji kretena takav šverc, potpuno očekivan i normalan fenomen, ponuditi kao dokaz da su svi podjednako krivi (jer je to, jasno je zar ne, rat kriminalaca koji je prerastao u građanski ustvari seljački - kakva agresija, božesačuvaj Srbija). Kakvo smaranje. I iživljavanje na temi o kazni barem jednom Miloševiću...


Stipu ga nime :rolleyes:, bio bih spreman.

Edited by axe, 12 December 2007 - 14:05.


#35 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 12 December 2007 - 16:10

Zamolio bih vas da se skoncentrisete na temu i izbegavate koriscenje raznih pezorativnih izraza za RS samo sa ciljem provokacije i trolovanja topika. Ima zaista dovoljno argumenata i dogadjaja da se opise stanje prilikom opsade Sarajeva i ko snosi krivicu za to, umesto raznih infantilnih parola kojima se nista ne postize i ne objasnjava.

#36 Adam Weisphaut

Adam Weisphaut
  • Members
  • 822 posts

Posted 12 December 2007 - 16:17

"Sudsko veće je zaključilo da je dokazano da je minobacačka granata od 120 milimetra na pijacu Markale ispaljena sa položaja SRK", rekao je sudija.

Meni je ovo najvise privuklo paznju.
Edit: mada nravano slazem se sa zeljom ovog topic startera da ovo nije topic o Mraklama

Edited by Adam Weisphaut, 12 December 2007 - 16:19.


#37 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 12 December 2007 - 16:19

Ama i mene satra satira, pa nikako da se (s)koncentrišem. :rolleyes:

#38 woodbridge

woodbridge
  • Members
  • 248 posts

Posted 12 December 2007 - 16:21

Meni je ovo najvise privuklo paznju.


Vidi fakat ispade da se muslimani nisu sami bombardovali
Pade mi sistem, sta cu sad? :rolleyes:

#39 Adam Weisphaut

Adam Weisphaut
  • Members
  • 822 posts

Posted 12 December 2007 - 16:40

Vidi fakat ispade da se muslimani nisu sami bombardovali
Pade mi sistem, sta cu sad? :rolleyes:

Ma samo ubedis sebe da je to antisrpski tribunal, i palis dalje :huh:

#40 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 12 December 2007 - 16:55

ovome gadu sto je izvukao premiju od 33 godine zelim da skonca kao poslednje pseto...

jos uvjek ima ljudi (hmm ljudi) koji za opsadu sarajeva "ne znaju", prema njima "istorija ce reci" da li ju je bilo...

btw sve rovove za artiljerijska orudja na brdima oko sarajeva je inace unaprijed iskopala ondasnja jna na svojim "vojnim vezbama"...
a i vojska republike srpske je madjionicarski nastala od jna, onako tokom presvlacenja odjece...

#41 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 12 December 2007 - 21:10

Kao i obično - ništa. Svu suradnju Armije BiH i VRS je onomad ispisala Vildana Selimbegović (tiče se plaćanja oružja i municije te granatiranja položaja HVO-a artiljerijom VRS-a koje su plaćali Pašalić i ostali čelnici IV korpusa jer je artiljerija ostala kod HVO-a). Šverc je fercerao svih ratnih godina, na njemu je zarađivala ratna oligarhija.

Presuda Miloševiću je svakako odlična vijest.


Evo opet lazes,

Vojna saradnja 4. korupsa Armije BiH i Nevesinjske brigade formalno je započeta 8. augusta 1993. godine o čemu svjedoči i tajna vojna depeša koju je zapovjednik 4. korpusa Arif Pašalić uputio sarajevskoj Komandi. U depeši se iznose pojedinosti srpsko-bošnjačkih pregovora u koje su osim vojnih zapovjednika 4. korpusa bili uključeni i tadašnji politički prvaci Mostara - Fatima Leho i Safet Oručević.

Mada se dugo smatralo da je srpsko-bošnjačka vojna saradnja u Mostaru bila potaknuta vrećama deviza, brojne činjenice govore suprotno. Kako doznaje Slobodna Bosna, u toj operaciji 4. korpus Armije BiH potrošio je neznatna sredstva - samo stotinjak hiljada DM - što je suviše sitan novac da bi se njime opravdala tako krupna vojno-politička usluga srpske vojske.

«Vi krenite prema Stocu, Dubravama i Neumu a mi ćemo uzeti sve lijevo od Neuma do Ploča. I tada ćemo zajednički pregovarati sa Hrvatima», predlagao je Mladić svojim mostarskim sagovornicima s kojima se nekoliko puta sastajao u Podveležju - na lokalitetu Buska i Gostina šuma.

Krajem augusta 93. godine između srpske i bošnjačke strane bila je uspostavljena stalna telefonska veza pod kodnim nazivom «Višnja-Jabuka». Vojna saradnja odvijala se dvostruko: pripadnici 4. korpusa Armije BiH redovno su opskrbljivani municijom za pješačko naoruženje, no haubičke i minobacačke projektile na položaje HVO-a ispaljivala je srpska vojska prema ciljevima koje je dobivala kodiranom telefonskom vezom «Višnja-Jabuka».

Vojna srpsko-bošnjačka saradnja na mostarskom ratištu trajala je skoro punih 15 mjeseci - sve do vojne operacije Armije BiH «Jesen 94» usmjerene na Istočnu Hercegovinu kako bi se oslabio srpski pritisak na Sarajevo.


Nego mene interesuje jel' bilo borbi u Sarajevu u jesen 1993.?

Edited by No7, 12 December 2007 - 21:15.


#42 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 12 December 2007 - 21:44

Seca li se neko od vas snimka telefonskog razgovora izmedju Mladica i nekog potcinjenog oficira kad naredjuje da konstantno u kracim vremenskim intervalima ispaljuju granate na sarajevo i komentar "necemo im dati da spavaju da vide sa kim imaju posla". Kakav hladnokrvni zlikovac. Ja sam ovo prepricao po secanju pa ako neko zna preciznije..

#43 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 12 December 2007 - 21:58

Seca li se neko od vas snimka telefonskog razgovora izmedju Mladica i nekog potcinjenog oficira kad naredjuje da konstantno u kracim vremenskim intervalima ispaljuju granate na sarajevo i komentar "necemo im dati da spavaju da vide sa kim imaju posla". Kakav hladnokrvni zlikovac. Ja sam ovo prepricao po secanju pa ako neko zna preciznije..


To je vec cuveni govor posle "Dobrovoljacke" kada je psovao Kukanjca i vojsku uuopste a secam se da je pretio Kukanjcu i govorio da on upravlja i odlucuje o svemu.

#44 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 12 December 2007 - 22:02

a seca li se neko onog cuvenog Karadzicevog mitraljiranja po gradu iz obesti?
tek je to bio ludak.

#45 pojedinac

pojedinac
  • Members
  • 2,127 posts

Posted 12 December 2007 - 22:35

To je, kažeš. onaj razgovor sa Kukanjcem poslije Dobrovoljačke (dakle, već se opravdanje zagrijava ako zatreba) jel? Jel tu spominjao Ratko neke Velušiće, srpsko življe, a? Ajde fino prepričaj ljudima razgovor...