Jump to content


Photo
- - - - -

Led Zeppelin održali koncert u Londonu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
9 replies to this topic

#1 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 11 December 2007 - 21:28

Led Zeppelin održali koncert u Londonu
Autor: Beta | 11.12.2007 - 08:19

Legendarni britanski rok sastav Led Zeppelin održao je ponedeljak uveče prvi koncert posle skoro 20 godina hipnotišućim svetlosnim šouom i pesmom "Good Times Bad Times", pred 20.000 obožavalaca iz celog sveta.
Pevaču Robertu Plantu, gitaristi Džimiju Pejdžu i basisti Džonu Polu Džonsu pridružio se na bubnjevima sin Džona Bonama Džejson na jedinom povratničkom koncertu, mada je bilo pretpostavki da bi ovo mogao da bude početak velike turneje.

Posle prikazivanja novinskog stupca u kome se porede Led Zeppelin, tvorci "Stepenica do neba" i Bitlsi, scena je oživela i Džejson Bonam je "udario" početne taktove, dok su svetla razbila mrak.

Oduševljena publika je pevala uglas sa Plantom, pozdravljajući svaki takt i ton: "U danima moje mladosti, govorili su mi kako se postaje čovek, Sada kad sam stariji, trudim se da budem što bolji..."

Tri preživela člana Zeppelina, koji su najpopularniji bili 70-tih i takođe poznati po velikom hitu "Whole Lotta Love", retko su nastupali zajedno od raspada 1980, koji se desio posle smrti bubnjara Bonama na jednoj pijanci.
Po njihovom vlastitom priznanju, svako ponovno okupljanje bi bilo puka tezga, tako da je večerašnji nastup u O2 Areni bio izazov za sve članove benda, koji se potrudio da da sve od sebe.
Led Zeppelin je prodao više od 300.000 miliona albuma i postao legendaran po svom rokenrol izrazu.

Kada su organizatori najavili koncert, veb sajt preko koga su se mogle kupiti karte jednostavno je srušen, jer je više od milion ljudi požurilo da rezerviše svoje mesto u Areni koja prima 20.000 ljudi.
Jedan Škotlanđanin je na aukciji prošlog meseca platio 170.000 dolara za dve karte za koncert.

----------------
Da je malo srece i pameti, novac ne bi trebalo da je problem, dosli bi oni sledece godine u Beograd. To bi bio bolji spektakl od Stonsa...


edit: bem ti nepismeni Blic!

Edited by milosh76, 11 December 2007 - 21:42.


#2 Nikola Kiric

Nikola Kiric
  • Members
  • 801 posts

Posted 12 December 2007 - 08:19

"300.000 miliona albuma" - koliko je to???

Edited by Nikola Kiric, 12 December 2007 - 08:40.


#3 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 12 December 2007 - 09:28

"300.000 miliona albuma" - koliko je to???

Ovoliko : 3000000000000

Na brzinu izrachunah (ako se nisam zajeb'o) da to znachi da svako od stanovnika mile nam planete poseduje u proseku 50 nosacha zvuka ovog popularnog pop sastava...

Ajde priznaj Kiricu - koliko primeraka posedujesh u svojoj kolekciji ?

#4 Nikola Kiric

Nikola Kiric
  • Members
  • 801 posts

Posted 12 December 2007 - 10:24

51!

#5 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 12 December 2007 - 11:28

Izveštaji sa koncerta kažu da je svirka bila dobra:
http://www.ft.com/cm...?nclick_check=1

A publika još bolja:

Attached Files



#6 Nikola Kiric

Nikola Kiric
  • Members
  • 801 posts

Posted 12 December 2007 - 15:44

sta znam, meni je to, uz the beatles, jedan od najdosadnijih bendova ikad. skoro sam preslusavao prva 4 album i cak i to j gnjavez, osim par momenata. ipak, niko ne moze da prejebe Queen - to je tek udav!

#7 pink_moon

pink_moon
  • Members
  • 87 posts

Posted 12 December 2007 - 19:43

za queen se slažem, ali za beatlese i zeppeline nikako. zeppelinima je jedina mana to što su za sobom povukli plejadu kretenskih i polukretenskih bendova. od bon jovia do gunsa. inače način na koji su stapali r'n'r, blues, folk, raznorazne etno utjecaje, pa čak i reggae u jedan čvrst i moćan zvuk je fantastičan. zeppelini su jedan od nepravedno podcijenjenih bendova od strane rock kritike, a ja bih dodao i naslušane ekipe općenito. prvih 6 albuma su fantastični. niti jedan album nije odrađen ziheraški, eksperimentirali su, bili hrabri, svakim album mijenjali i širili svoj izričaj. po meni definitivno najbolji i najvažniji hard rock bend.
o beatlesima i njihovoj veličini je smješno uopće pričat. pogotovo na led zeppelin topicu :rolleyes:

#8 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 13 December 2007 - 11:14

the beatles, jedan od najdosadnijih bendova ikad.


Ne sekiraj se, ne verujem da je nešto ozbiljno u pitanju, ima i gorih slučajeva.

#9 Gooky

Gooky
  • Members
  • 955 posts

Posted 13 December 2007 - 12:03

setlista sa koncerta:


01. Good Times, Bad Times
02. Ramble On
03. Black Dog
04. In My Time Of Dying
05. For Your Life
06. Trampled Under Foot
07. Nobody's Fault But Mine
08. No Quarter
09. Since I've Been Loving You
10. Dazed and Confused
11. Stairway To Heaven
12. The Song Remains the Same
13. Misty Mountain Hop
14. Kashmir

Encore:

15. Whole Lotta Love
16. Rock and Roll

#10 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 13 December 2007 - 15:03

niko ne moze da prejebe Queen - to je tek udav!


pa i ovo...