Jump to content


Photo
- - - - -

Kol'ko kosta Kosovo


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
40 replies to this topic

#16 Meduzza

Meduzza
  • Members
  • 348 posts

Posted 12 December 2007 - 04:16

Kostunica se trudi da nam ovi Kosovo uzmu bez ikakve kompenzacije.
Da nam ne bi povredili dostojanstvo, EU ne treba da potpise sporazum, ne treba nikad da nas primi u EU, jel ce nas tek tada, po trutu Kostunici silno uvrediti.

#17 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 12 December 2007 - 13:11

Je li, patriote (ako vas ima) kad drug Kostunica ima nameru da proglasi bojkot EU robe? Mislim, onomad ste bojkotovali slovenacku robu pa ste im pokazali njihovog boga, a sad je red da pokazete i EU.

To, i da li vam je palo na pamet da je mozda za EU uvredljivo to sto uopste mora da se smara vasom Smrdijom? Meni jeste.

Pa onda, mogli bi da mu pevate onu vasu straru, samo sa malim izmenama "kostunice, kostunice, ti si demokratista, voliomo te, volimo te, ko isusa hrista". Da se podsetite starih dobrih vremena.

More izolacija - inflacija - devalvacija - mobilizacija - kapitulacija.

Edited by Henry Chinaski, 12 December 2007 - 13:13.


#18 pojedinac

pojedinac
  • Members
  • 2,127 posts

Posted 12 December 2007 - 14:18

Dobro bi došlo pojedincu šest mjeseci hiperinflacije - da se iskoristi akumulirano iskustvo i proba par svježih ideja. Prije devalvacije dijaspora, a onda od tamo prđenje o mobilizacije i gnušanje nad kapitulacijom. Kolo sreće se okreće, krene napred pa se vrati...

#19 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 12 December 2007 - 14:30

Je li, patriote (ako vas ima) kad drug Kostunica ima nameru da proglasi bojkot EU robe?


Čim nađe vanevropskog uvoznika mačije hrane. Za posni kavijar Amfilohiju se već snašao. :rolleyes:

#20 Kontras

Kontras
  • Banned
  • 833 posts

Posted 12 December 2007 - 15:33

Cudno da si to pomenuo. Evo, bas sam nesto radio po avliji i uz to razmisljao na tu temu. Hajde da vidimo mi da li ti, Kostunica, Janko, Stanko ili bilo ko od vas patriota zna zasto vi uopste branite to vase Kosovo. Tebe i da razumem nekako, hajde, ti si odatle, ali ove druge ne razumem, posebno ne razumem ove mladje. Niti su tamo bili, niti ce ikada ici i sta je sad tu u pitanju? O cemu se tu radi? Zasto bi sad meni trebalo to Kosovo? Koje su to fore? Smislio neko pre nekoliko hiljada godina kako to postojimo nekakvi "mi" koji smo zapišali odredjenu teritoriju, i sad ti "mi" tu teritoriju treba da branimo od nekih "njih" koji hoce da "nam" je uzmu. I sad cu ja da posle nekoliko milenijuma od kad su tog baju izjeli crvi da sledim njegovu logiku. I to me zabole. Zar vam nisu zamorne te budalastine? Smaranje jedno bozje. Sto vi lepo ne postanete normalni, evo, novi milenijum je poceo, nego slusate tog bolesnika kostunicu i njemu slicne dedice i čičice kojima se nije dig'o zadnjih 20 godina? On covek ocigledno nije u redu. Ja ga razumem, nema covek ni kuceta ni maceta, uvek je bio nekako u zapecku, a sve to nije lako, pa je covek frustriran. A sta je sa vama? Da cujemo.

Kazes Rashide radio si u avliji.Vjerujem da si uzivao gledajuci kako ti je lijepa i prostrana avlija. Em sto je tako lijepa, em sto je tvoja. Garantujem da ti se ne bi dopalo da komsija pomjeri tarabu i da ti zadje dublje u tu tvoju avliju i kaze ovo je sad moje. Radila bi sikira, jel' de?

Bez obzira sto postiji EU jos uvjek postoje i drzave unutar te EU. Postoje Njemci, Francuzi, Italijani, Spanci.... Evo recimo Njemci to je samo jedna rijec iza koje stoji pedeset miliona ljudi po mnogo cemu razlicitih. No svi se oni sjedinjuju u tu jednu rijec - Njemci. I oni su zapisali svoje hiljadu godina unazad, pa uz par prepravki nakon svjetskijeh ratova i danas znaju sta je njihovo i sa cime su usli u uniju sa drzavama koje isto tako znaju sta je njihovo.

Kosovo je srpska zemlja lliti zemlja (avlija) srpskog naroda iliti gradjana Srbije. Nema niko pravo da je uzme tek tako dzabe, bez ikakve nadoknade. Da mi jednostavno vidimo kolika je ponuda u cvrstim valutama ili jos bolje u polugama pa da nastavimo pregovore.

#21 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 12 December 2007 - 15:43

Ma ne kosta nista, neka ga nose sa sobom bestraga,....i neka bude nezavisno, samo da se obezbedi zivot i napredovanje Srbima dole
i samo da se tu zaustavi prica. Da se ne desi iza toga neki PBM,ili Sandzak ili sta slicno.
Kojeg je Srbija dobra videla od Kosova i dok je bilo u Srbiji?
Ama nikakvoga, samo se placalo, i ginulo :rolleyes:
PS gornji deo sam promenio da mi ko ne prebaci kako sam "promenljive prirode"

#22 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 12 December 2007 - 15:47

Kojeg je Srbija dobra videla od Kosova i dok je bilo u Srbiji?
Ama nikakvoga, samo se placalo, i ginulo :huh:


Svašta?! A patrijaršija Mehmed-paše Sokolovića?! :rolleyes:

#23 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 12 December 2007 - 15:50

Svašta?! A patrijaršija Mehmed-paše Sokolovića?! innocent.gif


mali vuagolane :rolleyes:

#24 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 12 December 2007 - 16:08

mali vuagolane :huh:


Nemo', bre, tako da me zoveš, duše ti fašističke. Tako me zove žena kad mi spava. :rolleyes:

#25 sirmium

sirmium
  • Banned
  • 7,585 posts

Posted 12 December 2007 - 16:11

Evo na vestima slusam ni DS nece u EU ako nam otmu Kosovo koje je sloba 1999. prodao/izgubio....i prestanite vise prozivati Kostunicu kada je i Tadic politicki istomisljenik sve narodne vecinske jedinstvene Srbije!

#26 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 12 December 2007 - 16:14

Ja bih jako voleo kad bi Srbi jednom bili spremni da se pogledaju u ogledalo i budu posteni prema sebi i drugima.
Kosovo je srpska sveta zemlja.
Zasto i od kada?
Kosovo je uslo u sastav srpske drzave nakon pobede u I balkanskom ratu, a izaslo iz Srbije kapitulacijom u Kumanovu. Srbi i Albanci su zajednicki, starosedeoci na Kosovu, s tim da se srpski nacionalni korpus kroz istoriju pomerao na severozapad, tako da se procentualno njihov broj na Kosovu smanjivao.
Zasto?
Pitajte Arsenija III Carnojevica pa nadalje.
Drzave postoje i u EU.
Naravno da postoje, ali su velike delove svog nacionalnog suvereniteta preneli na nadnacionalna tela.
Nemacka: Porazena u II svetskom ratu napustila je zauvek ogromne prostore na istoku i danas je tu gde jeste. A, za razliku od Srba, na prostorima koje su napustili bili su etnicka vecina.
Srpski spomenici kulture i crkve i manastiri:
Poticu iz perioda srednjevekovne srpske drzave, koja je od svog nastanka pa do kraja trajala jedva 150 godina.
Bilo bi jako lepo kad bi Srbiji neko ponudio nesto konkretno i opipljivo u gotovu za Kosovo. I to ne neku smesnu sumu. Da citiram Pekica iz "Zlatnog runa" i kasnije preradjenog teksta od koga je nastala "Korespondencija":
"(Juliana Tolnay Simeonu Lupusu) 'Also, wieviel' pitam. 'Koliko?'
'Was wieviel, bitte?' Kao ne razume na jednom. 'Sta koliko?'
'Novaca, naravno. Koliko cu dobiti sto Firmi vracam njenu skupocenu imovinu?'
'Za ime sveta, gospodjice Tolnaj', poce se on prenemagati kao oni grcki torbari na mazgama od kojih smo kupovali butikazu, 'pa zar vi mislite da bih se ja ikada usudio vasu besprimernu dusevnu zrtvu poniziti nudeci neku bednu novcanu odstetu?'
'Na to ni ja nisam mislila.'
'Hvala Bogu! Inace biste me grdno razocarali, upravo sad kad vas pocinjem gledati u drugom svetlu...'
'Blagodarim.'
'Sta ste zapravo imali u vidu?'
'U svakom slucaju, ne neku bednu odstetu. Mislila sam na nesto pozamasnije.'

Edited by vladan, 12 December 2007 - 16:15.


#27 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 12 December 2007 - 16:37

Evo na vestima slusam ni DS nece u EU ako nam otmu Kosovo koje je sloba 1999. prodao/izgubio....i prestanite vise prozivati Kostunicu kada je i Tadic politicki istomisljenik sve narodne vecinske jedinstvene Srbije!


Ja ne čuh takvu vest.

Možeš da prepričaš?

#28 jolien

jolien
  • Members
  • 54 posts

Posted 12 December 2007 - 16:38

Voleo bih da moja zemlja bude u toj zajednici, a takodje, voleo bih da se moja zemlja otarasi Kosova sto pre, jer to mnogo kosta, a nista ne daje.
Ako neko hoce Kosovo, pa i Albanci sa Kosova sami, ja bih im ga ne samo poklonio, nego bih im pride, kao ekstra-poklon dao i Kostunicu.

:) ;) :D Odavno se ovako nisam smejala! Bravo!
Od Kostuna mi se bas :rolleyes:

edit: Nek vode i Tadica! :huh:

Edited by jolien, 12 December 2007 - 16:40.


#29 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 12 December 2007 - 16:44

A EU crce za Srbijom u svom clanstvu

Beograd -- Nakon insistiranja zvaničnog Beograda da između približavanja EU i rešavanja statusa Kosova nema nikakve veze, taj stav se promenio.
Sada Vojislav Koštunica tvrdi da ako EU želi Srbiju u svom članstvu može da je dobije samo kao celinu u čijem sastavu će biti i Kosovo.



#30 Nesh

Nesh
  • Members
  • 2,750 posts

Posted 12 December 2007 - 16:56

Kostrunica je gadno ucenio EU! Ako EU hoce da ih udostojimo svog prisustva, zemlje EU morace se odreci "snova" o nezavisnom Kosovu!
Eto...ko dlanom o dlan! A naivnima (Priznajem! Kriv sam! :rolleyes: ) se cinilo da je Preambula mrtvo slovo na papiru!

Da nije :huh: bilo bi :)

Edited by Nesh, 12 December 2007 - 16:57.