Jump to content


Photo
- - - - -

Do Zagreba, pa u London


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
8 replies to this topic

#1 wlade

wlade
  • Members
  • 16 posts

Posted 10 December 2007 - 22:24

Iz Novog Sada sam,idem Wizz-om iz Zagreba krajem januara u London.
Zanima me vase iskustvo, da li je neko vec isao ovako, vasi saveti i sl.
Konkretno kako je najbolje, i najjeftinije ici do Zagreba?
Putujem sa 3 clana porodice pa nije bas zgodno auto-stopom!

Pozdrav i hvala svima za neki savet!

#2 madamov

madamov
  • Members
  • 127 posts

Posted 10 December 2007 - 22:44

Često putujem poslovno za Zagreb i koristim kombi prevoz koji je ove godine počela da organizuje Gea Turs. A oni su počeli da organizuju prevoz upravo zbog Wizza i letova za London, jer sam svaki put ja jedini koji ide do grada i istog dana se vraća za Beorgad, svi ostali idu na aerodrom i za London. Cena u jednom pravcu je 40 evra, a povratna karta je 70 evra.

#3 net024.troyman

net024.troyman
  • Members
  • 168 posts

Posted 29 December 2007 - 02:08

geatours
je prevoznik koji skuplja putnike sa razlicitih letova i tek onda polazi sa aerodroma ka konacnim destinacijama, nemaju red voznje , cekas dok se mini bus ne napuni, pa su s toga nepouzdani i
neprofesionalni. pokusajte nacu drugu vrstu prevoza. potpis bivsi putnik geatoursa.....

#4 madamov

madamov
  • Members
  • 127 posts

Posted 30 December 2007 - 00:09

geatours
je prevoznik koji skuplja putnike sa razlicitih letova i tek onda polazi sa aerodroma ka konacnim destinacijama, nemaju red voznje , cekas dok se mini bus ne napuni, pa su s toga nepouzdani i
neprofesionalni. pokusajte nacu drugu vrstu prevoza. potpis bivsi putnik geatoursa.....

Nije baš tačno, čekaju se svi koji su rezervisali povratak tog dana. Tako su juče dva čoveka čekala dva sata mene i još jednu gospođu koji smo u istom danu morali da dođemo za Zagreb i da se vratimo. Dakle, ukupno nas četvoro u kombiju za osam. Prvi put kada sam išao sa njima, u aprilu ove godine, vozač je čekao samo mene do 21h uveče i samo smo se nas dvojica vraćali za Beograd.

Inače, alternativa ti je voz ili autobus koji polazi u 22:15 uveče i stižeš u Beograd u 4 ujutru. Pri tome se sam snalaziš za prevoz od aerodroma do grada.

#5 Castro

Castro
  • Members
  • 27 posts

Posted 23 April 2008 - 08:37

E, a moze li pomoc oko transporta od aerodroma Zagreb do samog grada?
Planiram da sletim u Zagreb i isto da se vratim Gea turs-om, ali bih prvo svratio do grada na nekih sat ipo-dva...
Postoje li neke organizovane linije na samom aerodromu koje vode do grada?

#6 Thanatos

Thanatos
  • Banned
  • 949 posts

Posted 23 April 2008 - 10:49

E, a moze li pomoc oko transporta od aerodroma Zagreb do samog grada?
Planiram da sletim u Zagreb i isto da se vratim Gea turs-om, ali bih prvo svratio do grada na nekih sat ipo-dva...
Postoje li neke organizovane linije na samom aerodromu koje vode do grada?


http://www.plesoprij.../vozniredzg.htm

Cijena u jednom smjeru ti je 30 kuna, a djeca do 6 godina ju ne placaju.

Edited by Thanatos, 23 April 2008 - 10:50.


#7 Castro

Castro
  • Members
  • 27 posts

Posted 23 April 2008 - 14:09

http://www.plesoprij.../vozniredzg.htm

Cijena u jednom smjeru ti je 30 kuna, a djeca do 6 godina ju ne placaju.


Hvala najlepse! :rolleyes:
A znas li mozda koliko traje put do Zagreba od aerodroma?
I gde je tacno autobusni kolodvor u ZG-u, blizu centra??
Hvala!!

#8 Thanatos

Thanatos
  • Banned
  • 949 posts

Posted 25 April 2008 - 00:00

Nikada nisam mjerio, ali mislim da oko 20tak minuta...
Autobusni kolodvor ti je blizu centra.
Skini si tu kartu ZET-a (tramvaj) i vidjeti ces sve (autobusni kolodvor je autobusni, a glavni je zeljeznicki).

http://www.zet.hr/tramvaj/dnevni.aspx

#9 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 12 June 2008 - 15:18

Upozorio bih na jednu veliku varku, bar kad se radi o jeftinim kompanijama za/iz Londona: Te kompanije po pravilu slecu na aerodrome udaljene od grada; u slucaju Londona obicno Luton ili Stansted.
Kad izracunate put do aerodroma polaska, put od aerodroma dolaska do grada, potom to isto u povratku, videcete da to strasno kosta, a osim toga, gubitak vremena je ogroman, a tokom tog vremena nesto treba i jesti i piti.
Ukupno: Sto ne platite na mostu, platicete na cupriji.