Jump to content

Photo
- - - - -

DJACKE UNIFORME?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
30 replies to this topic

#16 FranziskaKafka

FranziskaKafka
  • Banned
  • 1,099 posts

Posted 21 December 2007 - 20:43

btw. zvuchish ljubomorno.
ako je gej moze sve!

Pre bih rekla objektivno. Zna se gde je cemu mesto, u suprotnom se sve pretvara u seksualno uznemiravanje. :huh:
I sta, Dunadan, sad predlazes da je jedini nacin da se mladici koncentrisu u takvim situacijama da postanu gejevi? :rolleyes:

#17 Ljisha

Ljisha
  • Members
  • 137 posts

Posted 22 December 2007 - 09:41

hm....ljubomorno?????

Pa predavala sam u skoli i tata mi je rekao na prvi dan posla: "Znas ti si sad najmladja i jedina jos uvek normalna tamo, svi ce ucenici biti zaljubljeni u tebe"

Mene je to prestravilo.

Djacima rade hormoni neverovatno i smatram da u skoli na casovima ipak tome nije mesto, naravno niko ne moze hormone da obuzda ali ih zato ne treba izazivati na bilo koji nacin. Niposto provocirati njihovu mastu. Prikladno oblacenje, pristojnost se trazi u skoli. Ako se barem tome ne nauce, sta ce uopste i nauciti u ovom nasem sistemu. Mi ocigledno nismo sposobni ni da ih vaspitamo.

#18 Zoran021

Zoran021
  • Banned
  • 1,079 posts

Posted 22 December 2007 - 12:33

Svuda u svetu postoji još uvek školska uniforma u raznim oblicima jedino je to kod nas odbačeno kao relikt prošlog sistema , što jedno sa drugim nema nikakve veze.I ja sam za to da se ponovno uvede u školstvo, tako je bilo i u predratnoj Jugoslaviji, posle WWII , pa sve do devedesetih kad je to izašlo iz upotrebe.

#19 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 26 December 2007 - 15:08

on topic:
djachke uniforme smatram prilichno korisnim pravilom, prvenstveno zbog vizuelnog smanjivanja razlika u finansijskom statusu + zato shto je prava milina kad ne morash da razmishljash shta cesh sutra obuci.

off topic:

hm....ljubomorno?????

Pa predavala sam u skoli i tata mi je rekao na prvi dan posla: "Znas ti si sad najmladja i jedina jos uvek normalna tamo, svi ce ucenici biti zaljubljeni u tebe"

Mene je to prestravilo.

greota je da se biseri tvoje lichnosti rasipaju na temi o tamo nekim budjavim djachkim uniformama.
ne znam shta je pre za skrutinizaciju, ti il tvoj tata koji ti kaze da si jedina normalna medj nastavnichkim telom i da ce svi uchenici biti zaljubljeni u tebe (slazem se: i mene je prestravilo).
i ne kontam. je l mladost podrazumeva i lepotu? jesi lepa?
a ako prihvaqtimo tatinu premisu da su ostali nastavnici ludi, shta onda prolazi kao standard za normalno?

Djacima rade hormoni neverovatno i smatram da u skoli na casovima ipak tome nije mesto, naravno niko ne moze hormone da obuzda ali ih zato ne treba izazivati na bilo koji nacin. Niposto provocirati njihovu mastu.

this is precious.
ne provocirati mashtu? a shta ti pokushavash da uoblichish? dronove?
a glede hormona, to shto ce se nositi uniforme nece nimalo umanjiti luchenje istih jer kod tinejdzera every fuckin' thing causes sexual thought.

Prikladno oblacenje, pristojnost se trazi u skoli. Ako se barem tome ne nauce, sta ce uopste i nauciti u ovom nasem sistemu. Mi ocigledno nismo sposobni ni da ih vaspitamo

umesto da se fokusirate na njihove umove, vi se fokusirate na vizuelnu expresiju. kakve veze ima oblachenje sa gradivom koje pokushavate da ih nauchite?

ovo tvoje pisanije pre svega lichi na prebacivanje krivice za sopstvenu prosvetnu nekompetentnost; nisam kriva ja shto deca nishta ne mogu da nauche, vec klinke kojima vire tange.

Edited by Dunadan, 26 December 2007 - 15:10.

#20 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 28 December 2007 - 08:17

Radila sam u skoli i iskreno se slazem sa misljenjem da prvo nastavnici treba da povecaju prohteve da ne bismo bili poslednji na onoj lestvici znanja u svetu pa onda polako sve ostalo. Zavrsih skolu u kojoj su bili cucavci i ucionice katastrofa bez ikakvih rekvizita za nastavu ali sam otisla ipak dobro pripremljena za gimnaziju.

Uniforme nisu tako losa stvar jer sam bila uzasno iznervirana ukoliko dodje ucenica sa "nano" majicom i "piko" minicem. Sto se tice decaka ne bih im dozvolila sorceve jer ko jos zeli u skoli da gleda njihove dlakave noge :huh: Takodje sam protiv trenerica jer su donekle "nepristojne" to je ipak oprema za fizicko. Sve te devojke bih stavila ispred table da ih gledaju ucenici jer su se ocigledno tako obukle da budu "vidjene".

Sto se tice nastavnika i njihovog oblacenja i tu ima dosta pridika, tako da mi se svidja ta ideja o mantilima. Imali smo nastavnicu koja je nosila neki crni minic tako kad sedne mozes da se nagledas svega. Dok nastavnica fizickog nije izlazila iz farmerica, vecito je mucila decu a ona onako debela ne moze ni kolut unapred da napravi a kamoli nesto drugo. Profesorica u srednjoj se nije razlikovala od ucenika, sa sve majicicama na bratelice i minicima, da je izgledala krajnje nepristojno. (u poverenju-jedan decko je cak drkao na nju u poslednjoj klupi za vreme casa) :rolleyes:

Propusta ima na sve strane.

Mozda ne treba uvesti uniforme ali sigurno neke prohteve tipa: devojke ne smeju da nose minice i sorceve "krace od ruku" tj da budu barem do polovine butina, majice na bratelice zabranjene kao i kratke gde se vidi pupak i td. Krajnje je nepristojno videti devojku koja sedi a dupe joj s oprostenjem seva na sve strane zato sto su joj pantalone plitke i pritom jos nosi tange. Pa kako decko koji sedi iza nje da se koncentrise na bilo sta??? Momcima bih naravno ukinula majice bez rukava jer opet ko zeli da gleda dlakave pazuhe. Ili da gleda njihove strije jer su se prepucali u teretani. I tako neke stvari. Mozda ovo svuci konzervativno ali za poboljsani ucinak na casu bez odvracanja paznje ucenika na takve stvari bi bilo pozeljno.

Sto se tice "eliminisanja" klasne razlike uvodjenjem uniformi, i nije bas neki razlog. Ako neko ne zeli da se druzi sa detetom koje nije obuceno u skupe stvari ok. Znaci i ne zelite ga za prijatelja. JA barem ne bih. Vecito sam nosila bratovu odecu, kroz celu osnovnu skolu i nije mi to bio glavni problem. Jer ako cemo tako onda mozemo pitati a sta sa knjigama? Opet neko ima nove a neko stare.

Ne treba da budes "uzasno iznervirana", trebala bi da posmatras svet oko sebe dekriptivno a ne restriktivno. Bilo bi interesantno cuti kako se tvoja iznerviranost odrazavala na onos prema ucenicima?

To sto si pobrojala ne bi uopste uticalo na poboljsan ucinak na casu. Ako ne gledaju na casu gledaju zato na sve mile strane svuda oko sebe. Poboljsan ucinak na casu zavisi od drugih faktora, motivacija je jedan od najvaznijih.

Naravno, bilo bi pozeljno da neka mera postoji. U moje doba mi nismo smeli da nosimo vruce pantalonice u skoli. Tako nam rekli, mi to postovali.

#21 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 28 December 2007 - 08:27

Mene je to prestravilo.

Djacima rade hormoni neverovatno i smatram da u skoli na casovima ipak tome nije mesto, naravno niko ne moze hormone da obuzda ali ih zato ne treba izazivati na bilo koji nacin. Niposto provocirati njihovu mastu. Prikladno oblacenje, pristojnost se trazi u skoli. Ako se barem tome ne nauce, sta ce uopste i nauciti u ovom nasem sistemu. Mi ocigledno nismo sposobni ni da ih vaspitamo.

Ovo se zove prejudiciranje stvari.

Iz napisanog ne prozilazi sta je tebe tacno prestravilo. Mene bi prestravilo da mi otac uopste tako nesto kaze. A sto se tice zaljubljivanja ucenika, toga je uvek bilo i bice. Tu nema strave. Vazno je imati stav, biti konsekventan i ulivati respekt (ne mesati sa strahopostovanjem!). Ucenicke simpatije dolaze i prolaze. Tvoja LICNOST i pedagoska vetina ostaje.

#22 FranziskaKafka

FranziskaKafka
  • Banned
  • 1,099 posts

Posted 28 December 2007 - 17:20

A ako bi se doticno shvatilo kao direktni DISTRAKTOR, da li bi odstranjivanje direktnih distraktora poboljsalo paznju? :)
Deci rade hormoni oduvek, i oduvek se zaljubljuju i u nastavnice i u nastavnike (najcesce samo zbog "autoriteta") ;), tako da ne bih komentarisala dva posta na tu temu.

ovo tvoje pisanije pre svega lichi na prebacivanje krivice za sopstvenu prosvetnu nekompetentnost; nisam kriva ja shto deca nishta ne mogu da nauche, vec klinke kojima vire tange.

Pre bih rekla da u skoli postoji opsti nemar, nebriga, stav "boli me uvo za sve (a narocito za skolu)" (prakticno sa obe strane katedre), tako da je i to neprikladno odevanje deo tog opstijeg nemara...
Dunadan, vid'la bih ja tebe kako bi ti bila kompetentna da zainteresujes (i NAUCIS) nekog ko u skolu dolazi dzipom, na casu od pribora ima samo telefon, ne gleda cak ni Pink, tj. bas nista ga ne zanima i ni o cemu nema stav, a kamoli znanje, ko ne zna koliko centimetara ima u metru (u 3. srednje) itd. ali ni stvari koje bi mu, po prirodi stvari, bile od zivotne vaznosti... a kad ga opomenes da se malo potrudi, odgovara: "To ce meni u maju da objasni komsinica, sto moram sad!" (izes ga, pa moras SAD jer si na casu, koji ces andrak u skoli) ili (sto je jos gore) pomislja: "To ce meni tata da sredi sa razrednom!", pa djaci (2. osnovne) koji na casu bacaju petarde (i to na uciteljicu)... i da ne nabrajam vise... Skola u skoro svim segmentima lici na sve ostalo, osim na skolu. A ko je na svojoj kozi iskusio to o cemu pricam, onda bi prvo razmislio pre nego sto se nalepi etikete.
Naravno, nije izgovor ni sto ima ovakvih "djackih nocnih mora", ali cik njega nauci nesto... :rolleyes:
Sve u svemu, lako je na forumu tudjim... tudjom "muskom polnom cevi" gloginje mlatiti. :huh:

#23 slavke1976

slavke1976
  • Members
  • 60 posts

Posted 06 January 2008 - 18:25

Ja sam za skolske uniforme, uostalom i ja sam je nosio, pa mi nista ne fali.
To da se ukinu uniforme je zbog novih bogatasa koji ne zele da njihova deca izgledaju isto kao i siromasna.

#24 Zoran021

Zoran021
  • Banned
  • 1,079 posts

Posted 06 January 2008 - 22:49

Neka deca novobogataša idu u privatne škole , a deca običnih ljudi u javne škole , time bi se rešilo i pitanje diferencijacije dece u školama , a i bilo bi pravednije prema siromašnijoj deci.

#25 radele

radele
  • Members
  • 610 posts

Posted 07 January 2008 - 13:57

jbg,malo skrecem sa teme,ali ne vidim zasto je uopste potrebno skrivati ko je odakle.i zasto skola mora da bude elitisticka?mislim ja sam kuvar,pa imam bolje obrazovanje nego pola mojih ortaka iz XIV jer sam ja koliko toliko i isao na casove.moguce je da bi uniforme bile dobre jedino za to,da provale ucenike kad uteknu iz skole :rolleyes:

#26 Zoran021

Zoran021
  • Banned
  • 1,079 posts

Posted 07 January 2008 - 15:19

jbg,malo skrecem sa teme,ali ne vidim zasto je uopste potrebno skrivati ko je odakle.i zasto skola mora da bude elitisticka?mislim ja sam kuvar,pa imam bolje obrazovanje nego pola mojih ortaka iz XIV jer sam ja koliko toliko i isao na casove.moguce je da bi uniforme bile dobre jedino za to,da provale ucenike kad uteknu iz skole :rolleyes:

To je pre svega dobro iz socioloških razlika !Zamisli samo kako se oseća dete nekog sirotana pored deteta novobogataša. Ovaj drugi sa super i novim patikama i odećom, novim mobilnim i tako to , a dete običnog čoveka koji jedva preživljava mesec sa svojom platom. Kao bi se tvoje dete osećalo ?

#27 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 07 January 2008 - 15:32

Kao što već rekoh i na onom starom topiku, mislim da su uniforme bezvezne.

A ovo o jadnoj deci kako će pored bogataša, pa prvo - bolje da što pre shvate da postoje različitosti (u svakom smislu, pa i tom) a drugo - nije loše ni da što pre nauče da nije sve u najnovijim patikama, mobilnima, itd :rolleyes:

#28 BUBI VW

BUBI VW
  • Members
  • 108 posts

Posted 21 February 2008 - 13:30

Djacka uniforma ne mora nuzno biti ruzna kecelja....

Postoje lepa resenja koja su pre svega potrebna zbog higijene i tela i duha.

Uniforma bi ucinila da se ucenik tako i oseca.
Modna pista je za druge prilike a ne za skolu.

Mogu biti skupi kompleti kao u Engleskoj i na koledzima,a mogu biti poput onih bivsih plavih,samo da budu u raznim bojama i raznih krojeva.To bi recimo bilo resenje da ne budu stereotipne.
Svidjaju mi se i oni predratni kacketi i beretke za devojke sa oznakom razreda.To je bas bilo "mondis".

A o bojama bi mogle razne varijacije.Od toga da svaki djak sebi izabere do toga da svaka skola ili razred imaju svoj odabir.

Skolske klupe su zasigurno prljave pa bi uniforma stitila laktove i sofi garderobu.
A i naucila bi omladinu da je "sakriveno" zanimljivije od golog.

Pripadam R&R generaciji X-divne i slobodne 80-te.
I upravo zato dajem sebi slobodu da imam takvo misljenje.Mi vec nismo morali da nosimo kecelje,ali sam ja uvek izabirala moju lepo krojenu crnu keceljicu.I nista nije bilo de-mo-de.
Sasvim je bilo nebitno sta je ispod.To je dolazilo do izrazaja kada bi izlazila sa odabranim drustvom...

Ne znam,cak i ako ne bude pod "mora"-ja cu napraviti svojoj deci lepe i sarene keceljice i nauciti ih da ce tako ostati i cistiji i da ce vise biti fokusirani na skolu,a modu nek teraju na drugi nacin.

Sta mislite o uniformama na taj nacin-ne stereotipno a ipak prisutno?
:rolleyes:

#29 Eta

Eta
  • Members
  • 26 posts

Posted 21 February 2008 - 22:23

je sam za uniforme. ne vidim da su italijani manje kreativni od nas koji smo blagoslovljeni mogucnoscu izrazavanja stava i kreativnosti putem odece.

Edited by Eta, 22 February 2008 - 18:38.

#30 zcurcic

zcurcic
  • Members
  • 617 posts

Posted 22 February 2008 - 13:05

sto bi rekli sva su deca bila normalna dok se nije izmislio pubertet.