Jump to content


Photo
- - - - -

KPS u borbi za istorijsku istinu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
53 replies to this topic

#1 KPSrbije

KPSrbije
  • Banned
  • 712 posts

Posted 09 December 2007 - 00:43

Interesantno je pratiti razvoj "misli" u savremenoj Evropi, kada je u pitanju fašizam. Počelo je od teza da su Nemci bili profesionalci. "Radili" su ČISTO. Jebi ga, rat je, ubijali su, ali oni stave pred zid ili u gasnu komoru i nikoga ne mrcvare. Brzo i efikasno. Zločinci su seljaci sa Balkana koji su se medjusobno klali, a to nema veze sa Nemcima.

Kulminacija je, uspeo ili neuspeo pokušaj /nisam u tku/ da se u Evropskom parlamentu izjednače komunisti i fašisti. Dočekaćemo da se WWII analizira samo kroz "neke taktičke propuste" Vermahta i SS-a na Istočnom frontu. Nisu Nemci uspeli da zaštite Evropu od komunizma, i to će im biti jedina zamerka.

Ko hoće da zna taj zna da su u Engleskoj samo nijanse odlučivale na koju će stranu, takodje i u Americi. Da se Japanci nisu zaleteli, verovatno bi se SSSR tukao protiv Nemaca, Engleza i Amerikanaca.

Poznato je da je već u junu 1945. godine u Belgiji bilo stacionirano 2 američke, dve engleske, jedna poljska i DVE NERAZORUŽANE NEMAČKE armije. Čekao se signal za napad na SSSR.

#2 Gark12

Gark12
  • Banned
  • 630 posts

Posted 09 December 2007 - 01:01

Poznato je da je već u junu 1945. godine u Belgiji bilo stacionirano 2 američke, dve engleske, jedna poljska i DVE NERAZORUŽANE NEMAČKE armije. Čekao se signal za napad na SSSR.


Ovo je samo tebi poznato.Koje dve armije?Zasto fantaziras?

#3 KPSrbije

KPSrbije
  • Banned
  • 712 posts

Posted 09 December 2007 - 01:23

Ovo je samo tebi poznato.Koje dve armije?Zasto fantaziras?


Šta ne znam to se nije dogodilo. Stari dobar pristup nedovoljno informisanih.
Verovatno ćeš reći da fantaziram, ako saopštim još jednu, nedovoljno poznatu ČINJENICU.

Borbeni avioni RAF su u 1943. godine tokom Neretvanske opeacije, posle prelaska jedinica NOV na istočnu obalu Neretve i odpočinjanja operacije uništenja četnika, bombardovali borbene linije IV i V Crnogorske PROLETERSKE brigade.

Edited by KPSrbije, 09 December 2007 - 01:24.


#4 Gark12

Gark12
  • Banned
  • 630 posts

Posted 09 December 2007 - 01:40

Šta ne znam to se nije dogodilo. Stari dobar pristup nedovoljno informisanih.
Verovatno ćeš reći da fantaziram, ako saopštim još jednu, nedovoljno poznatu ČINJENICU.

Borbeni avioni RAF su u 1943. godine tokom Neretvanske opeacije, posle prelaska jedinica NOV na istočnu obalu Neretve i odpočinjanja operacije uništenja četnika, bombardovali borbene linije IV i V Crnogorske PROLETERSKE brigade.


Fantaziras covece.Sve nemacke armije su bile unistene, i ne samo sto su bile unistene vec 1945 nije postojala nikakva namera niti plan za napad na SSSR. Vrhunski istoricari poput Antony Beevora ili William L. Shirera sigurno ne bi takvu "sitnicu" uspeli da zaobidju.Neozbiljan si, sta je sledece, da je Elvis ziv?

#5 KPSrbije

KPSrbije
  • Banned
  • 712 posts

Posted 09 December 2007 - 01:57

Fantaziras covece.Sve nemacke armije su bile unistene, i ne samo sto su bile unistene vec 1945 nije postojala nikakva namera niti plan za napad na SSSR. Vrhunski istoricari poput Antony Beevora ili William L. Shirera sigurno ne bi takvu "sitnicu" uspeli da zaobidju.Neozbiljan si, sta je sledece, da je Elvis ziv?


Dete, ne kenjaj života ti. Antony Beevor je bivši oficir britanske armije koji je završio nekoliko večernjih kurseva. "Stručnjak" je za WWII. Sve i da je čuo za ovo što sam ja napisao, ne bi ga ni mrtav objavio, jer on piše samo ono što Evropa sada voli da čuje.

Njegov lik i delo samo podupiru moje izjave da Evropa punom parom pere fašiste a prlja komuniste.

#6 Gark12

Gark12
  • Banned
  • 630 posts

Posted 09 December 2007 - 02:11

Dete, ne kenjaj života ti. Antony Beevor je bivši oficir britanske armije koji je završio nekoliko večernjih kurseva. "Stručnjak" je za WWII. Sve i da je čuo za ovo što sam ja napisao, ne bi ga ni mrtav objavio, jer on piše samo ono što Evropa sada voli da čuje.

Njegov lik i delo samo podupiru moje izjave da Evropa punom parom pere fašiste a prlja komuniste.


Stari moj,ti si odlepio.Stvarno.Nikakvih naoruzanih nemackih armija nije bilo u junu 1945. Naduvao si se. Posalji tu bajku u Zonu sumraka ili tako neke slicne novine,mozda ti objave.Sto se tice "prljanja komunista", sami su(ste) se uprljali svojim zlocinima,prvenstveno u SSSr-u, pa onda Kini a ni u Srbiji posle WW2 niste bili mnogo bolji.

#7 KPSrbije

KPSrbije
  • Banned
  • 712 posts

Posted 09 December 2007 - 02:45

Stari moj,ti si odlepio.Stvarno.Nikakvih naoruzanih nemackih armija nije bilo u junu 1945. Naduvao si se. Posalji tu bajku u Zonu sumraka ili tako neke slicne novine,mozda ti objave.Sto se tice "prljanja komunista", sami su(ste) se uprljali svojim zlocinima,prvenstveno u SSSr-u, pa onda Kini a ni u Srbiji posle WW2 niste bili mnogo bolji.


Ajde dok sam još naduvan. Da li si možda negde kod kaplara Beevor-a pročitao da su u Engleskoj 1939 i 1940 ENGLESKI FAŠISTI organizovali marševe sa identičnom ikonografijom kao u Berlinu. Glavna teza im je bila, U ENGLESKOM PARLAMENTU, zašto se tući protiv Hitlera kad sa njim treba u SAVEZNIŠTVU uništiti SSSR.

Gle koincidencije, ISTE TAKVE INSTRUKCIJE JE IZ LONDONA DOBIJAO I DRAŽA OD SLOBODANA JOVANOVIĆA I MOMČILA NINČIĆA. Svako sa svakim protiv komunista.

Kad se sve stavi na kantar, komunistički odgovor na kolaboraciju i zločine prema svemu što "miriše" na levicu u Evropi, pre, tokom i posle WWII, bio je NESRAZMERNO BLAG.

#8 Gark12

Gark12
  • Banned
  • 630 posts

Posted 09 December 2007 - 02:54

Ajde dok sam još naduvan. Da li si možda negde kod kaplara Beevor-a pročitao da su u Engleskoj 1939 i 1940 ENGLESKI FAŠISTI organizovali marševe sa identičnom ikonografijom kao u Berlinu. Glavna teza im je bila, U ENGLESKOM PARLAMENTU, zašto se tući protiv Hitlera kad sa njim treba u SAVEZNIŠTVU uništiti SSSR.

Gle koincidencije, ISTE TAKVE INSTRUKCIJE JE IZ LONDONA DOBIJAO I DRAŽA OD SLOBODANA JOVANOVIĆA I MOMČILA NINČIĆA. Svako sa svakim protiv komunista.

Kad se sve stavi na kantar, komunistički odgovor na kolaboraciju i zločine prema svemu što "miriše" na levicu u Evropi, pre, tokom i posle WWII, bio je NESRAZMERNO BLAG.



Kakve veze imaju marsevi engleskih fasista sa onom fatamorganom o nerazoruzanim, nepostojecim , nemackim armijama koje pijuckaju pivo sa Englezima i Amerima i cekaju zeleno svetlo da roknu na SSSR, i to ni manje ni vise no u junu 45-te? Ili daj neki "dokaz", link, nesto, ili nastavi da duvas, mada izgleda da si covek u godinama, budi oprezan.
Sto se tice komunistickih zlocina, tu "blagost" objasnjavaj familijama i potomcima onih koje su komunisti ubili(kolko ono bese milioncica samo u SSSR-u?) a ne meni.

#9 Iztok

Iztok
  • Members
  • 65 posts

Posted 09 December 2007 - 04:54

KPP Srbije ti si za posmatranje jer pokudsavas dokazati nesto sto nije istina.

Komunisticki rezim je ubio vise ljudi nego fasizam. To je cinjenica.
Da li je bio gori od fasizma? Moje misljenje ne, jer je fasizam imao "cistiju i jasniju " ideologiju koja je sama po sebi izuzetno opasna a to je progon i ubijanje celokupnog stanovnista izvesnog naroda, poput jeverjskog ili romskog.
Komunizam je sa druge strane bio retardirana seljacka ideologija koja se rukovodila principima ja cu da se obogatim a tebe cu da sje.em jer drugacije mislis pa bio ti moj sunarodnik ili ne. O zlocinima tzv "oslobodilaca" u Srbiji se pisalo na sve strane a da ne govorimo o silovajuu 100 000 nemica poi "oslobodjenju " Nemacke i slicno.

#10 Iztok

Iztok
  • Members
  • 65 posts

Posted 09 December 2007 - 04:55

KP Srbije i prestani da lupas gluposti o Biritanskom fasizmu kada svi znamo da Staljin nije bio gadljiv na cepanje Poljske zajedno sa Fasistima 1939 i da je bez problema uzeo deo.

#11 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 09 December 2007 - 10:03

Dobro posto je Zalubajev bio ljubazan da srdjanu uvalio ovu temu red je da se i moja malenkost ukljuci.KPS ovde ces morati da nas uputis na neke dokaze jer je tvoja izjava cak i za mene otkrice.Koje su dve nemake armije bile u Belgiji juna 45te spremne za napad na SSSR?
Ako vec govorimo o saradnji sa Hitlerom siguran sam da ti je poznata i saradnja iz 30tih kada su se nemacki piloti i tenkisti obucavali u SSSR-u a Tuhacevski je postao licni prijatelj Paulusa.Siguran sam da znas ko je bio Steven Ambrose i covek se tesko moze staviti u grupu onih koji brane fasizam.Sta vise da je kojim slucajem Makarti video njegove radove zavrsio bi na listi.Ambrose je izuzetno korektan istoricar koji je cak branio mnoge poteze SSSRa i barem po meni ima razloga verovati coveku.
Hitler je zeleo savez sa Britanijom ali je zavrsio u savezu sa Staljinom.Sa druge strane Staljin je zeleo savez sa Hitlerom a zavrsio je u savezu sa Cercilom.
Parafraziram Ambrosa.

#12 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 09 December 2007 - 11:54

Kad se sve stavi na kantar, komunistički odgovor na kolaboraciju i zločine prema svemu što "miriše" na levicu u Evropi, pre, tokom i posle WWII, bio je NESRAZMERNO BLAG.

Tacno, a ti zlocini su bili zbog toga sto "ugledni gradjani" znaju ko im je jedini pravi neprijatelj i koga ne mogu da kupe svojim djindjuvama i ogledalcima.

#13 KPSrbije

KPSrbije
  • Banned
  • 712 posts

Posted 09 December 2007 - 11:56

Evo, učiniću još jedan napor da vas prosvetlim.Ako primetim da niste uključili mozak i pažljivo pročitali, odustajem. Nećete od mene više dobijati poučne analize.

Krajem 80-tih Beogradska "Duga" objavi specijalni dodatak na oko 110 strana "Kako je pljačkana Srbija". Naslućujete već da je u pitanju "pljačka" tehnologije i materijalnih dobara 1945. godine. Kao mnogi, navučem se i kupim Dodatak. Na 110 strana niti jedne činjenice izuzev podatak o dvadesetak mašina koje su iz Rakovice preterane u Maribor da bi se tamo formirala Tvornica automobila TAM. Ostalo su sve bile izmišljotine tipa /ali bukvalno/: Tito i Jovanka švercovali kafu i trpali pare u sopstvene džepove, Djilas i Kardelj danima razmišljali kako da zajebu Srbiju i odlučili da zatrpaju Djerdap i POTOPE VOJVODINU ...

Od dog dana jako malo polažem na "istorijske analize" savremenih istoričara i publicista. Više volim da koristim sopstvene rezone.

U tom smislu, možda uspete i vi nešto da zaključite.

Govorimo o vremenu, jedva petnaestak godina posle KRVAVE INTERVENCIJE "Zapadnih demokratija" u SSSR. Intervencije koja nije birala sredstva da u Rusiju vrati sistem u kome su milioni ljudi umirali od gladi. Čak se i BBC jednom prilikom zajebo i na "Istoriji" objavio podatak da je od 20.000.000 "Staljinovih žrtava" u stvari 99% njih umrlo od gladi i bolesti tokom INTERVENCIJE 1919...

Za vreme INTERVENCIJE, poznato je, najkrvoločniji su bili oficiri poljske armije.

Kakve je onda moralne obaveze pred istorijom mogao da ima Staljin u naporima da PORUŠENI I IZMRCVARENI SSSS izvuče iz predstojećeg svetskog sukoba, koji sigurno NIJE BIO NAŠ, već je bio BORBA KAPITALISTIČKIH ELITA OKO PARA I TERITORIJA.

/Amerikanci su, recimo, iskoristili tešku situaciju u Engleskoj i trampili materijalnu pomoć da od Engleza dobiju pravo na ZAJEDNIČKO EKSPLOATISANJE KOLONIJA. Naravno pod maskom "prava naroda posle WWII na samoopredeljenje"./

U najmanju ruku je zločin, izdrkavati se na teme tipa Staljin-Hitler, komunističke žrtve ... pored činjenice da su za slobodu Evrope gradjani SSSR dali 27.000.000 glava a u isto vrme, Englezi 380.000 a Amerikanci 420.000.

Na domaćem terenu to izgleda ovako: Celu 1942, 1943 i pola 1944. godine Draža preko obaveštajnog punkta u Kairu, sa Amerikancima usaglašava CILJEVE ZA BOMBARDOVANJE U JUGOSLAVIJI. Sve što se u tom smislu dešavalo tokom 1944. i 1945. godine, Amerikanci su precizno odradili po USAGLAŠENIM PLANOVIMA.

/poznato je da su aerički piloti kukavice u akciji i da, kad postane opasno, izruče bombe i zapale, pa je zbog toga bilo više civilnih nego vojnih žrtava, ali ciljevi su bili odredjeni u saradnji sa ministrom vojnim JVO, generalom Mihailovićem/.

Srpska "istorijska nauka" danas, objašnjavajući ove dogadjaje TVRDI da je Tito lično naredio da se bombarduje porodilište u Proleterskih brigada ...

Bombardovanje Leskovca: U Leskovcu je, mislim jesen 1944, bila zakazana vojna parada kao poklon "srpskoj majci" Milanu Nediću za njegov rodjendan. Bombardovan je centar grada i ubijeno oko 1000 vojnika koji su učestvovali u PARADI i oko 1000 civila koji su IZAŠLI DA UVELIČAJU PARADU.

NIJE TITO NARUČIO DA SE SRAVNI LESKOVAC ZATO ŠTO JE MRZEO SRBE.

Zamislite da je recimo Tito morao da tokom rata žrtvuje neki srpski grad od 5000 stanovnika kao što je morao Čerčil da bi zaštitio šifru koju su Englezi provalili. Šta bi o Titu pisali današnji liberalni demokrate u Srbiji, a šta o tome kaže engleska istorija i kako ocenjuje Čerčila?

Posledice ispiranja mozgova mladim ljudima su strašne. Pre mesec dana sam imaoprilike da čujev jednog mladog čoveka koji posole nepune tri godine provedene u Engleskoj izjavljuje: "Pa šta, da Hitler nije krenuo u rat, sigurno bi Staljin napao Evropu posle nekoliko godina". To kaže mali Srbin posle tri godine u EU?

O MALOUMNOSTIMA TIPA Jevrejin Lenjin poslat da digne revoluciju u Rusiji samo da bi zajebo Pravoslavlje, Tito nije Broz iz Kumrovca nego Ambrozije, vabračni sin Franje Josipa ...

Skoro sam negde pročitao da je 1943. godine neposredno pred zasdanje AVNOJ "Tito pozajmio avion od Nemaca, poleteo sa obližnjeg aerodroma, IZ MITRALJEZA UBIO LOLU RIBARA, vratio se na nemački aerodrom, a Nemci ga potom dovezli na Zasedanje"

Uostalom, zašto se pozivate na savremenu "istoriografiju" iz EU. Šta fali BRITANSKOJ I FRANCUSKOJ ISTORIJI OD PRE 20 GODINA?

#14 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 09 December 2007 - 12:23

Cekaj bre KP ja nisam predlozoi split zarad rasprave o nacionalizaciji ili intervenciji 1919te gde su Ameri imali ulogu rezisera..Lepo te pitam o 2 nemacke armije u Belgiji koje su bile spremne za napad na SSSR.Kao sto vidis moj je idol tip koga su zeznule barabe sa gorivom inace bi situacija 45te bila drugacija.

#15 mayo1

mayo1
  • Members
  • 23 posts

Posted 09 December 2007 - 12:35

Borbeni avioni RAF su u 1943. godine tokom Neretvanske opeacije, posle prelaska jedinica NOV na istočnu obalu Neretve i odpočinjanja operacije uništenja četnika, bombardovali borbene linije IV i V Crnogorske PROLETERSKE brigade.


Da li bi mogao dati izvore za ovu tvrdnju?
Nisam nigdje našao taj podatak.
Obzirom da su u vrijeme operacije Weiss (ožujak 1943.) Britanci mogli zračno djelovati na području Jugoslavije iz baza na Srednjem istoku i to samo sa ograničenim tipovima aviona (npr Halifax), zanimljivo bi bilo saznati iz kojih baza su poletjeli i kojim tipovima aviona je izvršen britanski zračni napad na partizanske snage o kojem govoriš.