Jump to content


Photo
- - - - -

Castle metal festival, Smederevo, 1-5. jul 2008.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
33 replies to this topic

#1 Perfect_Stranger

Perfect_Stranger
  • Members
  • 202 posts

Posted 06 December 2007 - 23:36

Od 1. do 5. jula 2008. godine, u prostoru Smederevske tvrdjave, biće održan veliki metal festival! Iako je prvobitno bilo najavljeno da će isti biti održan od 26. do 28. jula, ipak će trajati čitavih 5 dana!!!!!!

Prethodno su već bili najavljeni bendovi Ensiferum i Sybreed, a večeras, u specijalnoj emisiji na radiju 202, potvrdjeni su i ledan od najvećih metal bendova svih vremena Judas Priest, melodic metal super grupa Avantasia, nemačke thrash/black legende Sodom, ponovo okupljeni At the Gates, švedski Soilwork i bend koji smo pre samo par dana imali prilike da gledamo u Beogradu, još jedne legende metala - Helloween!!!!

Ovo je, naravno, samo deo bendova, po rečima organizatora, program će trajati oko 12 sati dnevno!!!

Detaljnije informacije na dole pomenutim adresama:

http://www.castlefestival.org
http://www.myspace.com/castlef


A evo već i najave u 24 sata:
http://www.24sata.co...ic.php?id=17196

Edited by Perfect_Stranger, 07 December 2007 - 02:13.


#2 Perfect_Stranger

Perfect_Stranger
  • Members
  • 202 posts

Posted 10 December 2007 - 14:53

Potvrdjen i Saturnus! Meni ne nešto preterano bitni, ali gotičari će se obradovati! 8)

Dakle, za sada:

JUDAS PRIEST
HELLOWEEN
AVANTASIA
SODOM
AT THE GATES
SOILWORK
ENSIFERUM
SATURNUS
SYBREED


Rekoše organizatori da će biti oko 40 stranih bendova + domaći i bendovi iz regiona...

#3 Endorphin

Endorphin
  • Members
  • 14 posts

Posted 10 December 2007 - 15:54

Saturnus nema veze sa gothicom..

#4 Perfect_Stranger

Perfect_Stranger
  • Members
  • 202 posts

Posted 10 December 2007 - 18:02

Ima veze sa doom-om, a doom ima veze sa gothicom. Svejedno, mnogi gotičari ih obožavaju. :rolleyes:

#5 niking

niking
  • Members
  • 77 posts

Posted 10 December 2007 - 20:14

verujem u ovaj festival, danas sam narucio kartu...

za sada me zanimaju Soilwork i Sybreed, mada rado bih da cujem i Ensiferum i Saturnus

#6 Endorphin

Endorphin
  • Members
  • 14 posts

Posted 10 December 2007 - 22:21

Ima veze sa doom-om, a doom ima veze sa gothicom. Svejedno, mnogi gotičari ih obožavaju. :rolleyes:


Ne bih se uopšte složio. Doom i gothic su dva različita pravca. Elem, nije tema o tome, možda dođem na fest, zavisi od finansija, a i zavisi šta još potvrde.

#7 Perfect_Stranger

Perfect_Stranger
  • Members
  • 202 posts

Posted 23 December 2007 - 00:09

Upravo su potvrdjeni Manticora i Dismember!


MANTICORA!!! \m/

#8 elderane

elderane
  • Members
  • 28 posts

Posted 16 January 2008 - 16:31

Potvrdjeni i Lordi

Dragi CastleHeads-i,

Imamo tu čast da Vas obavestimo da je konačno potvrđen i nastup finskih monstruma Lordi na Castle Festivalu 2008 godine!
Trenutno jedan od najatraktivnijih i najtraženijih hard rock/heavy metal bendova, po prvi put dolaze u Srbiju, i ne sumnjamo da ćemo ovom objavom obradovati mnogobrojne fanove benda, ali i sve one koji su iz bilo kog razloga navijali za njih i podržali ih u njihovoj istorijskoj pobedi na Eurosongu 2006., kad su obradovali celu metal Evropu i doprineli usponu omiljene nam muzike.
Takođe, zanimljiva vest je da Lordi film izlazi na proleće 2008, a više o tome možete saznati preko http://www.solarfilm.../worldpremiere/
Sve o bendu Lordi možete naći u odeljku bendovi, a mi, kao što smo Vam i obećali nastavljamo sa ispunjavanjem obećanja da će Smederevo 2008 biti najveća smotra metal bendova i publike na Balkanu!
Karte za svih 5 dana i dalje možete kupiti po ceni od 5300 dinara na svim prodajnim mestima Eventima i Bilet Servisa, ili ih naručiti direktno preko nas.

Sve najbolje, i do sledeće objave

Vaš Castle Fest Team

#9 Gwydion

Gwydion
  • Members
  • 1,336 posts

Posted 17 January 2008 - 04:11

Ne bih se uopšte složio. Doom i gothic su dva različita pravca. Elem, nije tema o tome, možda dođem na fest, zavisi od finansija, a i zavisi šta još potvrde.


Moliću lepo, Metal Hammer je u jednom od svojih poslednjih brojeva elaborirao šta je to gothic metal i kak oje nastao. a tekst o doon metalu je bio predviđen za jesenji broj, dakle septembar, koji nikad nije izašao. Doom Metal i Gothic Metal su odvojene muzičke kategorije. BTW, misim da je dolazak Saturnis-a, iako ja metal prezirem iz dba svoje duše, odličan potez jer su im albumi odlični. Sad kakvi su uživo ko to zna? Mada mislim da su Judas Priest jedino stvarno veliko ime i da oni jednostavno, za one koji to vole, ne mogu da naprave loš koncert. U svakom slučaju čestitke za entuzijazam i puno sreće iako to sve baš i nije "moja šolja čaja".


E da, Lordi su mislim sasvim nepotrebni i za te pare je mogao doći i neko bolji i zanimljiviji. No šta se ja razumem u te metalne stvari :rolleyes:

#10 dexxxter

dexxxter
  • Members
  • 1,185 posts

Posted 17 January 2008 - 11:27

definitivno razliciti pravci. koj ce ti metal hamer, kad te metal ne zanima?

#11 Gwydion

Gwydion
  • Members
  • 1,336 posts

Posted 17 January 2008 - 18:14

definitivno razliciti pravci. koj ce ti metal hamer, kad te metal ne zanima?


Zamolio me gari da im uletim sa tekstovima, a ja sam uvek tu da pomognem ljudima koji to zaslužuju. Da je potrajao i da je sproveden plan postepenog popravljanja kvaliteta bila bi to čisto muzička novina, dakle bez ostalih političko-kvazireligioznih/kvaziantihrišćanskih gluposti koje prate određene grane metala, bolja od inostranih. Ali eto nije potrajala...

#12 Perfect_Stranger

Perfect_Stranger
  • Members
  • 202 posts

Posted 22 January 2008 - 17:19

Kao što sam se i potajno nadao, na godišnjicu koncerta Evergrey-a u Domu omladine, objavljeno je da će pomenuti svirati i na ovom festivalu!!!!!!!!!!!

Evergrey, Expedition Delta i jos mnogo, mnogo toga!
Dragi naši Castlehead-si,

Danas, na dan prvog rođendana Terra Nostra Promotions, firme koja je uspešno startovala koncertom benda Evergrey 22.01.2007, imamo tu čast da opet obradujemo prog Srbiju objavom nastupa sjajnih Šveđana na Castle Festivalu 2008!
Nadamo se, ako je to uopšte moguće, da ćemo prisustvovati još boljem koncertu!
Takođe, još jedna veoma specijalna objava rezervisana je za današnji dan, opet u progressive metal maniru.
Naime, Expedition Delta, projekat našeg najtalentovanijeg metal muzičara Srđana Brankovića, na kojem su učestvovali sve sami prog metal velikani kao što su Gary Wehrkamp (Shadow Gallery), Andrea De Paoli (Labyrinth), Rene Merkelbach, Richard Andersson, Erik Norlander, Joost van den Broek (After Forever), Sabine Edelsbacher (Edenbridge), Torsten Roehre (Silent Force), Santiago Dobles, Alex Argento, Mikkel Henderson, Vivien Lalu...
A posebna poslastica je to što će nas gospoda Gary Wehrkamp (Shadow Gallery, Amaran's Plight) i DC Cooper (ex Royal Hunt, Silent Force) obradovati svojim nastupom sa Expedition Delta, gde će pored Expedition Delta pesama svirati i Shadow Gallery pesme, kao i neke radove DC Coopera.
Dakle, prva šansa ijednom Evropljanu da čuje nešto od Shadow Gallery uživo, odsvirano rukom jednog od članova benda!
Tako nastavljamo sa ekskluzivnim najavama koje smo započeli objavom jednog od 3 potvrđena nastupa Avantasije, i koncerta At The Gates reunion!
Takođe, danas objavljujemo i nastupe nekih od najboljih bendova iz našeg regiona, a za ovu najavu odabrali smo:

Innerwish (Grčka), jedan od najboljih heavy/power bendova Grčke
Bombarder (Srbija), ne treba trošiti reči, legendaran speed/thrash bend na prostoru ex-Yu
Consecretion (Srbija), svima poznata avantgarde/doom četvorka iz Beograda, finalisti Metal Battle takmičenja 2007
ToxicDeath (BiH), zasigurno jedan od vodećih death metal bendova Balkana
Draconic (Srbija), jedan od trenutno vodećih srpskih bendova

Uskoro još objava, ostanite u pripravnosti!

Vaš,

Castle Fest Tim



Ovo postaje sve bolje i bolje!!!

Dakle, trenutno:

AT THE GATES
AVANTASIA
BOMBARDER
CONSECRATION
DISMEMBER
DRACONIC
ENSIFERUM
EVERGREY
EXPEDITION DELTA
HELLOWEEN
INNERWISH
JUDAS PRIEST
LORDI
MANTICORA
SATURNUS
SECRET SPHERE
SODOM
SOILWORK
SYBREED
TOXIC DEATH

#13 Perfect_Stranger

Perfect_Stranger
  • Members
  • 202 posts

Posted 30 January 2008 - 20:50

Pale neke nove objave, najzad i fanovi ekstremnijeg zvuka da se obraduju! :rolleyes:

CARPATHIAN FOREST (Norveška) black metal
BLOOD RED THRONE (Norveška) death metal
+ još bendova iz regiona
Negura Bunget (Rumunija) black metal
Casket Garden (Mađarska) death metal
Agonize (BiH) death metal
Silent Kingdom (BiH) black metal
Victim Yield (Makedonija) tech death metal
Downstroy (Srbija) mosh/core metal

#14 Perfect_Stranger

Perfect_Stranger
  • Members
  • 202 posts

Posted 06 February 2008 - 21:51

+ADAGIO, TYR, Alister, Usud, Boneyard.

http://www.roadrunne...ewsitemID=90103

#15 Perfect_Stranger

Perfect_Stranger
  • Members
  • 202 posts

Posted 09 February 2008 - 22:18

Cavalera Conspiracy potvrdjen!!!