Jump to content


Photo
- - - - -

putovanje u Tunis


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
27 replies to this topic

#1 darkoni

darkoni
  • Members
  • 1 posts

Posted 06 December 2007 - 20:44

Ljudi, dajte informacije o Tunisu, putujem za Novu Godinu :rolleyes: .

#2 Zivotije

Zivotije
  • Members
  • 177 posts

Posted 23 December 2007 - 23:15

Nista posebno.
Samo pazi, ima puno fageta.

#3 Kolbas

Kolbas
  • Members
  • 2,990 posts

Posted 28 January 2008 - 07:21

Kažeš ništa posebno...pa ne bih baš rekao:
More:
Attached File  Picture_007.jpg   1.12MB   108 downloadsAttached File  Picture_039.jpg   903.32KB   108 downloads
Pustinja:
Attached File  Picture_061.jpg   760.44KB   110 downloadsAttached File  Picture_066.jpg   809.38KB   102 downloads
Nesvakidašnja iskustva:
Attached File  Picture_077.jpg   938.4KB   102 downloads
Malo istorije:
Attached File  Picture_095.jpg   1.15MB   115 downloads
Opušteni likovi:
Attached File  Picture_029.jpg   1.07MB   102 downloads
I naravno predsednik-diktator (doduše vrlo normalan)
Attached File  Picture_028.jpg   833.26KB   113 downloads

#4 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 01 February 2008 - 21:35

super fotke. :rolleyes:
može malo detaljnije o tim mestima?

#5 Kolbas

Kolbas
  • Members
  • 2,990 posts

Posted 04 February 2008 - 07:24

Pa more je lepo, mada priznajem da mi je jadranska obala lepša...ovo što vidiš je Yasmin Hammamet, tipično novoizgradjeno naselje namenjeno turistima, sa mnogo lepih hotela i mnogo zajebancija namenjenih turistima. Deset minuta vozićem ili taxijem je stari grad Hamamet...ono što ZAISTA vredi videti je tour de Tunis koji sve bolje agencije imaju u ponudi za naravno dodatnih 100 do 200 evra...elem u našem slučaju to je izgledalo tako što toyotinim džipom za dva dana obidješ sve što vredi videti u Tunisu, recimo džamiju, 4. po važnosti u muslimanskom svetu, tradicionalno naselje Berbera-starosedelaca severne Afrike, vrlo slano jezero koje nestaje sa predivnom panoramom izlaska sunca, vrata pustinje-mesto gde počinje Sahara, odatle prema jugu je pustinja, jahanje kamila, mesto na kome su snimani Ratovi zvezda (na moje posebno zadovoljstvo) i neki delovi iz filma Engleski pacijent, koloseum, posle Rimskog i Pulskog, najznačajniji...usput probaš plodove kaktusa i kojekakve nama egzotične plodove i još vidiš, probaš, osetiš gomilu zanimljivih stvari...Iako sam pristalica teorije "Odmor da-turizam ne", iako više volim samostalno i spontano otkrivanje novih stvari nego organizovano, nijednog trenutka, ni evra nisam (a ni moja supruga) zažalio što sam izgledao kao Japanski turista...a i nije baš toliko skupo kao što bi neki pomislili. Evo još malo Tunisa:
Attached File  Picture_067.jpg   1.03MB   103 downloadsAttached File  Picture_080.jpg   866.46KB   101 downloads
Attached File  Picture_058.jpg   1.26MB   101 downloadsAttached File  Picture_062.jpg   708.72KB   108 downloads
Attached File  Picture_032.jpg   1007.19KB   105 downloadsAttached File  Picture_089.jpg   1.13MB   106 downloads

#6 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 05 February 2008 - 12:26

to je lepsi deo Tunisa... ali Tunis isto tako moze izgledati i ovako (plaza u Susu slikana oktobra 2007)

Attached Files



#7 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 05 February 2008 - 12:41

sigurno najveca provala vezana za Tunis je reportaza B92, odnosno Lune Lu...

pre par nedelja emitovana je emsija Lune Lu sa reportazom iz Tunisa... ushicena Luna u trenutku boravka u "Star Wars City-u" u kojem je Lucas 70-tih snimao Star Wars, odlucuje da nam predstavi "NAJBOLJE" vozace iz Tunisa (koji naravno voze i nju) a koji su nedeljama i nedeljama po Tunisu za potrebe snimanja vozili Samuel L Jacksona i Ewan Mcgregora...

samo jos neko da obavesti Jacksona i McGregora da su 70-tih bili zajedno sa Lucasom u Tunisu...

#8 Kolbas

Kolbas
  • Members
  • 2,990 posts

Posted 05 February 2008 - 21:50

to je lepsi deo Tunisa... ali Tunis isto tako moze izgledati i ovako (plaza u Susu slikana oktobra 2007)

Pa nisam ja ni rekao da je sve u Tunisu lepo i čisto, baš zahvaljujući tome što smo obišli dobar deo Tunisa, mogli smo videti "Sjaj i bedu", a naravno domaćini gledaju da ti pokažu ono što ne bode oči...

#9 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 05 February 2008 - 22:48

Pa nisam ja ni rekao da je sve u Tunisu lepo i čisto, baš zahvaljujući tome što smo obišli dobar deo Tunisa, mogli smo videti "Sjaj i bedu", a naravno domaćini gledaju da ti pokažu ono što ne bode oči...



svakako da u Tunisu ima sta da se vidi.... el dzem, pustinja, star wars city, chibika, keruan, slano jezero... ali kao i na vim ostalim mestima u svetu (naravno) postoji onaj ruzniji deo... koji mi se cini da je u Susu malo izrazeniji...

zato ko hoce za Tunis preporucujem svakako, ali zaobici Sus... Port je odlican, Hamamet takodje... do samog Tunis ciy-a nismo uspeli da stignemo... ali smo zato obisli ostatak zemlje... koliko se secam za oko 140 E dobijes oblizak pustinje, keruna, el dzema, dve oaze, voznju dzipovima po pustinji, star wars city, lokaciju snimanja engleskog pacijenta... spavanje u odlicnom hotelu u blizini chibike...

#10 Rastko Pocesta

Rastko Pocesta
  • Members
  • 171 posts

Posted 30 July 2009 - 16:11

Prilicno me nervira sto je na svakom cosku njihova zastava,dakle kroz ceo glavni grad,iznad svega kroz sta prolazis mozes videti samo tunizanske zastave zakacene.


Ali,sta je fora,uvek te,gde god da si,od gore gleda Veliki brat.To jest ogroman poster gosn Ben Alija.Dakle,nećete verovati,ali njegove džinovske slike nalaze se i u privatnim kućama,kao i u menjačnicama,hotelima...

Takođe,jedna od glavnih ulica je i ulica 7.Novembra,to jest posvećena 7.Novembru 1987.kada je Habib Burgiba zbačen s vlasti,a predsednik je postao gospodin Ben Ali.

Lepo iznenađenje je što Main Avenue nosi ime Habiba Burgibe,što me prilično čudi.

Kada pogledamo istoriju Tunisa,Hanibal je bio Tunižanin.Zato se mnogo stvari tamo zove Hannibal,npr."Hannibal Resort"(hotel),"Hannibal Park"(luna park)...

Tunis je bio osvajan puno puta,od turaka i francuza.Ja sam išao na dva izleta u Tunisu(za vreme mog putovanja od 10 dana).Moja rezidencija je bila Sus(otprilike kao Niš kod nas,doduše sa malo manjim brojem stanovnika nego Niš).Prvi izlet mi je bio u glavni grad Tunis,a drugi na predstavu o istoriji Tunisa sa najsavremenijim efektima i reflektorima.Smatram,to vrhunski odrađenim i oduševila me je.

Sad ide zanimljiv deo:

Tunis je bio francuski protektorat od 1899.do 1956.Zatim je 1957.na vlast došao Habib Burgiba,oslobodilac njihovog naroda.E,sad priča postaje slična kao i u Egiptu,gde je Sadat-ov potpredsednik bio njegov naslednik,obojica su diktatori.Ali,ovde ne ubijaju Burgibu,dakle on ostaje živ,za razliku od Sadata,ali za razliku od Sadata,ovde je potpredsednik umešan.Tako,7.Novembra 1987.socijal-demokrata Ben Ali ruši Burgibu i stavlja ga u kućni pritvor.Ben Ali,dakle,uspešno vlada već 22 godine(ja sam tamo išao 2008.,tako da je to bilo 21 godina).Burgiba je uspešno vladao 20 godina,dakle Ben Ali ga nadmašuje.Na žalost,6.Aprila 2000.Burgiba je preminuo,u svojoj 95.godini(nepunoj 96.,rođen je 3.Avgusta 1903.)

U Tunisu postoji 7 partija od kojih su 2 ušle u parlament.

#11 Rastko Pocesta

Rastko Pocesta
  • Members
  • 171 posts

Posted 31 July 2009 - 20:17

Wiiii...CEKAM ODGOVOR!

#12 Rastko Pocesta

Rastko Pocesta
  • Members
  • 171 posts

Posted 07 August 2009 - 19:34

Ajde dolazite!

#13 mike12

mike12
  • Members
  • 9 posts

Posted 14 August 2009 - 19:29

Lepe slike Tunisa i informacije o Tunisu

http://volimdaputuje...ust-2009-t5.htm

#14 mike12

mike12
  • Members
  • 9 posts

Posted 14 August 2009 - 19:41

Primeri:

Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image ...itd...

Edited by mike12, 14 August 2009 - 19:43.


#15 Marko

Marko
  • Members
  • 2,046 posts

Posted 14 August 2009 - 20:47

Najinteresantnija stvar u Tunisu je grad Tunis (centar, Medina, ono ambijetalno predgradje, i, naravno, Kartagena).
Pod 2 idu ti obodi Sahare u koje se organizuje eksurzija. Lijepo je vidjeti ta pustinjska jezera, provesti noc u gradicu na obodu pustinje, ljude, i sl.
Dalje, El Dzem, tj koloseum (premda nije 3. po velicini, niti je pulski drugi).

U grad Tunis se moze i rent-a-carom, zemlja je prilicno bezbjedna, mnogo vise od, recimo, Egipta. Mada, i ovdje je potreban oprez i malo hrabrosti, saobracaj nije bas kao u evropskim gradovima. U ovaj polupustinjski dio nije bas preporucljivo rent-a-carom, mozda jedino sa 2 auta.

Osim toga, te talasoterapije mogu biti dobra stvar.

Glavni minus je more, jadranska obala je ljepsa, interesantnija, bolja za kupanje.

Ukratko, Tunis nije nesto da se odusevis (kao taj Egipat), ali je jedna simpaticna zemlja, gdje za razumnu cijenu mozes vidjeti kulturu Magreba, kolonijalni uticaj, malo antike, malo pustinje, malo mora. Svega po malo, ukupno sasvim ok.