Jump to content


Photo
- - - - -

Povratak Jelene Dokić, ili


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
427 replies to this topic

#61 Paris

Paris
  • Banned
  • 49 posts

Posted 05 March 2008 - 22:39

Lako je skrenuti s teme kad nema o cemu da se prica. Kao npr, o Jeleninom povratku.

#62 Paris

Paris
  • Banned
  • 49 posts

Posted 05 March 2008 - 22:40

A to sto neko rece da je njoj najbolje bilo s caletom, pa recimo da ju je i cale stvorio (ne mislim bioloski, vec kao teniserku), cale ju je i unistio.

#63 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 06 March 2008 - 09:57

Slažem se s tobom.Kao što je stvorio, tako je i uništio i to i u igračkom i u psihološkom smislu.Najbolje joj je bilo sa ćaletom samo ako se uzme u obzir da je pod njegovom (verovatno veoma) čvrstom rukom postigla najbolje rezultate, ali u ukupnoj neslobodi, paranoidnoj i izrabljujućoj atmosferi u kojoj je živela razlog je za sve što joj se kasnije dešavalo (to je kao kad roditelji forsiraju decu i dele pljuske za četvorke i primenjuju druge mere kao recimo klečanje na kukuruzu, a onda bude nejasno zašto je nekadašnje čudo od deteta "odlepilo" na drugoj godini faksa :rolleyes: )...

#64 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 06 March 2008 - 10:44

Da tacno tako....
Citam na nekom forumu (ranije sam ostavila link) gde se skupljaju njeni najvatreniji fanovi (ljudi su cudo, nije im tesko da zovu organizatore svih turnira za koje js Jelena prijavila da pitaju da li je trazila WC) da je najverovatnije definitivno gotovo sa njenom karijerom.
Meni (pretspostavljam i mnogoma ovde) je veoma zao zbog toga.
Ali, da je Jelena bila odlucna u nameri da se vrati, pa cak i posle onog razocarenja kad nije dobila MWC za AO, ostala bi u Australiji gde bi sigurno dobijala WC za manje turnire bez problema, kao sto je dobila i za Hobart. Kako se na tom forumu pise, trebao joj je jos jedan turnir da dobije ranking i onda bi se nasla na negde oko 400-tog mesta. Medjutim, Jelena se ekspresno vratila u Zagreb i sad nije nigde (mislim po pitanju pozicije na WTA listi). Prijavljivala se u medjuvremenu za nekoliko ITF turnira i nigde nije bila u mogucnosti da igra (po pravilu i QWC i MWC dobijaju domace teniserke ). Sad trenutno je prijavljena za nekoliko (takodje ITF) turnira u Italiji, ali ce i sa tim verovatno biti ista stvar.
I njen brat Milan je vec nekoliko puta izjavljivao za medije da je sa Jeleninom WTA karijerom gotovo. Znaci da ona verovatno razmislja o tome da zaradi neku kintu, a ne o stvarnom povratku. To jeste ogromna steta, Jelena je zbilja bila veliki talenat, nazalost...... upropascen.
Sorry zbog ovakvog posta.... istina nije uvek prijatna.

I to je to......
http:///imgsrv.tenni...ctures/6424.jpg

#65 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 06 March 2008 - 13:32

I njen brat Milan je vec nekoliko puta izjavljivao za medije da je sa Jeleninom WTA karijerom gotovo.

Da li je to Milan koji radi Novakov sajt?

Ja pamtim samo nekoliko (manje-više) uspešnih povrataka (Monika Seleš, Hingis, Hantuhova...), a evo citata iz Vikipedije o možda najimpozantnijem koga se sećam- Dženifer Kaprijati , čudo od deteta koja je sa 14 godina bila polufinalistkinja Rolan Garosa (!) , nakon dugogodišnjih problema sa drogom i sličnim, nakon 10 godina je osvojila svoj prvi GS, pa još dva i uspela da bude prva igračica sveta (iako mi do tada nije bila simpatična, svim srcem sam zbog te priče navijala za nju na AO kad je pobedila Himgisovu, tada prvu igračicu sveta):

"A comeback career

With her career seemingly in doubt, Capriati returned to the tour in February 1996 and began a steady rise that would culminate in the World No. 1 ranking, but not before several false starts. It was not until May 1999 that she finally won her first tournament in six years, at Strasbourg.

Nearly 11 years after she had started playing on the tour, Capriati finally made her Grand Slam breakthrough. From having gone as long as five years without winning a singles match at a Grand Slam, Capriati, the 12th seed, captured the 2001 Australian Open title, defeating then-World No. 1 player Martina Hingis 6-4, 6-3. Along the way, she defeated then-World No. 4 Monica Seles in the quarterfinals and then-World No. 2 Lindsay Davenport in the semifinals. Capriati followed up by capturing the French Open title five months later, beating Kim Clijsters 1-6, 6-4, 12-10. She reached the semifinals of both Wimbledon and the U.S. Open that year as well, amassing the best Grand Slam singles record for the year. In October 2001, Capriati claimed the World No. 1 ranking.

Capriati won her third Grand Slam title in 2002, when she successfully defended her Australian Open crown. In the final against Hingis, Capriati was down 6-4, 4-0 but battled back to win 4-6, 7-6, 6-2. She saved 4 championship points during the final, which is a record for most match points saved during a Grand Slam tournament final.[3]

In January 2007, Capriati stated she had not given up hopes of a comeback at 30 after undergoing arthroscopic surgery in 2005 and playing her last match in Philadelphia in late 2004.[4]

In an interview with the New York Daily News in July 2007, Capriati admitted to suffering from depression and having suicidal thoughts. She said, "When I stopped playing, that's when all this came crumbling down. If I don't have [tennis], who am I? What am I? I was just alive because of this. I've had to ask, 'Well, who is Jennifer? What if this is gone now?' I can't live off of this the rest of my life." She underwent a third shoulder surgery in 2007, and whether she will ever return to the tennis tour is still unclear.[ "

Obratite pažnju na ovaj boldirani deo o suicidnim idejama itd, evo ja sam mislila da sam se setila savršenog primera za savršen povratak (kao izuzetak od pravila), a ovaj isečak iz njenog intervjua me je baš rastužio...

#66 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 06 March 2008 - 19:27

Da li je to Milan koji radi Novakov sajt?


Nemam pojma, na Novakovom sajtu cini mi se stoje neka druga imena.

#67 djordja

djordja
  • Members
  • 8,095 posts

Posted 06 March 2008 - 19:36

E ovo je zbilja interesantno. Neki (ocigledno veoma odani) Jelenin fan pise organizatoru turnira u Italiji:

I note that the majority of the wc’s have been awarded for Rome Real but none to Jelena. …..so in an attempt to get some factual feedback as to what is actually going on with Jelena I have today emailed the tournament director ….Laurentiu Bucur, who is also the director at Pomezia, and asked what is the situation with Jelena pointing out that she has entered both events and saying that she only needs to play a tournament to be awarded her ranking of around 466 with the points she earned at the beginning of the season.
I have also asked him if she has requested wild cards and whether she is being considered.

I dobio je odgovor, odnosno, cuo se sa covekom:

I have heard from Laurentiu Burcur and it would seem that he was not aware Jelena wanted a wild card …..this is his reply

YOU ARE PERFECTLY RIGHT! I DID NOT KNOW ABOUT DOCIC AND THAT SHE WAS INTERESTED IN A WC, OTHERWISE I WOULD HAVE HELPED HER. SINCE I HAVE ALREADY GIVEN AWAY MY WC:S AND INFORMED THE ITALIAN TENNIS FEDERATION, I CAN NOT GIVE HER A WC IN MAINDRAW, BUT I STILL GOT ONE IN QUALIFICATION IF SHE IS INTERESTED. JUST LET ME KNOW AS SOON AS POSSIBLE, BECAUSE I HAVE TO INFORM THE FEDERATION.

THANK YOU VERY MUCH FOR YOUR INTEREST AND I WILL BE PLEASED TO HELP YOU IF I CAN.

BEST REGARDS
LAURENTIU BUCUR


Seems like a nice guy pity Jelena didn’t contact him herself ……

I cannot understand why she would enter and tournament and not ask for a wild card or for that matter the tournament seeing she has entered and knowing she needs one don’t offer her one. ……anyway I have replied to Laurentiu Bucur saying that I have no contact for Jelena and if it is too late for Real perhaps he could offer her a wild card or contact Jelena regarding Pomezia……let you know if I hear any more. ……well at least I have tried…. perhaps more than Jelena did.

I jos...

Well I have to admit that Jelena’s motivation is now in my mind in question following the email from the tournament director in Rome.

Just think guys I wrote to him as a fan of Jelena’s outlining her situation and need for a wild card …..and he replies offering her a QWC via me …..pity I cannot contact her …. but just shows in this instance all she had to do was ask …..why didn’t she ….does she really want to play tennis?

Sta reci..... mi smo nikakvi fanovi, sta sve ovi ljudi rade :huh: , ali uzalud :rolleyes: .
Izvinjavam se zbog opsirnosti, ali mislim da je citava ova situacija veoma interesantna.

#68 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 07 March 2008 - 10:46

Nema potrebeza izvinjenjem, zaista je interesantno.
I ja se divim tim ljudima, mada ne mogu da verujem da još nisu odustali :rolleyes: .Mada, pogledaj samo obožavaoce Marata Safina (prave zaluđenike), oni i dan danas (a ima ih u velikom broju) maštaju kako Marat osvaja novi GS, a očigledno je da čovek ne može da se pokupi već dve-tri godine :huh: .Svaka čast za veru u čuda!!!

#69 novosadjance

novosadjance
  • Members
  • 1,645 posts

Posted 07 March 2008 - 14:01

Posto je ovo postala zvanicna tema za povratke i odlaske od mene jedna neproverena vest - jos uvek treca srpska teniserka, a nekad miljenica ovog foruma Vojka je vrlo blizu da zavrsi svoju karijeru.

#70 greeneyes

greeneyes
  • Members
  • 1,109 posts

Posted 07 March 2008 - 17:29

Posto je ovo postala zvanicna tema za povratke i odlaske od mene jedna neproverena vest - jos uvek treca srpska teniserka, a nekad miljenica ovog foruma Vojka je vrlo blizu da zavrsi svoju karijeru.



Zasto? I, ako nije tajna, ko je izvor?

#71 novosadjance

novosadjance
  • Members
  • 1,645 posts

Posted 08 March 2008 - 11:20

Izvor je krajnje nepouzdan, kafanske price iz sedme ruke, prijatelj rodjaka svastikine komsinice... :rolleyes:

Ono sto povratnicima najvise nedostaje je strpljenje jer se pod hitno zele vratiti tamo gde su stali, a to bas ne ide tako lako.

#72 Penski

Penski
  • Members
  • 409 posts

Posted 08 March 2008 - 14:08

ja nisam upoznat da je imala Vojka neku povredu koliko znam proslu godinu je zavrsila bez povrede, jel se to nesto povredila ove pa pokusala da se vrati ili je nesto drugo u pitanju, buni me ovaj termin POVRATNICA

#73 dijego

dijego
  • Members
  • 590 posts

Posted 27 April 2008 - 17:08

dve pobede jelene u kvalifikacijama za maroko

a opet je aktuelna i prica da igra za srbiju http://www.mtsmondo.....php?vest=95331

#74 dijego

dijego
  • Members
  • 590 posts

Posted 28 April 2008 - 13:13

Attached File  00wu2.jpg   39.23KB   30 downloads

J. Larsson 6 2 3

J. Dokic 1 6 6

kvalifikovala se za turnir, bice to i skok na listi

#75 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 28 April 2008 - 13:27

Attached File  00wu2.jpg   39.23KB   30 downloads

J. Larsson 6 2 3

J. Dokic 1 6 6

kvalifikovala se za turnir, bice to i skok na listi


Ja sam se plasio da gledam
Dok sam gledao LS je gubila onda prekinem i vidim dobila drugi set - odmah sam prestao da je ne baksuyiram