Jump to content


Photo
- - - - -

SPC: Srbija nije za rat, ali...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
107 replies to this topic

#46 Gwydion

Gwydion
  • Members
  • 1,336 posts

Posted 04 December 2007 - 16:28

bas si hrabar :rolleyes:

e vidis tu je razlika izmedju mene i tebe. kad nekog mog sunarodnika, ukljucujuci i tebe - tuku, prebijaju, maltretiraju - ja ne okrecem glavu, ja ne zatvaram oci, ja ne cutim. ja se trudim da pomognem, da ga spasim i zastitim. onoliko koliko je to u mojoj moci.


A jesil išo onda u Aranđelovac da zaštitiš svoje sunarodnike da ih ne tučedu neki tamo?

#47 Space Cowboy

Space Cowboy
  • Members
  • 250 posts

Posted 04 December 2007 - 16:29

Ja cu da ginem na kucnom pragu, od vojne policije, ili cu ja njih sjebati. Nece me rov videti.



mislim da ces u poslednjem trenutku pre nego upropastis sopstveni zivot, malo razmisliti i skapirati da se iz svakog rata ipak vecina ljudi vrati, te da su ti u prvoj varijanti sanse za dalji zivot nikakve, a u drugoj poprilicno velike, i da ce na kraju pobediti razum i da ces uraditi ono sto je tvoja gradjanska, ustavna i ljudska duznost :rolleyes:

#48 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 04 December 2007 - 16:30

bas si hrabar :rolleyes:

e vidis tu je razlika izmedju mene i tebe. kad nekog mog sunarodnika, ukljucujuci i tebe - tuku, prebijaju, maltretiraju - ja ne okrecem glavu, ja ne zatvaram oci, ja ne cutim. ja se trudim da pomognem, da ga spasim i zastitim. onoliko koliko je to u mojoj moci.


Idi brani. Po meni jedino sto moze da se uradi je da organizuju izbeglicki kampovi i da se pokusa posle te ljude vratiti nazad na njihova imanja.

Ako mislis da je pametnije uci u rat sa KFORom, ti se seti 99e.

Znas sta - dok ove patriote sto su se nakrale ne budu u prvim redovima, mene nista ne zanima. Kad vidim miskovica i kostunciu s puskom, pricacemo.

#49 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 04 December 2007 - 16:32

mislim da ces u poslednjem trenutku pre nego upropastis sopstveni zivot, malo razmisliti i skapirati da se iz svakog rata ipak vecina ljudi vrati, te da su ti u prvoj varijanti sanse za dalji zivot nikakve, a u drugoj poprilicno velike, i da ce na kraju pobediti razum i da ces uraditi ono sto je tvoja gradjanska, ustavna i ljudska duznost :rolleyes:


Ako se krene u rat sa NATOom, ovaj put se nece ograniciti samo na vojne objekte.. Ima da rokaju tepih, pa mi je manje vise svejedno.

#50 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 04 December 2007 - 16:32

pa ako dodje do mobilizacije , icices i ti i svako drugi , ukljucujuci i mene , kao bela lala. svi vise vole da sede u toploj sobi nego da se smrzavaju u blatnjavom rovu, no opet na kraju svi odu tamo gde treba . Sta mislis zasto? :rolleyes:

pogrešno su te obavestili, u blatnjavom rovu se ne smrzava već se gine ili ubija

u takvim rovovima su 90-tih ubijali i ginuli svi koji su mislili da se sumanutim naređenjima ne sme suprotstaviti

#51 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 04 December 2007 - 16:51

Drzava Srbija nudi albancima najsiru mogucu autonomiju koja postoji na svetu. Oni to nece. Oni nece kompromis. Oni hoce jednostranu nezavisnost. Oni hoce rat.


Nikako da zaborave ostale ranije ponude: Preko Prokletija, preko Dunava, preko minskih polja...Nezaboravno bRe!

#52 Space Cowboy

Space Cowboy
  • Members
  • 250 posts

Posted 04 December 2007 - 16:51

Idi brani. Po meni jedino sto moze da se uradi je da organizuju izbeglicki kampovi i da se pokusa posle te ljude vratiti nazad na njihova imanja.

Ako mislis da je pametnije uci u rat sa KFORom, ti se seti 99e.

Znas sta - dok ove patriote sto su se nakrale ne budu u prvim redovima, mene nista ne zanima. Kad vidim miskovica i kostunciu s puskom, pricacemo.



ne mislim da treba ici u rat sa kforom al takodje ne mislim da treba okrenuti glavu na drugu stranu.

#53 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 04 December 2007 - 16:52

bas si hrabar :rolleyes:

e vidis tu je razlika izmedju mene i tebe. kad nekog mog sunarodnika, ukljucujuci i tebe - tuku, prebijaju, maltretiraju - ja ne okrecem glavu, ja ne zatvaram oci, ja ne cutim. ja se trudim da pomognem, da ga spasim i zastitim. onoliko koliko je to u mojoj moci.


Vidim ti si bas hrabar. Junacki kuckas sve u sesnaest.

#54 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 04 December 2007 - 17:01

vladika artemije, u pisanoj izjavi dostavljenoj medijima, koju prenosi današnji danas(OVDE), objašnjava šta bi odgovorni političari trebalo da rade, "dan pre"


kakav kreten (bilo mi dovoljno da procitam samo boldovano za ostalo nisam imala zivaca)!
hajde opet mobilizacije, vojne vezbe. dugo se nije islo u boj :rolleyes:

dugo ne pratim detaljno politiku u srbiji (teku kratkim crtama da budem upucena, te me je ovakva jedna izjava bas strecnula).

#55 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 04 December 2007 - 17:03

ne mislim da treba ici u rat sa kforom al takodje ne mislim da treba okrenuti glavu na drugu stranu.


Pa sta ces onda prijatelju? Cim predjes granicu sa Kosovom vojskom - u ratu si s KFORom. Sta je alternativa?

#56 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 04 December 2007 - 17:06

ne mislim da treba ici u rat sa kforom al takodje ne mislim da treba okrenuti glavu na drugu stranu.

Pa eto ti im ponudi tvoju glavu .Mislim KFORu

#57 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 04 December 2007 - 17:31

Vidim, u toku su "slavska" ratovanja - "slavska" zato sto sam im bio ne jednom svedok, kad se na slavama po Srbiji popije.
Ujutru - malo stida i glavobolja...

#58 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 04 December 2007 - 17:35

cikago nije deo drzave srbije. kosovo i metohija jeste. okupiran doduse ali ipak deo.


Nije, de-facto nije. Da bi nesto bilo deo neke drzave treba da ta drzava ima ingerencije nad istim - mi smo se ingerencija odrekli kapitulacijom u Kumanovu, i od tad KiM nije deo Srbije. A nakon proglasenja nezavisnosti nece biti ni de-jure, tako da bi jurisanje na KiM imalo istog efekta kao jurisanje na USofA.

e vidis tu je razlika izmedju mene i tebe. kad nekog mog sunarodnika, ukljucujuci i tebe - tuku, prebijaju, maltretiraju - ja ne okrecem glavu, ja ne zatvaram oci, ja ne cutim. ja se trudim da pomognem, da ga spasim i zastitim. onoliko koliko je to u mojoj moci.


A kad su tukli, ubijali i proterivali Albance diljem istog tog Kosova, nisi okretao glavu, a? Isao si tamo da pravis zivi stit izmedju bezubih maloumnika i ugrozenih Albanaca, koji, da te podsetim, jesu bili tvoji sunarodnici. Zasto bi sad isao ako tad nisi?

#59 maksas

maksas
  • Members
  • 1,625 posts

Posted 04 December 2007 - 17:40

a albanci koji hoce da proglase nezavisnost od srbije potpaljuju ljude na sta?


Prvo, ovde pricamo o onome sto je rekao vladika, a ne o Albancima. Drugo, mene nece mobilisati Albanci, vec ovi tvoji pastiri. Trece, ne pada mi na pamet da ratujem ni za kakva Kosova, republike Srpske i velike Srbije i da izgubim zivot zarad necijih "nacionalnih interesa".

Na mir? pa svima je jasno da je jednostrana nezavisnost poziv na novi rat. vladika samo kaze ono sto svi sem vlasti znamo, da ce nakon proglasenja te nezavisnosti srbi na kosovu doziveti novi pogrom, i da drzava treba da se pripremi za odbranu tih ljudi. a tebe zivoti preostalih srba na kosmetu ne zanimaju? ili ce kostunica i tadic biti krivi kad ih albanci pobiju kao one nesrecnike 17. marta 2004. godine?


Pa zar ih niste odbranili 1999. godine? Zar niste pobedili NATO pakt? A drzava i ti mracnjaci mogu da se pripremaju za sta god hoce, ali bez mene. Nego vidim u drugom postu kazes da drzava treba da ih brani, a ne ti. Pa sta je sad? Nije valjda frka od mobilizacije? Ako te pozovu, hoces u podrum ili u Pec? Manite se ljudi ratovanja iz fotelja. Rat nije toliko interesantna stvar koliko vam se cini. Nikako ne ucite na sopstvenim greskama.

#60 Space Cowboy

Space Cowboy
  • Members
  • 250 posts

Posted 04 December 2007 - 17:40

Nije, de-facto nije. Da bi nesto bilo deo neke drzave treba da ta drzava ima ingerencije nad istim - mi smo se ingerencija odrekli kapitulacijom u Kumanovu, i od tad KiM nije deo Srbije. A nakon proglasenja nezavisnosti nece biti ni de-jure, tako da bi jurisanje na KiM imalo istog efekta kao jurisanje na USofA.



A kad su tukli, ubijali i proterivali Albance diljem istog tog Kosova, nisi okretao glavu, a? Isao si tamo da pravis zivi stit izmedju bezubih maloumnika i ugrozenih Albanaca, koji, da te podsetim, jesu bili tvoji sunarodnici. Zasto bi sad isao ako tad nisi?



kosovo i metohija je okupirani deo srbije, pod defacto okupacionom kontrolom NATO pakta i albanaca , a de jure je i dalje deo Srbije. Da Kosmet nije de jure deo Srbije ne bi se nikakvi pregovori vodili o njegovoj nezavisnosti vec bi davno isto bilo clanica UN i nezavisna drzava. No rezolucija 1244 SB UN kaze drugacije. Takodje povelja Ujedinjenih Nacija ne dozvoljava nasilnu promenu granica sto znaci da prema medjunarodnom pravu Kosovo nikada ne moze postati drzava u pravom smislu te reci sve dok tako nesto ne dozvoli i prizna Srbija. A pre ce Javor iz Ivanjice postati pobednik Lige Sampiona nego sto ce se to desiti.