Jump to content

Photo
- - - - -

SPC: Srbija nije za rat, ali...

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
107 replies to this topic

#31 Gwydion

Gwydion
  • Members
  • 1,336 posts

Posted 04 December 2007 - 15:56

Bogami ce da proglase nezavisnost i to nedugo posle 10. decembra. Onda ce polako da ih priznaju jedna po jedna drzava u EU. Cinjenice.

Ali to ne znače da će odmah automatski krenuti u neki progon Srba, zar ne? A ako ćemo iskreno činjenično je stanje da su oni već godinama de facto nezavisni. Ili ti vidiš neko prisustvo Srbije tamo?

#32 Space Cowboy

Space Cowboy
  • Members
  • 250 posts

Posted 04 December 2007 - 16:00

Pa sta cekas prijatelju? Ajde polako, pakuj se pa kreni dole da branis svetu zemlju.

duznost da brani zivote , prava i interese nasih drzavljana nije moja vec je to duznost ove drzave, njene vlasti i njenih drzavnih organa pre svega.

oni to treba da rade a ne ja. zato ih i placamo uostalom preko poreza koje placamo. da brane nas suverenitet, integritet kao i da stite zivote, interese i prava nasih drzavljana.

Drzava Srbija nudi albancima najsiru mogucu autonomiju koja postoji na svetu. Oni to nece. Oni nece kompromis. Oni hoce jednostranu nezavisnost. Oni hoce rat.

Napasce i proterace svakoga ko se toj nezavisnosti protivi. Prve zrtve ce naravno biti preostali Srbi sa Kosova i Metohije. I pozivanje drzavnih organa da organizuju odbranu tih ljudi, njihovih zivota, imovine, prava i interesa je sta? Zlocin?

Nece biti.

#33 Space Cowboy

Space Cowboy
  • Members
  • 250 posts

Posted 04 December 2007 - 16:02

Bogami ce da proglase nezavisnost i to nedugo posle 10. decembra. Onda ce polako da ih priznaju jedna po jedna drzava u EU. Cinjenice.

ne samo da ce da proglase nezavisnost nego ce da krenu i u akciju zaposedanja severnog kosmeta i proterivanja preostalih srba koji tamo zive.

i sta je drzava duzna da uradi povodom toga? da cuti ili da makar pokusa da te ljude odbrani i zastiti?

#34 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 04 December 2007 - 16:04

ne samo da ce da proglase nezavisnost nego ce da krenu i u akciju zaposedanja severnog kosmeta i proterivanja preostalih srba koji tamo zive.

i sta je drzava duzna da uradi povodom toga? da cuti ili da makar pokusa da te ljude odbrani i zastiti?

Duznost je KFORa da obrani te Srbe. To vise nije u nadleznosti Srbije. Plus, nasa drzava je rekla Srbima da ne glasaju na izborima, pa smo ga sami sebi zavukli jer nema ko da ih predstavlja u parlamentu. Cvrc Kostunice.

#35 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 04 December 2007 - 16:05

duznost da brani zivote , prava i interese nasih drzavljana nije moja vec je to duznost ove drzave, njene vlasti i njenih drzavnih organa pre svega.

oni to treba da rade a ne ja. zato ih i placamo uostalom preko poreza koje placamo. da brane nas suverenitet, integritet kao i da stite zivote, interese i prava nasih drzavljana.

Drzava Srbija nudi albancima najsiru mogucu autonomiju koja postoji na svetu. Oni to nece. Oni nece kompromis. Oni hoce jednostranu nezavisnost. Oni hoce rat.

Napasce i proterace svakoga ko se toj nezavisnosti protivi. Prve zrtve ce naravno biti preostali Srbi sa Kosova i Metohije. I pozivanje drzavnih organa da organizuju odbranu tih ljudi, njihovih zivota, imovine, prava i interesa je sta? Zlocin?

Nece biti.

Najvise sto Srbija sme da uradi je da ponudi KFORu pomoc ako do toga dodje.

Sto se tice angazmana u vojsci, malo je glupo da se zalazes da vojnu odbranu, a neces sam da uletis.

Ja licno bih jedino otisao u vojsku ako bi u mom vodu bio Miskovic.

#36 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 04 December 2007 - 16:12

Dakle, ako se u Chikagu digne kuka-i-motika na srBski zivalj, mi imamo pod hitno da upadnemo u USofA da branimo `nase drzavljane`?

#37 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 04 December 2007 - 16:18

Ne znam sto se svadjate sa ovima sto bi da ratuju.. Treba ih pustiti.. Sve redom.. I to sto pre. Ja sam za ODMAH. Ja cu da gledam na TVu, posto me to ne zanima bas, ali znam da ima patriota koji ce da zalegnu za mene.

#38 Space Cowboy

Space Cowboy
  • Members
  • 250 posts

Posted 04 December 2007 - 16:19

Duznost je KFORa da obrani te Srbe. To vise nije u nadleznosti Srbije. Plus, nasa drzava je rekla Srbima da ne glasaju na izborima, pa smo ga sami sebi zavukli jer nema ko da ih predstavlja u parlamentu. Cvrc Kostunice.

a sta cemo ako kfor ne bude radio svoj posao kao sto ga nije radio 17. marta 2004 godine?

da okrenemo glavu na drugu stranu i pravimo se da ne vidimo kako ubijaju , proteruju i prebijaju nase sunarodnike?

#39 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 04 December 2007 - 16:19

Da, do sada su se istakli braneci zivote i prava svojih gradjana na kosovu. Ili se Albanci ne racunaju? Evo, i sinoc su se istakli u sred sumadije.

Kakav bre rat? Boli ih uvo bre covece za bedni mafijaski pashaluk, kao i ostali koji su mogli, pobegose konacno.

Nece biti.

Tu sansu su propustili sa onom vecerom prosle nedelje. Svi ti pregovori su bili samo to, pruzanje sanse drzavnim organima da ucine sta mogu za taj narod. Oni su ipak izabrali da ih zrtvuju da ne bi morali da raspisu izbore. Nista drugo.

...
Ja licno bih jedino otisao u vojsku ako bi u mom vodu bio Miskovic.

:rolleyes: Konacno, nesto me nasmejalo danas.

#40 Space Cowboy

Space Cowboy
  • Members
  • 250 posts

Posted 04 December 2007 - 16:21

Dakle, ako se u Chikagu digne kuka-i-motika na srBski zivalj, mi imamo pod hitno da upadnemo u USofA da branimo `nase drzavljane`?

cikago nije deo drzave srbije. kosovo i metohija jeste. okupiran doduse ali ipak deo.

#41 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 04 December 2007 - 16:21

a sta cemo ako kfor ne bude radio svoj posao kao sto ga nije radio 17. marta 2004 godine?

da okrenemo glavu na drugu stranu i pravimo se da ne vidimo kako ubijaju , proteruju i prebijaju nase sunarodnike?

Da. Jer sve drugo bi znacilo smrt jos koji milion nasih sunarodnika.

#42 Gwydion

Gwydion
  • Members
  • 1,336 posts

Posted 04 December 2007 - 16:22

cikago nije deo drzave srbije. kosovo i metohija jeste. okupiran doduse ali ipak deo.

Čikago još nije deo Srbije? Au, to odmah da se ispravi!

#43 Space Cowboy

Space Cowboy
  • Members
  • 250 posts

Posted 04 December 2007 - 16:22

Ne znam sto se svadjate sa ovima sto bi da ratuju.. Treba ih pustiti.. Sve redom.. I to sto pre. Ja sam za ODMAH. Ja cu da gledam na TVu, posto me to ne zanima bas, ali znam da ima patriota koji ce da zalegnu za mene.

pa ako dodje do mobilizacije , icices i ti i svako drugi , ukljucujuci i mene , kao bela lala. svi vise vole da sede u toploj sobi nego da se smrzavaju u blatnjavom rovu, no opet na kraju svi odu tamo gde treba . Sta mislis zasto? :rolleyes:

#44 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 04 December 2007 - 16:25

pa ako dodje do mobilizacije , icices i ti i svako drugi , ukljucujuci i mene , kao bela lala. svi vise vole da sede u toploj sobi nego da se smrzavaju u blatnjavom rovu, no opet na kraju svi odu tamo gde treba . Sta mislis zasto? :rolleyes:

Ja cu da ginem na kucnom pragu, od vojne policije, ili cu ja njih sjebati. Nece me rov videti.

#45 Space Cowboy

Space Cowboy
  • Members
  • 250 posts

Posted 04 December 2007 - 16:27

Da. Jer sve drugo bi znacilo smrt jos koji milion nasih sunarodnika.

bas si hrabar :rolleyes:

e vidis tu je razlika izmedju mene i tebe. kad nekog mog sunarodnika, ukljucujuci i tebe - tuku, prebijaju, maltretiraju - ja ne okrecem glavu, ja ne zatvaram oci, ja ne cutim. ja se trudim da pomognem, da ga spasim i zastitim. onoliko koliko je to u mojoj moci.