Jump to content

Photo
- - - - -

SPC: Srbija nije za rat, ali...

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
107 replies to this topic

#16 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 04 December 2007 - 14:34

kad svoje misljenje o stanju u srpskom drustvu i politickom vrhu mogu da daju neke natase kandic, sonje biserko, bebe popovici, biljane kovacevic-vuco, ne vidim zasto svoje misljenje ne bi mogao da izrazi i jedan vladika artemije.

Naravno da moze. Niko mu ne brani da ga iznese. Samo ja bih rekao da se on koristi ovde svojim crkvenim imenom i titulom, i ne videh da se izjasnjava da je to samo njegovo licno misljenje, a bogami ne cuh ni Paju da ga demantuje.
Drugo, kad iznese neko misljenje, podlozan je kritici i odgovornosti za isto kao i svi drugi. Ovde se svi slazu da on ima pravo to da kaze, samo mu treba suditi za potpirivanje nacionalne mrznje i treba ga prozvati kao ratohushkaca i gnjidu koja se krije iza svog polozaja mironosca da priziva krvoprolice naroda koji treba da od istog stiti.

#17 gagast

gagast
  • Members
  • 3,503 posts

Posted 04 December 2007 - 14:40

kad svoje misljenje o stanju u srpskom drustvu i politickom vrhu mogu da daju neke natase kandic, sonje biserko, bebe popovici, biljane kovacevic-vuco, ne vidim zasto svoje misljenje ne bi mogao da izrazi i jedan vladika artemije.

Ma super mu je to mišljenje. Tako je i Pavle imao svoj mišljenje u vezi rata u Hrvatskoj. Ovaj je sada mudriji samo utoliko što u otporu svetskim alama poziva Indiju i Kinu. Naravno podrazumeva se da će pravoslavna Rusija da baci atomsku bombu na Ameriku zbog Kosova.

#18 Space Cowboy

Space Cowboy
  • Members
  • 250 posts

Posted 04 December 2007 - 14:46

Ma super mu je to mišljenje. Tako je i Pavle imao svoj mišljenje u vezi rata u Hrvatskoj. Ovaj je sada mudriji samo utoliko što u otporu svetskim alama poziva Indiju i Kinu. Naravno podrazumeva se da će pravoslavna Rusija da baci atomsku bombu na Ameriku zbog Kosova.

ja kapiram i razumem da se sa tim misljenjem neko ne slaze i to je sve ok, al ne mogu da razumem i podrzim da se kritikuje vladika sto uopste ima sopstveno misljenje.

#19 maksas

maksas
  • Members
  • 1,625 posts

Posted 04 December 2007 - 14:47

vladika artemije je izrazio sopstveno misljenje. kada pape , biskupi, hodze kazu svoje misljenje , to ne smeta, smeta samo kada to ucini srpski vladika.

Da ti kazem sta smeta u ovoj izjavi. Smeta to sto vladika potpaljuje ljude na nove sukobe, potpaljuje ovu ionako suludu vladu Srbije da sprovede mobilizaciju i da se opet krljamo sa komsijama i celim svetom. Problem u tom laprdanju je taj sto nece ni vladika, ni bilo koji drugi mantijas, predsednik neke stranke, premijer ili ministar otici na tu vojnu vezbu, a kasnije u eventualni rat, vec ces otici ti i svi ti gradjani Srbije koji najvise veruju SPC-u. Ako ti to nije problem, onda ok. Idi. Ali ako nas takvi sutra dovedu u neki novi sukob i novo dokazivanje srBstva, onda ne znam sta ocekujes. Da im nosimo ratluk i kiselu vodu? Cutimo? Ne kritikujemo?

A sto se vladika i popova tice, njima ce uvek biti dobro. Zasticeni su kao beli medvedi, a od eventualnog sukoba bi imali i direktne novcane koristi. :rolleyes:

#20 maksas

maksas
  • Members
  • 1,625 posts

Posted 04 December 2007 - 14:50

ja kapiram i razumem da se sa tim misljenjem neko ne slaze i to je sve ok, al ne mogu da razumem i podrzim da se kritikuje vladika sto uopste ima sopstveno misljenje.

Zar je zabranjeno kritikovati osobu koja ima suludo misljenje, koje bi sutra nekoga moglo odvesti u rat? :rolleyes: Ili mozda ne bi bio problem da nije vladika u pitanju?

Edited by maksas, 04 December 2007 - 14:50.

#21 Dollfuss

Dollfuss
  • Members
  • 89 posts

Posted 04 December 2007 - 14:59

a bogami ne cuh ni Paju da ga demantuje.

Patrijarh nije mogao da se iskljuci sa aparata za odrzavanje zivota da bi ispunio Vasu zelju.
Stanje patrijarha Pavla stabilnije

edit nakon vladanove poruke: hiperbola

Edited by Dollfuss, 04 December 2007 - 15:29.

#22 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 04 December 2007 - 15:02

Koliko ja vidim niko ne kritikuje tog vladiku već njegovo mišljenje. Koje doduše i nije rezultat mišljenja već gneva.
A upada u oči da vladika uopšte ne predlaže molitvu u svojoj doktrini; na boga više ne računa. Izgleda da je za časnog vladiku i Bog Albanac. :rolleyes:

#23 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 04 December 2007 - 15:06

Tako je i pocelo devedesetih... Popovi, topovi pa lopovi...

#24 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 04 December 2007 - 15:14

"vladika artemije" je institucionalni pseudonim, on se lišio opcije da govori u svoje lično ime
vladika zaštićen od osude za pedofiliju nije pojedinačni već institucionalni problem; nasmejani vladika oslonjen na tenk sa mašinganom u rukama nije pojedinačni već institucionalni problem
ni vladika koji poziva na oružje nije u boljem položaju

baš me briga za pojedinačne vladike, brine me institucija koja hendluje svoje probleme tako što uvlači čitavo društvo u saučesništvo
brine me društvo koje na to pristaje

edit, typo

Edited by Mioba, 04 December 2007 - 15:17.

#25 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 04 December 2007 - 15:19

Patrijarh nije mogao da se iskljuci sa aparata za odrzavanje zivota da bi ispunio Vasu zelju.
Stanje patrijarha Pavla stabilnije

Moram da primetim da prema mojim informacijama iz VMA, a one su, sasvim izvesno, vrlo dobre, patrijarh Pavle nije na nikakvom sistemu za disanje; on je, jednostavno, vrlo star covek, cije se vitalne funkcije postepeno gase, cija svest ima periode lucidnosti i periode kad nije lucidan - gospodo, patrijarh umire od starosti, jer ne pripada biblijskim prorocima koji su u stotim bili tinejdzeri, i vise se blato SPC ne moze bacati na njega. Kada patrijarh Pavle ugleda bozje lice, nece mu biti lako da objasni kako je tako antihriscanski vodio SPC; a kad se to desi Amfilohiju - bojim se da ce mu guza vec sedeti na paklenom rostilju...

#26 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 04 December 2007 - 15:20

"vladika artemije" je institucionalni pseudonim, on se lišio opcije da govori u svoje lično ime
vladika zaštićen od osude za pedofiliju nije pojedinačni već institucionalni problem; nasmejani vladika oslonjen na tenk sa mašinganom u rukama nije pojedinačni već institucionalni problem
ni vladika koji poziva na oružje nije u boljem položaju

baš me briga za pojedinačne vladike, brine me institucija koja hendluje svoje probleme tako što uvlači čitavo društvo u saučesništvo
brine me društvo koje na to pristaje

edit, typo

Ma ne moras nista da brines.. Njima ta mobilizacija moze da uspe samo ako su voljni da pogube pola vojne policije u tom procesu.. Ja cu prvi da spavam sa oruzijem, pa ako mi naidju na vrata - popice i oni i oni drugi koji dodju po mene..

Mobilisace me malo sutra.

#27 Space Cowboy

Space Cowboy
  • Members
  • 250 posts

Posted 04 December 2007 - 15:40

Da ti kazem sta smeta u ovoj izjavi. Smeta to sto vladika potpaljuje ljude na nove sukobe, potpaljuje ovu ionako suludu vladu Srbije da sprovede mobilizaciju i da se opet krljamo sa komsijama i celim svetom. Problem u tom laprdanju je taj sto nece ni vladika, ni bilo koji drugi mantijas, predsednik neke stranke, premijer ili ministar otici na tu vojnu vezbu, a kasnije u eventualni rat, vec ces otici ti i svi ti gradjani Srbije koji najvise veruju SPC-u. Ako ti to nije problem, onda ok. Idi. Ali ako nas takvi sutra dovedu u neki novi sukob i novo dokazivanje srBstva, onda ne znam sta ocekujes. Da im nosimo ratluk i kiselu vodu? Cutimo? Ne kritikujemo?

A sto se vladika i popova tice, njima ce uvek biti dobro. Zasticeni su kao beli medvedi, a od eventualnog sukoba bi imali i direktne novcane koristi. :rolleyes:

a albanci koji hoce da proglase nezavisnost od srbije potpaljuju ljude na sta? Na mir? pa svima je jasno da je jednostrana nezavisnost poziv na novi rat. vladika samo kaze ono sto svi sem vlasti znamo, da ce nakon proglasenja te nezavisnosti srbi na kosovu doziveti novi pogrom, i da drzava treba da se pripremi za odbranu tih ljudi. a tebe zivoti preostalih srba na kosmetu ne zanimaju? ili ce kostunica i tadic biti krivi kad ih albanci pobiju kao one nesrecnike 17. marta 2004. godine?

#28 Gwydion

Gwydion
  • Members
  • 1,336 posts

Posted 04 December 2007 - 15:44

a albanci koji hoce da proglase nezavisnost od srbije potpaljuju ljude na sta? Na mir? pa svima je jasno da je jednostrana nezavisnost poziv na novi rat. vladika samo kaze ono sto svi sem vlasti znamo, da ce nakon proglasenja te nezavisnosti srbi na kosovu doziveti novi pogrom, i da drzava treba da se pripremi za odbranu tih ljudi. a tebe zivoti preostalih srba na kosmetu ne zanimaju? ili ce kostunica i tadic biti krivi kad ih albanci pobiju kao one nesrecnike 17. marta 2004. godine?

Ako imaju imalo mozga i slušaje Zapad Albanci neće uraditi ama baš ništa takvo, jer im to nije u interesu. Njima je u interesu da se predstave kao odgovorni i ozbiljni partneri koji garantuju bezbednost na tom teritoriju i koji nisu prepreka miru i bezbednosti u regionu. Dakle da budu suprotno od onoga što je glupi Milošević bio.

#29 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 04 December 2007 - 15:45

Pa sta cekas prijatelju? Ajde polako, pakuj se pa kreni dole da branis svetu zemlju.

#30 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 04 December 2007 - 15:46

Ako imaju imalo mozga i slušaje Zapad Albanci neće uraditi ama baš ništa takvo, jer im to nije u interesu. Njima je u interesu da se predstave kao odgovorni i ozbiljni partneri koji garantuju bezbednost na tom teritoriju i koji nisu prepreka miru i bezbednosti u regionu. Dakle da budu suprotno od onoga što je glupi Milošević bio.

Bogami ce da proglase nezavisnost i to nedugo posle 10. decembra. Onda ce polako da ih priznaju jedna po jedna drzava u EU. Cinjenice.