Jump to content


Photo
- - - - -

Opet Radikali zezaju Novosadjane


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
73 replies to this topic

#1 kiiriik

kiiriik
  • Members
  • 113 posts

Posted 04 December 2007 - 10:10

Nisam u potpunosti siguran koliko ste informisani, ali je radio b92 ponovo "prekriven" lokalnim radio stanicama, cije su gazde poznate, na ulici bar, kao saradnici Radikalske garniture.

Molim vas, sve vas, iz centralne Srbije, i odakle god mogli, pomozite sada nama Novosadjanima da se cuje nas glas. Pomozite nam da jednoumlje koje se stvara u gradu bude prevazidjeno.

Inace juce, kada je zvanicno objavljena pobeda Putina, u mom prelepom i nekada (bar tokom 90-ih) slobodnom gradu pripadnici pomenute stranke defilovali su glavnim gradskim ulicama, bahato zaustavljajuci celokupan saobracaj, posto im zaista niko nista ovde nemoze, sa slikama Putina i uzvicima pobede, kao da je pobeda bila njihova.

Postacemo nesto poput Minhena pred II svetski rat.

`90-te su se vratile vreme je za budjenje.


#2 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 04 December 2007 - 10:43

Napravili ste od Novog Sada Teheran. Bravo.

I da, krivi ste vi sto ste cutali/cutite.

#3 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 04 December 2007 - 10:49

Jbg, vecina tako glasala. Uzivajte sad u plodovima.

Ti verovatno nisi ni glasao, jer ti je "muka od politicara" i "svi su isti"... E taaaaaako.

#4 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 04 December 2007 - 10:57

Bravo, nisam znao da me poznajes :rolleyes:

#5 Gwydion

Gwydion
  • Members
  • 1,336 posts

Posted 04 December 2007 - 10:58

Daj dosta bre sa tom pričom da je većina tako glasala. Glasali su i Veternik i Futog i Kać i to se tačno zna i pre izbora koliko će ko dobiti glasova na kom biračkom mestu zavisno od toga koliko gde ima kolonista i izbeglica. Nije njima uporište u gradu, već u prigradskim naseljima. Samo Futog i Kać imaju verovatno po 30000 stanovnika pa je računica skroz jasna.

#6 Penzionerka

Penzionerka
  • Members
  • 781 posts

Posted 04 December 2007 - 11:35

Neka agencija za istrazivanje javnog mnenja (znam samo da nije ''Scan'' koji ima sediste u Novom Sadu), nedavno je objavila rezultate koji pokazuju da su radikali i dalje najpopularnija stranka u Novom Sadu a gradonacelnica Maja Gojkovic uziva poverenje vise od 50% gradjana. Istovremeno, anketirani se zale na lose socijalne uslove, nezaposlenost, lose organizovanu zdravstvenu sluzbu etc. Ne mogu da shvatim da ljudi ne vide da zive losije, izmedju ostalog zbog bahatosti gradske SRS-SPS-DSS vlasti. Umesto pokusaja da se zbrinu beskucnici, humanizuju uslovi stanovanja u ''kartonskim'' naseljima, dodeli neka socijalna pomoc sirotinji i tome slicno, ovde se u velikoj sali SNP-a organizuje konert Gorana Bregovica za 35000 €. Sto je najlepse u tu salu su mogli da udju samo predstavnici ''elite'' sa pozivnicima, dok su obicni fanovi mogli da gledaju koncert na trgu preko video-bima. Tek da se zna gde je kome mesto. Kakvo ponizenje!
Funkcioneri SRS-a, Igor Mirovic i Maja Gojkovic imaju po 200-300 hiljada dinara platu. Supruga Milorada Mircica gradi privatni sportsko-rekreacioni centar u Sr. Karlovcima, sam Mircic se po peti put ne odaziva na sud zbog tuzbe ''Gradjanskog lista'', Mikavica (DSS) prolazi kroz crveno svetlo na semoforu i tesko povredjuje staricu. Gradjani sve to gledaju i umesto da ih sve rasteraju govnjivom motkom, zapadaju u apatiju i osecaj bespomocnosti. ''Revolucionarni duh'', odnosno zelja za promenama koja se nekad manifestovala gradjanskom neposlusnoscu i protestima, splasnuo je k'o mehur os sapunice. To ovim polupismenim smradovima daje krila. Vrhunac njihove beslovesnosti je jucerasnja proslava Putinove pobede. Da nije zalosno bilo bi beskrajno smesno. Nadam se da je neko dojavio Putinu kako ga u Novom Sadu slave i da se covek tome obradovao ko dete kad mu kupis lilihip.

#7 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 04 December 2007 - 11:36

Daj dosta bre sa tom pričom da je većina tako glasala. Glasali su i Veternik i Futog i Kać i to se tačno zna i pre izbora koliko će ko dobiti glasova na kom biračkom mestu zavisno od toga koliko gde ima kolonista i izbeglica. Nije njima uporište u gradu, već u prigradskim naseljima. Samo Futog i Kać imaju verovatno po 30000 stanovnika pa je računica skroz jasna.


Ma da, sad su Futog i Kac krivi sto 50% Novosadjana (i to ne iz Veternika, Futoga i Kaca) nije ni izaslo na izbore, hau jes nou. I jos kazes doticna mesta su puna kolonista i izbeglica (a oni su, kao sto znamo, vecma krivi sto su izbeglice) - sa takvim rezonom ste zasluzili svakog radikalskog zeca sto se sad ostri na vama...

Edited by incognito, 04 December 2007 - 11:37.


#8 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 04 December 2007 - 11:37

Bravo, nisam znao da me poznajes :rolleyes:



Ma ne kazem tebi, kazem ovom iznad.

#9 Gwydion

Gwydion
  • Members
  • 1,336 posts

Posted 04 December 2007 - 11:48

Ma da, sad su Futog i Kac krivi sto 50% Novosadjana (i to ne iz Veternika, Futoga i Kaca) nije ni izaslo na izbore, hau jes nou. I jos kazes doticna mesta su puna kolonista i izbeglica (a oni su, kao sto znamo, vecma krivi sto su izbeglice) - sa takvim rezonom ste zasluzili svakog radikalskog zeca da se ostri na vama...


Slobodno proveri izlaznost po biračkim mestima, proveri koliko ko tradicionalno dobija glasova na kojem biračkom mestu i strukturu stanovništva na tim lokacijama. Novi Sad kao grad nije podeljen po opštinama, a to je odavno trebalo da se uradi, tako da je on u obruču perifernih naselja koja nisu ni grad ni selo. I to onda ima svoje posledice.

#10 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 04 December 2007 - 11:58

Kazu da gradjanski Novi Sad nije glasao, pa su zato radikali pobedili. Ne znam cinjenice, ne mogu da sudim. Ovome sto navodi Penzionerka o popularnosti Maje Gojkovic sklon sam da bezrezervno verujem. To je samo jos jedna potvrda pretpoliticnosti mase, koja je jos daleko od toga da bi bili gradjani.
U svemu tome ogromnu krivicu ima niko drugi do gradjanska Srbija, jer nije uradila dovoljno.
Pobeda jednog autokrate kao sto je Putin, na krajnje sumnjivim izborima, namesto da raduje, trebalo bi da zabrinjava.
Medjutim, ocigledno je da su radikali u napadu sirom Srbije. Izgleda da su zakljucili da dolazi njihovo vreme, a i ja sam sklon da se s time saglasim.

#11 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 04 December 2007 - 12:04

Ma ne kazem tebi, kazem ovom iznad.


Pardon, nesporazum. :rolleyes:

#12 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 04 December 2007 - 12:09

Slobodno proveri izlaznost po biračkim mestima, proveri koliko ko tradicionalno dobija glasova na kojem biračkom mestu i strukturu stanovništva na tim lokacijama. Novi Sad kao grad nije podeljen po opštinama, a to je odavno trebalo da se uradi, tako da je on u obruču perifernih naselja koja nisu ni grad ni selo. I to onda ima svoje posledice.


Pa sta ako neko 'tradicionalno' dobija glasove na nekom birackom mestu? Pritom kako moze nesto biti tradicionalno kad nema ni 20 godina od njegovog postojanja? To ako radikali tradicionalno dobijaju u Futogu ne znaci da trebaju dobiti i u samom NS-u. Kakvo je sad to prebacivanje krivice? Da nije kojim slucajem Futog mnogoljudniji i veci od Novog Sada? Za to sto vas jase Maja Gojkovic i satrapi okolo ste krivi VI, a narocito 'gospoda' kojoj su svi isti i nece da ucini tu hebeno tesku zrtvu da izadje do glasackog mesta. E ta gospoda ima sad da cuti i da se pokrije ushima jer su svojim neglasanjem glasali za nji'ovu Maju. Bas kao sto su i uvredjeni apstinenti glasali za Kostunjavog na globalnom nivou. Rece jedan vas sugradjanin lepo - Krivi smo mi.

Svaki narod ima vlast taman po njegovoj meri!

#13 Gwydion

Gwydion
  • Members
  • 1,336 posts

Posted 04 December 2007 - 12:09

Kazu da gradjanski Novi Sad nije glasao, pa su zato radikali pobedili. Ne znam cinjenice, ne mogu da sudim. Ovome sto navodi Penzionerka o popularnosti Maje Gojkovic sklon sam da bezrezervno verujem. To je samo jos jedna potvrda pretpoliticnosti mase, koja je jos daleko od toga da bi bili gradjani.
U svemu tome ogromnu krivicu ima niko drugi do gradjanska Srbija, jer nije uradila dovoljno.
Pobeda jednog autokrate kao sto je Putin, na krajnje sumnjivim izborima, namesto da raduje, trebalo bi da zabrinjava.
Medjutim, ocigledno je da su radikali u napadu sirom Srbije. Izgleda da su zakljucili da dolazi njihovo vreme, a i ja sam sklon da se s time saglasim.


Ispitivanje podrške je uvek diskutabilno i ta ispitivanja se naručuju, a rezultati često zavise od toga ko ih je poručio. Maja Gojković je pobedila za nekoliko stotina glasova. Bogdanović je u Beogradu pobedio Vučića sa ništa većom razlikom. U Novom Sadu radikale su na vlast dovela periferna naselja. Sa druge strane u Beogradu su radikali dobili jako puno glasova baš u centralnim gradskim zonama. Čisto da demistifikujemo neke stvari.

#14 kiiriik

kiiriik
  • Members
  • 113 posts

Posted 04 December 2007 - 12:32

Da vladane upravu si cini se tako, nazalost njihovo vreme dolazi, a problem sa vizama za Kanadu mi je jako velik.
Nece da prihvate porodice sa decom rodjenom u Srbiji, ali sta ces, ni granica nije daleko pa opet u neke zbegove....

Sto se tice pobede Gojkoviceve "Radikalke bez jaja", niste bas potpuno informisani, njena pobeda je bila blizu poraza, ono sto iritira jeste da glasove sakuplja sa mesta u okolini grada, kao i u gradskim naseljima Klisa (na koje sam se nedavno preselio) gde se u velikoj vecini slucaja govori jekavicom, gde su ljudi koje vidis na ulici nesumnjivi neandertalci.
Ma sve to nebi bio nikakav problem, da u svoj ovoj zbrci Velja Ilic nije donirao novaca koje su ovdasnje vlasti zajedno sa njime pretvorili u promociju.

Secam se necega od mislim, proslog leta, kada je ulica u Novom Sadu pokraj ambulante sa nekadasnjim nazivom Zmaj Ognjena Vuka, a sada Zmaj Jovana Jovanovica, krenula u rekonstrukciju.

Otvorena je , kao pre roka zavrsetka radova.

Oni koji nisu prosli ovom ulicom nisu ni znali sta se dogodilo.

Nalozeno je da se pesacki delovi staza naprave tako da izgledaju gotovo, dok je duz dela Decije ambulante do do socijalne ustanove za zbrinjavanje dece bez roditelja oivicene.
Ulica je otvorena na sva zvona i preko svih lokalnih medija.

A onda samo posle 3 dana ruseni su ivicnjaci i ponovo nastavljeni radovi.

Ovaj detalj znam jer mi je dete tada imalo boginje pa smo cesto svracali do ambulante.
Od tada kada imam vremena proveravam svaku njihovu informaciju.

Da ne spominjem Limansku pijacu...

DSS koji je zaposlio preko 120 radnika u Vodovodu, koji izigravaju savetnike, nedolaze na posao jer su spoljasnji saradnici, a zaradjuju vise od 80.000 SRD mesecno.

Ima toga jos.

I da jesu mi se politicari smucili, jer postoji drugi naziv za njih, taj naziv su LOPOVI. Bez obzira na stranku, ono sto ja zelim ovde je da stavim do znanja da i ako ih nevolim (politicare) posmatram sta se desava.

Meni nije do svadje vec do pokusaja, makar preko foruma budjenja svesti.


#15 Dollfuss

Dollfuss
  • Members
  • 89 posts

Posted 04 December 2007 - 12:37

Da u Srbiji postoji politicka stranka koja iole vredi, SRS bi odavno bila na granici cenzusa.