Jump to content


Photo
- - - - -

Kako prosecan DS glasac spava?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
35 replies to this topic

#16 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 03 December 2007 - 22:23

Ljudi, ovo je ponovo jedan klasican pljuvacki DS-LDP topic. Jos samo jedan u nizu. Ne vidim chemu vodi rasprava, niti da je konstruktivne prirode. Iako se to ne moze uvideti sa ovog foruma, glasachko telo DSa i LDPa je razlicito. Malo deo onih koji glasaju za jedne se lomi da li da glasa za druge. Mislim da je sustina da se poberu glasovi ovih kojima je od svega muka, a takvih je sve vishe. Bojim se da ako se nastavi ovakva vrsta prepucavanja (naravno, ne ovde) da ce doci do toga da svima normalnima bude muka i da ce radikali uzeti 50%. Ne verujem da bi to neko hteo, sem njih.

Odoh.


Nije istina, ali uopste. Ja bih prvi glasao za DS ponovo kada bi to bio onaj DS od pre 10ak godina. Medjutim, sada se polako gubi njihova razlicitost od DSSa, i ono sto ja ne mogu da im oprostim - ne guraju politicku pozadinu ubistva Djindjica i Miskovica pustaju da se izivljava. Izvini, oni su na vlasti i imaju uticaj da urade nesto ako zele. Cinjenica je da ne zele i meni je od toga muka.

#17 jolien

jolien
  • Members
  • 54 posts

Posted 03 December 2007 - 23:22

Kada se ovde vec spominju hladnjace,
samo cu reci da se Zoran Djindjic prvi -
juna 2001 zalagao za otkrivanje masovnih grobnica po Srbiji...
Prosto i jednostavno,da li bi neko iz sadasnjeg DS to isto uradio!

Pa ovde se cak na spomen hladnjaca dure njihovi glasaci...Mislim stvarno...

Ako me npr. u to ubede,glasacu ponovo za Tadica.
Do tad Ciao DS-u!

Edited by jolien, 03 December 2007 - 23:24.


#18 Posmatrac

Posmatrac
  • Members
  • 890 posts

Posted 03 December 2007 - 23:29

Ljudi, ovo je ponovo jedan klasican pljuvacki DS-LDP topic. Jos samo jedan u nizu. Ne vidim chemu vodi rasprava, niti da je konstruktivne prirode. Iako se to ne moze uvideti sa ovog foruma, glasachko telo DSa i LDPa je razlicito. Malo deo onih koji glasaju za jedne se lomi da li da glasa za druge. Mislim da je sustina da se poberu glasovi ovih kojima je od svega muka, a takvih je sve vishe. Bojim se da ako se nastavi ovakva vrsta prepucavanja (naravno, ne ovde) da ce doci do toga da svima normalnima bude muka i da ce radikali uzeti 50%. Ne verujem da bi to neko hteo, sem njih.

Odoh.


I ja mislim da napadjuci DS, LDP malo sta moze da dobije.
A sto se tice privlacenja razocaranih glasaca, tu su radikali u prednosti nad LDP.
Sto se tice mladih glasaca oni su radiklaniji od starijih pa biraju i LDP i radikale.
Ali dobro, porasce i oni.

#19 Posmatrac

Posmatrac
  • Members
  • 890 posts

Posted 03 December 2007 - 23:39

Kada se ovde vec spominju hladnjace,
samo cu reci da se Zoran Djindjic prvi -
juna 2001 zalagao za otkrivanje masovnih grobnica po Srbiji...
Prosto i jednostavno,da li bi neko iz sadasnjeg DS to isto uradio!

Pa ovde se cak na spomen hladnjaca dure njihovi glasaci...Mislim stvarno...

Ako me npr. u to ubede,glasacu ponovo za Tadica.
Do tad Ciao DS-u!


Turci Kurde uopste ne voze hladnjacama, nemaju potrebe da se trude,
a takodje ni Amerikanci u Iraku.
Ne mogu se osudjivati samo zlocini Miloseviceve vlasti
a ne osudjivati zlocini drugih vlasti.
To je licemerje.

#20 skomi ricma

skomi ricma
  • Members
  • 2,843 posts

Posted 03 December 2007 - 23:52

Ne zelim da zapocnem LDP vs DS svadju, samo zelim da shvatim kako coveku koji je glasao za DS ne smeta:
a) manjak interesa njegove partije za sudjenje Djindjicu dok je trajalo
b) manjak interesa njegove partije za politicku pozadinu ubistva Djindjica
c) mega-nepotizam u slucaju Vuk Jeremic (SPS)
d) sva popustanja i saradnje sa DSSom
e) neverovatan manjak reakcije u slucaju Miskovic
f) generalni gubitak ostrine partije otkad je Boris dosao, kao da je DS zaspao..

itd.

Ovo pitam kao nekadasnji glasac Djindjicevog DSa koji bi voleo da moze opet mirne duse da glasa za taj DS.


Ne razumem da otvaraš raspravu sa ovako nepreciznim postom.

A gde ti je:

kao nekadašnji glasač Đinđićevog DSa, a sadašnji glasač LDPa?

#21 jolien

jolien
  • Members
  • 54 posts

Posted 03 December 2007 - 23:54

E posmatrac,znas da me bas nesto ne boli uvo za kurde,murte,amere itd... :huh:

Tema je DS. Nekada se DS zalagao za to,izmedju ostalog...A ja sam tada glasala za taj DS...


I zasto sada za DS birace hladnjaca nije bitna?
Kada se zna da se npr. Djindjic bas za to zalagao?

Zar to nije npr dokaz da DS vise nije ono sto je bio u Zoranovo vreme....? :rolleyes:

Edited by jolien, 03 December 2007 - 23:55.


#22 Posmatrac

Posmatrac
  • Members
  • 890 posts

Posted 03 December 2007 - 23:58

E posmatrac,znas da me bas nesto ne boli uvo za kurde,murte,amere itd... :huh:

Tema je DS. Nekada se DS zalagao za to,izmedju ostalog...A ja sam tada glasala za taj DS...


I zasto sada za DS birace hladnjaca nije bitna?
Kada se zna da se npr. Djindjic bas za to zalagao?

Zar to nije npr dokaz da DS vise nije ono sto je bio u Zoranovo vreme....? :rolleyes:


Pa DS i nije vise ono sto je bio .
Tad je imao 15 % glasova, sad ima skoro 30%.

#23 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 04 December 2007 - 00:05

Turci Kurde uopste ne voze hladnjacama, nemaju potrebe da se trude,
a takodje ni Amerikanci u Iraku.
Ne mogu se osudjivati samo zlocini Miloseviceve vlasti
a ne osudjivati zlocini drugih vlasti.
To je licemerje.


Kad ja budem ziveo i glasao u Turskoj, USofA i ne znam gde, onda cu birati tamo za koga cu da glasam na osnovu, izmedju ostalog, i tih parametara. Trenutno zivim u Srbiji, pa me malko vise interesuje da l' stranka za koju bih glasao osudjuje, precutkuje ili podrzava drzavni terorizam iz ne-tako-davne nam istorije. Uostalom, DS je nekada sve to i osudjivala i radila na tome da se monstrumi koji su to cinili nadju iza brave na dobrobit svih nas, a nisu nesto mnogo pricali o Kurdima, Iracanima i ostalima - politika je bila da se prvo cisti svoje dvoriste pre nego sto imas pravo da komentarises tudje. Licemerje je ako tvoje dvoriste pliva u korovu ti gledas preko plota komentarisuci kako i kod komsije cvece nije bas zdravo, ili jos gore - pravdas svoj korov e zato sto i kod komsije ima malko strnjike.

Edited by incognito, 04 December 2007 - 00:06.


#24 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 04 December 2007 - 00:13

Zamolio bih da prestanete sa medjusobnim provokacijama i da se skoncentrisete ponovo na temu. Tema nisu hladnjace i tome slicno, vec trenutna politika DS-a i dosadasnji rezultati kohabitacije.

#25 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 04 December 2007 - 00:19

Point taken, no guranje hladnjaca i slicnih zlocina u zapecak je takodje jedan od rezultata kohabitacije (koja je vremenom prerasla u kolaboraciju). A sto se direktnog pitanja iz ovog naslova teme tice - prosecan glasac DS-a spava mirno misleci (pitanje je samo cime) da je razumno postupio. A cak i da zna da je pogresio, sramota ga je da prizna. To je kao kad se neko primi na TV Shop pa kupi neki `Dzirlo q.p.`©RASMC i sad vidi da se zahebo al' nece da prizna nego pocne da hvali na sva zvona doticnu budalastinu e da bi sto vise drugih podvodljivih kupili istu sarenu lazu te da ne bude jedina, usamljena budala.

#26 Posmatrac

Posmatrac
  • Members
  • 890 posts

Posted 04 December 2007 - 00:24

Obzirom da je u vlasti DS je omeksao po mnogim pitanjima, tu se slazem. S obzirom da je uz to jos u koaliciji sa DSS, dodatno je omeksao u smislu da ne insistira na nekim stvarima. To je cena ucesca u takvoj vladi.
Ako vlada padne, DS ce postati tvrdji. U medjuvremenu kome se to ne svidja moze da ide u LDP.
Mada, sve to je samo moje laicko razmisljanje. Jednostavno ne znam kakvi su sve ulozi u igri.

#27 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 04 December 2007 - 00:40

Pa DS i nije vise ono sto je bio .
Tad je imao 15 % glasova, sad ima skoro 30%.

Ovo je, nazalost, istina; napustivsi onu socijaldemokratsku liniju, koju je zastupao Djindjic, i okrenuvsi se populizmu, DS je udvostrucio broj svojih glasaca.
Bilo bi dobro, da nije tuzno; za DS znaci, ne postoje program i principi, nego samo broj glasova na izborima i podela sinekura.

#28 pacey defender

pacey defender
  • Members
  • 1,308 posts

Posted 04 December 2007 - 00:43

Kada se ovde vec spominju hladnjace,
samo cu reci da se Zoran Djindjic prvi -
juna 2001 zalagao za otkrivanje masovnih grobnica po Srbiji...
Prosto i jednostavno,da li bi neko iz sadasnjeg DS to isto uradio!

Ovo je poprilično diskutabilno. Po jednoj priči, predsedništvo DOSa je juna 2001 razmatralo ovo pitanje. Dušan Mihajlović je kolegama obelodanio mesta na kojima se nalaze leševi kosovskih albanaca. Čitajući jedno po jedno mesto, Đinđićevo lice se grčilo, da bi u jednom trenutku od Mihajlovića tražio da sa tim prestane i da se sa objavljivanjem tog konačnog spiska ne ide u javnost, uz objašnjenje da takve vesti javnost srbije ne može podneti. Verovatno je mislio da u trenutku izručenja slobe ne može sebi da priušti nove probleme.

Verujem da ovu priču mogu potvrditi ljudi iz tadašnjeg GSSa i DSa.

#29 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 04 December 2007 - 00:52

Ovo je, nazalost, istina; napustivsi onu socijaldemokratsku liniju, koju je zastupao Djindjic, i okrenuvsi se populizmu, DS je udvostrucio broj svojih glasaca.
Bilo bi dobro, da nije tuzno; za DS znaci, ne postoje program i principi, nego samo broj glasova na izborima i podela sinekura.

mislim da grijesis.
nije ds "udvostrucio broj svojih glasaca" zbog priklanjanja populizmu.
bas suprotno - to je posledica nadanja onih sto su glasali za njih da ce se konacno stati na rep kostunici.
drugim rijecima obmanuli su svoje glasace...

#30 jolien

jolien
  • Members
  • 54 posts

Posted 04 December 2007 - 00:57

mislim da grijesis.
nije ds "udvostrucio broj svojih glasaca" zbog priklanjanja populizmu.
bas suprotno - to je posledica nadanja onih sto su glasali za njih da ce se konacno stati na rep kostunici.
drugim rijecima obmanuli su svoje glasace...

Poznajem dosta onih koji su glasali za DS bas zato sto su omeksali... I sto su postali slicniji DSS-u...
Ne znam stvarno...
Ali ako je to istina,onda je to dobro...Jer ce konacno ti glasaci shvatiti da su obmanuti... :rolleyes:

Edited by jolien, 04 December 2007 - 00:58.