Jump to content

Photo
- - - - -

Kako prosecan DS glasac spava?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
35 replies to this topic

#1 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 03 December 2007 - 16:07

Ne zelim da zapocnem LDP vs DS svadju, samo zelim da shvatim kako coveku koji je glasao za DS ne smeta:
a) manjak interesa njegove partije za sudjenje Djindjicu dok je trajalo
b) manjak interesa njegove partije za politicku pozadinu ubistva Djindjica
c) mega-nepotizam u slucaju Vuk Jeremic (SPS)
d) sva popustanja i saradnje sa DSSom
e) neverovatan manjak reakcije u slucaju Miskovic
f) generalni gubitak ostrine partije otkad je Boris dosao, kao da je DS zaspao..

itd.

Ovo pitam kao nekadasnji glasac Djindjicevog DSa koji bi voleo da moze opet mirne duse da glasa za taj DS.

#2 igorsr

igorsr
  • Members
  • 138 posts

Posted 03 December 2007 - 16:35

smeta mi ,i zato cu u prvom krugu da podrzim Cedu pod uslovom da ono sto pisu Miskovicevi mediji (kurir,pres,novosti i glas) nije tacno.

S druge strane Tadic je izgleda spreman da zrtvuje evropsku integraciju Srbije zarad jos predsednickog mandata,mada ima nagovestaja da koalicija puca posle predsednickih izbora

post editovan zbog upotrebe politicki nekorektnog naziva za Albance; autor je inace banovan za izvesno vreme.

Edited by vladan, 03 December 2007 - 20:06.

#3 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 03 December 2007 - 17:11

Ne zelim da zapocnem LDP vs DS svadju, samo zelim da shvatim kako coveku koji je glasao za DS ne smeta:
f) generalni gubitak ostrine partije otkad je Boris dosao, kao da je DS zaspao..

itd.

Ovo pitam kao nekadasnji glasac Djindjicevog DSa koji bi voleo da moze opet mirne duse da glasa za taj DS.

Ja nisam clan nijedne partije (puj, puj! daleko bilo) ali redovno glasam za DS! Jednostavno, glasam za razum - za stvarno i moguce!
Opozicija treba da bude opozicija vlasti (ali ne uvek i po svaku cenu) a ne zdravom razumu! Sta vi ocekujete od PREDSEDNIKA DRZAVE - da se slozi i podrzi cepanje zemlje kojoj je na celu?!
Drugo: dokle ce junoše iz LDP da nasrcu na DS ne bi li oteli koji glas? Pa zar nije logicno da se obracate ogromnom telu apstinenata - 60% je takvih nezadovoljnika! Tu sebi nadjite nove glasove. Ako mozete...
Ako ne mozete, izbacite iz vasih redova narcisoidne (bogate) face - time cete steci poverenje sirotinje koja ce poverovati da dajuci glas vama glasa za - sebe.

#4 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 03 December 2007 - 17:31

Ja nisam clan nijedne partije (puj, puj! daleko bilo) ali redovno glasam za DS! Jednostavno, glasam za razum - za stvarno i moguce!
Opozicija treba da bude opozicija vlasti (ali ne uvek i po svaku cenu) a ne zdravom razumu! Sta vi ocekujete od PREDSEDNIKA DRZAVE - da se slozi i podrzi cepanje zemlje kojoj je na celu?!
Drugo: dokle ce junoše iz LDP da nasrcu na DS ne bi li oteli koji glas? Pa zar nije logicno da se obracate ogromnom telu apstinenata - 60% je takvih nezadovoljnika! Tu sebi nadjite nove glasove. Ako mozete...
Ako ne mozete, izbacite iz vasih redova narcisoidne (bogate) face - time cete steci poverenje sirotinje koja ce poverovati da dajuci glas vama glasa za - sebe.

Verovao ili ne, nisam ni ja clan nijedne partije, ali sam izgubio svako poverenje u DS. Zar mislis da bih glasao za LDP da se DS drzao onoga sto je radio Djindjic posle 2000. godine??

Sta ocekujem od predsednika Srbije? Ocekujem da se zalozi da se pitanje Djindjicevog ubistva resi, ogorcen sam na njega sto je promovisao Jeremica kao simbol svega sto je pogresno bilo 90ih - nepotizma, nekompetentnosti, SPSa, pljacke (Vukov otac se napljackao u NISu i onda sponzorisao Tadica) itd itd.

Zasto LDP gura pricu o politickoj pozadini, a ne DS cije bi to bilo pravo? Zasto LDP juri Miskovica, a ne DS? Zasto je DS tako prokleto mlak i nesposoban???

I kad vec pominjes bogate face u LDPu, da li si pogledao u sta se DS pretvorio od 2000. na ovamo? Meni lici na JUL koliko je primio tih bogatih faca.

#5 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 03 December 2007 - 17:48

Verovao ili ne, nisam ni ja clan nijedne partije, ali sam izgubio svako poverenje u DS. Zar mislis da bih glasao za LDP da se DS drzao onoga sto je radio Djindjic posle 2000. godine??

Sta ocekujem od predsednika Srbije? Ocekujem da se zalozi da se pitanje Djindjicevog ubistva resi, ogorcen sam na njega sto je promovisao Jeremica kao simbol svega sto je pogresno bilo 90ih - nepotizma, nekompetentnosti, SPSa, pljacke (Vukov otac se napljackao u NISu i onda sponzorisao Tadica) itd itd.

Zasto LDP gura pricu o politickoj pozadini, a ne DS cije bi to bilo pravo? Zasto LDP juri Miskovica, a ne DS? Zasto je DS tako prokleto mlak i nesposoban???

I kad vec pominjes bogate face u LDPu, da li si pogledao u sta se DS pretvorio od 2000. na ovamo? Meni lici na JUL koliko je primio tih bogatih faca.

Zaista ne zelim polemiku, ali pominjem (pominjete!) Tadica. Sta treba da (u)radi (konkretno!) povodom secesije Kosova i Metohije kao predsednik?
Za bogatase znam, ali ih ne znam. Nezadovoljan sam ko i vecina, ali pravde nema - to znam. Nisu svi ravnopravni ni u Kini, ni u Rusiji, ni u Americi, ni na - Kubi. To je tako, nazalost. I, opet nazalost - tako ce i ostati...

#6 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 03 December 2007 - 18:05

Zaista ne zelim polemiku, ali pominjem (pominjete!) Tadica. Sta treba da (u)radi (konkretno!) povodom secesije Kosova i Metohije kao predsednik?
Za bogatase znam, ali ih ne znam. Nezadovoljan sam ko i vecina, ali pravde nema - to znam. Nisu svi ravnopravni ni u Kini, ni u Rusiji, ni u Americi, ni na - Kubi. To je tako, nazalost. I, opet nazalost - tako ce i ostati...

Bar se moze uskratiti glas partijama koje te bogatase podrzavaju u monopolskom izivljavanju. Zato i pitam - zasto DS?

#7 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 03 December 2007 - 20:10

itd.

I ja sebi cesto postavljam i ova, ali i jos po neka pitanja. Nisam glasac DS-a, ali, nazalost, Tadicu sam dao glas za predsednika i sada mi je zbog toga zao; ubuduce, nece ga dobiti samo zato da ne bi pobedio neko drugi.

Inace, zanimljiva je, a i vrlo tipicna, reakcija koju pokazuje FjodorD: Ni reci o problemima iz uvodnog posta, ali zato stavljanje LDP i C.J. pod sumnju - e-hej, nisu oni tema!

#8 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 03 December 2007 - 20:37

I ja sebi cesto postavljam i ova, ali i jos po neka pitanja. Nisam glasac DS-a, ali, nazalost, Tadicu sam dao glas za predsednika i sada mi je zbog toga zao; ubuduce, nece ga dobiti samo zato da ne bi pobedio neko drugi.

Inace, zanimljiva je, a i vrlo tipicna, reakcija koju pokazuje FjodorD: Ni reci o problemima iz uvodnog posta, ali zato stavljanje LDP i C.J. pod sumnju - e-hej, nisu oni tema!

Pa rekoh ti, Vladane, vise puta: da DS nije popustio jos uvek bi izlazili na izbore, nove, nove... ponovne - samo bi ojacali radikali. DS+LDP+G1 nemaju dovoljno glasova da bi formirali parlamentarnu vecinu i vladu. Nije DS usao u koaliciju sto voli DSS, nego zato sto ne voli SRS. Eto...
DS biraj moguce, a ne imaginarno. A mi zivimo ovde, patimo se... biramo najmanje moguce zlo. Da ja ne zivim ovde, glasao bih za neku stranku zelenih, neku antiglobalisticku... makar ona nikad ne usla u parlament, jer bas bi me bilo briga. Medjutim, ovde mi direktno sudbina zavisi od toga da li ce demokratska opcija da pobedi.
Za LDP ne mogu da glasam sve dok se ne odreknu javno NATO opcije. Meni je nato bomba srusila krov, porazbijala prozore, unistila kompjutere i umalo nije ubila mog psa! U sred Novog Sada! I porusili mi SVE mostove...
Ne smeta meni Ceda - smeta mi NATO. Smeta mi svako ko je (za) NATO.

#9 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 03 December 2007 - 20:52

Pa rekoh ti, Vladane, vise puta: da DS nije popustio jos uvek bi izlazili na izbore, nove, nove... ponovne - samo bi ojacali radikali. DS+LDP+G1 nemaju dovoljno glasova da bi formirali parlamentarnu vecinu i vladu. Nije DS usao u koaliciju sto voli DSS, nego zato sto ne voli SRS. Eto...
DS biraj moguce, a ne imaginarno. A mi zivimo ovde, patimo se... biramo najmanje moguce zlo. Da ja ne zivim ovde, glasao bih za neku stranku zelenih, neku antiglobalisticku... makar ona nikad ne usla u parlament, jer bas bi me bilo briga. Medjutim, ovde mi direktno sudbina zavisi od toga da li ce demokratska opcija da pobedi.
Za LDP ne mogu da glasam sve dok se ne odreknu javno NATO opcije. Meni je nato bomba srusila krov, porazbijala prozore, unistila kompjutere i umalo nije ubila mog psa! U sred Novog Sada! I porusili mi SVE mostove...
Ne smeta meni Ceda - smeta mi NATO. Smeta mi svako ko je (za) NATO.

Eno, DSS ti je obecao da nece u NATO.. Glasaj za DSS. DS mi je malo ambivalentan po tom pitanju.

#10 triki

triki
  • Members
  • 56 posts

Posted 03 December 2007 - 21:48

DS je u korist drzavnih interesa pristao na vlast sa DSS, sta je tu lose?

#11 Nesh

Nesh
  • Members
  • 2,750 posts

Posted 03 December 2007 - 21:56

DS je u korist drzavnih interesa pristao na vlast sa DSS, sta je tu lose?

Jedno hipoteticko pitanje: Sta mislis da li bi Boris Tadic u korist drzavnih interesa pristao da bude potpredsednik vlade Vojislavu Kostunici?

Edited by Nesh, 03 December 2007 - 21:59.

#12 Posmatrac

Posmatrac
  • Members
  • 890 posts

Posted 03 December 2007 - 22:01

...raznosili hladnjacama...

Da pojasnim, Americka vlast je isto tako
monstruozna kao i Miloseviceva
samo uz to jos licemernija.

#13 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 03 December 2007 - 22:05

ti si jasan. nije potrebno da ista pojasnjavas

#14 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 03 December 2007 - 22:12

ne svidja ti se slika o sebi...

To je onaj rad: Gleda majmun sebe u zrcalo...
Cim im isto poturis pod nos odmah podivljaju.

#15 solar

solar
  • Members
  • 102 posts

Posted 03 December 2007 - 22:18

Ljudi, ovo je ponovo jedan klasican pljuvacki DS-LDP topic. Jos samo jedan u nizu. Ne vidim chemu vodi rasprava, niti da je konstruktivne prirode. Iako se to ne moze uvideti sa ovog foruma, glasachko telo DSa i LDPa je razlicito. Malo deo onih koji glasaju za jedne se lomi da li da glasa za druge. Mislim da je sustina da se poberu glasovi ovih kojima je od svega muka, a takvih je sve vishe. Bojim se da ako se nastavi ovakva vrsta prepucavanja (naravno, ne ovde) da ce doci do toga da svima normalnima bude muka i da ce radikali uzeti 50%. Ne verujem da bi to neko hteo, sem njih.

Odoh.