Jump to content


Photo
- - - - -

Putin zabranio formiranje izbornih koalicija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
32 replies to this topic

#1 triki

triki
  • Members
  • 56 posts

Posted 03 December 2007 - 07:14

Putin je bio zabranjeno formiranje izbornih koalicija.

Sta mislite da li bi imalo smisla to zabraniti i kod nas?

Edited by triki, 03 December 2007 - 21:19.


#2 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 03 December 2007 - 08:04

Putin je bio zabranjeno formiranje izbornih koalicija.

Sta mislite da li bi imalo smisla to zabraniti i kod nas?



Ne, naravno da nema smisla zabranjivati formiranje izbornih koalicija.

PS
Ja mislim da ti treba da odmoris od postavljanja tema na forumu.
"Putin je bio zabranjeno formiranje izbornih koalicija." :rolleyes:

#3 Space Cowboy

Space Cowboy
  • Members
  • 250 posts

Posted 03 December 2007 - 09:24

mislim da i kod nas t reba zabraniti formiranje predizbornih koalicija jer mnogo malih stranaka koje cine vlast dovodi do stranacenja i nestabilnosti.

Nama treba ukrupnjavanje politicke scene sa maksimalno 4 parlamentarne stranke - recimo DS, DSS , SRS i SPS i to je to. To dovodi do politicke stabilnosti sto automatski poboljsavanja ekonomsko stanje u zemlji i investiranje jer investitori traze stabilna politicka okruzenja. A drzava u kojoj je recimo 25 stranaka u parlamentu je sve samo ne stabilna . Pre nego me LDP simpatizeri napadnu samo da kazem da u beloved USA postoje samo 2 parlamentarne stranke i da nijedna druga nema sanse da se probije u parlament.

#4 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 03 December 2007 - 11:15

More ajde? E pa onda ima i bombe da pijes kao u usa. To sve ide jedno sa drugim.

#5 Nesh

Nesh
  • Members
  • 2,750 posts

Posted 03 December 2007 - 12:47

mislim da i kod nas t reba zabraniti formiranje predizbornih koalicija jer mnogo malih stranaka koje cine vlast dovodi do stranacenja i nestabilnosti.

Nama treba ukrupnjavanje politicke scene sa maksimalno 4 parlamentarne stranke - recimo DS, DSS , SRS i SPS i to je to. To dovodi do politicke stabilnosti sto automatski poboljsavanja ekonomsko stanje u zemlji i investiranje jer investitori traze stabilna politicka okruzenja. A drzava u kojoj je recimo 25 stranaka u parlamentu je sve samo ne stabilna . Pre nego me LDP simpatizeri napadnu samo da kazem da u beloved USA postoje samo 2 parlamentarne stranke i da nijedna druga nema sanse da se probije u parlament.


Jos bi stabilnije. bilo da u parlamentu budu samo DSS SRS i SPS. Pa kad navale investitori ima sve da puca... :rolleyes:

Edited by Nesh, 03 December 2007 - 12:47.


#6 triki

triki
  • Members
  • 56 posts

Posted 03 December 2007 - 21:14

E pa ljudi nema smisla da i ova tema preraste u prepucavanje izmedju DOS-a i ostatka stranaka.

Kakve to bombe dolaze sa ovim? Ne kontam o cemu pricas....

Mi vec imamo bombe, pred svake izbore. Do sad su padale oko Jozefa Kase a nedavno i na novinara Dejana Anastasijevica pa ne vidim onda da bi to bilo novo sa zabranom predizbornih koalicija.

Kao sto neko rece to se radi zbog stabilnosti zemlje posto su male stranke u parlamentu sklone naduvavanju situacije pred izbore kako bi na sebe skrenule paznju a cesto su u to umesani razni isscenirani atentati (ne samo kod nas nego opcenito) a sve do daje losu sliku Srbije u svetu.

Prosle godine je G17 srusila vladu i dovela zemlju u krizu a ta stranka ima veoma malu podrsku od strane gradjana Srbije (ovo je samo primer). To je uzorak problema koji se resava zabranom predizbornih koalicija a ko predje 7% taj onda ima pravo da radi sta hoce.

#7 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 03 December 2007 - 21:26

Znaci tvoje ili cije vec pitanje je u sustini da li treba institucionalizovati fasizam. Ja samo kazem da sve vi mozete ako i dalje nastavite da ne pijete lekove, ali uz psa idu i buve, to jest sa time dolaze i bombe. Danas ili sutra, svejedno.

#8 Nesh

Nesh
  • Members
  • 2,750 posts

Posted 03 December 2007 - 21:27

E pa ljudi nema smisla da i ova tema preraste u prepucavanje izmedju DOS-a i ostatka stranaka.

Kakve to bombe dolaze sa ovim? Ne kontam o cemu pricas....

Mi vec imamo bombe, pred svake izbore. Do sad su padale oko Jozefa Kase a nedavno i na novinara Dejana Anastasijevica pa ne vidim onda da bi to bilo novo sa zabranom predizbornih koalicija.

Kao sto neko rece to se radi zbog stabilnosti zemlje posto su male stranke u parlamentu sklone naduvavanju situacije pred izbore kako bi na sebe skrenule paznju a cesto su u to umesani razni isscenirani atentati (ne samo kod nas nego opcenito) a sve do daje losu sliku Srbije u svetu.

Prosle godine je G17 srusila vladu i dovela zemlju u krizu a ta stranka ima veoma malu podrsku od strane gradjana Srbije (ovo je samo primer). To je uzorak problema koji se resava zabranom predizbornih koalicija a ko predje 7% taj onda ima pravo da radi sta hoce.


Los primer za ono sto pokusavas da argumentujes! G17+ je "srusila" vladu :rolleyes: kao stranka koja je na izborima 2003. (jel tad behose ti izbori?) osvojila vise od 10% (ne znam tacan procenat) i to bez predizborne koalicije, osim ako u koaliciju ne racunas tri mesta koja su za rusenje Zivkoviceve vlade poklonili onoj Socijaldemokakolisezvase... partiji!

#9 triki

triki
  • Members
  • 56 posts

Posted 03 December 2007 - 21:46

Znaci tvoje ili cije vec pitanje je u sustini da li treba institucionalizovati fasizam. Ja samo kazem da sve vi mozete ako i dalje nastavite da ne pijete lekove, ali uz psa idu i buve, to jest sa time dolaze i bombe. Danas ili sutra, svejedno.


Ne kontam kakav fasizam si mislio?
Jesi ti u opste upoznat sa pojedinim zakonima iz americkih drzava? Zar treba zbog njih amerikance sveukupno nazivati fasistima, religioznim fanaticima ili demokratama?

Ovo za G17 sam samo naveo primer, ja znam da su oni imali preko 7% ali sam hteo da pokazem kako male stranke sa malom podrskom (kada se uzme u obzir broj osvojenih glasova i broj stanovnika sa glasackim pravom) mogu da destabilizuju drzavu.
Tu se otvaraju vrata stranim (eventualnim) neprijateljima da putem financiranja neke od manjih stranaka mogu da destabilizuju drzavu u datom trenutku.

Kazem "u datom trenutku" i naovidm primer LDP-a, koji srecom nije na vlasti ali se sada nakon 10 godina setio staviti pitanje Miskovica na dnevni red. Gde su bili do sada?

Edited by triki, 03 December 2007 - 21:46.


#10 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 03 December 2007 - 23:55

... ali sam hteo da pokazem kako male stranke sa malom podrskom (kada se uzme u obzir broj osvojenih glasova i broj stanovnika sa glasackim pravom) mogu da destabilizuju drzavu.


A kad je vladao SPS, bilo solistički, bilo u postizbornoj koaliciji sa radikalima? Uspeli su da sruše jednu malo veću državu, izazvali nekoliko ratova, postavili savemeni rekord u inflaciji... Nije loš učinak, zar ne? A da zabranimo onda i velike partije? Eto, imamo primer kako se država može unakaziti bez onih "malih".

Tu se otvaraju vrata stranim (eventualnim) neprijateljima da putem financiranja neke od manjih stranaka mogu da destabilizuju drzavu u datom trenutku.


Pogledaj prvi primer. Pare mogu doći i odavde, i to veoma lako. Uzgred, da li ovi sadašnji "veliki" zarađuju novac pošteno, ili malo štrpnu od drumske mafije, malo od Jugopetrola, malo od beogradskog aerodroma, malo od drugih firmi? S druge strane, možda si u pravu. Zašto bi i drugima bilo dozvoljeno da kradu kad su tu već "naši" (tj. tvoji) velikani?

Kazem "u datom trenutku" i naovidm primer LDP-a, koji srecom nije na vlasti ali se sada nakon 10 godina setio staviti pitanje Miskovica na dnevni red. Gde su bili do sada?


OK nisu se setili Miškovića, to imaš pravo. A da li to znači da Miškoviću ili bilo kome drugom ne bi trebalo postaviti pitanje odakle su stekli prvo milionče? Eno, podlipaševo mladunče je celu diskoteku napravilo noseći gajbice, tako bar mama kaže. Šta li je radio čika Mišković? Ako je i on pošteno nosio gajbice, nek mu je alal, ali ako nije...?

#11 Space Cowboy

Space Cowboy
  • Members
  • 250 posts

Posted 04 December 2007 - 01:11

mislim da nama treba ukrupnjavanje politicke scene sto se postize dizanjem cenzusa na 7% . Kako to da u Americi recimo vec decenijama samo dve stranke prolaze cenzus sa plasman u americki kongres?

#12 triki

triki
  • Members
  • 56 posts

Posted 04 December 2007 - 01:27

DJ_Vasa pre svega da rascistimo sa SPS i SRS. Ja sam komunista i politicki protivnik SPS-a i SRS-a.
Stavise pristalica sam moderne verzije komunizma koja je operisana od nedostataka Titovog komunizma.

Zasto imam takvo politicko i ideolosko glediste mozemo diskutovati u nekoj drugom temi.

Slazem se da je SPS izdajom Srba iz RSK tj. davanjem dvosmislenih izjava u pravcu vojne podrske uveo Srbe iz Hrvatske u rat i unistio njihove zivote i materijalna dobra.
Takdoje se slazem sa tobom u osudi SRS koja je stupila sa takvom strankom u koaliciju pod izgovorom da je drzava bila ugrozena od strane NATO pakta. Verujem da bi Srbija bolje prosla da je bila bez vlasti u tom periodu.

Isto tako osudjujem DSS zbog kolaicije sa SPS jer je DSS kriva sto sada SPS ponovo preti da predje 10%. Smatram da je logicno da SPS nestane sa politicke scene onako kako je nestao SPO.

Bojim se da su sve nase stranke, ukljucujuci i LDP, duboko upletene u rad i saradnju sa mafijom i mislim da je to najveci problem koja Srbija trenutno ima.

Kazem ti sve ovo sa ocekivanjem da bespotrebno ne navodis primere SPS-a i SRS-a kao odgovor na moje kritike LDP-a i DSS-a.


:rolleyes:

#13 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 04 December 2007 - 01:31

Kazem "u datom trenutku" i naovidm primer LDP-a, koji srecom nije na vlasti ali se sada nakon 10 godina setio staviti pitanje Miskovica na dnevni red. Gde su bili do sada?

do sada nijesu ni postojali.
ali ostale stranke jesu...

a i ono o 7% posto je briljantno...
kao sa 7% moze da se rusi vlada, ali sa 5%...
...ma sta vam pada na pamet.

#14 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 04 December 2007 - 01:40

Vidi, ne sporim ja tebi pravo da budeš komunista, jer je to legitimno političko opredeljenje, ali i ne znam zbog čega na ovoj temi to naglašavaš. U tom slučaju bi trebalo da ti budu daleke i one stranke koje si podržao u postu na koji sam odgovorio, mada mi je bilo čudno što ih uopšte i podržavaš, jer je lik sa tvog avatara umeo da se razračunava sa bagrom kao što su oni.

Govorim o veličini stranke kao faktoru, a ne o tome da li pripada nacionalističkoj, komunističkoj ili nekoj trećoj orijentaciji. Stranka može biti velika ili mala, ali šteta koju nanosi državi ne mora biti srazmerna njenoj veličini. Italija je do nedavno menjala vlade kao čarape, pa nije ni najgora zemlja Evrope. Nisu u vrhu, ali nisu ni najgori. A primera višepartijskih država u kojoj i "mali" učestvuju u vlasti ima po Evropi. Nisu ovde bitni SPS, SRS, DSS, LDP, DS, G17 niti neki deseti, već princip da se volja građana što bolje izrazi u parlamentu. Države koje imaju praktično dvopartijski sistem ipak daju prostora da se u okviru jedne stranke koliko-toliko i razlikuju mišljenja. Ukoliko se uporedi broj poslanika takve dve stranke i broj glasova za određeni predlog, vidi se da se ove dve cifre ne poklapaju.

#15 triki

triki
  • Members
  • 56 posts

Posted 04 December 2007 - 01:58

Otom-potom.

Sto se tice moje podrske SRS ja ih podrzavam vise nego stranke DOS-a iz razloga sto smatram da imaju bolji ekonomski program nego onaj koji nude stranke bivseg DOS-a a koji se zasniva samo na rasprodaji. To moze da ide do odredjene tacke a nakon toga necete imati sta prodati i takva ekonomija ce onda krenuti u suprotnom smeru.

Komunisticka ideologia drustvenog vlasnistva je vise nego idealna za manje drzave poput nase. Jedino dobro organizovana drzavna preduzeca mogu konkurisati privatnim firmama koje nas trenutno kupuju za bagatelu. U protivnom stranac ce nastaviti odnositi onih njegovih 50% i ulagati u Kinu i druge zemlje posto mu se tamo vise isplati a kod nas ce prodavati te proizvode sto je tamo napravio.