Jump to content

Photo
- - - - -

10 Decembar - sta sledi, i kako dalje

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
50 replies to this topic

#31 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 02 December 2007 - 11:18

Ekonomska blokada je glupost ali je potrebno uvesti red u prometu robe koja se plasira na Kosovu i to bez obzira da li ce biti proglasena nezavisnost ili ne,mada ce se Henry i Kinik nacekati...
U Srbiji se nece nista desiti,takva je ovde apatija da i kad bi kragujevac oteli ne bi niko prstom mrdnuo.

More Dzejms Bond. Znas ti sta to znaci. Deseti je deseti, i to je kraj. Pukla je tikva. Samo napred, nema nazad. I nije to ovde apatija, moj perkose, nego su mozda ovi ovde poceli da budu bar malo normalni. Iako im "elitni" sizofrenicari i lopovi koje treba povesati pune glavu budalastinama, oni ipak znaju da je to otislo ća, i nemaju ama bas nikakvu nameru da gube na to vreme. Sto se tice Kragujevca, ali i drugih, kad bi ga neko i "oteo" od "elite" , ja mislim da bi oni u Kragujevcu slavili. Ja da sam na njihovom mestu, kad bih se oslobodio, prvo bih zabranio uvoz "elitnih" listova kao sto su kurvir, pres, pravda, as, mas, bas, trt, mrt i ostalo, pa da vidis prosperiteta bez tih huskaca i rusitelja i onako nikakave kulture, majku im imperijalisticku lopovsku svima do poslednjeg, a njihovim gazdama i ostalu rodbinu.

#32 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 02 December 2007 - 12:39

A šta bi trebali da rade, po tebi?

da zaigraju kolo i svi uglas zapevaju "tako treba" :huh:
sto kaze mudri henry konacno ce ljudi da krenu ka prosperitetu i boljem zivotu :rolleyes:
a henry ce i dalje "ide zima"

#33 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 02 December 2007 - 12:49

Мислим да Кипар неће признати Косово како год да окренеш, јер је за њих то сувише опасан преседан услед сопствене ситуације.

Verovatno jos dosta zemalja, ali njihov broj prvenstveno zavisi od spremnosti njihovih vlada da izdrze pritiske. A takvih je, nazalost, malo.
Citajuce ovaj forum, neki neobavesteni stranac bi pomislio da su Albanci vrh civilazije i demokratije, a KiM po standardu ko Skandinavske zemlje. Iako im verovatno nece biti jasno sto onaj zlocinac pobi one neduzne vojnike u kasarni u Paracinu 1987. Da nije mozda "unapred" - zbog Milosevica?!

#34 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 02 December 2007 - 12:51

Мени је све ово познато - написано се односило на документа која ће почети да издаје Приштина у име Косова. Разлика ће бити у томе што Албанци више неће имати приступ документима Србије, тако да ће се путовање копном са Косова одвијати само кроз Албанију, Македонију и Црну Гору. Једина новина ће вероватно бити то да странци којима на Косову лупе улазни печат неће са тим пасошем моћи да уђу у Србију уопште (овако је било три деценије на Кипру).

Kostunicina vlada nije otkazala ugovor sa NATO-om, po kome trupe NATO pakta mogu da slobodno borave i krecu se po Srbiji bez ikakvih kontrola, a narocito carinskih, kao i bez ikakve jurisdikcije srpskog pravosudja nad njima. Uzivaju eksteritorijalnost i diplomatski imunitet i njihovi papiri vaze u Srbiji i uz svaki pasos i bez ikakvog pasosa. Eto kako Kostunicina vlada promovise NATO u "kohezioni i bezbednosni faktor na Balkanu".

#35 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 02 December 2007 - 12:52

latest news

Basara: Atmosfera vanrednog stanja

2. decembar 2007. | 11:01 | Izvor: FoNet

Novi Sad -- Svetislav Basara upozorava Borisa Tadića na negativnu atmosferu koja se stvara u Srbiju uoči završetka pregovora o Kosovu.

"Predsedniku Tadiću skrećem pažnju na histeriju koja će sigurno nastati nakon proglašenja nezavisnosti Kosova, a što će se, sad je to sasvim izvesno, ubrzo dogoditi. Naime, već su u javnosti prisutni glasovi koji prete, prave se spiskovi nepodobnih Srba, izdajnika...", rekao je književnik Svetisla Basara za Dnevnik.

"Naravno, svesni su autori tih gluposti da ne mogu ništa da učine da povrate Kosovo, ali će situaciju koja će uslediti sa velikim zadovoljstvom iskoristiti za obračun sa unutrašnjim političkim neprijateljima", rekao je Basara za novosadski list.

On je kazao da se "stvara unapred atmosfera vanrednog stanja, s tim da se po političkoj čaršiji u metropoli uveliko šuška da DSS zaista planira da i zvanično posegne za tom merom u slučaju proglašenja nezavisnosti Kosova".

#36 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 02 December 2007 - 12:57

latest news

Basara: Atmosfera vanrednog stanja

2. decembar 2007. | 11:01 | Izvor: FoNet

Novi Sad -- Svetislav Basara upozorava Borisa Tadića na negativnu atmosferu koja se stvara u Srbiju uoči završetka pregovora o Kosovu.

"Predsedniku Tadiću skrećem pažnju na histeriju koja će sigurno nastati nakon proglašenja nezavisnosti Kosova, a što će se, sad je to sasvim izvesno, ubrzo dogoditi. Naime, već su u javnosti prisutni glasovi koji prete, prave se spiskovi nepodobnih Srba, izdajnika...", rekao je književnik Svetisla Basara za Dnevnik.

"Naravno, svesni su autori tih gluposti da ne mogu ništa da učine da povrate Kosovo, ali će situaciju koja će uslediti sa velikim zadovoljstvom iskoristiti za obračun sa unutrašnjim političkim neprijateljima", rekao je Basara za novosadski list.

Od kako je od nezdravih navika prestao da se leci u istoj bolnici sa tastom Branom Crncevicem, Basara mu sve vise okrece ledja. :rolleyes:

#37 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 02 December 2007 - 13:06

Ekonomska blokada je glupost ali je potrebno uvesti red u prometu robe koja se plasira na Kosovu i to bez obzira da li ce biti proglasena nezavisnost ili ne,mada ce se Henry i Kinik nacekati...
U Srbiji se nece nista desiti,takva je ovde apatija da i kad bi kragujevac oteli ne bi niko prstom mrdnuo.

Evo, da se i ja, bar delimicno, saglasim sa perkosom.
Blokadom od strane Srbije, efekat bi jedino bio da Srbija izgubi trziste od oko 2 miliona stanovnika, koje jos moze da prima nesto njene robe; Kosovo i tako nista znacajno ne izvozi u Srbiju.
A za ostale reakcije videti kod Henrija onu pricu o sekiri, panju i jednom vlastitom organu... :rolleyes:

#38 Čika Ciki

Čika Ciki
  • Banned
  • 549 posts

Posted 02 December 2007 - 13:22

Neće to baš biti tako prosto kao što Henri, Vladan itd. obrazlažu !

#39 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 02 December 2007 - 14:00

Sa obzirom gde si se parkirao, nije ni cudo sta pises i sta dovodis pod sumnju.Brain washing my friend.

Moj parking je moj izbor a to da su starci od 70 godina bili legitiman cilj govori o tebi.Sto bi rekao Duval "nothing like the smell of napalm in the morning".

#40 Space Cowboy

Space Cowboy
  • Members
  • 250 posts

Posted 02 December 2007 - 14:30

moj predlog buducih odnosa prema nezavisnom kosovu je sledeci:

- dozvoliti prodaju roba i usluga albancima jer to ide nama na korist
- blokirati svaki protok robe, usluga, ljudi od strane trecih drzava preko teritorije srbije ka kosovu. ne priznavati njihova dokumenta, tablice, bilo sta sto ima veze ili daje legitimitet tom okupiranom delu nase zemlje

Sve u svemu primeniti metode Kipra preko okupiranom turskom delu kipra.

#41 Vitljus

Vitljus
  • Members
  • 155 posts

Posted 02 December 2007 - 14:32

Pa i ja kazem isto.Svako ko drzi metu je legitiman cilj.Jel' tako?Koj moj onda kukate nad Olujom kada srpski generali tvrde da je prosecna starost vojnika SVK bila 55 godina.
A po cemu zakljucujes da su pomenuti izvestaji merodavni?Nisam vido originale ali bilo je i izvestaja da je Kosovu ubijeno preko 10000 Albanca.Nije ih objavio CNN.Uzgred CNN bas i ne gledam previse.

Sto ti je zivot.U jednom momentu hoces da me tretiras napalmom a u drugom normalno pricas i postavljas pitanja.Sta me briga za Oluju i starost tih vojnika.Mi pricamo o Kosovu i povezujemo delimicno sa Irakom.Ja nisam govorio o ukupnom broju poginulih na Kosovu(od cega ima o ho ho srpskih civila) vec samo o slucaju Racak. I na kraju, Lancet odgovor kriticarima: http://www.iraqanaly...lancetpmos.html

#42 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 02 December 2007 - 15:16

Brale u pravu si.Tvoja se boljka samo leci napalmom

Tri put dnevno pre jela. :rolleyes:

#43 Spirit

Spirit
  • Members
  • 951 posts

Posted 02 December 2007 - 15:29

Do tada, totalna blokada protoka svega preko srbije ka kosovu i metohiji. izuzetak su preostali srbi na kosmetu

Nekoliko postova kasnije:

moj predlog buducih odnosa prema nezavisnom kosovu je sledeci:

- dozvoliti prodaju roba i usluga albancima jer to ide nama na korist

Na čemu vas uzgajaju?

#44 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 02 December 2007 - 15:31

Na čemu vas uzgajaju?

Ni na cemu uvoznom, nego na cistoj domacoj bunici. :rolleyes:

#45 lukaoluk