Jump to content

Photo
- - - - -

Ko je smestio Čedomiru Jovanoviću

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
99 replies to this topic

#1 Lennon

Lennon
  • Members
  • 264 posts

Posted 30 November 2007 - 01:44

Ne bih da širim teoriju zavere ali poslednji dogadjaji oko Čede Jovanovića (bez LDP-a) i Miškovića u koji je upetljana i Američka ambasada mi nikako nisu jasne pogotovo nakon čitanja najnovijeg lista Vreme.
Da li je Čeda Jovanović napravio dosta grešaka u koracima ali po meni i važnije od toga ko mu je u tome "pomogao"?
Mislio sam da ovaj tekst stavim u već neku postojeću temu ali smatram da ovaj naslov ipak taslužuje poseban topic. Ako moderatori misle drugačije ostavljam njima da odluče onako kako misle da je najbolje.
Boldovano će biti citati.

Hronologija sukoba: Jer ono sve što znaš o meni...
Zahtev lidera Liberalno demokratske partije Čedomira Jovanovića za formiranje anketnog odbora koji bi se bavio "kriminalnom prošlošću" Delta holdinga, njegova tvrdnja da Miroslav Mišković preko posrednika poručuje američkoj ambasadi – "dajte mi vizu ja ću vama dati Kosovo", uz jedan tekst iz "Kurira", Miškovićev odgovor i navodni dokument upućen američkoj ambasadi... Za desetak dana sukob na liniji LDP–Delta pretvorio se u rat. Uz krivične prijave i uvrede, on se proširio na Skupštinu, nekoliko ministarstava, Ambasadu, medije, pa i na rat unutar LDP-a. I, na kraju, sve se nekako sručilo na Čedomira Jovanovića
Marija Vidić i Dokumentacioni centar "Vremena"

<a href="http://www.vreme.com/" target="_blank">http://www.vreme.com/</a>

Američke veze:

Čedomir Jovanović je ušao u sukob sa kompletnom srpskom političkom scenom. Zašto mu je trebao još i sukob sa Amerikom?

piše: Dejan Anastasijević

Pogledati kompletan tekst:VREME

Razlog prepravke-Neiskustvo

Edited by Lennon, 30 November 2007 - 20:50.

#2 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 30 November 2007 - 06:06

Polece SOKO , i nisko pade,
ostade Cheda, bez abasade.

#3 The Stonecutter

The Stonecutter
  • Banned
  • 436 posts

Posted 30 November 2007 - 07:22

Polece SOKO , i nisko pade,
ostade Cheda, bez abasade.

:rolleyes: Iskreno mislim da će i sada, kao i ranije, biti primenjiva ona dobra, stara izreka: "Tresla se gora, rodio se Miš(ković)".

Jedina stvar koja je sigurna i precizno jasna, a to je javno i zvanično saopštenje US Embassy, koje nedvosmisleno ukazuje ko se bavi puštanjem u javnost "lažnih" kopija tuđih internih dokumenata.

#4 Čika Ciki

Čika Ciki
  • Banned
  • 549 posts

Posted 30 November 2007 - 08:12

Svaka čast Lennonu na postu --- opširno, analitički, istraživački, neutralno !

#5 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 30 November 2007 - 09:17

Svaka čast Lennonu na postu --- opširno, analitički, istraživački, neutralno !

Pre svega, taj clanak je napisao Dejan Anastasijevic, a ne Lennon..

Drugo, nigde ne vidim da se u ovoj prici Jovanovic suprotstavio Amerikancima, on je lepo rekao da su oni Miskovica odje*ali... Dakle, taj deo teksta je glupost gosn. Anastasijevica.

Ono sto meni jeste bedak je sukob Cede sa B92 (odmah da kazem - Olju Beckovic neka napada koliko hoce, zasluzuje svaku ruznu rec, Danica Vucenic je bila ili maliciozna ili nagovorena da bude takva bez dileme). Slazem se sa Cedom kada napada DS iz mnogih razloga: DS ne gura stvari koje bi morao da gura - ne suprotstavlja se Miskovicu, ne gura pricu sa pozadinom ubistva Djindjica itd sto ukazuje na to da DS to ne zeli ili ne sme da radi.

Toliko za sada.

#6 lijenština

lijenština
  • Members
  • 36 posts

Posted 30 November 2007 - 10:01

...odmah da kazem - Olju Beckovic neka napada koliko hoce, zasluzuje svaku ruznu rec..

Zašto? :huh: Što je postavljala pitanja? :rolleyes:

#7 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 30 November 2007 - 10:20

Zašto? :huh: Što je postavljala pitanja? :rolleyes:

Ko prati njen rad duze vremena, zna zasto. Pola njenih pitanja su konstatacije, tendenciozna su, i retko kad uspeva da ne pokaze svoje politicke stavove koji su vise nego ocigledno blizu ocevih.

#8 lijenština

lijenština
  • Members
  • 36 posts

Posted 30 November 2007 - 10:30

Ko prati njen rad duze vremena, zna zasto. Pola njenih pitanja su konstatacije, tendenciozna su, i retko kad uspeva da ne pokaze svoje politicke stavove koji su vise nego ocigledno blizu ocevih.

Ne vidim u tome problem. Političarev posao jeste u tome da odgovara na pitanja novinara i kada su po njegovom stanovištu i stanovištu njegovih pristalica tendenciozna ili pristrasna (u granicama pristojnog razgovora). Mada gledao sam pola emisije i ,moj je utisak, nije mi izgledala posebno oštrija nego obično.

#9 skomi ricma

skomi ricma
  • Members
  • 2,843 posts

Posted 30 November 2007 - 10:32

Jedini neprijatan trenutak Čedinog gostovanja u Utisku bio je kada gost, sagovornik, inače političar, pominje porodicu, oca svog sagovornika, novinara.

Na granici dobrog ukusa. Ili već preko nje.

#10 gagman

gagman
  • Members
  • 41 posts

Posted 30 November 2007 - 10:58

Čedomiru su smestili satana i njegovi slađani demoni uz malu pomoć slovenskog panteona (Perun, Dajbog i ostali). Tako ti je to kad se zajebbavaš sa dark sajdom!!! :rolleyes:

#11 The Stonecutter

The Stonecutter
  • Banned
  • 436 posts

Posted 30 November 2007 - 11:23

Pogledam povremeno "UTISAK", ali nikada nisam cuo da se Gdjica Beckovic izjasnjavala o svojim politickim stavovima, osim sto se zalaze za pravo razlicitih misljenja.

Njene "konstatacije' i "tendencioznosti" su normalna stvar, jer cela emisija se i zasniva na ljudima i dogadjajima, jednom recju, na nasoj svakodnevnici i realnom zivotu. Tako da nevidim nista nenormalno, ako neko konstatuje neciju izjavu ili gest a sa namerom, "tendencijom" da promeni stvari na bolje.

B92 je trenutno jedina objektivna TV stanica u Srbiji koja nedize rejting baveci se trivijalnoscu i primitivnim folk-tresi-mesi emisijama, i da O.Beckovic samovoljno narusava tu objektivnost, ubedjen sam da bi i autorka i emisija bili skinuti sa programa.

O.B. je svojevremeno za mene bila utisak decenije, a obzirom da je posetila frizera za jednu odemisija, pa je mene to vise sokiralo nego njene tzv. konstatacije i tendecije.

Uostalom...tema nije O.Beckovic i emisija "Utisak nedelje", vec "Ko je ubio zeku Rogera" ili "Kako je Ceda, namestio sam sebe" :rolleyes:

#12 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 30 November 2007 - 11:34

Hoce li neko da sankcionise ovu konstantnu diskriminaciju Olje Beckovic po krvnoj liniji? Ili su SRS i Kurir u pravu kada Dulicki (netacno, doduse) spocitavaju da je u srodstvu sa ocem "ustashom"? Bas me interesuje (a ovom nicku to nije prvi put) da li za ovo gore sledi warn.

O temi : meni ostaje nejasno zasto cela optuznica LDP-a zbog ovog demantija ambasade SAD pada u vodu - ima tu i drugih dokaza protiv zlocinackog udruzenja, na primer vrlo cudno ponasanje istih prema izvestaju antimonopolske komisije. Dalje, taj demanti ne diskredituje one koji su dokument izneli u javnost - uvek ostaje mogucnost da im je podmetnut, (mada je bilo logicno da pravnici LDP-a provere autenticnost).

Moje vidjenje cele ove stvari je, u sustini, prakticnije: mislim da je Cheda, realno ugrozen (ili nerealno, neproverljivo iz mog polozaja), kroz optuznicu na papiru imenovao svoje potencijalne politicke egzekutore i tako se, za neko vreme, osigurao od mogucnosti da ga na bilo koji nacin gone. Valjda je jasno da od hapsenja ovog zlocinackog udruzenja (koje to zaista jeste) nema nista - ovo je jedina korist koju je LDP iz ove buke mogao da izvuce.

Edited by CowBoy, 30 November 2007 - 11:36.

#13 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 30 November 2007 - 12:02

Nije prvi put kod nas da se krivična prijava koristi kao sredstvo političkog marketinga. Batić je valjda šampion u broju podnetih prijava, "neoborivim dokazima" mahali su radikali neprestano, a Dinkić, Mihajlović povremeno, a mislim da su i petrović iz DS i Velja imali zasluga za "razvoj" našeg pravosuđa. Ne pominjem one tužbe koje su lične i odnose se na uvredu iliti povredu časti.
Sumnjam da je iko od podnosilaca prijave i očekivao da će prijava proizvesti ikakvu pravosudnu aktivnost. Te prijave su namenjene televizijama i novinama. Nisu Čeda i njegovi pravni eksperti očekivali ništa više ni sada. Bitno je podići galamu, priča se desetak dana, a onda zaboravi do neke naredne prilike, sa istim akterima ali sa novim "dokazima".

Čini mi se da nije komentarisan na ovom Forumu, istup profesora Koraća, koji s pravom zamera Đeliću što privatnu poruku koristi u javnom nastupu, ali Korać dalje "preti" da on može da obelodani podatke koji bi neke ljude koštali političke karijere. Kakve to "podatke" profesor čuva? Jel to "obezbeđenje"? Ne pominjite šta sam ja radio, a ja neću da kažem šta ste vi radili. A, narod neka proceni ko je "pošteniji".

#14 1.maj

1.maj
  • Members
  • 735 posts

Posted 30 November 2007 - 12:04

O temi : meni ostaje nejasno zasto cela optuznica LDP-a zbog ovog demantija ambasade SAD pada u vodu

Ko je to demantovao iz USA ambasade? Da li taj Neko, ima ime i prezime ili zvanicno saopstene koje je izdala PRESS sluzba?

Jedini demani je bio "Kako je Beti rekao, neimenovani zvanicnik americke ambasade, ..."

#15 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 30 November 2007 - 12:11

Ko je to demantovao iz USA ambasade? Da li taj Neko, ima ime i prezime ili zvanicno saopstene koje je izdala PRESS sluzba?

Jedini demani je bio "Kako je Beti rekao, neimenovani zvanicnik americke ambasade, ..."

Papir sa zaglavljem američke ambasade treba samo da pojača dojam. Kao, vidi Čeda ima pristup tajnim arhivama, jeebote.
Šta bi bilo da ambasada potvrdi autentičnost tog papira. Znali bismo da je Grubačić bio kon nekog službenika i pričao gluposti.
To nije dokaz da ga je Mišković poslao, niti da je tačno da Mišković ima takav uticaj na Vladu i ministre.
(Kažem nije dokaz, ne kažem da nije tačno.) Prema tome tu nema nikakvog krivičnog dela, pa nioje ni bitno kakav je kvalitet dokaza.