Jump to content

Photo
- - - - -

Dve Srbije

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
114 replies to this topic

#31 Victrola

Victrola
  • Members
  • 5 posts

Posted 30 November 2007 - 13:05

Nažalost, ovo što se ovde predstavlja kao Druga Srbija je eventualno neka Treća Srbija. Samozvana elita, puna sebe, sa potpunim nerazumevanjem za sve što nije u potpunoj harmoniji sa njima samima. Srbija kritizerstva, a ne akcije. Srbija kojoj na jedan morbidan način ovakvo stanje odgovara: samo uz postojanje Prve Srbije, krezavih, prljavih, nedotupavnih Slobinih mitingaša, oni opstaju kao elita, nadSrbi. Kad se Srbija normalizuje, nigde te elite, nigde tog disidenstva.

Ipak, čini mi se da jedino ta 'Treća Srbija' radi na kreiranju te 'Druge Srbije', realno, ne vidim nikoga drugog ko joj pomaže u tome ... a stvoriti se sama ni iz čega ne može.

#32 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 30 November 2007 - 14:35

Odgledah malopre "duel" izmedju Natase Kandic i Aleksandra Vucica na jednoj televiziji.
Ono sto me je zapanjilo je nemogucnost ikakvog dijaloga medju njima, cak nemogucnost da ispostuju osnove domaceg vaspitanja i saslusaju sagovornika.
Dakle, ono sto me interesuje i zbog cega pokrecem ovaj topic je, kako i da li je uopste moguce pomiriti Srbiju po Natasi Kandic, i Srbiju po Aleksandru Vucicu?

Nisu to "dve Srbije", nego dve partije iste ideologije - komunisticke. Prava Srbija je ono izmedju...

#33 ArleKino

ArleKino
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 30 November 2007 - 19:31

Nisu to "dve Srbije", nego dve partije iste ideologije - komunisticke. Prava Srbija je ono izmedju...

A šta je to između komunizma i komunizma? :rolleyes:

#34 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 30 November 2007 - 19:44

Kako je lepo kad ti je u glavi sve tako lepo i jednostavno.

:rolleyes:

#35 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 30 November 2007 - 20:01

Izmedju moze da bude samo srednja noga, kao sto i jeste.

#36 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 30 November 2007 - 22:41

Pa dobro bre "budimo ljudi iako smo Srbi", aman za man 30 i kusur postova i niti jedna jedina, pa makar i glupa, ideja .....za nas stvarno nema nade. :rolleyes:

#37 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 30 November 2007 - 22:53

Kroz partije gledano, DS+DSS+G1 - to je stvarna Srbija. I milioni onih koji ne glasaju, pa tako sigurno ne pripadaju koministickim partijama, jer SRS, LDP imaju glasacko telo (tj. telce) koje redovno glasa. Znaci, vladajuca koalicija, plus apstinenti... to je ona normalna Srbija. Od Tadica do Kostunice, od Dinkica do Djelica, od... i milioni nezadovoljnika kojima se sve gadi, je normalna Srbija. Nenormalna su radikalni i liberalni koministi koji bi ukinuli sve - osim sebe.
Normalna Srbija je ona koja se ne stidi same sebe, a gadi se licemera svih fela. To ja ona Srbija koja nece u NATO, uglavnom hoce u EU ali ne po svaku cenu, i koja vise voli Putina nego Busa. Normalna Srbija je ona koja je juce (na Dan republike :rolleyes: ) klala svinje - iako je post...
Eto, od mene toliko. Necu valjda s vama trojicom da divanim?!

#38 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 30 November 2007 - 23:20

Kroz partije gledano, DS+DSS+G1 - to je stvarna Srbija.

Tebi je normalna Srbija ona koja je podrzavala "strajk u svojim radnom uniformama" bolesnike iz JSO sa sve Zvezdanom Jovanovicem na celu "strajkaca", tebi je normalna Srbija koja je potkopavala Djindjica vec sestog oktobra smatrajuci kako je njihov lider potukao do nogu rahametli SM i brze-bolje otisao da se s njim dogovara o mirnoj predaji vlasti sa sve onim smradom od generala Pavkovica koji je do pre koji mesec velicao "vrohovnog komandanta" po mitinzima, tebi je normalna Srbija ona koja je uvlacila i fabrikovala aferu do afere dok nije Djindjiceva, a posle Zivkoviceva vlada oborena, a kasnije kada se dokopase vlasti amnezija ih drzi do danas, nisu ni taknuli nista od toga!! Kur(v)ir im je bio glavno glasilo, a kad ovi okrenuse curak sad su im najgori. Tebi je to normalna SrBija!? :rolleyes: :huh:

Edited by banderash, 01 December 2007 - 21:23.

#39 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 30 November 2007 - 23:23

Potpis

decko procitaj pravila pre nego pocnes da se potpisujes na taj nacin, a ako nemas sta pameno da kazes nemoj se ni javljati, "nauci da cutis da bi znao da govoris"

#40 Adam Weisphaut

Adam Weisphaut
  • Members
  • 822 posts

Posted 30 November 2007 - 23:25

Kroz partije gledano, DS+DSS+G1 - to je stvarna Srbija.

Dakle sve sto nija vladajuca koalicija to je virtuelno :huh:

Znaci, vladajuca koalicija, plus apstinenti...

I da bi napravila otklon od nenormalne komunisticke normalna Srbija je izabrala za premijera coveka koji se istakao u naucnoj obradi samoupravljanja sa jos jednim vrsnim pravnikom Ratkom Markovicem :)

Normalna Srbija je ona koja se ne stidi same sebe...

U bre to mi zvuci kao ona pesma od onog Dzukackog sindikata. Jos da si samo ubacio Borku i Hrvate
pa da ti lista bude komplet ;)

i koja vise voli Putina nego Busa

E ovaj ti je od svih uslova normalnosti definitivno najjaci :rolleyes:

#41 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 30 November 2007 - 23:50

Dakle sve sto nija vladajuca koalicija to je virtuelno :huh:

I da bi napravila otklon od nenormalne komunisticke normalna Srbija je izabrala za premijera coveka koji se istakao u naucnoj obradi samoupravljanja sa jos jednim vrsnim pravnikom Ratkom Markovicem :)

U bre to mi zvuci kao ona pesma od onog Dzukackog sindikata. Jos da si samo ubacio Borku i Hrvate
pa da ti lista bude komplet ;)

E ovaj ti je od svih uslova normalnosti definitivno najjaci :rolleyes:

Odlika (nas) normalnih je sto razumemo i - nenormalne, pa ih ne vredjamo jer se ne jedimo.
Da, bas to je normalna Srbija - Srbija koja listom navija za Noleta ("hulju" kako su ga na ovom forumu mnogi nazvali?!), i koja ne gleda duele u kojima se pojavljuju te dve individue, jer ne podnosi agresivnost i krajnosti. Normalna Srbija ne gleda takve emisije.
I ne slusa Peščanik, ne surfije do besvesti po forumima, nema pojma ko je taj Luković... jer ne podnosi agresivnu vulgarnost spregnutu sa globalisticko-mundijalistickim siledzijama. Normalna Srbija miriše na slaninu i luk. :D

#42 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 30 November 2007 - 23:57

Normalna Srbija miriše na slaninu i luk. :huh:

podriguje i prdi u isto vreme dok pravi kliniku za siromasne na Kachuljicama!
Daj Fjodore sad ga bas precera :rolleyes:

#43 Adam Weisphaut

Adam Weisphaut
  • Members
  • 822 posts

Posted 01 December 2007 - 00:12

Odlika (nas) normalnih je sto razumemo i - nenormalne, pa ih ne vredjamo jer se ne jedimo.

Mislis kao Andreja Mladenovic ili Velja Ilic :). Tolerantni ste bre neki ljudi, samo vam zli novinari jure ovce :rolleyes:

I ne slusa Peščanik,

Voli Putina, ne slusa Pescanik. Dakle tvoja normalna Srbija su i Nasi ;)

ne surfije do besvesti po forumima,

A zato ti ima 440 postova za to kratko vreme sto si na forumu :D

Normalna Srbija miriše na slaninu i luk.

Dobar ti parfem :huh:

#44 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 01 December 2007 - 00:17

podriguje i prdi u isto vreme dok pravi kliniku za siromasne na Kachuljicama!
Daj Fjodore sad ga bas precera :rolleyes:

Ne marim da ti voles Kandicku, Lukovica, Cedu & Co... stvarno ne marim. Ali me ne sili da ih i ja volem, NE-VO-LEM ih, bre!
Ne teram te je da glasas za DS plus (za normalne!) kad znam da voles cednog Cedu, jer vise volis revoluciju nego evoluciju - i ja sam nekad idealizovao Pavku Korcagina. Ali sam odrastao...
I dok ti mastas o boljem zivotu i visem standardu, tvoj Pavka je cim se zamomcio imao Vaio lap top a bez dana radnog staza. Kladim se da ti nemas ni 1% Cedinih prihoda a garantovano imas 10 puta vise radnog staza. U toj trci nemas sanse da ga stignes - ni da si Ahil a on kornjaca... A on nije tako spor, bar ne s tolikim voznim parkom. Uzgred, (UPS! - baj d vej) sta ti vozis, ako nije tajna?

#45 Victrola

Victrola
  • Members
  • 5 posts

Posted 01 December 2007 - 10:59

Normalna Srbija ... ne slusa Peščanik, ne surfije do besvesti po forumima, nema pojma ko je taj Luković... Normalna Srbija miriše na slaninu i luk. :rolleyes:

Da, tako je ... nažalost ... i teško će se tu šta promijeniti ...