Jump to content

Photo
- - - - -

Dve Srbije

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
114 replies to this topic

#1 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 29 November 2007 - 22:36

Odgledah malopre "duel" izmedju Natase Kandic i Aleksandra Vucica na jednoj televiziji.
Ono sto me je zapanjilo je nemogucnost ikakvog dijaloga medju njima, cak nemogucnost da ispostuju osnove domaceg vaspitanja i saslusaju sagovornika.
Dakle, ono sto me interesuje i zbog cega pokrecem ovaj topic je, kako i da li je uopste moguce pomiriti Srbiju po Natasi Kandic, i Srbiju po Aleksandru Vucicu?

#2 Helmut Dukadam

Helmut Dukadam
  • Banned
  • 288 posts

Posted 29 November 2007 - 22:39

Najbolje obozavam kada se Vucicu kao politicki pandan stavi Natasa Kandic, sa konotacijom da su to 2 ekstrema Srbije.

U svakoj normalnoj zemlji Natasa Kandic bi bila desni centar, a Vucic u apsu.

#3 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 29 November 2007 - 22:47

a Vucic u apsu.

a sto Vucic u apsu :rolleyes: !? Jel samo zato sto je vadikav? To ga ne kvalifikuje za buvaru. Molim te nemoj da ti pane na pamet da polemises s mene ka da sam vadikav, pre bi skocio u cnu Moracu nego to bio, ali nije mi jasno zasto Vucic u bajbokanu!?!?

#4 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 29 November 2007 - 22:50

Onaj Gruzijac je za likove kao Vucic imao letovaliste koje se zvalo Kolima.Javite se KP-u za detalje

Edited by MAGRIPA65, 29 November 2007 - 22:51.

#5 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 29 November 2007 - 23:29

Najbolje obozavam kada se Vucicu kao politicki pandan stavi Natasa Kandic, sa konotacijom da su to 2 ekstrema Srbije.

U svakoj normalnoj zemlji Natasa Kandic bi bila desni centar, a Vucic u apsu.

Nisam mislio na njih licno, u nekoj filozofskoj ravni oni su nebitni, mislio sam na dva nacina (uz sav rizik da ovo zvuci prejako ) dozivljavanja realnosti koji su kroz njih personifikovani!

#6 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 29 November 2007 - 23:34

Dakle, ono sto me interesuje i zbog cega pokrecem ovaj topic je, kako i da li je uopste moguce pomiriti Srbiju po Natasi Kandic, i Srbiju po Aleksandru Vucicu?

Nije.

Srbija propagatora i/ili počinilaca ratnih zločinaca i Srbija boraca protiv ratnih zločina su nepomirljive.

#7 Space Cowboy

Space Cowboy
  • Members
  • 250 posts

Posted 29 November 2007 - 23:38

u tom duelu Vucic je izneo informaciju a Natasa Kandic je nije demantovala da je ista saradjivala sa OVK tokom bombardovanja na prikupljanju informacija o srpskim zlocinima. Tj cuveni plan Potkovica i slicno.

#8 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 29 November 2007 - 23:44

Nije.

Srbija propagatora i/ili počinilaca ratnih zločinaca i Srbija boraca protiv ratnih zločina su nepomirljive.

e pa onda smo u gadnom problemu, jer su na zalost i jedna i druga opcija dovoljno brojne da se ne mogu zanemariti a i dovoljno malobrojne da ne mogu da preuzmu vlast. :rolleyes:

#9 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 29 November 2007 - 23:45

u tom duelu Vucic je izneo informaciju a Natasa Kandic je nije demantovala da je ista saradjivala sa OVK tokom bombardovanja na prikupljanju informacija o srpskim zlocinima. Tj cuveni plan Potkovica i slicno.

Da, već svako zna da su Srbi tokom svih ratova po ex-yu delili bombone okolo i da ni mrava nisu zgazili. Radikali su bili posebno zapaženi, pošto su Albancima, Hrvatima i Muslimanima delili i čokoladice pride.

e pa onda smo u gadnom problemu, jer su na zalost i jedna i druga opcija dovoljno brojne da se ne mogu zanemariti a i dovoljno malobrojne da ne mogu da preuzmu vlast. :rolleyes:

Dobar jutar.

Nego, kako bi ti mirio te dve Srbije?

Edited by CTPAX, 29 November 2007 - 23:48.

#10 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 29 November 2007 - 23:47

e pa onda smo u gadnom problemu, jer su na zalost i jedna i druga opcija dovoljno brojne da se ne mogu zanemariti a i dovoljno malobrojne da ne mogu da preuzmu vlast. :huh:

zar nismo u problemu zato što jedna od te dve brojne opcije propagira zločin :rolleyes:

#11 ArleKino

ArleKino
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 29 November 2007 - 23:53

Odgledah malopre "duel" izmedju Natase Kandic i Aleksandra Vucica na jednoj televiziji.
Ono sto me je zapanjilo je nemogucnost ikakvog dijaloga medju njima, cak nemogucnost da ispostuju osnove domaceg vaspitanja i saslusaju sagovornika.

Isto onako kao što se može uspostaviti suradnja Stormfronta i centra "Simon Wiesenthal".

#12 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 29 November 2007 - 23:59

Nego, kako bi ti mirio te dve Srbije?

pa ne znam, razmisljao sam o tome dok sam ono gledao i nisam imao ama nikakvu ideju :rolleyes: zato sam i napravio ovaj topic da vidim ima li ko ikakvu ideju?

zar nismo u problemu zato što jedna od te dve brojne opcije propagira zločin

nismo, iz dva razloga, prvo zato sto tu opciju ovako ili onako zastupa i bukvalno pola Srbije a proglasiti pola drzave za zlocince je malo nerealno.Drugo, zato sto "propagiranje zlocina" predstavlja jedan prilicno labav argument. ( a to se videlo iz gorepomenute polemike ranije veceras)

#13 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 30 November 2007 - 00:51

pa ne znam, razmisljao sam o tome dok sam ono gledao i nisam imao ama nikakvu ideju :rolleyes: zato sam i napravio ovaj topic da vidim ima li ko ikakvu ideju?

Nema ideje. Smradikali moraju da nestanu sa scene ili budu svedeni na nivo na kom su njima srodne partije po normalnim zemljama - do 5%. Sve preko toga je problem.

Ako, pak, pobedi ta druga nepomirljiva strana medalje i krene da ostvaruje šta bi volela, onda verovatno neće biti ni Srbije. Da je Slobica potrajao na vlasi, upravo bi se to i dogodilo.

Da li je put NGO-ova jedini pravi da smradikali nestanu, e to je jedino o čemu vredi pričati. O pomirenju ne vredi.

nismo, iz dva razloga, prvo zato sto tu opciju ovako ili onako zastupa i bukvalno pola Srbije a proglasiti pola drzave za zlocince je malo nerealno.

Nije pola Srbije, nego je manje od trećine i to onih koji izlaze na izbore.
Ali, i to je strašno.

Drugo, ni te ljude ne možeš proglasiti za zločince, jer to jednostavno nije tačno.

Da oni koji podržavaju zločince, međutim, jeste tačno. Svesno ili ne - ali je tako.

Drugo, zato sto "propagiranje zlocina" predstavlja jedan prilicno labav argument. ( a to se videlo iz gorepomenute polemike ranije veceras)

Šta je tu labavo? Da, to im više nije glavna žvaka, pošto su shvatili da sa time ipak ne mogu da pobede na izborima, pa su se bacili na malo demagoškije priče. Međutim, nikad se ni jedan smradikal nije odrekao zločina i njihovog zločinačkog vođe. Naprotiv.

#14 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 30 November 2007 - 01:10

Prva i druga Srbija ne smeju i ne mogu da se pomire.
Sa zlocinom nema pomirenja.

#15 Kit Louch

Kit Louch
  • Members
  • 3,226 posts

Posted 30 November 2007 - 01:59

Ako jedni "podrzavaju" srpske zlocine, onda i ovi drugi nisu OK jer opravdavaju zlocine nad Srbima. Ja tu ne vidim neku veliku razliku. Mozda tek malu malecku - logicku i prirodnu u korist prve opcije.