Jump to content


Photo
- - - - -

specijalitet vase zemlje boravka


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
127 replies to this topic

#121 gilindu

gilindu
  • Members
  • 1,105 posts

Posted 01 June 2008 - 12:53

to shto si navela ti je sve tursko....

Ako se ne varam, to je vec raspravljeno, nasiroko. Ili da predjemo na glasanje?

#122 eleni

eleni
  • Members
  • 212 posts

Posted 05 June 2008 - 20:56

evo, ja probala da napravim arapski hleb (tanke lepinjice slicne tortilji, bile su odlicne kao kupljene kod lokalaca)

recepat :ph34r:

2 solje integralnog brasna
dve kasike ulja
1 solja tople vode (ili malo manje)
malo soli

sve se pomesa i umesi, ostavi da odstoji jedno sat vremena (prekriveno providnom folijom da se ne uhvati korica)
onda se odvajaju komadi velicine malog jajeta, od svakog se razvuce oklagijom vrlo tanka 'palacinka' i ispece u suvom tiganju s obe strane dok ne porumeni. (dok se hlepcic pece on se puni vazduhom i naduvava pa ga povremeno treba blago tapkati nekom spatulicom da se izduva vazduh)

od ove kolicine napravila sam ravno 12 hlepcica.

#123 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 09 June 2008 - 10:14

Ako se ne varam, to je vec raspravljeno, nasiroko. Ili da predjemo na glasanje?

tz. mislim da treba da ih objedinimo i zovemo na primer - "juznomediteranskim"? chak ni varijacije nisu velike, upravo sam od komshije turchina (turska samoposluga) kupila mediteranski kuvar koji je sastavio sa svojim kupcima - skupile se turkinje i dale svoje lichne recepte... leleeee :ph34r: dobro smo proshli sa turcima na tu temu - sve se sprema za pet minuta, a sve je zdravo, sa makar chetiri pet razlichitih namirnica...

ono shto sam tela reci je da turska (juznomediteranska) kuhinja pochinje da osvaja holandiju, koja je bedna - kuhinjski. ne celu, samo velike gradove (kad ocu da odushevim nekog iz unutrashnjosti holandije umesto cveca mu odnesem vezu nane (mente) iz turske radnje). indonezanska, thai i ostale su vec proshle svoj peak popularnosti, sad se vrte dolme holandjanima po tanjirima. kad pochnu da mi objashnjavaju musaku, samo ih gledam i mislim - napred nashi. ljubav na usta ulazi, ocu reci.

Edited by zazie, 09 June 2008 - 10:21.


#124 teroreticar

teroreticar
  • Members
  • 1,374 posts

Posted 19 August 2008 - 12:55

Poznato je da je austrijska kuhinja djelimicno slicna balkanskoj jer je puna tjestenina. Kolaci i torte su im najbolje.

Evo ja sam izabrao nesto nespecificno i van Austrije prilicno nepoznato:

Kässpätzle - specijalitet iz zapadno-austrijske pokranije Vorarlberg

http://de.wikipedia....rg/wiki/Spätzle

Siti do jaja!

A za zasladiti: Sachertorte!
http://de.wikipedia....7_retouched.jpg

Ufff..a sad sam izgladnio citajuci vas.

Edited by teroreticar, 19 August 2008 - 12:56.


#125 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 19 August 2008 - 20:05

Kad sam prvi put dosao u Holandiju nisam mogao da verujem koliko oni vole da se dave u majonezu. Odmah sam se setio price Dzona Travolte sa pocetka filma Pulp Fiction.
Holandjani jedu sve i svasta i klopa je raznovrsna. Ali cini mi se da najvise uzivaju u zezalicama iz friteze. Friteza je ovde malte ne obavezna sprava u svakoj kuci.
Od gomile stvari koje oni guraju u fritezu navescu nekoliko najcescih.
Frikandele ...nesto sto podseca na kobasicu , ali ne onu domacu ili rostiljsku. Kupuju se zamrznute u kutiji (najcesce je pakovanje od 20 komada). Tako zamrznute se stavljaju u fritezu i posle 4-5 minuta se izvade. Onda ih Holandjani seku po duzini , napune majonezom , kecapom i lukom i tako jedu. Niko ne voli da se podseca na to od cega se prave te Frikandele. Kao pasteta , od svakakvih zivotinjskih otpadaka. Ali ako se o tome ne razmislja , zaista su ukusne i jedu se sa uzivanjem.
Uz Frikandele obavezan je i Patat. To je u stvari klasican zamrznuti pomfrit koji se przi u fritezi. I njega vecina davi u majonezu , a ako odu u neki Snack bar (ima ih na svakom cosku) , onda narucuju Patat special. Sluzi se sa majonezom , kecapom i crnim lukom.
Od stvari koje jos stavljaju u fritezu pomenucu Bami i Nasi. Preuzeli su ih od neke istocnjacke kuhinje. Bami je testo sa nekim zacinima koje deluje kao da je ispohovano i zamrznuto. Nasi je ista fora samo sto je umesto testa upotrebljen pirinac. Tu su jos i Kroketi punjeni nekim mesom koje podseca na gulas. Oni se , za divno cudo , ne umacu u majonez nego u senf.
Evo nekoliko slika koje sam nasao na internetu da malo pojasnim o cemu sam pisao...


Attached File  kroketi.jpg   136.15KB   13 downloads
Kroketi
Attached File  patat.bmp   800.68KB   35 downloads
Patat speciaal

Attached Files


Edited by Amsterdamer, 20 August 2008 - 04:20.


#126 Uran

Uran
  • Members
  • 366 posts

Posted 19 August 2008 - 22:17

Ja videh na moru kao neki holandski fast food, imaju neke pohovane rezance/spagete? pise "holland's best" ...

Ne znam, nesto nisam ljubitelj hrane iz friteze. Cini mi se da negde u Teksasu imaju festival przene hrane, gde ne biste verovali sta sve prze...

#127 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 19 August 2008 - 23:02

Moguce je da si video taj Bami. Nisam nasao sliku da okacim , ali potrazicu.
I ja se trudim da izbegavam fritezu sto vise mogu , ali nekad kad ti se jede nesto na brzaka te stvarcice su idealne.
Jednom prilikom sam poneo te Frikandele nekim prijateljima u Bg i odusevili su se. Samo ne treba bas preterivati :ph34r:

#128 Krosh

Krosh
  • Members
  • 2,546 posts

Posted 20 August 2008 - 01:19

Ne znam, nesto nisam ljubitelj hrane iz friteze. Cini mi se da negde u Teksasu imaju festival przene hrane, gde ne biste verovali sta sve prze...


Preporucujem skotski specijalitet Deep-fried Mars bar:

Mars