Jump to content


Photo
- - - - -

Izbori u Hrvatskoj 2007


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
16 replies to this topic

#1 Piratxx

Piratxx
  • Members
  • 48 posts

Posted 26 November 2007 - 21:55

Što mislite o njima i utjecaju izbornih rezultata na odnosu ove dvije države?
Općenito u Hrvatskoj se podosta digla prašina o pravu glasovanja dijaspore i njenog utjecaja na rezultate izbora.
Kako to komentirate?

#2 ilke_etf

ilke_etf
  • Members
  • 942 posts

Posted 26 November 2007 - 22:06

vec ima tema na tu temu

Licno, hteo bih da novi mandatar nema zelju da talasa odnose dve zemlje, vec da ih unapredjuje, makar za 1% godisnje. I to je napredak.
Naravno, nisu mi se svidele izjave tipa: ,, ne zelimo srpski kapital" i njima slicne, ali nadajmo se da je to samo bilo pokazivanje misica u predizbornoj kampanji i nista vise.

#3 Piratxx

Piratxx
  • Members
  • 48 posts

Posted 26 November 2007 - 22:07

vec ima tema na tu temu

Licno, hteo bih da novi mandatar nema zelju da talasa odnose dve zemlje, vec da ih unapredjuje, makar za 1% godisnje. I to je napredak.
Naravno, nisu mi se svidele izjave tipa: ,, ne zelimo srpski kapital" i njima slicne, ali nadajmo se da je to samo bilo pokazivanje misica u predizbornoj kampanji i nista vise.

Iskreno mislim da se u kampanji puno toga reklo,a nije se tako mislilo.
A nisam vidio da ima već tema.
Mislio sam u globalu da se komentira utjecaj glasanja dijaspore.

Edited by Piratxx, 26 November 2007 - 22:08.


#4 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 26 November 2007 - 22:23

vec ima tema na tu temu

Licno, hteo bih da novi mandatar nema zelju da talasa odnose dve zemlje, vec da ih unapredjuje, makar za 1% godisnje. I to je napredak.
Naravno, nisu mi se svidele izjave tipa: ,, ne zelimo srpski kapital" i njima slicne, ali nadajmo se da je to samo bilo pokazivanje misica u predizbornoj kampanji i nista vise.


ljubo jurcic je pametan ekonomist, ali trapav politicar

u tom kontekstu mislim da treba promatrati tu izjavu. dolazak srpskog, kineskog ni bilo cijeg drugog kapitala nije pametno kociti.

#5 Piratxx

Piratxx
  • Members
  • 48 posts

Posted 26 November 2007 - 22:32

ljubo jurcic je pametan ekonomist, ali trapav politicar

u tom kontekstu mislim da treba promatrati tu izjavu. dolazak srpskog, kineskog ni bilo cijeg drugog kapitala nije pametno kociti.

Ma svi oni puno pričaju.Lova je lova i svi su oni jako zainteresirani za nju a ne za to odakle stiže.Pogotovo zato što će svi oni naći i svoje osobne interese u tom prilivu kapitala.

#6 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 26 November 2007 - 22:37

dovoljno je samo to sto nasi vrli politicari ne podlijezu sankcijama ukoliko ne poloze racune za predizbornu kampanju. Dakle - ne zna se ko te je doveo na vlast, pa onda mozes javno i besramno navijat za "svog poduzetnika" 4, tj. 5 godina u saboru i na pantovcaku na nacin da guras njegove projekte i propise koji mu pogoduju

#7 Piratxx

Piratxx
  • Members
  • 48 posts

Posted 26 November 2007 - 22:41

dovoljno je samo to sto nasi vrli politicari ne podlijezu sankcijama ukoliko ne poloze racune za predizbornu kampanju. Dakle - ne zna se ko te je doveo na vlast, pa onda mozes javno i besramno navijat za "svog poduzetnika" 4, tj. 5 godina u saboru i na pantovcaku na nacin da guras njegove projekte i propise koji mu pogoduju


Naravno i to je ono kako se kaže "Javna tajna"

#8 Čika Ciki

Čika Ciki
  • Banned
  • 549 posts

Posted 26 November 2007 - 22:42

ljubo jurcic je pametan ekonomist, ali trapav politicar

u tom kontekstu mislim da treba promatrati tu izjavu. dolazak srpskog, kineskog ni bilo cijeg drugog kapitala nije pametno kociti.

Mislim da nisi u pravu !
Hrvati su prilično dosledni i radije bi se odrekli 10 % plate nego da rade u nekoj srpskoj firmi !

#9 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 26 November 2007 - 22:45

Mislim da nisi u pravu !
Hrvati su prilično dosledni i radije bi se odrekli 10 % plate nego da rade u nekoj srpskoj firmi !


мислим да гријешиш, ја бих радо продао своју вјеру за вечеру

#10 larkin

larkin
  • Members
  • 57 posts

Posted 26 November 2007 - 22:46

ja mislim da bi hitno i hitro trebalo da ukinete da Hrvati iz BiH mogu da glasaju kao dijaspora, zato sto su oni u Bosni konstitutivni narod... jer ono je stvarno nepresusan izvor glasova za HDZ...al' sad sta mozes, tako je, kako je...nikad taj izborni sistem nije savrsen! :rolleyes:

licno sam uvek za to da oni koji zive u zemlji biraju vlast koja ce da ih vodi...

inace, mislim da rezultati izbora, kao i to ko ce da napravi vladu nece uopste uticati na odnos Srbije i Hrvatske, tako da je nama kao spoljnim posmatracima potpuno svejedno... samo je vazno da u buducnosti odnosi napreduju i to je to!

#11 Piratxx

Piratxx
  • Members
  • 48 posts

Posted 26 November 2007 - 22:48

мислим да гријешиш, ја бих радо продао своју вјеру за вечеру

Pa dobro ja ne bih prodao svoju vjeru nizašta ali mislim da i nebi smetalo nikom da puni svoj novčanik i iz firme kojoj je vlasnik Srbin pa i bilo tko drugi.Pa i nemaš baš izbora jer posla se baš i nema pa se za gazdu i ne pita.

#12 Piratxx

Piratxx
  • Members
  • 48 posts

Posted 26 November 2007 - 22:49

ja mislim da bi hitno i hitro trebalo da ukinete da Hrvati iz BiH mogu da glasaju kao dijaspora, zato sto su oni u Bosni konstitutivni narod... jer ono je stvarno nepresusan izvor glasova za HDZ...al' sad sta mozes, tako je, kako je...nikad taj izborni sistem nije savrsen! :rolleyes:

licno sam uvek za to da oni koji zive u zemlji biraju vlast koja ce da ih vodi...

inace, mislim da rezultati izbora, kao i to ko ce da napravi vladu nece uopste uticati na odnos Srbije i Hrvatske, tako da je nama kao spoljnim posmatracima potpuno svejedno... samo je vazno da u buducnosti odnosi napreduju i to je to!

E kad bi se to moglo.HDZ se neće odreći tih glasova jer im donose izbore a SDP i kad je imao priliku nije to uradio.

#13 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 26 November 2007 - 22:52

Pa dobro ja ne bih prodao svoju vjeru nizašta ali mislim da i nebi smetalo nikom da puni svoj novčanik i iz firme kojoj je vlasnik Srbin pa i bilo tko drugi.Pa i nemaš baš izbora jer posla se baš i nema pa se za gazdu i ne pita.


:rolleyes:

to sam i mislio reci. Ono sa "prodajom vjere za veceru" je samo bio pokusaj paralele s jednim gledistem na jedan povijesni dogadjaj. u tom smislu je bilo i pisanje cirilicom

Edited by Cro-boy, 26 November 2007 - 22:52.


#14 Piratxx

Piratxx
  • Members
  • 48 posts

Posted 26 November 2007 - 22:52

Evo i romi ulaze
poveznica

#15 Piratxx

Piratxx
  • Members
  • 48 posts

Posted 26 November 2007 - 22:53

:rolleyes:

to sam i mislio reci. Ono sa "prodajom vjere za veceru" je samo bio pokusaj paralele s jednim gledistem na jedan povijesni dogadjaj. u tom smislu je bilo i pisanje cirilicom

Aha. :huh:
A u biti gledano koliko je u stvari i ostalo firmi u Hrvatskom vlasništvu????