Jump to content


Photo
- - - - -

Pitanja iz književnosti


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
31 replies to this topic

#31 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 21 September 2008 - 00:07

Ima ovde nekih lektira. :ph34r: (Ali nema Gorskog vijenca...)

Spoiler! --Click here to view--
U skolama je katastrofa s tim lektirama. Deca toliko slabo citaju, narocito u srednjim skolama, da profesori zadaju cak samo jedan DEO knjige (!) za lektiru! :) Toga nikad nije bilo, a upravo zato ima i onih koji smatraju da je bolje da djaci procitaju makar i "prepricanu lektiru" nego nista...
Uzas. Na kakve niske grane spadosmo.
:D


uzas. ako je nesto vredelo, to je bila lektira za srednju skolu, ona za osnovnu je ionako katastrofa. i sad se pojavi neki pontijak i kaze ti da je ovde super.
pa sta rade ti mali nacosi na bureku?

#32 1jeAhonen

1jeAhonen
  • Banned
  • 2,042 posts

Posted 26 September 2008 - 17:45

Iako ne zelim da se pridruzim lamentu nad djackom totalnom amnezijom od knjizevnosti ogorceno priznajem da je demencija savladala svaku zelju za obrazovanjem kod mladih...Ipak mislim da je subjektivnost plod stajne tacke i da pravo stanje stvari nije tako, jer i kad sam sam bio sosolac priznajem da sam citao lektiru ali ni tada nastavnici i profesori nisu nalazili da citamo..stavise uvek su imali nekog aduta iz NOB ili ruske knjizevnosti od par tomova da nas udaraju u glavu...pa ipak ostadosmo zivi doduse neki i bez skole.
NE znam kud ovo vodi mladi mnogo bulju u kompjuktore po kladionicama a tamo nema nekog stiva osim cifri...dok prazne klupe i prazni papiri zvrje po skolama. :ph34r: