Jump to content


Photo
- - - - -

Parlamentarni izbori


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
114 replies to this topic

#16 ilke_etf

ilke_etf
  • Members
  • 942 posts

Posted 25 November 2007 - 22:50

:huh:
Sa tog stanovišta je svejedno --- Kurta ko i Murta !

a da li upuceniji mogu da u jednoj ili dve recenice sumiraju "planove i programe" spoljne politike Hdz-a i Sdp-a u predizbornoj kampanji prema istocnom susedu?
Dakle, kada su pominjali Srbiju, u kojem su je kontekstu pominjali, da li smo zauzimali vise ili manje medijskog prostora u odnosu na prosli predizborni ciklus, da li je u necijem programu bilo planova za masovni povratak srpskih turista na Jadran? :rolleyes:

#17 st.anger

st.anger
  • Members
  • 4,198 posts

Posted 25 November 2007 - 23:01

a da li upuceniji mogu da u jednoj ili dve recenice sumiraju "planove i programe" spoljne politike Hdz-a i Sdp-a u predizbornoj kampanji prema istocnom susedu?
Dakle, kada su pominjali Srbiju, u kojem su je kontekstu pominjal


Moglo bi se reći da to uopće nije bila tema koja se pominjala u kampanji niti je to u stvari uopće pitanje koje bi bilo u bilo kakvoj žiži interesa u RH pa niti od stranke HSP koja se u Srbiji predstavlja kao nekakva baba roga.
Ono što je pomenuto bilo je na razini folklora, kandidat SDP-a je rekao da je protiv Srpskog kapitala u RH i to je sve što je bilo spomenuto u vezi Srba i Srbije.
Mislim da HR turizmu nije u interesu masovan povratak turista iz Srbije - drugačiji su planovi i ambicije (čisto ekonomski gledano)

Mislim da je Hrvatska prerasla teme sa komšijama na istoku, drugim riječima mislim da idemo dalje sa svojom reformama i nadam se i dalje jakom izgradnjom infrastrukture, velike su šanse da ćemo sa ovom vladom pokucati na vrata EU.

PS.
al sam se raspisao "Mislim..." :rolleyes:
Al žurim dalje, ovo je bio samo blitz info

Edited by st.anger, 25 November 2007 - 23:09.


#18 Nikola21

Nikola21
  • Members
  • 7,472 posts

Posted 25 November 2007 - 23:11

Pitanje:
Da li ovo znaci da se Glavasu nece moci suditi jer ce imati poslanicki imunitet?

#19 misko1

misko1
  • Banned
  • 2,099 posts

Posted 25 November 2007 - 23:18

pa logicno, koliko i Hrvatska ima veze sa izborima u Srbiji...

ako nekad radikali pomenu neke njihove granice ali to obuhvata i Bosnu i CG i Makedoniju i ko zna sta sve ne :rolleyes:

sa srcom susedi ko god da pobedi i ako udjete u EU to ce i za Srbiju biti dobra stvar, i za region. valjda kad ostanemo sami kao ostrvo u EU postace nam jasno da nije problem u svima ostalima nego u nama.

mada se plasim da nece Hrv u EU do 2010-12 (lazu oni pred izbore, pomalo :huh: )

#20 st.anger

st.anger
  • Members
  • 4,198 posts

Posted 25 November 2007 - 23:21

mada se plasim da nece Hrv u EU do 2010-12 (lazu oni pred izbore, pomalo :rolleyes: )


Ma nisam ni mislio da će ući - napisao sam "pokucati na vrata"

#21 misko1

misko1
  • Banned
  • 2,099 posts

Posted 25 November 2007 - 23:26

pitanje je samo brzine, a po meni je HDZ spremniji na poteze koji za to trebaju.

#22 Mr. Pink

Mr. Pink
  • Members
  • 69 posts

Posted 25 November 2007 - 23:46

a da li upuceniji mogu da u jednoj ili dve recenice sumiraju "planove i programe" spoljne politike Hdz-a i Sdp-a u predizbornoj kampanji prema istocnom susedu?
Dakle, kada su pominjali Srbiju, u kojem su je kontekstu pominjali, da li smo zauzimali vise ili manje medijskog prostora u odnosu na prosli predizborni ciklus, da li je u necijem programu bilo planova za masovni povratak srpskih turista na Jadran? :rolleyes:



Ivo isporučio Gotovinu, uveo Srbe u organe vlasti, ojačao veze sa Srbijom, šta 'oćeš više?... Dodaj na to i ekonomski razvoj, stvarno onda ne vidim nijedan razlog zašto bi normalan čovek tamo glaso za SDP?... Još kad se javi neka budaletina iz redova istih kako je srpski kapital nepoželjan i još niz gluposti kojima bi kao da probiju 'domoljubne' glasače - sve ti bude jasno...Smejurija od stranke i rukovodstva...

HDZ zna!...

Idemo dalje!

Edited by Mr. Pink, 25 November 2007 - 23:47.


#23 quaid22

quaid22
  • Members
  • 505 posts

Posted 26 November 2007 - 01:24

Najrazvijeniji dijelovi Hrvatske (Zagreb, Istra, Kvarner, Međimurje) glasali za lijevi centar, sve južno i istočno za HDZ. Jebate led, sramim se Dalmacije, masovno za HDZ.

Bila je na ovom forumu ona tema o brđanima. Sve mi se više čini da ima nešto u tome, nažalost.

#24 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 26 November 2007 - 01:32

sa srcom susedi ko god da pobedi i ako udjete u EU to ce i za Srbiju biti dobra stvar, i za region. valjda kad ostanemo sami kao ostrvo u EU postace nam jasno da nije problem u svima ostalima nego u nama.

Nema teorije osim ako ne govoris o 3000 i nekoj.

#25 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 26 November 2007 - 01:44

Takvi malo teže dobijaju putovnicu. Reč je naprosto o Hrvatima koji koriste olakšice putovanja sa putovnicom i ušteđuju sebi gungule oko viza, što je sasvim lege artis.

Али им из неког разлога лепше да живе као избеглице у Србији?
Јефтиније пиво у Србији, шта ли?

#26 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 26 November 2007 - 02:34

Mile ima u Srbiji dosta onih sa putovnicom koji nisu izbeglice.Ljudi se preselili pre 40 godina ili su deca oficira rodjeni u Hrvatskoj.Potovnice imaju jer im je dosadilo da cekaju u redovima za vize.Pomenute grupe izbori u Hrvatskoj interesuju koliko i parenje nosoroga.

#27 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 26 November 2007 - 08:24

I, koji su konačni rezultati?

#28 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 26 November 2007 - 08:46

Najrazvijeniji dijelovi Hrvatske (Zagreb, Istra, Kvarner, Međimurje) glasali za lijevi centar, sve južno i istočno za HDZ. Jebate led, sramim se Dalmacije, masovno za HDZ.

Bila je na ovom forumu ona tema o brđanima. Sve mi se više čini da ima nešto u tome, nažalost.


Da, samo kad je u pitnju HDZ (ovaj Sanaderov) se sve vise gubi "lijevo" "desno" tj. HDZ i SDP se sve manje razlikuju. Niti jedna stranka nije iznijela bitne novosti u svojim programima.


I, koji su konačni rezultati?


Nisu jos gotovi. Dobro je sto izgleda nitko nece imati vecinu za sastav nove Vlade. Pretpostavljam da ce HNS koalirati s SDP-om, a sve ostale opcije su otvorene. HDZ svoje vodstvo (60 mandata) SDP (57) - ovo su nesluzbeni i nisu konacni rezultati, moze uglavnom zahvaliti dijaspori. Sve u svemu, za Hrvatsku ovi izbori ni po cemu nisu posebni. HSP je potpuno podbacio, sto znaci NE radikalima, ali ni to vise nije novost.

#29 st.anger

st.anger
  • Members
  • 4,198 posts

Posted 26 November 2007 - 09:01

HDZ svoje vodstvo (60 mandata) SDP (57) - ovo su nesluzbeni i nisu konacni rezultati, moze uglavnom zahvaliti dijaspori.


Tih 60 (sada već 61) HDZ-a su bez dijaspore, dijaspora donosi još 5-6 zastupnika na tu brojku

#30 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 26 November 2007 - 11:43

Pravo zboris, medjutim ni tih 5 -6 im nece biti dovoljno. Zanimljivo je takodjer da SDP nosi pobjedu u vise izbornih jedinica nego HDZ.