Jump to content

Photo
- - - - -

Novo glasanje

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
75 replies to this topic

Poll: Vasa opcija (151 member(s) have cast votes)

Za koga biste glasali na parlamentarnim izborima?

1. DS (37 votes [28.91%])

Percentage of vote: 28.91%

2. DSS (9 votes [7.03%])

Percentage of vote: 7.03%

3. NS (2 votes [1.56%])

Percentage of vote: 1.56%

4. SRS (4 votes [3.12%])

Percentage of vote: 3.12%

5. SPS (0 votes [0.00%])

Percentage of vote: 0.00%

6. G17+ (2 votes [1.56%])

Percentage of vote: 1.56%

7. LDP (50 votes [39.06%])

Percentage of vote: 39.06%

8. LSV (7 votes [5.47%])

Percentage of vote: 5.47%

9. Ne bih izasao (17 votes [13.28%])

Percentage of vote: 13.28%

Vote Guests cannot vote

#31 nighty

nighty
  • Members
  • 1,793 posts

Posted 26 November 2007 - 10:38

DS=DSS=NS=SRS=SPS=G17+= Mišković

LSV nije moja opcija

Znači LDP

Milan Beko nije moja opcija.
Znači Romska partija

#32 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 26 November 2007 - 10:42

DS=DSS=NS=SRS=SPS=G17+= Mišković

LSV nije moja opcija

Znači LDP

Bre, Eraz, kakvo iznenađenje. :rolleyes: Pa nisi morao to ni da nam kažeš.

#33 Lennon

Lennon
  • Members
  • 264 posts

Posted 26 November 2007 - 13:22

Moj glas ide za LDP ali samo uslovno (a i koga je briga za moj glas).
Znači, kada uz LDP ne budem više video Čanka, Vladana, Koraća, Vesnu, Natašu.
Još da je tu i deda Mićun sve bi mi izgledalo kao sedam sekretara SKOJ-a.
Sa takvim "parazitima" Čeda ne može da pravi modernu Srbiju pošto njih interesuju samo poslanička mesta, a izdaće ga prvom prilikom.
Bezrezervna podrška Ldp-u kada se ovo desi a dotad ne znam.

#34 Kampokei

Kampokei
  • Members
  • 424 posts

Posted 26 November 2007 - 13:31

Za LDP.

Zapusenog nosa.

#35 @lekstina

@lekstina
  • Members
  • 1,595 posts

Posted 26 November 2007 - 14:33

Pozicija apstinenta je možda ugodna, jer donosi neku "moralnu superiornost" kada neko zabrlja pa se kaže "znao sam da su svi isti, mene nisu prevarili", ali od toga nema nikakve koristi.

Mi smo veseo narod, koji istovremeno ceni pesimizam jer ga smatra otmenim i oslobađa od odgovornosti -Zoran Đinđić

Lično ne volim takvu vrstu udobnosti, možda ranije kada sam imala manje godina, danas? ne.O moralnoj superiornosti, da ne govorim. Sa pravom konstatuješ da nije korisna. I druge odluke koje donosim imaju svoj rizik, pa i ta za koga ću glasati. Na prošlim a i na budućim izborima glasala sam/ću za LDP.

To što je LDP proistekao iz DS ne znači da su im ovi drugi prirodni saveznici ili šta već. Baš naprotiv, da su imali išta zajedničko ne bi se ni razdvajali. Zoran je bio, možda, jedina spona, ali ga je DS izneverio mnoooogo pre nego što je LDP to i mogao. Na neki način mi je drago što LDP pored koalicionih nema druge partnere u srpskoj politici. Takvo stanje stvari je mnogo zdravije i mislim, prirodnije.

#36 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 26 November 2007 - 15:19

Mi smo veseo narod, koji istovremeno ceni pesimizam jer ga smatra otmenim i oslobađa od odgovornosti -Zoran Đinđić

Lično ne volim takvu vrstu udobnosti, možda ranije kada sam imala manje godina, danas? ne.O moralnoj superiornosti, da ne govorim. Sa pravom konstatuješ da nije korisna. I druge odluke koje donosim imaju svoj rizik, pa i ta za koga ću glasati. Na prošlim a i na budućim izborima glasala sam/ću za LDP.

To što je LDP proistekao iz DS ne znači da su im ovi drugi prirodni saveznici ili šta već. Baš naprotiv, da su imali išta zajedničko ne bi se ni razdvajali. Zoran je bio, možda, jedina spona, ali ga je DS izneverio mnoooogo pre nego što je LDP to i mogao. Na neki način mi je drago što LDP pored koalicionih nema druge partnere u srpskoj politici. Takvo stanje stvari je mnogo zdravije i mislim, prirodnije.

Ja ću uvek dobro razmisliti, odmeriti sve mogućnosti i glasaću za LDP. :rolleyes:

#37 Duka

Duka
  • Members
  • 128 posts

Posted 26 November 2007 - 15:31

Možda bih na nekom drugom mestu, a pre svega u glasačkoj kabini zaokružio DS, ali na ovom forumu prednost dobija DSS.

#38 Lennon

Lennon
  • Members
  • 264 posts

Posted 26 November 2007 - 15:35

Na neki način mi je drago što LDP pored koalicionih nema druge partnere u srpskoj politici.

Mislim da ovo što je rečeno nije dobro za sam LDP kao ni za državu, niti za njegove glasače.
Bolje bi bilo da nema takve koalicione partnere već da ima bolje postizborne koalicione mogućnosti.Sve ostalo vodi ka isključivosti a to će samo produbiti elitizam, mazohizam i autizam a to nikako ne može dovesti do ovog što je rečeno:

Takvo stanje stvari je mnogo zdravije i mislim, prirodnije.

#39 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 26 November 2007 - 16:08

Boktemazo, pa LDP ne dobija ovoliko glasova ni na svom sajtu. Nego, čak i kradikali i Velja Selja tu dobiše po glas-dva, a siročići iz Gay17+ nijedan. Gre'ota do boga, bre, ljudi. :rolleyes:

#40 Nesh

Nesh
  • Members
  • 2,750 posts

Posted 26 November 2007 - 17:00

A gde su u ponudi manjinske stranke? :rolleyes:

#41 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 26 November 2007 - 17:46

A gde su u ponudi manjinske stranke? :rolleyes:

A zar Gay17+ nije manjinska stranka? :huh:

edit: A kad bolje razmislim: zar sve stranke u Srbiji nisu manjinske stranke, pošto više od polovine biračkog tela bojkotuje izbore?

Edited by Kastor, 26 November 2007 - 18:02.

#42 @lekstina

@lekstina
  • Members
  • 1,595 posts

Posted 26 November 2007 - 17:59

@Lennon,
poštujem.
Ono na šta sam ja mislila je to da LDP trenutno nema suštinskog političkog saveznika. Sve stranke su manje ili više kohabitirajući jedna sa drugom, dovele do ovoga gde smo sad. Priča LDP je drugačija u smislu da nije najvažnije doći na vlast, već pomeriti neke vrednosti ili ih podići na viši nivo. To nije nešto što ja hoću ili neću, to je faktičko stanje stvari. Onoliko koliko ja kapiram politiku LDP, zaključujem da se od te politike ne odstupa zarad pozicije ili vlasti. Možda to nije dobro za državu u ovom trenutku (svakako da za nju nije), ali za LDP u široj perspektivi jeste. Glasači LDP su glasali baš zato što su koalicioni potencijali zadati i ne možeš da ih menjaš. Osim manjinskih partija sa LDPom u koaliciju ne može da uđe niko ko već u njoj nije. :rolleyes:

#43 solar

solar
  • Members
  • 102 posts

Posted 26 November 2007 - 18:16

Moj glas ide za LDP ali samo uslovno (a i koga je briga za moj glas).
Znači, kada uz LDP ne budem više video Čanka, Vladana, Koraća, Vesnu, Natašu.
Još da je tu i deda Mićun sve bi mi izgledalo kao sedam sekretara SKOJ-a.
Sa takvim "parazitima" Čeda ne može da pravi modernu Srbiju pošto njih interesuju samo poslanička mesta, a izdaće ga prvom prilikom.
Bezrezervna podrška Ldp-u kada se ovo desi a dotad ne znam.

Vidish, mene upravo prisustvo navedenih ljudi oko Č.J. navodi da razmšljam da glasam za tu političku (očekivanu) listu. Mislim da nije Čede da bi pomenuti političari bolje vodili celu priču. Znam da se možda neće većina složiti, ali... tako ja mislim.

Elem, savet jedan. NIKAKO ne nagovarati one apstinente koje ne zanima politika da glasaju, sem ako niste sigurni da ćete proći kao ja, a to je...
Moja drugarica je totalni duduk što se politike tiče. Jednostavno je ne zanima i ja to poštujem. Ja je nagovaram goinama da izadje na izbore i... Izadje ona i glasa za DSS. Hteo sam da se izbodem tamo pred svima. :rolleyes:
Jednostavno, taj neupuceni sloj ljudi NIKADA nece da glasa za DS, LDP, LSV i sl...
Pozz svima.

#44 @lekstina

@lekstina
  • Members
  • 1,595 posts

Posted 26 November 2007 - 18:35

NIKAKO ne nagovarati one apstinente koje ne zanima politika da glasaju, sem ako niste sigurni da ćete proći kao ja, a to je...
Moja drugarica je totalni duduk što se politike tiče. Jednostavno je ne zanima i ja to poštujem. Ja je nagovaram goinama da izadje na izbore i... Izadje ona i glasa za DSS.

Ups! :rolleyes: Nije trebalo da je nagovaraš, već da je nateraš da misli. Ako je mislila, onda ups!

#45 Steamroller

Steamroller
  • Members
  • 3,177 posts

Posted 26 November 2007 - 20:37

Jedan od mojih najvecih problema sa DSom je njihov manjak interesa za sudjenje ubicama Djindjica i istrazivanje politicke pozadine. Kako mogu sebi da dozvole da LDP gura tu pricu vise od DSa?? Pa neka LDP to radi i zbog marketinga (a ne radi), zasto DS nije jos glasniji? Da li je moguce da, pored toga sto im ne smeta da budu u Vladi sa ljudima koji su se tapsali po ramenima kad je Djindjic ubijen, ne zele ni da prokopaju po tom pitanju? Da li to znaci da je DS srecan sa ovim sto se desilo? Da si su jedva cekali da Djindjic umre, pa da preuzmu partiju i pocnu da se lizu sa DSSom? Da li je to toliko odvratno kako izgleda?

Pravo da ti kazem ne pratim sta DS ima da kaze povodom sudjenja, isto kao sto nisam primjecivao da li je Ruzica Djindjic plakala ili ne tokom sahrane kako su neki to primjecivali.

Ono sto pratim je sta DS radi na euro-integracijama, pratim koliko ono sto odradjuju ce da utice na poboljsanje zivotnog standarda gradjanja. Pratim i vidim da je Srbija parafirala ugovor sa EU, nakon cega slijedi sporazum sa SSP, i milijardu eura pomoci. Zatim slijedi kandidatura i jos vise pomoci, i na kraju samim tim clanstvo, i pocetak kada ce gradjanin Srbije moci slobodno da zivi i da rjesava svoje zivotne probleme. Ako to uspiju da ostvare ucinice vise za DJindjicevo ime i djelo nego da napisu milion knjiga o sudjenju njegovim ubicama.