Jump to content

Photo
- - - - -

Novo glasanje

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
75 replies to this topic

Poll: Vasa opcija (151 member(s) have cast votes)

Za koga biste glasali na parlamentarnim izborima?

1. DS (37 votes [28.91%])

Percentage of vote: 28.91%

2. DSS (9 votes [7.03%])

Percentage of vote: 7.03%

3. NS (2 votes [1.56%])

Percentage of vote: 1.56%

4. SRS (4 votes [3.12%])

Percentage of vote: 3.12%

5. SPS (0 votes [0.00%])

Percentage of vote: 0.00%

6. G17+ (2 votes [1.56%])

Percentage of vote: 1.56%

7. LDP (50 votes [39.06%])

Percentage of vote: 39.06%

8. LSV (7 votes [5.47%])

Percentage of vote: 5.47%

9. Ne bih izasao (17 votes [13.28%])

Percentage of vote: 13.28%

Vote Guests cannot vote

#16 Dollfuss

Dollfuss
  • Members
  • 89 posts

Posted 25 November 2007 - 20:51

U svakom slučaju, poziv za apstinente - ako nemate nikoga "za", glasajte bar za onoga koji vam najmanje smeta. Pozicija apstinenta je možda ugodna, jer donosi neku "moralnu superiornost" kada neko zabrlja pa se kaže "znao sam da su svi isti, mene nisu prevarili", ali od toga nema nikakve koristi. U krajnjem slučaju, bolje da ja sam sebe uvaljujem u sranje, nego da me uvaljuju drugi.

Kada bi postojala, glasao bih za partiju ciji bi opis bio sledeci: prozapadna, demokratska, pacifisticka i patriotski orijentisana. Posto nesto takvo ne postoji u Srbiji prinudjen sam da apstiniram jer moj glas sigurno nece otici DS-DSS-SRS-SPS-G17-LDP-OSTALI kriminalnoj grupi.

Edited by Dollfuss, 25 November 2007 - 20:52.

#17 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 25 November 2007 - 20:55

Ali sve jedno će neko od njih biti na vlasti. Zar nije bolje bar o tome odlučivati, nego dopuštati da neko drugi odluči umesto tebe?

#18 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 25 November 2007 - 20:57

jel' ovo NS - Nova Srbija ili Nacionalni Stroj??? Pitam ozbiljno.

Na forumu apstiniram a u stvarnosti mislim da cu glasati ko' i vecina normalnih, proevropski orjentisanih ljudi - za SRS i Tomu.

#19 Dollfuss

Dollfuss
  • Members
  • 89 posts

Posted 25 November 2007 - 21:01

Ali sve jedno će neko od njih biti na vlasti. Zar nije bolje bar o tome odlučivati, nego dopuštati da neko drugi odluči umesto tebe?

Moj glas je jedan od nekoliko miliona. Ne verujem da bas on odlucuje.

Sustina je u tome da su poslanici ljudi koje mi je nametnula neka partija (u njihovom izboru nisam aktivno ucestvovao, biralo ih je partijsko telo po burazerskoj osnovi), predsednika drzave opet nudi neka od partija i u tome, takodje, ne ucestvujem, a drzavom mi upravlja tycoon iz senke.

U apsolutizmu bar znas koga treba da mrzis, ovako samo nagadjas na osnovu onoga sto citas po novinama.

#20 nighty

nighty
  • Members
  • 1,793 posts

Posted 25 November 2007 - 21:38

Kad bi svako razmišljao ovako "Moj glas je samo jedan" Toma bi već žario i palio. Moj glas nije samo jedan i važan je.

#21 Čika Ciki

Čika Ciki
  • Banned
  • 549 posts

Posted 25 November 2007 - 21:43

Za dr Koštunicu !

#22 nighty

nighty
  • Members
  • 1,793 posts

Posted 25 November 2007 - 21:51

Za dr šta?

#23 vlatko

vlatko
  • Members
  • 67 posts

Posted 25 November 2007 - 23:21

Mislima ,da je postavljac ove teme pogresio kada nije uvrstio u stranke koje koje su relavantne i koje je bi eventualno presle izborni cenzus i SPO,ovo pisem iz toga sto u par gradova Sumadije (Kraljevo,Kragujevac,Topola) novu knjigu Vuka Draskovica je je nemoguce kupiti jer je rasprodata(citam u Novostima da je prodata vec u 45 000 primeraka za samo tri nedelje od stampanja) i mnogi cekaju na tu knjigu vec nekoliko dana da bi je kupili.

Da me neko ne bi pogresno razumeo,nisam clan nijedne stranke i nisam glasao na zadnjim izborima ( bio sam na sluzbenom putu u Nemackoj),ali smatram da sadasnjoj vladajucoj koaliciji opada rejting i mislim, da je to ogromna sansa za LDP i SPO da se vrati na velika vrata u politicki zivot Srbije.

Druga stvar,ne vidim kako bi to LSV i NS same presle izborni cenzus,mislim da je to nemoguce bez pomoci neke od velikih stranaka.

Mozda gresim sto se tice SPO-a ,ali ja nikako ne bih zauvek otpisao SPO kao stranku i Draskovica kao politicara.

#24 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 25 November 2007 - 23:29

DS=DSS=NS=SRS=SPS=G17+= Mišković

LSV nije moja opcija

Znači LDP

#25 vowel

vowel
  • Members
  • 1,320 posts

Posted 26 November 2007 - 06:16

Meni stvarno nije jasno kako je to MM uspeo da (pot)kupi pola Srbije prvobitno akumulirajuci kapital samo i jedino zahvaljujuci rezimu protiv koga je ustala masa i oborila ga!?

#26 Steamroller

Steamroller
  • Members
  • 3,177 posts

Posted 26 November 2007 - 06:21

Kada bi postojala, glasao bih za partiju ciji bi opis bio sledeci: prozapadna, demokratska, pacifisticka i patriotski orijentisana.

Pa to je otprilike DS.

#27 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 26 November 2007 - 08:00

Pa nece on da zaposljava rodjake, nego da glasa.

#28 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 26 November 2007 - 08:32

Mislima ,da je postavljac ove teme pogresio kada nije uvrstio u stranke koje koje su relavantne i koje je bi eventualno presle izborni cenzus i SPO,ovo pisem iz toga sto u par gradova Sumadije (Kraljevo,Kragujevac,Topola) novu knjigu Vuka Draskovica je je nemoguce kupiti jer je rasprodata(citam u Novostima da je prodata vec u 45 000 primeraka za samo tri nedelje od stampanja) i mnogi cekaju na tu knjigu vec nekoliko dana da bi je kupili.

Da me neko ne bi pogresno razumeo,nisam clan nijedne stranke i nisam glasao na zadnjim izborima ( bio sam na sluzbenom putu u Nemackoj),ali smatram da sadasnjoj vladajucoj koaliciji opada rejting i mislim, da je to ogromna sansa za LDP i SPO da se vrati na velika vrata u politicki zivot Srbije.

Druga stvar,ne vidim kako bi to LSV i NS same presle izborni cenzus,mislim da je to nemoguce bez pomoci neke od velikih stranaka.

Mozda gresim sto se tice SPO-a ,ali ja nikako ne bih zauvek otpisao SPO kao stranku i Draskovica kao politicara.

Možda i Velja napiše neku knjigu pa mu skoči popularnost.
Mislim da je postavljač pogrešio što je uopšte postavljao ovakvu temu, odnosno ovakvo glasanje. Šta je očekivao od glasanja. Dobiće neku sliku koliko koja stranka ima simpatizera među stotinak forumaša b92.
Meni bi bilo interesantnije da čujem mišljenja "neopredeljenih", ali ne zašto su neopredeljeni nego za kakvu bi partiju glasali, kad bi postojala, a da ne zapuše nos.
Kakav bi program trebalo da ima ta partija, kakve ljude, kojim sredstvima bi se borila za pozicije na sceni, kojim bi se društvenim grupama, prevashodno, obraćala.

Ovo prepucavanje LDP protiv ostatka imamo na 9 od 10 topika. Dosadilo i bogu i narodu.

#29 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 26 November 2007 - 09:24

Vuk je balast koga SPO ne moze da se otarasi i zato se nece vratiti.

SPO takodje ima problem sto na trzistu nemaju prepoznatljivu poziciju koja im donosi 5%. Monarhija ima podrsku jako malog broja ljudi. Evropska orijentacija koju SPO ima je vec zastupljena u DSu, G17+u itd, nacionalisticku sferu cvrsto drze radikali, DSS i NS. Jednostavno nemaju nikakav unique selling proposition sto bi rekli Ameri.

Jedina dobra stvar je sto je iz SPOa otislo sve sto je u isto uslo zbog para (Vlajko Senic the biatch i slicni).

Edited by alexnikolic, 26 November 2007 - 09:25.

#30 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 26 November 2007 - 10:19

Pa to je otprilike DS.

Jedan od mojih najvecih problema sa DSom je njihov manjak interesa za sudjenje ubicama Djindjica i istrazivanje politicke pozadine. Kako mogu sebi da dozvole da LDP gura tu pricu vise od DSa?? Pa neka LDP to radi i zbog marketinga (a ne radi), zasto DS nije jos glasniji? Da li je moguce da, pored toga sto im ne smeta da budu u Vladi sa ljudima koji su se tapsali po ramenima kad je Djindjic ubijen, ne zele ni da prokopaju po tom pitanju? Da li to znaci da je DS srecan sa ovim sto se desilo? Da si su jedva cekali da Djindjic umre, pa da preuzmu partiju i pocnu da se lizu sa DSSom? Da li je to toliko odvratno kako izgleda?