Jump to content

Photo
- - - - -

Bauk gazi Srbijom

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
201 replies to this topic

#16 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 25 November 2007 - 18:12

И не само да се фашизам у различитим земљама појављује у различитим формама наго се и у истој земљи могу појавити различити облици фашизма.
Били смо сведоци пре неког времена, у Новом Саду, кад је Давидовић ударио на Чанка. Један сукоб очито на релацији фашиста против фашисте, због различитих концепција фашизма код једног и другог.
На овом форуму нема националистичких фашиста, давно их је модерација разјурила, али имамо присутан један други модел фашизма, оног којег најбоље репрезентује лик као што је Урош (и још понеки).
Дакле, фашизам у Србији живи и узима све нове и нове појавне облике.

I to je moguce, ali onda treba da se vidi sta je tu akcija a sta reakcija, a dobro je poznato sta je pripusteno ispod kamenja 1987. Tako da ni svi "fasisti" ne mogu da budu isti. Jedni fasisti su stvarno fasisti, a ovi drugi su samo postali azdahe boreci se protiv fasistickih azdaha, evo vec 20 godina.

#17 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 25 November 2007 - 18:24

Па добро, ако ћемо тако прва акција је била Титин фашизам (милитаризација друштва кроз доктрину ОНО и ДСЗ, милитантне пионирске и омладинске организације, култ домољубља чији изостанак је био и кривично гоњен, итд. итд.)
Мени се чини да је конкретно Чанак баштини ту фашистичку традицију коју је доста осавременио то јест прилагодио новим временима и реалним условима.

#18 Hadrian

Hadrian
  • Members
  • 1,011 posts

Posted 25 November 2007 - 19:09

Blizi se i formalni rasplet kosovskog cvora i njegova nezavisnost. To moze izazvati prilicno ozbiljne pomake u birackom telu ka ekstremnoj desnici i fasizmu.

Стари добри William Walker Atkinson је тврдио да су све лоше ствари које се човеку десе ту зато што их је он сам свесно или подсвесно дозвао у свој живот (исто важи и за супротан сценарио). У Србији се, у задњих 8+ година, фашизам, нацизам, клерофашизам, неонацизам и сл. толико проналазе, откривају и дозивају да не би био ни мало изненађен да на крају, захваљујући шамарчини Версајског калибра у виду независног Косова, Србија до пунокрвног фашизма заиста и дође.

#19 Good Morning Srdjan

Good Morning Srdjan
  • Banned
  • 688 posts

Posted 25 November 2007 - 19:49

Toliko prica o fazimu, nacizmu itd ko kurva o postenju...

#20 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 25 November 2007 - 19:59

ako cemo vec o fasizmu:gorandavidovic.com
Obratite paznju na banere.
Mali preivew onog sto mozete videti:

Pismo Kostunici i Ruskoj Dumi:

Прекршен је Устав републике Србије јер члан 54. устава наше земље тврди да је слобода окупљања слободна.

У башти је било и деце, породичних људи и моји пријатељи су кренули према огради да би чак својим телима заштитили људе и децу у пивници.

#21 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 25 November 2007 - 20:00

verujem da se ti u to najbolje razumes.......

#22 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 25 November 2007 - 20:01

A tebe kao ne svrbi, a ipak se razdraženo češeš. :rolleyes:

#23 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 25 November 2007 - 21:06

Па добро, ако ћемо тако прва акција је била Титин фашизам (милитаризација друштва кроз доктрину ОНО и ДСЗ, милитантне пионирске и омладинске организације, култ домољубља чији изостанак је био и кривично гоњен, итд. итд.)
Мени се чини да је конкретно Чанак баштини ту фашистичку традицију коју је доста осавременио то јест прилагодио новим временима и реалним условима.

Ti rece da hoces ozbiljno da razgovaras a da ti ja smetam sto se sprdam. Kakva je onda ovo sad sprdacina? Meni nije poznato da su ovi sto su pripusteni ispod kamenja 1987 branili tekovine nobe, ili ih unistavali, nego su se svetili nekim fiktivnim Turcima, ustasama, balijama itd. Znaci, oni su taj tvoj Titin fasizam nekako preskocili tavoreci po sumama i gorama nase zemlje ponosne, tako da on za ovu pricu nije bitan. Nego da vidimo mi sta cemo sa ovim drugim fasizmom.

#24 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 25 November 2007 - 21:32

Стари добри William Walker Atkinson је тврдио да су све лоше ствари које се човеку десе ту зато што их је он сам свесно или подсвесно дозвао у свој живот (исто важи и за супротан сценарио). У Србији се, у задњих 8+ година, фашизам, нацизам, клерофашизам, неонацизам и сл. толико проналазе, откривају и дозивају да не би био ни мало изненађен да на крају, захваљујући шамарчини Версајског калибра у виду независног Косова, Србија до пунокрвног фашизма заиста и дође.

Srbija je u fasizam vec odavno potonula, ali ti bi, cini mi se, najradije da ubijes glasnika, jer donosi losu vest.

#25 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 25 November 2007 - 21:59

Srbija je u fasizam vec odavno potonula, ali ti bi, cini mi se, najradije da ubijes glasnika, jer donosi losu vest.

Covece, o cemu ti pricas???
Pa ovde je vec 7 godina normalna koalicija na vlasti, Tadic predsednik (osim ako i on i Kostunica i Djelic, Dinkic, Jelasic... nisu neki SS-ovci), a u Hrvatskoj bio Tudjman ziv ili ne sve isto - HDZ, Njofra, Mesic...
Citav napad na "fasisticku" Srbiju je sto nije - natisticka! Natisti bi da je demoNkratizuju. E, do mojega!
Napravili ste zvezde od neke grupice naci-marginalaca, za koje niko ni u Novom Sadu ne bi znao da postoje, a kamoli u Srbiji. Mislis da Novosadjani uopste slusaju filozofska naklapanja tih VOjvodjana - ne idu na buvljak, nego na filozofski fakultet.
Ima ovaj narod mnogo precih problema nego da bi se zamajavao komunistickim ujdurmama dokonih anarhista - materijalista-idealista.
Jedni nas teraju u natizam, drugi u Austrougarsku, treci prave malu Srbiju a Veliku Albaniju, u BiH guse Dodika ko da je Karadzic... a Srbija uprkos svemu - vraca dugove, a dinar se drzi evra ko pijan plota. Daleko je to sve od normalnog, ali je bar vecina naroda ostala normalna - navija za Noleta, pije i na Egzitu i u Guci, veseli se - uinat! Cak i fudbal jos uvek gleda. :rolleyes:
Ali sve vise ih zanimaju i trke, Milos odlican, bio Berni, sad Mozli u Bgd.
Kakvi bre bauci, pauci... i SKOJevske parole!

#26 Hadrian

Hadrian
  • Members
  • 1,011 posts

Posted 25 November 2007 - 22:10

Нема никаквог убијања - причаш са вишедеценијским вегетаријанцем.

#27 dexte

dexte
  • Members
  • 697 posts

Posted 25 November 2007 - 22:15

Ma da, Srbija pliva u fasizmu od prapocetaka (racunajuci i amebe, naravno)
To je najfasizoidnija tvorevina od kad je veka i coveka.

Jesam li se kvalifikovao za clansku LDP-a?

Edited by dexte, 25 November 2007 - 22:38.

#28 misko1

misko1
  • Banned
  • 2,099 posts

Posted 25 November 2007 - 22:22

Covece, o cemu ti pricas???

Ima ovaj narod mnogo precih problema nego da bi se zamajavao komunistickim ujdurmama dokonih anarhista - materijalista-idealista.
Jedni nas teraju u natizam, drugi u Austrougarsku, treci prave malu Srbiju a Veliku Albaniju, u BiH guse Dodika ko da je Karadzic... a Srbija uprkos svemu - vraca dugove, a dinar se drzi evra ko pijan plota. Daleko je to sve od normalnog, ali je bar vecina naroda ostala normalna - navija za Noleta, pije i na Egzitu i u Guci, veseli se - uinat! Cak i fudbal jos uvek gleda. :huh:
Ali sve vise ih zanimaju i trke, Milos odlican, bio Berni, sad Mozli u Bgd.
Kakvi bre bauci, pauci... i SKOJevske parole!

covek prica o tome da kad se otrezne od Guche srbi krenu da maltretiraju ostale. tj kad vide u kakvom su sranju krivi su im ljudi druge vere i nacije sto ih kao "ugrozavaju". kad ne igra Nole i nema fudbala malo umemo da budemo zajebani (samo nemoj sad da kazes da je i to super :rolleyes:)

mada sam se nasmejo na onog njofru, jbte on mrtviji od sloba :)
mislim, duze mrtav...

Edited by misko1, 25 November 2007 - 22:26.

#29 misko1

misko1
  • Banned
  • 2,099 posts

Posted 25 November 2007 - 22:30

Ma da, Srbija pliva u fasizmu od prapocetaka (racunajuci i amebe, naravno)
To je najfasiozidnija tvorevina od kad je veka i coveka.

Jesam li se kvalifikovao za clansku LDP-a?

jok, mora to sa razumevanjem :rolleyes:

a i sta bi ti u toj gomili narkomana i stranih placenika, samo da ti pokvare srecu sto si SrBin...

#30 Trofej

Trofej
  • Members
  • 4,307 posts

Posted 25 November 2007 - 22:55

ma zajebi bre Njofru njega su i crvi vec zaboravili... :)

nije topic o Hrvatskoj nego o Srbiji, a tu se opet skuplja neki mrak, jebemumater... ;)

Ne verujem, i posle svega, na vlasti ce biti DS+DSS+G1 a opozocija nesto manja - samo SRS i SPS. Jer, LDP i ligasi nece proci cenzus ako se "razvedu".
Predsednik ce, naravno, biti Tadic. Iako ce mu zestoka konkurencija biti - Ceda. :huh: :rolleyes: