Jump to content


Photo
- - - - -

Bauk gazi Srbijom


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
201 replies to this topic

#181 ArleKino

ArleKino
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 29 November 2007 - 20:13

Jesam gledam poprilicno cesto, mozda je dobar novinar, ali mu se bar 70% tema na ovaj ili onaj nacin svodi na jednu vrstu podsecanja na to kako su "velikosrpski agresori" napali, pa radili ovo pa ono, a mislim da to generalno nije dobro jer niko ovde jos nije politicki zreo za takve price i da one u konkretnom slucaju dolivaju ulje na vatru, ili ti so na ranu, mozda je tacnije poredjenje.
A 60 minuta nisam gledao, tj mozda i jesam a da ne znam...daj mi molim te reci kad je ( predpostavljam da je na OBNu)?


Naravno da neće dopustiti da se Vukovar zaboravi. Isto kao što ne treba da se zaboravi zlo Endehazije. I o tome je Latinica govorila. Isto kao što je Latinica govorila o Thompsonovom izvođenju one odvratne pjesme. Prema tome, napisao si nešto što se može ukratko opisati kao površan komentar potkrijepljen bogatim neznanjem.

"60 minuta" ide ponedjeljkom u 20 sati, na FTV-u.

Ovakav paušalan (neselektivan) po HTV-u dok, recimo, u Srbiji Bora Čorba uveseljava stanovništvo svojim splačinama u Sportskoj Galaksiji ili na svojim "miroljubivim" koncertima je...biblijski.*








* - mislim, dakako, na trnje i balvane

#182 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 29 November 2007 - 20:47

Pa ja davno Boru Corbu ne videh na nekoj vecoj televiziji u Srbiji,...al ajd...nema potrebe za dizanjem tenzije i raspravom, poenta mog posta je da neke stvari treba ipak da se prpeuste istoriji da bi mogli dalje.

eh mislim da u Srbiji nemamo FTV.

#183 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 30 November 2007 - 01:15

Prepustimo li istoriji da razresava probleme srpskog fasizma, necemo dugo cekati Kristalnu noc - evo je, vec u januaru.

#184 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 02 December 2007 - 01:12

Pa pre ce biti da ce u januaru da s bude rata sa Albancima, al ajd sad .....mozda je i to za nekoga Kristallnacht.

#185 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 02 December 2007 - 02:03

Pa pre ce biti da ce u januaru da s bude rata sa Albancima, al ajd sad .....mozda je i to za nekoga Kristallnacht.


U vreme kada je bio mnogo jaci od ovih danasnjih sustanarskih (kohabitacionih) veselnika, Milosevic nije mogao da skupi 5.000 boraca i zauzme Vukovar. A sta i koga imaju oni? Gardu cara Lazara? Pa znas li da veoma ozbiljne vojne objekte cuvaju unajmljena privatna obezbedjenja, jer posle ubistva one dvojice vojnika u gardijskoj kasarni niko vise nece u vojsku? Albanci bi danas i bez icije pomoci mogli braniti Kosovo - ne zato sto su mnogo jaki, nego zato sto brane svoje i sto niko u Srbiji nece da ga ponovo osvaja za mafiju na vlasti. Branili bi i Srbi da ih neko napadne.

#186 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 02 December 2007 - 02:21

Pa pre ce biti da ce u januaru da s bude rata sa Albancima...

Tacno, a evo i zbog cega. U januaru ima najvise proslava, sto znaci da ce u januaru da se najvise ratuje za Kosovo. Za slavskim astalima, kad se junaci podnapiju rujne rakije.

#187 The Stonecutter

The Stonecutter
  • Banned
  • 436 posts

Posted 02 December 2007 - 04:24

Pa pre ce biti da ce u januaru da s bude rata sa Albancima, al ajd sad .....mozda je i to za nekoga Kristallnacht.


Tesko da ce biti rata...niko ko je ratovao u devedesetim sada nece ici nigde. Gotovi su dani ratovanja bar za nekih 50 godina.

Trenutna politicka scena, pozicija i opozicija nemaju snagu da mobilisu ljude i pokrenu neku vecu oruzanu akciju. Svi koji su ratovali i preziveli, zele da zive, da se posveteuzgoju dece i uzivanju u malim radostima zivota. Da se duhovno napune i nadju mir iznutra i pokore svoje licne demone.

Ono sto se danas manifestuje u Srbiji je kvazi nasilje, od strane ljudi koji ni neznaju sta je nasilje u svom pravom arhi obliku. Ovo kvazi nasilje ili bolje receno frustracija izazvano je nemastinom i srusenim snovima o boljem zivotu posle 2000. Suvise mnogo ljudi je pokupilo kajmak za neke zasluge koje je neko drugi mnogo mocniji spolja odradio.

Establishment ce uraditi ono sto mu bude receno da uradi. Nasim politicarima je ostavljeno da smisle razlog dovoljno prihvatljiv sa narod. Ono sto bih ja predlozio je stvaranje defanzivnih oruzanih snaga Srbije. Prva i osnovna uloga vojske je odvracanje neprijatelja od napada a ne priprema za napad.

#188 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 02 December 2007 - 10:20

To nije politička ocena, Okupirati ili osloboditi su političke izjave. Ja kažem da je mogao da bude zauzet ili osvojen ili okupiran ili šta kako god već hoćeš da ta izjava bude upakovana. Nebitno. Vojska, kad joj već svega bilo dosta, ulazila tenkovima u sam grad i dobijala komandu da se vrate i napuste zauzete položaje. Gde ti tu vidiš bilo kakvu relativizaciju toga što karakterišeš kao zločun?

Mislim da o zlocinima nema rasprave.
Kao ni o srbijanskim osvajanjima tudjih teritorija.
Tacka!

#189 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 02 December 2007 - 12:35

I sa mnogo manje proseravanja.Ajde da ja ispalim nekih 50k granata na tvoj grad a ti mi onda objasni kako je to samo pitanje promocije.


Lepo, ti ispališ, a ja odem pa kukam po svetu kako si ti ludak i fašista, pa još ponesem slike žena i dece, pa onih bradatih idiota što se cere sa flajkama rakije, pa onda još uz to, "podržim" par političara u npr Kongresu, i u nekoj većoj medijskoj kući,...ili jednostavno angažujem neku veliku PR agenciju a ona odradi celu kampanju sama.
I onda ja za jedan uništeni grad dobijem 40% teritorije....kao što vidiš, prilično lako.
Problem je bio što je tadašnja Srbija bila glupa a i "tvrda na pare" (mada i sad nije nešto pametnija, ruku na srce) pa je onda jedino brinula o tome kako će par miliona Srba da uveri da je rat u Hrvatskoj pravedan ( preko ReTeSea, i sličnih emisija ) .....a Hrvatska je s druge strane ( a što je za svau pohvalu ) krenula da paralelno peva " Danke Dojčland", da pazari zapadno oružje preko JARa i da kuka naveliko po svetu kako ih"velikoSrpski teroristi" terorišu i divljački razaraju gradove, siluju žene, plaše decu itd itd...
E sad da se ne bi previše rasplinuo to ti je ukratko to,..praznine popuni sam...ili odgledaj npr "Wag the Dog" i ukapiraćeš manje više čemu pričam. :rolleyes:

Edited by steinsfild, 02 December 2007 - 12:37.


#190 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 02 December 2007 - 12:45

Lepo, ti ispališ, a ja odem pa kukam po svetu kako si ti ludak i fašista, pa još ponesem slike žena i dece, pa onih bradatih idiota što se cere sa flajkama rakije, pa onda još uz to, "podržim" par političara u npr Kongresu, i u nekoj većoj medijskoj kući,...ili jednostavno angažujem neku veliku PR agenciju a ona odradi celu kampanju sama.
I onda ja za jedan uništeni grad dobijem 40% teritorije....kao što vidiš, prilično lako.
Problem je bio što je tadašnja Srbija bila glupa a i "tvrda na pare" (mada i sad nije nešto pametnija, ruku na srce) pa je onda jedino brinula o tome kako će par miliona Srba da uveri da je rat u Hrvatskoj pravedan ( preko ReTeSea, i sličnih emisija ) .....a Hrvatska je s druge strane ( a što je za svau pohvalu ) krenula da paralelno peva " Danke Dojčland", da pazari zapadno oružje preko JARa i da kuka naveliko po svetu kako ih"velikoSrpski teroristi" terorišu i divljački razaraju gradove, siluju žene, plaše decu itd itd...
E sad da se ne bi previše rasplinuo to ti je ukratko to,..praznine popuni sam...ili odgledaj npr "Wag the Dog" i ukapiraćeš manje više čemu pričam. :rolleyes:

Pa opametili su se i Srbi.Eto Tadic i Kostunica redovno rade Putinovu kolenoskopiju a za par meseci ces videti i rezultate.Sine Danke Deutschland je decija igra u poredjenju sa spoljnom politikom Srbije danas ali vidim da ti ti vidis i napredak.
Inace "Srbi" nisu razarali gradove i cinili zlocine.To je cisto bilo iz urbanistickih razloga. Eto onaj Vucurevic je cak izjavio da ce oni podici novi i bolji Dubrovnik.

#191 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 02 December 2007 - 13:21

Pa opametili su se i Srbi.Eto Tadic i Kostunica redovno rade Putinovu kolenoskopiju a za par meseci ces videti i rezultate.Sine Danke Deutschland je decija igra u poredjenju sa spoljnom politikom Srbije danas ali vidim da ti ti vidis i napredak.


Ajde nemoj da si glup.
Da je EU i narocito SAD posle 5.10.2000. "popustila uzde" i smanjila gas na politici "štapa i štapa i poneke šargarepe" Rusi bi bili davna istorija na Balkanu, i u Srba.
Sva ova naprasna Rusofilija pa i nacionalizam koji se danas vraćaju u modu su direktan rezultat nastavka katastofalne politike prema Srbiji i posle oktobra.
Da se izrazim po Americki "we reached for the hand and got ....fist"

Edited by steinsfild, 02 December 2007 - 13:23.


#192 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 02 December 2007 - 13:25

Ajde nemoj da si glup.
Da je EU i narocito SAD posle 5.10.2000. "popustila uzde" i smanjila gas na politici "štapa i štapa i poneke šargarepe" Rusi bi bili davna istorija na Balkanu, i u Srba.
Sva ova naprasna Rusofilija pa i nacionalizam koji se danas vraćaju u modu su direktan rezultat nastavka katastofalne politike prema Srbiji i posle oktobra.
Da se izrazim po Americki "we reached for the hand and got ....fist"


Putin je samo kasicica meda u bure zuci koje nam Ameri serviraju da popijemo. Oni njega drze za jaja zesce nego sto su ikada drzali onog naseg Skota Milosevica.

#193 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 02 December 2007 - 13:27

Oni njega drze za jaja zesce nego sto su ikada drzali onog naseg Skota Milosevica.


Pa ako bi mogao da obrazložiš ovu ocenu bilo bi lepo.

#194 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 02 December 2007 - 13:43

Pa ako bi mogao da obrazložiš ovu ocenu bilo bi lepo.


Vec sam na vise mesta u forumu, ali nisi pazio na casu. Putin, kao i ogromna vecina ruskih tajkuna, vec od 1990 ima po Evropi privatne firme za pranje novca i ogromna vecina imovine mu je upravo u americkim bankama, kao i drzavne rezerve Ruske federacije. U maju (23.5.2007) je u Dumi po hitnom i veoma diskretnom postupku provukao zakon o boravku i kretanju NATO trupa na teritoriji Rusije. Isti onakav kakav mi imamo vec dve godine. Istovremeno je ponudio Amerima na poklon rusku bazu prema Iranu. O ucescu u blokadi Severne Koreje i ne vredi trositi reci - to cak i nije pokusao da krije od ruske javnosti. Krajem juna je u Zagrebu, na energetskom samitu zemalja jugo-istocne Evrope izjavio da ce Rusija sa zemljama naseg regiona saradjivati "preko projekta Evropske unije" koji on u potpunosti podrzava. Eto to su ti elementi za procenu njegove pompezne izjave u Istambulu, pocetkom jula, o "povratku Rusije na Balkan i u Crno i Sredozemno more".

#195 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 03 December 2007 - 19:49

Bauk hara Srbijom - bauk fasizma.
Potvrda za to su i jurisnicke fasisticke horde u Arandjelovcu danas. Formalno, iza tih fasistickih manifestacija, kao organizatori, stoje SRS i NS (koja se, koliko se secam, iscilila iz SPO), ali su duhovni oci u SPC i DSS. Klerofasizam na delu...
Bice zanimljivo da li ce se DS oglasiti, ili ce kohabitaciono-koaliciono-kopulaciono cutati.

To rosethorn:
RTS je zaista u tvom slucaju posteno odradila posao i zasluzila pare za pretplatu.