Jump to content


Photo
- - - - -

Bauk gazi Srbijom


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
201 replies to this topic

#166 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 28 November 2007 - 22:39

Taj apsurd je sasvim logična nuspojava "rehabilitacija" Ljotića, Nedića, "svetog" Nikolaja i slične bratije koja se Hitleru onomad hvalisala činjenicom kako je Beograd postao prvi "Judenfrei" grad u okupiranoj Evropi. Pogledaj ovaj tekst iznad u "Glasu javnosti" na koji upozorava DJ_Vasa - tako nešto može smisliti samo bolestan ljotićevski "um". Nešto slično sam viđao samo kod ruskih i ukrajinskih vlasovaca, banderovaca i crnostotinaša.


Osim teksta i faktora koje spominješ, tužna je i činjenica da ovakav ispad jednih dnevnih novina ostaje nezapažen u javnosti. Da je u pomenutom listu umesto ovog teksta pisalo kako je neka pevaljka u vezi sa nekim sportistom, kako je Čeda preuzeo trgovinu heroinom na celom Balkanu uz pomoć CIA, FBI, masona, albanske mafije, Vatikana, Monoglije i Marsa, o tome bi se trabunjalo na svim TV stanicama i u ostalim medijima.

Klasičan fašistički ispad niko nije javno osudio. Važno je da su pevaljke srećno zaljubljene i da Čeda ima odelo od 500 evra.

#167 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 28 November 2007 - 22:52

Pa sta sad hoces da ti kazem? Dobro, fasisti kojih nesumnjivo ima u Srbiji, nikako nisu Srbi. To su sve odsrbi, isto kao i ovi strani placenici. Pravi Srbin do jaja nikako ne moze da bude fasista, a ti srpski fasisti, to su sve krivi Srbi.

A to o konacnom resenju jevrejskog pitanja je bio izvestaj nemacke komande.

...poslije toga mozes da okrenes i vodovod, da i njima kazes da su fasisti...

Ako im je vaznije da brane srpstvo i pljackaju firmu u radno vreme nego da dogradjuju vodovodnu mrezu po zahtevima tog mesta u kome je vodovod, i oni su fasisti. Pa sta onda?

Edited by Henry Chinaski, 28 November 2007 - 22:55.


#168 vikica

vikica
  • Members
  • 56 posts

Posted 28 November 2007 - 23:00

Ja ne mislim da su srbi fasisti ali mislim da u srbiji vlada najuzasniji tzv. gradjanski nacionalizam koji ne bi da otvara logore i gasne komore ali nije da volimo tzv. nesrbe i da bi ima rado priskocili u pomoc kao drzava ako im se nesto ruzno desava. To je to ludilo. Nama se nije dogodila denacifikacija. Gradjanski nacionalisti se udvaraju ruralnim radikalima

I tako smo dosli do toga da kao narod budemo krivi jer vecina nije spremna da prizna da su neki ljudi izvrsili neke vrlo teske zlocine, ili naredili ili podsticali ili pomagali ... I posto je to sve u redu jer smo se branili i posto se mozda ili izvesno nije ni dogodilo *srebrenica, zvonik ... onda je potpuno u redu sto maltretiraju sve koji nisu srbi ili rusi naprimer i sto je ciganin pogrdna rec i koristi se da se opise losa karakterna osobina i tako u nedogled.

#169 skomi ricma

skomi ricma
  • Members
  • 2,843 posts

Posted 28 November 2007 - 23:12

Ma da, ako te ona ne uhapsi i lično ne isprebija bejzbol palicom, onda ti pošalje maskirane batinaše da ti uzmu reket i malo te izgaze. Bilo je krajnje vreme da se nađe takav junak da to kaže javno. :rolleyes:


Nisam junak, izmedju ostalog i jer ovo nisam rekao javno, već zaštićen forumskim identitetom.

Ali moraš priznati da postoje i druge vrste nasilja, sem fizičkog.

Nasilje je recimo topli zec koji te čeka posle svakog suprotstavljanja većinskog mišljenju, mada pre bih rekao verovanju, u Peščanik i par sličnih institucija.

Ali da ne trolujem temu, u Srbiji se jeste namnožilo budala najrazličitijeg profila. Ne treba velika analiza, samo da pogledaš rezultate izbora, sve je jasno.

Sa druge strane, mislim da se termin fašizma i fašizacije olako koristi. I to je deo trenda. Etiketa se mnogo lako lepi, a po mom mišljenju i lako troši. Bolje bi bilo da ostane za neke malo krupnije slučajeve.

#170 Martin Idn

Martin Idn
  • Members
  • 303 posts

Posted 28 November 2007 - 23:20

Ja mislim da su Srbi gori antisemisti i od Nijemaca, a i od Palestinaca i Arapa, onako u globalu...
I to sada, a ne za vrijeme WWII, da tada ne govorimo, inace su Jevreje svuda cuvali i u Zagrebu im nije falila dlaka s glave,
u Sarajevu ih je pod NDH ostalo koliko hoces... Jes da je ta sinagoga zvrjala prazna, nego ima li jos sta ?

Eto dogovorili smo se slijedece, Srbi su fasisti, nacisti, klerofasisti, antisemiti... sta bi jos mogli da budu ?

A, to ne smeš da kažeš dežurnim katarzičarima. Odmah te sačekaju i kažu da moraš prvo da čistiš ispred svog dvorišta.
Pogledajmo susednu Hrvatsku. Fašizam koji se nama ovde pripisuje je zaista minoran naspram onog koji se kod njih dešava.
Koncert onog crnokošuljaškog kretena koji peva o mesarama Maksa Luburića prenosi državna televizija. Prisutni su i mnogi ministri hrvatske vlade. Puni Poljud i Maksimir sa ustaškom ikonografijom su zaista delovali zastrašujuće. Je li reagovao neko od zvaničnika EU? Nešto se baš i ne sećam.
Što se tiče nas mislim da je krajnje vreme da se zakonski to reši. Treba jasno propisati zakonske okvire i u startu zabraniti te organizacije. Njihove sledbenike bi trebalo po najkraćem postupku strpati na robiju. Iako to baš ne deluje demokratski, to bi trebalo uraditi. Ova zemlja ubrzano trune i taj profašistički šljam isplivava. Kao đubre posle poplave. Dobro je to što su ti idioti stvarno malobrojni, ali ih što pre treba zakonski regulisati. Lično poznajem mnoge Rome koji apsolutno ne smeju da idu u pojedine delove grada u kome živim. To je strašno. Jesu ljudi ogorčeni na njih zbog galopirajućeg džeparenja, prosjačenja i varanja na ulici, ali sve to ne miriše na dobro. Ne može se mrzeti čitava njihova populacija zbog određenog broja kretena koji rade to što rade.

#171 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 28 November 2007 - 23:31

Ja mislim da su Srbi gori antisemisti i od Nijemaca, a i od Palestinaca i Arapa, onako u globalu...
I to sada, a ne za vrijeme WWII, da tada ne govorimo, inace su Jevreje svuda cuvali i u Zagrebu im nije falila dlaka s glave,
u Sarajevu ih je pod NDH ostalo koliko hoces... Jes da je ta sinagoga zvrjala prazna, nego ima li jos sta ?

Eto dogovorili smo se slijedece, Srbi su fasisti, nacisti, klerofasisti, antisemiti... sta bi jos mogli da budu ?

nema ništa od globala, o psihološkim karakteristikama možemo samo individualno
a za političke karakteristike odgovorna je država koja ne kažnjava zločin a potom društvo koje ne menja državnu administraciju koja ne kažnjava zločin

nepotrebno gubiš živce, treba trezveno da razmišljaš, odsudan je čas

#172 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 28 November 2007 - 23:57

da ima fasista tj neofasista u Srbiji ima, ali ni vise ni manje nego u ostalim zemljama regiona, evropa i sveta.
E sad sto se ovo koristi kao jednokratna dnevnopoliticka tema za kritikovanje Srba i srpske politike to je sasvim druga stvar.

#173 Space Cowboy

Space Cowboy
  • Members
  • 250 posts

Posted 29 November 2007 - 00:11

da ima fasista tj neofasista u Srbiji ima, ali ni vise ni manje nego u ostalim zemljama regiona, evropa i sveta.
E sad sto se ovo koristi kao jednokratna dnevnopoliticka tema za kritikovanje Srba i srpske politike to je sasvim druga stvar.



upravo tako. fasista ima u svakom drustvu a sto se srpskog tice ima ih ispod nekog evropskog/svetskog proseka. e sad problem je sto neki to koriste za borbu protiv "srpskih vestica" i propagacije sebe samih kao jedinog leka za to zlo koje se nadvilo nad nama. da jesu problem, jesu, no mi imamo daleko vecih problema od njih.

#174 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 29 November 2007 - 00:17

Vladan je vec morao da pocisti topik, a i ja sad ponovo. Necu dozvoliti da ova rasprava krene opet u pravcu 2. svetskog rata i slicnih omiljenih tema.
Skoncentrisite se na temu, a tema nije ni da su Srbi fasisti, ni da je Srbija fasisticka drzava, vec je tema u kojoj meri i u kojim oblicima se pojavljuje fasizam u Srbiji i da li vlast i javnost dovoljno cine da osude i sprece takve pojave.

#175 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 29 November 2007 - 00:35

Ne zaboravite nikada: Dok su pocetkom tridesetih Hitlerovi jurisnici po Nemackoj terorisali razlicite i drugacije, krupna burzoazija, ukljucujuci tu i Jevreje, ispotiha se smeskala, a malogradjani uzivali i seirili - pogledajte opet film "Kabare" - i svi su tvrdili kako ce ih vrlo lako, kad zatreba, eliminisati s javne scene.
Nikada i nigde na svetu vise se nece pojaviti fasizam u prekopiranoj formi italijanskog fasizma ili nemackog nacizma. Ova srpska fasizacija ima svoje, vrlo specificne i jasno prepoznatljive boje, koje bi trebalo da ozbiljno zabrinu.
A ne zelim da budem zloguki prorok, ali ne bih voleo da budem razlicit i drugaciji u Srbiji, kad kosovski mehur pukne i pokaze se da je car vec osam godina go.
A sasvim uzgred i ne posebno vazno: Bio bih presrecan kada bi "javni servis" imao emisiju koja je pandan "Latinici".

Edited by vladan, 29 November 2007 - 00:36.


#176 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 29 November 2007 - 07:38

A sasvim uzgred i ne posebno vazno: Bio bih presrecan kada bi "javni servis" imao emisiju koja je pandan "Latinici".


e vidis ja ne bi to voleo, jer bi to stalno bilo "zeravica" koja bi ostavila mogucnost da se nove i nove generacije uce kako je neko nekom ostao nesto duzan!

#177 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 29 November 2007 - 09:40

prvo moram da te molim da mi das link za ovog vladiku, za to nisam cuo do sad a stvarno bih voleo da vidim.

Vladika Atanasije Jevtic 7. april 2004. beseda pod satorom kod manastira Celije. Da citiram: "Ima ljudi s neprijatnim znojem, šta da radite, jadni muslimani pošto jedu loj." Duhovnicki, puno ljubavi, hristoceznjivo takoreci. :rolleyes:

edit:interpunkcija

Edited by Artur Dent, 29 November 2007 - 09:41.


#178 ArleKino

ArleKino
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 29 November 2007 - 14:33

A oko sovinistickog odnosa ponovicu ovo....na HRTu dan danas postoji emisija, mislim da se zove "Latinica" ide nedeljom uvece, gde se pricaju price o "domovinskom ratu", podseca na "zlodela" Srba, itd itd,..pa kud ces bolji primer sovinizma od toga.Ovde se podsecanje na "stare dane" svodi uglavnom na Radikalske pricice i po koji ( retki ) dokumentarac. Ponovo kazem da sovinizam nije jednak nacionalizmu a ni fashizmu. Da bi zaista mogla da se vodi ovakva diskusija mora da se jasno napravi razlika izmedju ovih pojmova.
Da kazem jos i ovo "fasizacija" i "fasizam" je u praksi "nije sija nego vrat" ...ovo je da bi predupredio postove u kojima ce da se objasnjava kako niko nije govorio o fasizmu nego o fasizaciji.


Jesi li ti pogledao više od jedne Latinice? (Ide ponedjeljkom naveče.)

Onu o Dretelju, recimo, vjerovatno nisi gledao. :rolleyes: Latin je dobar novinar, što reče Vladan bilo bi super da i Srbi imaju jednu emisiju poput hrvatske Latinice ili bosanskohercegovačke (doduše, federalne) "60 minuta".

#179 quaid22

quaid22
  • Members
  • 505 posts

Posted 29 November 2007 - 14:50

Pogledajmo susednu Hrvatsku. Fašizam koji se nama ovde pripisuje je zaista minoran naspram onog koji se kod njih dešava.
Koncert onog crnokošuljaškog kretena koji peva o mesarama Maksa Luburića prenosi državna televizija. Prisutni su i mnogi ministri hrvatske vlade. Puni Poljud i Maksimir sa ustaškom ikonografijom su zaista delovali zastrašujuće. Je li reagovao neko od zvaničnika EU? Nešto se baš i ne sećam.

Ovo smo prošli već milijum puta, ali ajde.

Da, Thompson je odvratni fašist. Ona retardirana pjesma se NE IZVODI javno i sam idiot (neuvjerljivo) poriče da ju je izvodio. Slušaju je isključivo poremećeni. Najveći dio popularnosti idiot zahvaljuje tome što masa ljudi doista voli slušati njegov nacionalistički pastirski rock, koji je glup ali zaista nije fašistički. Poljud i Maksimir nisu bili "puni" ustaške ikonografije, što ne znači da ju je uopće smjelo biti. Fašističke ikonografije, nažalost, puno više ima u Srbiji (četničke). A sluša se i Bora Čorba, koji je također imao predivnih pjesama (meni je najdraži duet "Ćuti, ćuti ujko").

#180 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 29 November 2007 - 15:31

Jesi li ti pogledao više od jedne Latinice? (Ide ponedjeljkom naveče.)

Onu o Dretelju, recimo, vjerovatno nisi gledao. rolleyes.gif Latin je dobar novinar, što reče Vladan bilo bi super da i Srbi imaju jednu emisiju poput hrvatske Latinice ili bosanskohercegovačke (doduše, federalne) "60 minuta".


Jesam gledam poprilicno cesto, mozda je dobar novinar, ali mu se bar 70% tema na ovaj ili onaj nacin svodi na jednu vrstu podsecanja na to kako su "velikosrpski agresori" napali, pa radili ovo pa ono, a mislim da to generalno nije dobro jer niko ovde jos nije politicki zreo za takve price i da one u konkretnom slucaju dolivaju ulje na vatru, ili ti so na ranu, mozda je tacnije poredjenje.
A 60 minuta nisam gledao, tj mozda i jesam a da ne znam...daj mi molim te reci kad je ( predpostavljam da je na OBNu)?