Jump to content


Photo
- - - - -

Kako Tadić razvija srpsku političku kulturu.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
23 replies to this topic

#16 Hadrian

Hadrian
  • Members
  • 1,011 posts

Posted 26 November 2007 - 03:02

Tadic jeste politicki primitivac.


Како је почело, још ће на крају бити прозван и фашистом. Хм.

#17 filatelista

filatelista
  • Members
  • 101 posts

Posted 26 November 2007 - 17:14

Ne bih želeo da ovo bude još jedno prepucavanje DS-LDP, zanima me šta mislite o 2 stvari. Prvo, da li bi glasači i smipatizeri DS voleli ili da li bi im smetalo kad bi Tadić bio malo oštriji u svojoj retorici prema bivšem režimu ili DSS-u? OK, znam da se u potpunosti slažu sa njim u svemu, potezima, stavovima, ali kad bi mogli da biraju, da li bi voleli da žešće brani svoje stavove, da je radikalniji prema nprethodno navedenim strankama? Mije mišljenje je da bi on bio idealan predsednik neke normalne zemlje, ali da su ovde potrebne drugačije metode jer ovde nije trenutno portebna njegova "finoća, tolerancija...". I drugo pitanje se nadovezuje na to, ne samo za glasače i simpatizere, a to je: Da li mislite da bi sa takvom njegovom retorikom i ziheraškim potezima mogao da se obori Milošević da je Tadić kojim slučajem bio na mestu lidera opozicije? Osim što mislim da je pomerio DS u desno (ili gledajući da je DS uvek koketirao s tim, nije), zbog čega više ne glasam za DS, zamerka mi je da je previše blag prema ex-vlasti & DSS-u (ajde i da izuzmemo DSS sad jer su u istoj vladi, što mi je naravno nezamislivo, ali u periodu prošle Koštuničine vlade mislim da je nije dovoljno kritikovao).

a koja je funkcija kritike prošlog vremena? ponavljanja jednog te istog svaki dan?
pametnom je dovoljno, nema potrebe ni spominjati, budalama koji žale za 90-tima možeš svaki dan ponavljati, ali nema vajde.
Ta kritika koja se traži prema DSS meni više miriše na poziv za otvoren politički rat, sa onom omiljenom LDP-ovskom floskulom "da se više zna", "pa ako propadamo da propadnemo bez kasapljenja" i td.
Kad političke gromade od 5,sitno% saberu one koji su im "podobni" i oni koje treba eliminisati, shvatiće da je na toj suparničkoj (neprijateljskoj) strani 70%
Najbolje je taj isti DSS držati koliko toliko pod svojim, ili uz sebe, jer mi ne pričamo o vođenju tezge na pijaci nego države koju ili imamo ili nemamo, a otvoren sukob i "konačno rešenje političke scene u režiji LDP-a" vodi u debelu izolaciju i prepuštanje radikalima da rade ono što nisu mogli ni u najvlažnijim snovima 90-tih.

#18 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 26 November 2007 - 18:18

Tadic jeste politicki primitivan, a jeste to i vas dvojica, koji ste se nasli time pogodjeni.
Politicki primitivizam, pored ostalog, znaci neznanje i nesposobnost razumevanja svih kompleksnih interreakcija, koje politika nosi sa sobom. Tadic se, izvesno, u politici pokazao krajnje lose i sa strane se stice utisak da mu je jedino njegova pozicija od znacaja.
Zbog tog nerazumevanja, ali i nedostatka politickog morala, Tadic jeste politicki primitivac.

:razlikovati fasizam i primitivizam od politickog primitivizma: (za one koji nisu ukopchali o cemu je rech :huh: )

Neko je ovo prokomentarisao sa "sada ce jos i biti fasista": elem nije ni bio i nece, ali ce ostati politicki primitivac. Za nase uslove to je primetno tek onom delu koji vishe ne izlazi na izbore ili glasa za neku drugu stranku koja nije Tadiceva. Ima i onih koji su tek sada privoljeni DSu, pa je on takvima nabrekao skoro koliko da ima ko SRS u Beogradu (gde nestadose tradicionalno neprimitivni Beogradjani da glasaju ponukani za ovakav DS?).

Na stranu gafove gde on ljubi ristu sotonu tri puta a on njega ni 1, ili ulece u publiku da se razracuna sa onima sto mu dobacuju i sl. :rolleyes:

otvoren sukob i "konačno rešenje političke scene u režiji LDP-a" vodi u debelu izolaciju i prepuštanje radikalima da rade ono što nisu mogli ni u najvlažnijim snovima 90-tih.

Eto vidis iz gornjeprilozenog da debelo gresis?
+ Ldp ako nista drugo vadi skoro dvocifreni procenat glasaca iz apstinencije. Malo li je?
(da ne ulazimo u dalji oftopik, posto je ovde rec o... procita li ti naslov?)

#19 filatelista

filatelista
  • Members
  • 101 posts

Posted 26 November 2007 - 18:57

Eto vidis iz gornjeprilozenog da debelo gresis?
+ Ldp ako nista drugo vadi skoro dvocifreni procenat glasaca iz apstinencije. Malo li je?
(da ne ulazimo u dalji oftopik, posto je ovde rec o... procita li ti naslov?)

video sam da je tema o "metiljavosti" Tadića iz perspektive LDP-a i sve mi je jasno :rolleyes:

#20 sirmium

sirmium
  • Banned
  • 7,585 posts

Posted 26 November 2007 - 19:14

jel nije prica o ds-u i tadicu zavrsena pre par meseci?

#21 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 26 November 2007 - 19:27

video sam da je tema o "metiljavosti" Tadića iz perspektive LDP-a i sve mi je jasno :rolleyes:

A kakvo je tvoje vidjenje Tadica? Sve si rekao osim toga. :huh:
To je tema, zar ne?

#22 filatelista

filatelista
  • Members
  • 101 posts

Posted 26 November 2007 - 19:47

A kakvo je tvoje vidjenje Tadica? Sve si rekao osim toga. :rolleyes:
To je tema, zar ne?


moj stav o svima jeste da je srpska politička scena jedna septička jama sa tendencijom izlivanja
Dugo godina sam član DS, a dugo vremena, recimo posle izbora Labus:Koštunica glasam po inerciji za DS iz razloga što glasam za najmanje zlo.
Tako da je moje mišljenje o svima generalno jednako i prilično loše.

#23 Claudio

Claudio
  • Members
  • 344 posts

Posted 26 November 2007 - 20:06

a koja je funkcija kritike prošlog vremena? ponavljanja jednog te istog svaki dan?
pametnom je dovoljno, nema potrebe ni spominjati, budalama koji žale za 90-tima možeš svaki dan ponavljati, ali nema vajde.
Ta kritika koja se traži prema DSS meni više miriše na poziv za otvoren politički rat, sa onom omiljenom LDP-ovskom floskulom "da se više zna", "pa ako propadamo da propadnemo bez kasapljenja" i td.
Kad političke gromade od 5,sitno% saberu one koji su im "podobni" i oni koje treba eliminisati, shvatiće da je na toj suparničkoj (neprijateljskoj) strani 70%
Najbolje je taj isti DSS držati koliko toliko pod svojim, ili uz sebe, jer mi ne pričamo o vođenju tezge na pijaci nego države koju ili imamo ili nemamo, a otvoren sukob i "konačno rešenje političke scene u režiji LDP-a" vodi u debelu izolaciju i prepuštanje radikalima da rade ono što nisu mogli ni u najvlažnijim snovima 90-tih.


Procenti ti nisu nikakav argument. Nema tog procenta za koji bi ja gledao stranku koju podržavam u vladi Vojislava Koštunice. A i to je promenljiva kategorija, nije se ni DS osnovao sa 30% podrške. Ne radi se o kritici vremena, nego ljudi koji su ostali isti, ako se ne varam, osim Miloševića. Ako misliš da DSS nije za kritiku, ok. Ako misliš da treba biti pristojan prema radikalima i to je u redu. Pitanje je šta "vodi u debelu izolaciju i prepuštanje radikalima da rade ono što nisu mogli ni u najvlažnijim snovima 90-tih". Zato i glasamo za različite partije.

#24 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 26 November 2007 - 21:08

Tadic jeste politicki primitivan, a jeste to i vas dvojica, koji ste se nasli time pogodjeni.
Politicki primitivizam, pored ostalog, znaci neznanje i nesposobnost razumevanja svih kompleksnih interreakcija, koje politika nosi sa sobom. Tadic se, izvesno, u politici pokazao krajnje lose i sa strane se stice utisak da mu je jedino njegova pozicija od znacaja.
Zbog tog nerazumevanja, ali i nedostatka politickog morala, Tadic jeste politicki primitivac.

Gde je i zašto nestao moj jutrošnji odgovor na ovaj post?
Nisam nikoga nazvao primitivcem, skotom, kopiletom - možda je to razlog.

Mod edit: Post je verovatno obrisao Vladan ili Zabalujev, pa ti oni i duguju objasnjenje.

8. Ako se ne slažete sa moderacijom ili imate neki predlog/kritiku, napišite komentar na pdf-u Forum/Moderacija Politike, pošaljite moderatorima report ili personal message. U svakom slučaju, ne komentarišite moderaciju na topicima Politike, pošto će se takvi komentari smatrati trolovanjem i shodno tome, biće obrisani.


Edited by Anduril, 27 November 2007 - 20:16.