Jump to content

Photo
- - - - -

DS vs LDP

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
73 replies to this topic

#16 Nesh

Nesh
  • Members
  • 2,750 posts

Posted 23 November 2007 - 12:49

Ceda je definitvno poludio. Tone sve dublje u krizu i gubi se, hvataju ga manija i paranoja, sve vise od kako je izgubio poziciju u DS-u. U tripu je da je nasljednik Djindjiceve politike, u sta je uspio da ubjedi 5% naivnih i/ili napaljenih glasaca, a ni sam nije svjestan koliko je njegova politika suprotna Djindjicevoj i da je Djindjicu samo sluzio kao potrcko, dok su ljudi koje optuzuje poput Djelica i Milosavljevica bili Djindjicevi najblizi saradnici i ljudi koji su ustvari obavljali posao u Djindjevoj vladi. Po Cedi ispada da Djindjic nije imao pojma i da je oko sebe okupljao kriminalce, dok je on lupao Audije i crtao sebi zebre. Koliko je samo poludio potvrdjuje i to da je za ovih 6 mjeseci od podrske Djelicu kao premijeru dosao da optuzbi da je Djelic kriminalac. Sta li je to za ovih 6 mjeseci Ceda saznao pa da dodje do ovakog naklog preokreta? Lik se bavi najgorim mogucim populizmom, kako bi ugrabio koji glas, koristeci se metodama iz udzbenika radikala i slobista - optuzujuci svoje politicke protivnike za kriminal. Milosavljevic je sasvim adekvatno opisao njegovo stanje, i koliko je god postojalo nade da se jednog dana mogla oformiti pro-evropska koalicija, sa Lazima, Demagogijom i Prevarama to definitivno nije moguce.

Hajde, da se sada zatvori topic jer je na forumu dozvoljena kritika bilo kog politicara i stranke sem Cede i Lazi, Demagogije i Prevare.

Jesi li proverio svaki pojedinacni slucaj glasanja za LDP, sproveo iztrazivanja na "reprezentativnom" uzorku ili je ovo slobodna procena? :rolleyes:
Mozda mnogi glasaci LDPa nisu glasali za DS i, izmedju ostalog, zato sto su naivno verovali da ce glasajuci za DS glasati za to da Kostunica bude premijer, Jocic ministar policije....itd,itd...

Ili, prostije, cemu ovakve generalizacije? :huh:

Edited by Nesh, 23 November 2007 - 12:50.

#17 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 23 November 2007 - 13:04

Ili, prostije, cemu ovakve generalizacije? :rolleyes:

hehehe , dug je put pred tobom (valjak je to)...

Edited by muras, 23 November 2007 - 13:04.

#18 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 23 November 2007 - 13:54

Jesi li proverio svaki pojedinacni slucaj glasanja za LDP, sproveo iztrazivanja na "reprezentativnom" uzorku ili je ovo slobodna procena? :rolleyes:
Mozda mnogi glasaci LDPa nisu glasali za DS i, izmedju ostalog, zato sto su naivno verovali da ce glasajuci za DS glasati za to da Kostunica bude premijer, Jocic ministar policije....itd,itd...

Ili, prostije, cemu ovakve generalizacije? :huh:

A ti se razumes u koalicione vlade kao Ceda u falsifikovanje memoranduma americke ambasade.
Elem, LDP i DS, na moju veliku srecu, nece skoro saradjivati. Ako je Ceda odlepio pa optuzuje sve osim svog lika u ogledalu za sav kriminal ovog sveta, to ne znaci da se nece pomiriti i izljubiti sa DS-om cim se raspisu izbori. Jer onog sekunda kad u drugi krug udje Boris Tadic, voleo bih da cujem koga ce Ceda podrzati, Borisa ili Tomu Nikolica? Ali dobro, to je politika i ne ocekuje se da svi budu razumni, a jos manje da izgovoreno bude zaista misljenje. Jedino se bojim da je Ceda krenuo protiv jaceg od sebe, ako je B92 krenula da ga napada, to je kraj za Cedu i njegov LDP. Ako ne smiti Lukovica, ne bi me cudila specijalna emisija B92 ISTRAZUJE o vezama politicara sa kriminalom, sa specijalnim osvrtom na SPS, DOS i vlast posle 5/10 do danas. Ali dobro, videcemo sta ce od ovoga biti. Ono sto je najbitnije, u politici nista nije onako kao sto izgleda i ono sto se prica nije uvek ono sto se misli, a jos manje ono sto se radi.
Predvidjam da ce za 3-4 dana da izbije neka nova frka i niko se ziv nece secati Cede, Delte, Djelica, Bubala i slicnih kako se svadjaju. Ovo je igra za narod dok se druge bitne stvari desavaju oko nas.

#19 Nesh

Nesh
  • Members
  • 2,750 posts

Posted 23 November 2007 - 14:52

A ti se razumes u koalicione vlade kao Ceda u falsifikovanje memoranduma americke ambasade.
Elem, LDP i DS, na moju veliku srecu, nece skoro saradjivati. Ako je Ceda odlepio pa optuzuje sve osim svog lika u ogledalu za sav kriminal ovog sveta, to ne znaci da se nece pomiriti i izljubiti sa DS-om cim se raspisu izbori. Jer onog sekunda kad u drugi krug udje Boris Tadic, voleo bih da cujem koga ce Ceda podrzati, Borisa ili Tomu Nikolica? Ali dobro, to je politika i ne ocekuje se da svi budu razumni, a jos manje da izgovoreno bude zaista misljenje. Jedino se bojim da je Ceda krenuo protiv jaceg od sebe, ako je B92 krenula da ga napada, to je kraj za Cedu i njegov LDP. Ako ne smiti Lukovica, ne bi me cudila specijalna emisija B92 ISTRAZUJE o vezama politicara sa kriminalom, sa specijalnim osvrtom na SPS, DOS i vlast posle 5/10 do danas. Ali dobro, videcemo sta ce od ovoga biti. Ono sto je najbitnije, u politici nista nije onako kao sto izgleda i ono sto se prica nije uvek ono sto se misli, a jos manje ono sto se radi.
Predvidjam da ce za 3-4 dana da izbije neka nova frka i niko se ziv nece secati Cede, Delte, Djelica, Bubala i slicnih kako se svadjaju. Ovo je igra za narod dok se druge bitne stvari desavaju oko nas.

S kim se svadjas i o cemu pricas? :rolleyes: Javi se Cedi i LDPu ako imas neke primedbe ili korisne sugestije! ;)
Ja sam samo napisao sta mislim o generalizacijama tipa za LDP su glasali samo naivni i/ili napaljeni, pa sam i ponudio jedan od razloga zasto neki nisu glasali za DS nego za LDP! Dakle mozda ima i onih koji su glasali za LDP a nisu ni naivni ni napaljeni!
Kuc, kuc...ima li koga? Ja sam govorio o glasacima!
A tebi se odmah privideo Ceda! :huh:
Najgore od svega, uopste mi ne delujes naivno! :)

Edited by Nesh, 23 November 2007 - 14:53.

#20 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 23 November 2007 - 14:56

Elem, LDP i DS, na moju veliku srecu, nece skoro saradjivati.

Rekoše u glas Koštunica, Toma Nikolić i Boris Tadić s malim kojotom Vučkom. :rolleyes:

#21 solar

solar
  • Members
  • 102 posts

Posted 23 November 2007 - 15:02

Rekoše u glas Koštunica, Toma Nikolić i Boris Tadić s malim kojotom Vučkom. :rolleyes:

I josh neshto apropo ovoga i naslova teme.
U SRBIJI NEMA KONACNIH RASKOLA

Jednostavno je politicarima, kao i narodu, stav i razmishljanje kratkotrajno.
A i politicari treba da dele vlast (citaj novac) posle teshkih rechi i tuzenja.
Neshto nisam video da im je to teshko padalo do sada.
Ne verujem da je LDP ekipa druksha. :huh: hehe... druksha.

Edited by solar, 23 November 2007 - 15:03.

#22 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 23 November 2007 - 15:31

S kim se svadjas i o cemu pricas? :rolleyes: Javi se Cedi i LDPu ako imas neke primedbe ili korisne sugestije! ;)
Ja sam samo napisao sta mislim o generalizacijama tipa za LDP su glasali samo naivni i/ili napaljeni, pa sam i ponudio jedan od razloga zasto neki nisu glasali za DS nego za LDP! Dakle mozda ima i onih koji su glasali za LDP a nisu ni naivni ni napaljeni!
Kuc, kuc...ima li koga? Ja sam govorio o glasacima!
A tebi se odmah privideo Ceda! :huh:
Najgore od svega, uopste mi ne delujes naivno! :)

Moj komentar se odnosio na tvoju procenu da je DS moga o da utice na DSS ko ce biti ministar, znaci tvoja naivnost i poznavanje kako funkcionisu koalicije. Inace LDP me uopste ne zanima, kao ni DS niti DSS, poenta je da svadje nasih politicara i uvrede i prostakluci kojima se bave, uvek bivaju kad treba nesto krupno da se sakrije. E sad posto ti ne kapiras kako politika funkcionise nema potrebe da obrazlazem dalje

Kastore, mozda ni Ceda ne zeli sa DS, to ti nije palo na pamet, ili DS... A siguran sam da Tomu i Kostunicu bas briga za LDP kao i za njihov odnos sa DS, a ako LDP nastavi ovako da pljuje po drugima, postace sami i usamljeni

#23 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 23 November 2007 - 15:38

I josh neshto apropo ovoga i naslova teme.
U SRBIJI NEMA KONACNIH RASKOLA

Jednostavno je politicarima, kao i narodu, stav i razmishljanje kratkotrajno.
A i politicari treba da dele vlast (citaj novac) posle teshkih rechi i tuzenja.
Neshto nisam video da im je to teshko padalo do sada.
Ne verujem da je LDP ekipa druksha. :rolleyes: hehe... druksha.

Ovo je za srpske “političke partije” tačno skoro u istoj meri u kojoj i za odnos između vlade SAD i vlada evropskih “velikih sila” koje Ameri u poslednjih 15-tak godina sve uspešnije potčinjavaju, ućutkuju i potiskuju odasvuda, a naročito sa Balkana. Nemačka je imala izvestan uticaj u Srbiji preko Đinđića i drastično joj je skresan sa ubistvom Đinđića. Mera njenog uticaja posle toga je privatizacija Smederevske železare oko koje se, valjda, još tuže pred međunarodnim sudovima. Ostatke tog uticaja pokušava da odbrani i ojača preko Čede i Bebe kao "ortodoksnih Đinđićevih naslednika" i ovoj dvojici je to mnogo značajnije zaleđe od ikakvog Krmivo-produkta ili Beka. Naravno, te razmirice nisu antagonističke – osobito otkako je u Nemačkoj formirana vlade Anđele Merkel, bivše saradnice Štazija i bivše ideološke komesarke istočnonemačkog komsomola, a u Francuskoj Sarkozijeva vlada koja po servilnosti prema Bušu prevazilazi i Toni Blera i Putina zajedno.

#24 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 23 November 2007 - 15:40

Najgore od svega, uopste mi ne delujes naivno! :rolleyes:

Ne preteruj. :huh:

#25 Nesh

Nesh
  • Members
  • 2,750 posts

Posted 23 November 2007 - 15:45

Moj komentar se odnosio na tvoju procenu da je DS moga o da utice na DSS ko ce biti ministar, znaci tvoja naivnost i poznavanje kako funkcionisu koalicije. Inace LDP me uopste ne zanima, kao ni DS niti DSS, poenta je da svadje nasih politicara i uvrede i prostakluci kojima se bave, uvek bivaju kad treba nesto krupno da se sakrije.

Ako u mom postu pronadjes procenu da je DS mogla da utice na DSS ko ce biti ministar vodim te na veceru. :huh:
Napisao sam da neki glasaci mozda nisu glasali za DS nego za LDP zato sto nisu hteli da glasaju da Kostunica bude premijer, a ne zato sto su naivni i/ili napaljeni kao sto je to bez ikakve ograde napisano u uvodnom postu! Da li je to tako tesko razumeti? :rolleyes:

E sad posto ti ne kapiras kako politika funkcionise nema potrebe da obrazlazem dalje

Ti mozda kapiras kako politika funkcionise, ali ocigledno imas problem sa razumevanjem najprostijih tvrdnji formulisanih uz pomoc par prostoprosirenih ili slozenih recenica. Stoga bi svako dalje obrazlaganje bilo suvisno... :)

Edited by Nesh, 23 November 2007 - 15:47.

#26 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 23 November 2007 - 15:49

Ti mozda kapiras kako politika funkcionise, ali ocigledno imas problem sa razumevanjem najprostijih tvrdnji formulisanih uz pomoc par prostoprosirenih ili slozenih recenica. Stoga bi svako dalje obrazlaganje bilo suvisno... :huh:

Eto i sam si priznao da ti je utisak o njegovoj "nenaivnosti" bio preteran. :rolleyes:

#27 Nesh

Nesh
  • Members
  • 2,750 posts

Posted 23 November 2007 - 15:56

Eto i sam si priznao da ti je utisak o njegovoj "nenaivnosti" bio preteran. :rolleyes:

Uvek sam spreman da korigujem stav/utisak kad druga strana iznese odgovarajuce argumente... :huh:

#28 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 23 November 2007 - 17:05

Napisao sam da neki glasaci mozda nisu glasali za DS nego za LDP zato sto nisu hteli da glasaju da Kostunica bude premijer, a ne zato sto su naivni i/ili napaljeni kao sto je to bez ikakve ograde napisano u uvodnom postu! Da li je to tako tesko razumeti? blink.gif

Evo ti citat da znas sta si rekao. Elem... DS nema sanse da utice na to koga ce DSS izabrati za Premijera ili ministra Policije ili Prosvete ili bilo cega. Niti sam ja kao glasac DS glasao da Kostunica bude premijer, niti je neki glasac DSS glasao da Djilas bude ministar za NIP ili Dinkic ministar Ekonomije. Niko se tu ne pita, glasamo za neke,a onda se oni dogvoore. Tvoj posao je da zaokruzis nekoga, a taj neko ce da se dogovori sa jos nekim. Sa kim, to se tebe ne tice, niti te iko pita... To je politika i to je ono sto sam ja rekao. Samo sam te protumacio kao malo suptilnijeg lika, sire tumacenje tvoje recenice. O glasacima LDP niti sam govorio niti sam komentarisao taj deo tvoje recenice.
Sad smo se razumeli nadam se? :rolleyes:

kastore, koji je tvoj problem? Ne umes da se obratis direktno nego ides preko posrednika... Pljujes iza ledja... nije to lepo cika kastore... da nekazem da licis na Peru Lukovica (opet metafora)

Edited by milosh76, 23 November 2007 - 17:06.

#29 Nesh

Nesh
  • Members
  • 2,750 posts

Posted 23 November 2007 - 18:38

Evo ti citat da znas sta si rekao. Elem... DS nema sanse da utice na to koga ce DSS izabrati za Premijera ili ministra Policije ili Prosvete ili bilo cega. Niti sam ja kao glasac DS glasao da Kostunica bude premijer, niti je neki glasac DSS glasao da Djilas bude ministar za NIP ili Dinkic ministar Ekonomije.

Ala si lepo sve objasnio... :huh:
Da DS nema sanse da utice na to koga ce DSS izabrati za Premijera ili ministra policije, to je nazalost, tacno! Toga se veliki broj glasaca DS i bojao, te su neki od njih zato i odustali od glasanja za DS i opredelili se za LDP!
Nisu hteli da saucestvuju u promovisanju Kostunice za premijera!
Ti kao glasac DSa mozda nisi glasao za Kostunicu, ali je stranka kojoj si ti dao poverenje i koja je imala svog "kandidata" za to mesto, pritisnuta najprizemnijim ucenama gorih od sebe, to mesto poklonila (i mnoga druga mesta: policija, BIA....) nekome ko ima daleko manje glasova!

Niko se tu ne pita, glasamo za neke,a onda se oni dogvoore. Tvoj posao je da zaokruzis nekoga, a taj neko ce da se dogovori sa jos nekim. Sa kim, to se tebe ne tice, niti te iko pita... To je politika i to je ono sto sam ja rekao.

Za razliku od tebe, mene se tice s kim ce se stranka za koju sam glasao dogovarati. Nikakvo zaokruzivanje nije moj posao! Moje pravo je da, shodno svojim uverenjima i svojoj volji, odaberem najbolju ili (najcesce) najmanje losu politicku opciju!

Samo sam te protumacio kao malo suptilnijeg lika, sire tumacenje tvoje recenice. O glasacima LDP niti sam govorio niti sam komentarisao taj deo tvoje recenice.

Ovo za suptilnost si pogodio... :rolleyes: ...ali si lose tumacio moju recenicu...uostalom, nema veze! :)

Dakle, za kraj, jos jednom:

Neki glasaci glasali su za LDP zato sto nisu zeleli da glasanjem za DS podrze Kostunicu za premijera, a ne zato sto su naivni i/ili napaljeni, kako je to receno u uvodnom postu bez ikakve ograde! Pokazalo se da su bili u pravu!

To je sve sto sam ja, mozda uz zrnce ironije, hteo da kazem (i rekao) u prvom postu!

Sad smo se razumeli nadam se? ;)

Nadam se... :D

Pozdrav i, sto se mene tice, no hard feelings!

Edited by Nesh, 23 November 2007 - 18:41.

#30 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 23 November 2007 - 18:58

Za razliku od tebe, mene se tice s kim ce se stranka za koju sam glasao dogovarati. Nikakvo zaokruzivanje nije moj posao! Moje pravo je da, shodno svojim uverenjima i svojoj volji, odaberem najbolju ili (najcesce) najmanje losu politicku opciju!

Tebe se tice i mene se tice.. ali ne uticemo na to niti mozemo uticati niti bilo koji glasac na to moze uticati.

Ja ne primam licno ko je ciji kandidat, ja sam svestan da ne moze DS da ima sve u drzavi i da mora nesto da da i drugim strankama. Mene vise nervira sto postoji 3 ili 4 istih ministarstava i sto trose pare na budalastine jer ne mogu da se dogovore kako valja (Kapitalac., NIP, Ekonomija se bave istim stvarima u sustini) to mene brine, a to da li je Tadic pustio Kostunicu i Jocica da preuzmu odgovornost kad ode Kosovo ili kad se uhapsi/ubije ili ne uhapsi Mladic to je drugo pitanje. Niko nece pitati ko je bio podpredsednik vlade nego ko je bio Premijer ili ministar Policije. Ali i to je politika...

No hard feelings of course

Edited by milosh76, 23 November 2007 - 19:00.