Jump to content

Photo
- - - - -

O odgovornosti novinara

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
59 replies to this topic

#46 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 25 November 2007 - 13:00

Nego, sta kazes ti o ovome sto plasite mecku resetom pa pisete u vasoj "slobodnoj stampi" kako cete da dovodite prljave ruje da stavljaju rakete pored Drine? Da li i za te slucajeve treba da postoji odgovornost "novinara" ? Znam ja da to samo u vasim suludim umovima vi mislite da cete tim tekstovima da zastrasite one koji ce da priznaju nezavisno kosovo, a to su skoro svi, samo sto je to samo vasa ludacka stvar. Pa cak i da dovete ovde smrdljive ruje, a ne NATO, jer je poznato da NATO vojnici nisu bas uzori u ponasanju, verovatno cete uzivati u moralnim vrednostima smrdljivih rujandera, o kojima mozete da se obavestite kod onih koji su imali tu srecu da ih ruje oslobode na kraju WWII.

More Tito vas je ******, ali vas nije ****** dovoljno.

#47 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 25 November 2007 - 13:16

A ovo sto sad pustate na "javnom servisu" kao odgovor na onu pricu o losem tretmanu dece u domovima, ovo o starackim domovima za socijalne slucajeve, u kojima ima ba i klima uredjaja, i sigara, i salate i svega, pa i hora da pevusi... Bolesnici. Je li, kad otvarate brze pruge i kad vadite onu naftu sto je jos sloba lipadzija pronadje? Postoji li i za ovo dgovornost novinara?

More Tito vas je ******, ali vas nije ****** dovoljno.

#48 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 25 November 2007 - 13:20

Па сад, прљави или не, Руси долазе.
А теби би се могло догодити тад да на информативном разговору мораш објашњавати да ли си мислио да су све рује прљаве или само војници који су на положајима па немају услова за одржавање личне хигијене.

#49 Vitljus

Vitljus
  • Members
  • 155 posts

Posted 25 November 2007 - 14:18

А теби би се могло догодити тад да на информативном разговору мораш објашњавати да ли си мислио да су све рује прљаве или само војници који су на положајима па немају услова за одржавање личне хигијене.

A ne,ne, ova sorta kojoj pripada Superhik je uvek uz najjace i najmocnije.Arhaicni pojmovi poput cast,postenje ili pravda su im krajnje degutantni i smesni. Da je sad 41-a pisao bi ode Adu and co i njihovom buducem hiljadugodisnjem rajhu, sada u 2007 svrsava kada anglosaksonci neku novu drzavu oslobode od njenih naftnih nalazista, a ako bi nekad Rusi postali igrac nr 1, onda bi mu mirisali kao ljubichice , naucio bi ruski jezik za par meseci i poceo da prevodi ruske klasike na srpski. Takav je nas pljackas siromasnih koji daruje bogate, nema sa njim zajebancije.

Edited by Vitljus, 25 November 2007 - 14:21.

#50 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 25 November 2007 - 14:34

Sta covek drugo da napise, osim da te najdobronamernije posavetuje da ne budalis i ispadas glup u drustvu. :rolleyes:

#51 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 25 November 2007 - 15:17

Zamolio bih da prestanete sa prepucavanjima i da se vratite na temu. Dalji trolovi ce biti brisani ma ko ih bude pisao.

#52 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 25 November 2007 - 15:27

Tvrdnja da je Miloševića i njegovu politiku ikada podržavala "velika većina stanovnika Srbije" je jedna od najprljavijih laži u poslednjih 20-tak godina i vrlo ju je lako razobličiti analizom izborne statistike - SPS i njeni sateliti nikada, uprkos svim krađama, obmanama i falsifikovanjima izbora, nisu dobili više od 25 % procena biračkog tela. Da je "velika većina stanovnika Srbije" bila za njegove ratove, Milošević bi uzeo i Vukovar i Zagreb u prvih par dana rata, a ne bi morao da uništava Vukovar bombardovanjem iz vazduha i sa zemlje. Drugo, NATO planeri su kobajagi opominjali i dojavljivali Miloševiću koje će ciljeve bombardovati da bi kao izbegli "kolateralnu štetu". Pa zašto Miloševiću, bajagi protivniku u ratu, a ne srpskom narodu koji im bajagi nije bio meta? Zašto na velikim medijima nisu objavili: večeras ćemo bombardovati RTB, a dojavili su to svom Zlobeku? Priča o smrtnoj kazni je tu iz sasvim drugog repertoara i off topic je kao i ova priča o bombardovanju za koje ti kao smatraš da je bilo pravedno, al' ne bi volela još malo te pravde.

Niko normalan ( a valjda smo svi koji ovde pishemo manje vishe normalni)
ne smatra da je bombardovanje Srbije nesto normalno i pravedno.

A ti i tebi slicni te vashe izborne statistike mozeste stvarno da okacite machku o rep.

Milosevic je dobijao vecinu glasova onih koji su izlazili na izbore. I to godinama, da ne kazem decenijama.

A izborno telo ( koga boli da ne kazem sta da ustane i da ode 100 metara od kuce na glasanje) ne igra nikakvu
ulogu cak ni u tim jeftinim statistikama.

U USA glasa oko 50% tog tzv.izbornog tela, ali je predsednik te drzave najvazniji faktor na ovom svetu.

Lep pozdrav
Teja

#53 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 25 November 2007 - 15:28

Njegov tekst je u okviru teme i odnosi se na odgovornost novinarskih huškača i servisera "garde cara Lazara" koji pišu kako će nekakvi Rusi postavljati rakete pored Drine - takvi novinari se sigurno ne mogu uzdati u normalne i čiste Ruse. A ti odmah pretiš praznom puškom, tj. "informativnim razgovorom" - čak i u Titovo vreme samo su udbaši verovali da ljudi moraju učestvovati u takvim razgovorima i bivali su iskreno začuđeni kad bi im se pokazalo da takva njihova vera nema ama baš nikakav zakonski osnov. :rolleyes:

#54 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 25 November 2007 - 15:33

A ti i tebi slicni te vashe izborne statistike mozeste stvarno da okacite machku o rep.

Sasvim dostojno potpisa takve mačke, koja vuče svašta na repu. :rolleyes:
Nein, daher kommst du nicht, dahin gehst du nicht.

#55 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 25 November 2007 - 15:39

Sasvim dostojno potpisa takve mačke, koja vuče svašta na repu. :rolleyes:
Nein, daher kommst du nicht, dahin gehst du nicht.

Greshish Milka ,greshis, bas sam od tuda , a nazalost i putevi bozji me uvek
vode u tom pravcu. A imam ochi,ushi , bog mi dao i malo pameti, pa tako.. :huh:

Lep pozdrav
Teja

#56 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 25 November 2007 - 15:53

Dolaze, i ostace dok ne popiju svu sljivovicu, a onda ce da odu. Tako ti je to. Neki oslobadjaju zemlje od naftnih nalazista, a drugi od rakije. Svakome prema potrebama.

A ne,ne, ova sorta kojoj pripada Superhik je uvek uz najjace i najmocnije.Arhaicni pojmovi poput cast,postenje ili pravda su im krajnje degutantni i smesni. Da je sad 41-a pisao bi ode Adu and co i njihovom buducem hiljadugodisnjem rajhu, sada u 2007 svrsava kada anglosaksonci neku novu drzavu oslobode od njenih naftnih nalazista, a ako bi nekad Rusi postali igrac nr 1, onda bi mu mirisali kao ljubichice , naucio bi ruski jezik za par meseci i poceo da prevodi ruske klasike na srpski. Takav je nas pljackas siromasnih koji daruje bogate, nema sa njim zajebancije.

Gresis, ovaj, grdno gresis sinak. Ja sam samo uz mene, a posto bar minimalno moram da srecem i druge, na primer kad idem da kupim 'lebac ili nesto, onda vise volim da srecem one koji su civilizovani, a ne neke tamo anticivilizacijske tipuse iz nekih divljina i pustolija koji jedino sto znaju je da proizvode tirane, ili one koji im skandiraju, kao sto su domaci patriote. Smetate mi brate svemu, pa na kraju ako bas hoces, i culu mirisa. Takvi alkoholicari, kgbovci i pravdoljupci mene uopste ne zanimaju, pa koji god broj da sebi stave na celo. I tacno, u pravu je Kastor, i kad bi to bilo stvarno, civilizovani Rusi sigurno nece da dolaze da turaju negde neke raketice da bi se prepucavali sa komsijama ciji je veci, nego to rade divljaci, isti kao ovi ovde sto su, ili kao sto je to Djoka Zbun, ili kao bilo koji drugi divljaci bilo gde da su. A divljaci su obicno prljavi, kao sto svi znamo. Ko ne zna, neka malo proseta ulicama, posebno kad ovi patriote imaju masovna okupljanja, pa ce da sazna.

Nego, ti sve nesto o mom liku i delu, a nisi odgovorio koja je odgovornost "novinara" zbog tih ratnohuskackih tekstova u vasoj "slobodnoj stampi" , pa izvoli. I drugo, sta ti mislis o ovim koji narucuju te tektove, to jest o udbi i srpskim domacinima, to jest industrijalcima? Da li oni stvarno veruju da ce tim tekstovima uplasiti tebi tako mrske civilizovane i tako ih navesti da ne priznaju Kosovo kad proglasi nezavisnost, ili ih narucuju zarad unutrasnjeg huskanja tebe i ostale patriotske bratije, da bi vas lakse muzli. Da cujemo. Koliki vam je domet.

#57 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 25 November 2007 - 15:54

Da nismo dobili bombe "onaj" bi nam jos uvek vladao. To ne znaci da je bombardovanje bilo pravedno ili pozeljno ali ocito da je imalo pored negativnih i pozitivne efekte. Takodje veoma cesto se zaboravljaju aktivnosti doticnog koje su i dovele do intervencije. Uvek je lakse prilagoditi se nego pobuniti se. To je kao u prici o zabi: Stavis je u kazan kljucale vode-ona iskoci, stavis je u hladnu vodu i polako zagrevas - plivace u krug dok se ne skuva. Ta zaba smo bili mi 90-ih, a onda je neko sa 75C pojacao na 300C - i iskocili smo, doduse napola skuvani al' sta je tu je.

#58 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 25 November 2007 - 15:57

Greshish Milka ,greshis, bas sam od tuda , a nazalost i putevi bozji me uvek
vode u tom pravcu. A imam ochi,ushi , bog mi dao i malo pameti, pa tako.. :huh:

Dakle, žališ zbog toga što ti bog dade i na koje puteve te vodi. Pa... primi moje saučešće, kad već imaš zašto žaliti. :rolleyes:

#59 Marko

Marko
  • Members
  • 2,046 posts

Posted 25 November 2007 - 22:29

Kinik,
Odakle ti ideja da ja ovdje pisem u ime Srbije? Bas si zastranio, ili nisi ozbiljan.
I kakve veze ima sa folklornom nosnjom u kojoj sjedim.
Pretpostavljam da nisi ozbiljan, ni ti, a ni Henry.

P.S. Ijekavica je dobra, i ti bi mogao da razmislis o prelasku na istu, bolje se uklapa sa kroatizmima "netko" i "tko". Tvoj bi jezik bio melodicniji.

#60 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 26 November 2007 - 00:05

Ozbiljan sam ja. Sve te "novinare" koji pisu ove gluposti ja bih na goli otok da ciste septicke jame kasicicom za kafu. Tako se to radi. Ov isto im aplaudiraju mogu isto tamo da budu smesteni, pa da pune jame da ovi imaju sta da ciste.