Jump to content

Photo
- - - - -

O odgovornosti novinara

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
59 replies to this topic

#31 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 24 November 2007 - 20:55

Pitanje za Vitljusa i Kastora:
1)da li su "hladnjace" i Racak bili zlocini?
2) sta je medjunarodna zajednica trebalo da uradi kad se s ludacima nije mogao voditi ozbiljan razgovor?(Setite se samo propalih pregovora i klavira) A upozorenja nisu shvatana ozbiljno (nece nas valjda bombardovati zbog .......) Dok je situacija bivala sve gora iz dana u dan - egzodus stotina hiljada, skrivanje po sumama, glad, smrzavanje, divljanje paravojski itd.

ajde da vas vidim kradikali mladi...

Glupa su ti i pitanja i komentar. Dolfus ti je već odgovorio, pa da ne ponavljam. Imala je "međunarodna zajednica" itekako načina da spreči rat na Balkanu već u startu, ali ona ga je upravo potpirivala. Bez američkog odobrenja, Miloševiću ni na pamet ne bi smelo da padne ni da priviri u Sloveniju, Hrvatsku, Bosnu... J. Beker ga je 2. juna 1991. bukvalno gurnuo u napad na Sloveniju i Hrvatsku, a J.Gelbardt u martu 1998. u pokolj u Drenici. Oni i njihovi pajaci, naravno, danas to neće priznati, jer im treba priča da su balkanski narodi, a naročito Srbi, divlja plemena koja se moraju staviti pod tutorstvo, tj. okupirati. A što se tiče kradikala - ako bi zaista krenuli da brane zemlju Srbiju od natističkih okupatora, bio bih u toj borbi zajedno sa njima, pa ma koliko mi se inače gadili. A one koji te okupatore prizivaju u moju ili bilo koju drugu zemlju, tukao bih pre njih gde god mi dopadnu šaka. E, tako bih tukao i ovog skota Hicensa ili kako se već zove.

#32 slow

slow
  • Members
  • 3,778 posts

Posted 24 November 2007 - 20:56

2gandalf:

"Neocons, as ex-Trotskyites, are bad enough, but those who follow the pro-pagan Leo Strauss are deadly. He advocated the Big Lie. Forgive me for all the gory details, but these people – with their other leaders like Bill Buckley and Irving Kristol and the help of the CIA – perverted the American right into loving the welfare-warfare state." - Burt Blumert

Edited by slowmotion, 24 November 2007 - 20:58.

#33 Hadrian

Hadrian
  • Members
  • 1,011 posts

Posted 24 November 2007 - 21:07

tako bih tukao i ovog skota Hicensa ili kako se već zove.

Из чисте знатижеље, шта те то избацује из колосека у вези Hitchens-a?

#34 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 24 November 2007 - 21:15

Из чисте знатижеље, шта те то избацује из колосека у вези Hitchens-a?

Nisi pazio na času. Već sam dovoljno jasno objasnio zašto ga smatram odgovornim kao ratnog huškača koji radi na političkom pripremanju i pravdanju prljavog rata. Takvi su krivlji od svakog pojedinačnog vojnika, jer efikasnije kriju i peru zločine.

#35 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 24 November 2007 - 22:19

...

>> ... A ja mislim da nije bilo po pravdi iz prostog razloga što su za Miloševićeva zlodela od samog početka mnogo odgovorniji bili autori bombardovanja, nego bombardovani srpski narod kome je namenjena uloga kolateralne štete u njihovom sravnjivanju računa sa svojim odmetnutim vazalom. Oni su ga pustili sa lanca i na Sloveniju, i na Hrvatsku, i na Bosnu, i na Kosovo i na Srbiju, a onda su rešili da ga preko naših leđa vežu na kraći lanac i operu ruke od njega ...

Milosevic - amerikanski "nas chova iz Bgd."?
Really?

A sta je bilo pre: boNbardovanje ili neko zlocudno & neuko turanje prsta u oko Americi (moglo bi se kolokvijalno reci - "citavom svetu")?

Btw, koliko mi je poznata jedna poslovica: spas utopljenika je u rukama samih utopljenika.

Tako da nije nemoguce da pored srBova koji se civilizacijski utapaju, nemusto masu nejakim rucimama sve uz preteci stisnute pesnicice, - u punoj brzini proplovi bela ladja sa "plavo_belo_crvenim" straftama amerikanskog Coast Guard-a.

Mislim, - pustite bRe, vec jednom tu Ameriku!
Zaboravite na "Lustraciju in USA".
Masite bRe, hebote, - srBskim rucicama!

Da se samocitiram:

>> ... Nadam se da si chitao Goldinga i "Gospodara muva". Ili gledao film.
Mocna stvar.
U jednoj knjizi, u 90 minuta filma - istorija civilizacije.

Seti se finalne scene.
Kad ono jadno progonjeno dete dobaulja do nogu u blistavim belim cipelama i charapama britanskog pomorskog oficira.
A na horizontu, neki HMS destroyer, nachichkan topovima, iz chijih dimnjaka se pushi.

To je Demokratija.

Morash da bauljash.

Nema Yellow Brick Road.

Ima "Krv, Znoj i Suze".

...

#36 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 24 November 2007 - 23:14

A sta je bilo pre: boNbardovanje ili neko zlocudno & neuko turanje prsta u oko Americi (moglo bi se kolokvijalno reci - "citavom svetu")?

Btw, koliko mi je poznata jedna poslovica: spas utopljenika je u rukama samih utopljenika.

Da, spas utopljenika je isključivo u rukama samih utopljenika u asocijalnom svetu koji živiš i misliš. A Ameriku bi mi rado pustili - samo da ona najpre pusti nas i prestane da nam u našoj kući kroji sudbinu i nameće vlade po svom ćefu i šićaru.

Pre boNbardovanja je bio Rambuje. A pre Rambujea, je bio zverski pokolj u Drenici, u koji je Miloševića gurnuo J.Gelbardt samo nedelju dana ranije, kada ga je posetio u Beogradu. A pre toga su ga slavili kao mirotvorca i garanta mira i bezbednosti na Balkanu i kitili svakojakim lovorikama zbog Dejtonskog sporazuma koji im je dao i Bosnu na tacni, a da su za to potrošili samo šačicu dolara naoružavajući bajagi "nacionalističke i patriotske" bande preko kojih su nametali i izazivali rat koji im je trebao da istisnu evropske sile sa Balkana i uzmu ga pod svoju kontrolu "jednom za svagda". Ajd' da se i ja samocitiram, da ne pišem iznova:

Glupa su ti i pitanja i komentar. Dolfus ti je već odgovorio, pa da ne ponavljam. Imala je "međunarodna zajednica" itekako načina da spreči rat na Balkanu već u startu, ali ona ga je upravo potpirivala. Bez američkog odobrenja, Miloševiću ni na pamet ne bi smelo da padne ni da priviri u Sloveniju, Hrvatsku, Bosnu... J. Beker ga je 2. juna 1991. bukvalno gurnuo u napad na Sloveniju i Hrvatsku, a J.Gelbardt u martu 1998. u pokolj u Drenici. Oni i njihovi pajaci, naravno, danas to neće priznati, jer im treba priča da su balkanski narodi, a naročito Srbi, divlja plemena koja se moraju staviti pod tutorstvo, tj. okupirati.

Obrati pažnju na poslednju rečenicu ovog citata. Možda te se tiče. :rolleyes:

#37 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 24 November 2007 - 23:25

...

>> ... Kinik, ne budi provincijalan. Rat u Iraku je vazna stvar za svakoga, pa i za nas na Balkanu ... <<

"Provincijalan"?

Idi!

Nasmejao si me.

Zamisli nekog lika Papua Nova Gvineja, sve u suknjici od trske, sa "impozantnom navlakom za organ", lica zamazanog koloritnim glinama / bojama, sa kljovama vepra u nozdrvama / usima, perima "rajskih ptica" u frizuri etc, etc, ... trscanim strelama & lukom - koji bi hteo da "napise" kritiku pozorisnih tendencija Brodveja, off-Brodveja?

Ne kazem ja da si ti takav, taman posla, - (bez obzira na "ijekavicu"), - no mi se cini da zestoko brkas neke stvari.

Netko tko bi hteo da zestoko nagazi "Brodvej - off-Brodvej" - pre svega mora da bude tamo etabliran.
Da ucestvuje u njemu, deli sve minuse & pluseve, bude sastavni deo.

Po mnogo cemu Srbija nije sastavni deo tih civilizacijskih kretanja / tendencija.
Sto znaci - njena kritika je lazna i isprazna.

Zahtevati "amerikansku lustraciju" koja je stvar, ljel'te - odredjenih pristupa / izbora (o cem' svedoce i slobodni amerikanski autori) - kao izbor proizvoda u nekom "martu", - u nekoj zblanutoj zemlji gde je sve u ogromnoj meri nametnuto, - pretvara se u nesto Orvelovsko, - u srBsku zivotinjsku farmu.

Ako je Srbija bas toliko napredna / demokratska - pa ko joj brani da se "samolustrira", - sve svoje zlocince privede pravdi, pa cak da pruzi primer jednoj Ameriki?

Vaistinu, - sta je to sprecava?
Sta ti mislis?

Ja mislim da su to svinjske kljove u nozdrvama / ushesima.

Drugacije govoreci - obol jednom naZiJonskom primitivizmu / predpolitickom paganizmu

...

#38 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 24 November 2007 - 23:47

Patrijote, spremate li prasence za deseti? Sitno brojim - ne mogu da stojim...

#39 Vitljus

Vitljus
  • Members
  • 155 posts

Posted 24 November 2007 - 23:50

...

Milosevic - amerikanski "nas chova iz Bgd."?
Really?

Tako da nije nemoguce da pored srBova koji se civilizacijski utapaju, nemusto masu nejakim rucimama sve uz preteci stisnute pesnicice, - u punoj brzini proplovi bela ladja sa "plavo_belo_crvenim" straftama amerikanskog Coast Guard-a.

Da se samocitiram:

>> ... Nadam se da si chitao Goldinga i "Gospodara muva". Ili gledao film.
Mocna stvar.
U jednoj knjizi, u 90 minuta filma - istorija civilizacije.

Seti se finalne scene.
Kad ono jadno progonjeno dete dobaulja do nogu u blistavim belim cipelama i charapama britanskog pomorskog oficira.
A na horizontu, neki HMS destroyer, nachichkan topovima, iz chijih dimnjaka se pushi.

To je Demokratija.

Morash da bauljash.

Nema Yellow Brick Road.

Ima "Krv, Znoj i Suze".

...

A ja uopste ne shvatam sta ti ovde pokusavas? Na ovom politickom forumu nema nema nikakvih ogranicenja da topici moraju zvrndati samo o politickim pitanjima u Srbiji i regionu.Drugim recima ukoliko mi je volja i ukoliko ima drugih diskutanata, imamo potpuno pravo da otvorimo topik o sukobima opozicije i vlasti u Sijera Leone-u.Prosta stvar.Na tebi je da obidjes ili se pridruzis ali nikako da upadnes i pocnes sa pricom kako mi treba samo da gledamo "svoje probleme" da lamentiramo nad sopstvenim stanjem i prosloscu i sve tako u nedogled. To nema veze sa vezom.
Sa druge strane primecujem da se ta klasicna zvaka " ma sta imamo mi sa njima" ili "mali smo mi za to,moramo gledati svoja posla",bla bla,truc,truc, poteze iskljucivo kad se negativno prica o Americi.Ja nisam primetio, neka me neko ispravi ako sam promasio, da se na topiku o Rusiji, gde su mnogi vrlo negativni prema njoj i Putinu, poteze isti kvaziargument,.

Zato ti lepo pusti nas da radimo sta je nama volja kao sto mi lepo pustamo tebe da radis sto je tebi volja.Posteno?

#40 Vitljus

Vitljus
  • Members
  • 155 posts

Posted 25 November 2007 - 00:00

Pitanje za Vitljusa i Kastora:
1)da li su "hladnjace" i Racak bili zlocini?
2) sta je medjunarodna zajednica trebalo da uradi kad se s ludacima nije mogao voditi ozbiljan razgovor?(Setite se samo propalih pregovora i klavira) A upozorenja nisu shvatana ozbiljno (nece nas valjda bombardovati zbog .......) Dok je situacija bivala sve gora iz dana u dan - egzodus stotina hiljada, skrivanje po sumama, glad, smrzavanje, divljanje paravojski itd.

ajde da vas vidim kradikali mladi...

Nisam ni radikal ni kradikal a i ti nisi duhovit.Osim mozda kao pojava. "Hladnjaca" je zlocin a Racak nije.

#41 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 25 November 2007 - 00:00

...

>> ... A ja uopste ne shvatam sta ti ovde pokusavas? ...<<

Super, - sve si kazao.
Ja sam matori nagradjivani / etablirani 4umski nik koji mrgudno rita / drnda likove koji imaju manje od 100 postova.

Trudim se da ne komuniciram sa njima.

Kip trajing.

...

#42 Vitljus

Vitljus
  • Members
  • 155 posts

Posted 25 November 2007 - 00:03

...

>> ... A ja uopste ne shvatam sta ti ovde pokusavas? ...<<

Super, - sve si kazao.
Ja sam matori nagradjivani / etablirani 4umski nik koji mrgudno rita / drnda likove koji imaju manje od 100 postova.

Trudim se da ne komuniciram sa njima.

Kip trajing.

...

Impresioniran sam. Samo nastavi da se ritas i drndas a nas ostavi da pricamo o globalnim politickim pitanjima.

#43 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 25 November 2007 - 00:18

Sa druge strane primecujem da se ta klasicna zvaka " ma sta imamo mi sa njima" ili "mali smo mi za to,moramo gledati svoja posla",bla bla,truc,truc, poteze iskljucivo kad se negativno prica o Americi.Ja nisam primetio, neka me neko ispravi ako sam promasio, da se na topiku o Rusiji, gde su mnogi vrlo negativni prema njoj i Putinu, poteze isti kvaziargument,.

Zato ti lepo pusti nas da radimo sta je nama volja kao sto mi lepo pustamo tebe da radis sto je tebi volja.Posteno?

Nije pošteno. Ima i on pravo, kako zna i ume, da priča svoju američku priču i da brani svoju rezervnu domovinu. Tim pre što živi tamo i verovatno puca na njihov pasoš, koji će lakše dobiti ako je lojalan američkoj vladi. :rolleyes: Ipak ne možeš očekivati da američku priču ovde zastupa neki pravi Amerikanac - slabo govore strane jezike, a pogotovu jezike malih naroda i zato se moraš zadovoljiti surogatom. :huh: A poznato je da su konvertiti žešći katolici i od pape, tako da surogat može sasvim solidno da odigra ulogu Bushovog misionara ovde.

#44 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 25 November 2007 - 00:50

Ja sam znao da se naprdjuje na dupe kad se najedes srbskoga pasulja, ali da se naprdjuje na tastaturu jos nisam cuo. Jos manje mi je poznato da o globalnim pitanjima odlucuju pacovi plivajuci kroz kanalizaciju. Ali dobro, imaju i oni mucenici pravo da u svom pacovskom svetu divane o cemu hoce.

#45 Vitljus

Vitljus
  • Members
  • 155 posts

Posted 25 November 2007 - 10:28

Ja sam znao da se naprdjuje na dupe kad se najedes srbskoga pasulja, ali da se naprdjuje na tastaturu jos nisam cuo.

Ja jesam i cuo i video.Tacno 17278 puta.