Jump to content


Photo
- - - - -

Da li volite Srbiju?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1213 replies to this topic

Poll: Da li volite Srbiju? (463 member(s) have cast votes)

Da li volite Srbiju

  1. DA (246 votes [66.49%])

    Percentage of vote: 66.49%

  2. NE (124 votes [33.51%])

    Percentage of vote: 33.51%

Vote Guests cannot vote

#46 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 23 November 2007 - 12:06

ja ne volim Srbiju. isto kao i Bangladeš. i Mesopotamiju.
kakvo je to pitanje? zašto da volim bilo koju političku teritoriju? volim svoju decu i prijatelje i sve što je lepo...
i kad kažete Srbija na šta tačno mislite?

#47 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 23 November 2007 - 12:08

Bilo mi je jako cudno kada sam video ovu anketu.Prvo pitanje,da li volite Srbiju.Pa naravno da je volim,samo budala moze da mrzi svoju zemlju.Jako sam se iznenadio kada sam video da 37% ljudi u ovom momentu koji su ucestvovali u anketi,napisalo je da ne voli Srbiju.Ko su bre ti ljudi sto su tako glasali?Odakle su,odakle im potice dedovina?

Pa uglavnom su to oni koji su videli 2-3 države EU i kukaju kako je Srbija najružnija,ovo-ono,trte mrte...

#48 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 23 November 2007 - 12:20

ja ne mislim da je Srbija najružnija.
ali zašto da je "volim"? mislim Srbiju?

#49 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 23 November 2007 - 12:23

ja ne volim Srbiju. isto kao i Bangladeš. i Mesopotamiju.
kakvo je to pitanje? zašto da volim bilo koju političku teritoriju? volim svoju decu i prijatelje i sve što je lepo...
i kad kažete Srbija na šta tačno mislite?


Pa pitanje nije bez logike. Ljudi obicno vole svoju zemlju. Pa navijaju za svoje timove. Pa kad ih neko pita odakle su oni kazu.

A sto se tice toga zasto da volis bilo koju politicku teritoriju to bi se dalo i drugacije postaviti. Zasto da ne volis? Logika je kol´ko tvoje jeste tol´ko moje nije.

Sve dok svako svoje moze da obrazlozi stvar je sasvim OK.

#50 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 23 November 2007 - 12:38

ljudi obično vole svakakve gluposti. čak i da ratuju i poginu za svoju zemlju. istovremeno ubivši nekog tamo koji isto to radi za svoju zemlju.
i sve dok je takvih koji su spremni da "veruju" a da ne razmisle malo o tome uništismo celu planetu sa sve nevinim biljkama i životinjama...
ja navijam za Zvezdu. ali to ne znači da kad igraju k'o kreteni ne kažem "igraju kao kreteni!"
navijam za reprezentaciju Srbije kad igra sa nekim. mislim da ovde ne raspravljamo o tome. ja nisam ni rekla da nisam Srpkinja. samo lepo pitam...

#51 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 23 November 2007 - 12:47

Voljenje ne mora da podrazumeva (stalno) povladjivanje.
Verovanje je opasno kad postane destruktivno.

#52 APACH

APACH
  • Members
  • 758 posts

Posted 23 November 2007 - 12:49

ne. Nemam ni jedan jedini razlog.

#53 Xicotrute

Xicotrute
  • Members
  • 50 posts

Posted 23 November 2007 - 13:06

Ja ne volim Srbiju zato sto je ne osecam svojom zemljom. Premda sam ovde rodjen.
Doduse nisam Srbin...

#54 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 23 November 2007 - 13:26

a koju zemlju osećaš svojom?

#55 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 23 November 2007 - 14:00

Bilo mi je jako cudno kada sam video ovu anketu.Prvo pitanje,da li volite Srbiju.Pa naravno da je volim,samo budala moze da mrzi svoju zemlju.Jako sam se iznenadio kada sam video da 37% ljudi u ovom momentu koji su ucestvovali u anketi,napisalo je da ne voli Srbiju.Ko su bre ti ljudi sto su tako glasali?Odakle su,odakle im potice dedovina?


Kod jednih je tu u pitanju opravdani, ali nedomišljeni i neosmišljeni gnev na vlasti i političke prilike u Srbiji, a kod drugih se radi o pomodarstvu i pokondirenosti koji nemaju nikakve veze ni sa kakvim mišljenjem. Oni koji preziru bilo koji narod najviše su dostojni prezira.

#56 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 23 November 2007 - 14:05

Ja sam da se ne bih osecala kao tikva bez korena i gnjida u stranom svetu u kome zivim problematiku razlucila na dve stvari:

zemlja Srbija (mesta, ljudi, dogadjaji)

drzava Srbija (nemila drustveno-politicka stvarnost)

#57 Brainiac

Brainiac
  • Members
  • 191 posts

Posted 23 November 2007 - 14:07

volim... ne volim...

volim prisnost i bliskost, prijateljstvo medju ljudima, odnose kakve nemaju ljudi u nekim zapadnim drzavama...
ne volim dzabalebaroski mentalitet, misljenje da ce pare doci same od sebe, kao i to da je to najbitnije
ne volim sto smo pokupili od zapada samo ono najprimitivnije i najogavnije, ono pozitivno smo mahom izignorisali...
volim Vojvodinu jako, i Suboticu takodje (ima nas ovde znaci :rolleyes:))) ali ne volim sto su upravo ti Vojvodjani, pogotovo Suboticani mnogo manje srdacni i otudjeniji od ljudi koji zive u juznijim krajevima zemlje... ovde mozes da umres na ulici da ti niko ne pridje...
kad smo kod toga, volim srdacnost i gostoprimstvo, ali ne ono robotizovano, sto bi bilo mozda u zemljama EU, nego ono stvarno iskreno i srdacno!

I... volim to kakvi smo bili pre rata na neki nacin, iako su nam i tada malo ispirali mozak svima, i volim ono sto mozemo postati
Nismo glup narod, sposoban, ali lenj...

Ali generalno kad se sve svede, nismo mi ni zrno bolji il losiji od drugih, samo drugaciji i to je sve

#58 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 23 November 2007 - 14:11

Kod jednih je tu u pitanju opravdani, ali nedomišljeni i neosmišljeni gnev na vlasti i političke prilike u Srbiji, a kod drugih se radi o pomodarstvu i pokondirenosti koji nemaju nikakve veze ni sa kakvim mišljenjem. Oni koji preziru bilo koji narod najviše su dostojni prezira.

još više su dostojni prezira oni koji preziru svako drugačije mišljenje.

znači, ne mrzim bilo koji narod. ali ni ne volim. kako da volim sve? nijedan narod nije potpuno loš i potpuno dobar. kao ni mesta ni ljudi. u Srbiji ima lepih mesta i volim TA mesta, ne mogu da volim Srbiju. u Makedoniji su prelepe šume. ali ne volim Makedoniju.

#59 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 23 November 2007 - 14:14

znači, ne mrzim bilo koji narod. ali ni ne volim. kako da volim sve? nijedan narod nije potpuno loš i potpuno dobar.


A da li mozes da se identifikujes kao deo jednog naroda?

#60 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 23 November 2007 - 14:21

ne. niti imam potrebu. i ne razumem zašto posle ovakve katastrofalne nacionalističke planetarne istorije, gde smo jedni druge trebili u ime tih narodskih identifikacija, još uvek imamo potrebu da budemo deo nečeg toliko imaginarnog, kao što je narod?
znate li koliko turskog teče u našim venama? pa je l' bi mogli da se identifikujete sa Turcima? :rolleyes: