Jump to content


Photo
- - - - -

Da li volite Srbiju?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1213 replies to this topic

Poll: Da li volite Srbiju? (463 member(s) have cast votes)

Da li volite Srbiju

  1. DA (246 votes [66.49%])

    Percentage of vote: 66.49%

  2. NE (124 votes [33.51%])

    Percentage of vote: 33.51%

Vote Guests cannot vote

#31 samonapred

samonapred
  • Members
  • 206 posts

Posted 22 November 2007 - 23:23

Volim, ali to shvatim tek kada je neko sa strane vređa i proziva.
Međutim, mnogo više volim Vojvodinu, a posebno Suboticu, a da i imam neka romantična i idealistička osećanja prema Evropi :rolleyes:

#32 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 22 November 2007 - 23:28

mene nikad nije bilo stid sto sam Srpkinja, niti che... cak i da ima zrnce turske krvi u svima nama, uopste nije frka.. mozda je neka moja prapraprapraxxx baba iz ljubavi dala nekom lepom Turcinu dok se vodio boj na Kosovu.... ja imam problem da shvatim zasto mi najednom prihvatamo njihovu muzicku kulturu, recimo, posle toliko vekova, a svi znamo da se obican narod po [tradicionalnoj] muzici i plesu, medzusobno najvise raspoznaje

#33 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 22 November 2007 - 23:35

mene nikad nije bilo stid sto sam Srpkinja, niti che... cak i da ima zrnce turske krvi u svima nama, uopste nije frka.. mozda je neka moja prapraprapraxxx baba iz ljubavi dala nekom lepom Turcinu dok se vodio boj na Kosovu.... ja imam problem da shvatim zasto mi najednom prihvatamo njihovu muzicku kulturu, recimo, posle toliko vekova, a svi znamo da se obican narod po [tradicionalnoj] muzici i plesu, medzusobno najvise raspoznaje


Razlog za ovu pojavu je sto Srbi nemaju izgradjen identitet. Ja mislim...

#34 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 22 November 2007 - 23:45

ne znam zato vi tripujete da mi prihvatamo samo muziku od turaka?
prihavitili smo i hranu, i jezik, i obicaje, i odevanje...muzika nije tu nikakav izuzetak.

kad vidim crne kozne jakne i osetim duvanski dim u njujorku... i ja vrlo cesto brkam srbe i turke.

a ni amerikance ne mogu da krivim ako me pitaju dal sam turcin..
posto svaki treci dan svratim na sutlijas u 'bereket' :rolleyes:

#35 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 22 November 2007 - 23:47

ne znam zato vi tripujete da mi prihvatamo samo muziku od turaka?
prihavitili smo i hranu, i jezik, i obicaje, i odevanje...muzika nije tu nikakav izuzetak.

kad vidim crne kozne jakne i osetim duvanski dim u njujorku... i ja vrlo cesto brkam srbe i turke.

a ni amerikance ne mogu da krivim ako me pitaju dal sam turcin..
posto svaki treci dan svratim na sutlijas u 'bereket' :rolleyes:


Ma da. Kakve veze ima, vazno je da se dobro krka :huh:


ps i ti si kobce glasao za "ne" priznaj:)) pola ti se prasta :)

#36 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 22 November 2007 - 23:55

ps i ti si kobce glasao za "ne" priznaj:)) pola ti se prasta :)


molim te da postujest tajnost glasanja kao osnovu demokratskog procesa :huh:

ma volim srbiju... mada sam, naravno, protivnik organizovanja u pojedinacne drzave u principu :rolleyes:
opet navijam da u srbiji bude sto bolje... i da nasi postanu porvaci sveta i tome slicno... ;)

#37 Xicotrute

Xicotrute
  • Members
  • 50 posts

Posted 23 November 2007 - 00:05

Ne volim. Nemam zasto. Drugim recima, volim je isto kao i ... Bugarsku, recimo. Samo sto sam na Srbiju malo vise besan.

#38 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 23 November 2007 - 00:19

Ne volim. Nemam zasto. Drugim recima, volim je isto kao i ... Bugarsku, recimo.


a sto ne volis bugarsku? :rolleyes:
:huh:

Edited by kobac, 23 November 2007 - 00:19.


#39 dexxxter

dexxxter
  • Members
  • 1,185 posts

Posted 23 November 2007 - 00:20

mrzim srbiju i gadi mi se sve u vezi nje. kada izadjem, na zalost, na kratko u evropu svane mi, a kad se vratim u ovaj tamni vilajet, zgadi mi se zivot. :rolleyes:

#40 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 23 November 2007 - 00:30

I zašto? Volim je jer je predivna,ima divne planine,reke. Samo kad bi se to malo iskoristilo život bi nam sigurno bio lepši...


Kao sto ima i gotovo svaka druga zemlja... Ako cemo po estetskoj lepoti i prirodi ima poprilican broj zemalja koje su lepse i 'prirodno bogatije' od Srbije...

Kako moze neko da voli drzavu/zemlju, sem ako nije parafilicar/geofilicar? Sta je to Srbija, je l' se to `maze na leba`?

Meni su vazni ljudi koji me okruzuju, a kako ce se zvati i gde ce biti parce zemlje gde se mi nalazimo uopste nije vazno...

Edited by incognito, 23 November 2007 - 00:31.


#41 Ljisha

Ljisha
  • Members
  • 137 posts

Posted 23 November 2007 - 08:24

Svaki put kada odem negde jednim delom sam tuzna kada se vracam. Medjutim... Prosle godine smo bili na nekoj konferenciji u Rumuniji i nikada mi u zivotu nije bilo draze sto vidim nasu granicu i nasu lepu Srbiju.

O strancima i njihovim predrasudama ne vredi pricati. Sigurna sam da bilo ko da je otisao iz SRB se susreo sa takvim stvarima. Mene su u Americi pitali da li je Srbija u Aziji, i mnoge druge stvari. Mislili su naravno da sam kriminalac. Jednom mi se desilo u Vol-martu :) da kasirka nije prevukla preko lasera jedan artikal i naravno kada sam izlazila iz prodavnice sve su oci bile uperene u mene, a jooooooooj pa jos Srpkinja. Srecom po mene, sve je ok proslo. Ali ne mogu vam opisati moju traumu.

U Belgiji sam sela u restoran sa 3 Italijanke, i konobar je bio izuzetno ljubazan i pitao da li smo sve 4 iz Italije, a onda je jedna drugarica odgovorila da sam ja iz Srbije. Covek je promenio facu i samo otisao bez reci. Ta moja ista drugarica je nakon par takvih incidenata plakala i pocela da se predstavlja kao Srpkinja i da se solidarise sa mnom :huh: Sjajna je.

Stanje u nasoj drzavi nije sjajno, ali smatram da je patriotizam na neki nacin i duznost. U meni uvek proradi inat i neki cudan ponos bas prilikom takvih neprijatnih incidenata.

Iskreno, ja sam lokal patriota. Moja Vojvodina, moja teritorija, MADE IN VOJVODINA, Vojvodina paradajz on earth.... Ali ne mogu da kazem da ne volim Srbiju kao celinu, jer ipak ravnica je kao melanholija.

Ostaje da se nadamo (a nada kao sto kazu umire poslednja) da ce se politicko i ekonomsko stanje u Srbiji promeniti na bolje. Doduse, mislim da je to moguce ne samo ako se promeni vrh drzave, nego dno. Tj prvo svest ljudi treba da se promeni, lose navike, tipa samo da nista ne radim i dobijam platu, da smugnem ranije sa posla i td. Pa kada se promene male ribe, promenice se i velike.

Ali kako promeniti nesto sto se tako ukorenilo u nasem drustvu???? :rolleyes:

#42 Gwydion

Gwydion
  • Members
  • 1,336 posts

Posted 23 November 2007 - 09:23

Volim prvenstveno sebe. I volim sve ono što mi prija. Mislim da je moj odgovor, budući da nisam mazohista, prilično jasan.

#43 forumname

forumname
  • Members
  • 164 posts

Posted 23 November 2007 - 09:54

a ko ti kaže da ovde neko želi bombardovanje automatski time što misli da je ovde loše? i da, normalno da će se politički angažovati u smislu u kojem si rekla, zbog svoje sopstvene guzice ako već ne zbog viših ciljeva.

a iz vrlo sličnih razloga zbog kojih bih mnogo radije živela negde drugde nego u Srbiji, ne bih volela da živim ni u zemljama koje je okružuju. svugde je vrlo slično. :rolleyes: pa ako je ovo nekom snobizam, nedostatak patriotizma i tako dalje, jbg.


procitaj par postova iznad mog, dobices odgovor na pitanje.

boldovano je OK - znaci tvoj odgovor je "ne volim srbiju". gde pise da moras da je volis? ne bi bilo lose doduse da stvarno zivis negde drugde pa da je onda ne volis jer u suprotnom to zvuci kao cisto zvocanje. ja zivim ovde, ne bih nigde drugde, ne svidja mi se sve, ali ocigledno ne dovoljno da bih se odselila.

svako svom...

Edited by forumname, 23 November 2007 - 09:55.


#44 Billy B

Billy B
  • Members
  • 526 posts

Posted 23 November 2007 - 10:03

Teorija o dve Srbije ovde najbolje razjasnjava stvari (sta volite/volimo i zasto, i obrnuto). :rolleyes:


hm...
eto ja volim srbiju, a ne volim ni primitivnu prvu, ni ovu nabudzenu demokratsku drugu, ni nebesku, ni as it once was...

#45 dexon

dexon
  • Members
  • 76 posts

Posted 23 November 2007 - 11:57

Bilo mi je jako cudno kada sam video ovu anketu.Prvo pitanje,da li volite Srbiju.Pa naravno da je volim,samo budala moze da mrzi svoju zemlju.Jako sam se iznenadio kada sam video da 37% ljudi u ovom momentu koji su ucestvovali u anketi,napisalo je da ne voli Srbiju.Ko su bre ti ljudi sto su tako glasali?Odakle su,odakle im potice dedovina?