Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

Now playing

• Please log in to reply
26199 replies to this topic

#26191 ironside

ironside
  • Members
  • 3,767 posts

Posted 18 April 2019 - 12:58

Bravo.

:+1:

Ovo je, naravno čudo i užas, ali meni je Chartres uvijek bio iznad ND, da o Strassbourgu, a posebno ne o Amiensu, ne razgovaramo.

Zapravo najbolja 'meka' Gotika je uvijek bila na jugu Francuske.

• 1

#26192 the dude

the dude
  • Members
  • 731 posts

Posted 18 April 2019 - 13:38

• 1

#26193 ironside

ironside
  • Members
  • 3,767 posts

Posted 18 April 2019 - 13:45

Knowing Me, Knowing You!

Što reći, a ne zaplakati.

• 0

#26194 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,221 posts

Posted 18 April 2019 - 14:34

...

Zaplakati?

Samo od muke i jada!

:yucky:

Mislim da u istoriji muzike nije bilo veceg glupila, da ne kazem popularnog debilizma.

Ipak, najbolji su imitatori kojih ima gomila. To se sve sletelo kao zunzare na g...a !

:-1:

Zaboravih kako se zvao onaj muski duo koji je swejske zombije izvukao iz groba.

:wacko:

...

• 0

#26195 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,715 posts

Posted 18 April 2019 - 19:05

Ne bih se baš složio matori.

Nikad u životu nisam kupio ni singl, ni LP, ni bilo kakav nosač ABBA, ali...

Pred jedno tri godine smo bili u Stockholmu i kao da se ide u muzej ABBA, nisam hteo da idem, nego me nagovorile žena i ćerka, pa hajde dobro, da idem da ne blejim napolju dva sata. Unutra je replika studija ali sa originalnom opremom, instrumentima, bubanj, klavir, gitare i analogni mix 24 kanala, samo što ga "hrane" digitalno, fali Revox sa trakom kao iz posluge. I možeš da isprobaš da mixuješ sam, da čuješ svaki kanal posebno, nešto skineš, nešto dodaš, i možda glupo zvuči, ali tad sam shvatio koliko je ta muzika kompozitorski genijalna i izvrsno odsvirana. I dalje ne bih kupio ništa od njih, ali promenio sam mišljenje.

Ali ako već ABBA, onda samo Funky ABBA Nils Landgren.

( Knowing me, knowing you 33:02 )

Edited by alberto.ascari, 18 April 2019 - 19:19.

• 0

#26196 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,935 posts

Posted Yesterday, 01:53

https://www.youtube....h?v=KGONQnt63A0

A jbt, šta mi je ovo sa YT, kao od pre nekoliko godina??

Jean - Michel Jarre ft Natacha Atlas - C'est la vie (Futureshock remix)

Fuck!!  :angry:

Edited by barracuda, Yesterday, 01:55.

• 0

#26197 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,715 posts

Posted Yesterday, 10:08

Biće da je kod tebe nešto. Meni radi sa Mozille.
  • 0

#26198 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted Yesterday, 13:02

• 0

#26199 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,221 posts

Posted Yesterday, 13:04

...

Mislim da sam vec imao slicnu konverzaciju sa Dudekom.

;)

Nemam ja nista protiv da neko slusa tu vrstu muzike, samo neka to jasno kaze, ne zavarava ni sebe ni druge. Cudno, ali to mnogima ne prelazi preko usta. Izbegavaju, jer im je u startu jasno koja je to tuzna petljavina (neki teoreticari umetnosti cak tvrde da su i 'bitlisi' - kitch ;)). Te swejske likove nikada nisam voljno slusao, obicno bi bila neka muzicka pozadina na koju nisamo mogao da uticem. Cak i kad su pobedjivali na 'evroviziji' neko zhemsko drustvo je sedelo u dnevnoj sobi, a musko u trpezariji i gledalo neke filmice sa pecanja i logorovanja. Stan je bio ogroman, tako da se skoro nismo culi. Na kraju programa domacin pita zhemskadiju - i sta je bilo? Ma, pobedili neki swedjani. Swedjani? Tu je palo cerekanje. No, mogu ja njih da razumem (iako im se mnogi smeju)- to im je jedan od retkih naZiJonalnih proizvoda. Okacio si spot funky-lundgrena, a mogao si i spot Yngwie-shreddera- Malmsteena ;).

Za mene, ta apa-drapa, abba drljavina je olicenje svega sto u muzici apsolutno ne podnosim i izbegavam. Ima tog djubreta koliko hoces, recimo, 'modern talking' i sl. :ajme: Da ne govorim da je to samo jadna jurnjava za novcem. Mislim se - sta oni naganjaju, cemu su doprineli, gde je tu neko nasledje? A tek mahanje debelim butkicama? :o Ne znam da li si ikada na Netu naleteo na slike swejskih pop-grupa 70-ih? :frust: 

Cista debilana!

https://www.google.r...iw=1164&bih=831

Btw, abba je za mene swejska 'brena i slatki greh', ili, ako bas hoces - obratno.

:lol:

Nema potrebe potezati muzeje, jer sa istim takvim uspehom ce neko sutra, ovde, upriliciti 'muzej turbofolka' :angry:, gde bi, verovatno, posetioci mogli da nesto improvizuju / odsviraju / otpevaju :s_d: .

Ti si cesto u Dolomitima i mora da si se nagledao ovog kiceraja:

Attached File  deer-painting-germany-1930s-.jpg   121.56KB   0 downloads

Scena kod nekog Kupera, 'art dealera' (bezocnog spekulanta koji veze nema sa umetnoscu, no ima pare :evil:) gde na zid treba okaciti Degas-ov pastel, da se impresionira neuki, no bogati kupac. (Remark, 'Seni u raju')

>> ...

- Dakle, gde ćemo da okačimo igračicu?

Prošli smo kroza stan. Za to vreme su Kupera pozvali na telefon.

- Osmotrite samo okolo - doviknuo mi je. - Možda ćete već naći neko mesto.

Stan je bio namešten istančanim ukusom. Kuper je morao vrlo mnogo da razume ili je imao odlične savetnike, verovatno i jedno i drugo. Vodila me je jedna devojka.

- Ovde je spavaća soba gospodina Kupera - rekla je - tu bi još bilo mesta.

Iznad širokog kreveta u mladalačkom stilu bio je okačen šumski pejzaž sa jednim jelenom koji riče i nekolikim košutama, a napred se nalazio izvor. Zanemeo, posmatrao sam gadnu petljavinu od dela.

- Je li gospodin Kuper ovo sam slikao? - pitao sam potom. - Ili je nasledio od svojih roditelja?

- To ne znam. On to ima od kada sam ja ovde. Divno, zar ne? Tako verno prirodi!

- To je ono. Vidi se para pred jelenovom gubicom. Je li gospodin Kuper lovac?

- Nije, koliko ja znam ... <<

>> ...Kitsch art may often contain palatable, pleasant and romantic themes and visuals that few would find disagreeable, shocking or otherwise objectionable; it generally attempts to appeal to the human condition and its natural standards of beauty on a superficial level. It may also be quaint or "quirky" without being controversial.

Kič (nem. Kitsch) je niskovredno stvaralaštvo sa umetničkim pretenzijama i ciljem dostupnosti što širem krugu ljudi. Najčešće povlađuje nerazvijenom ukusu i izvesnim potrebama ljudi koje su na granici vrednosne i moralne neprihvatljivosti, ali sa jakim emocionalnim nabojem.

Kič je proizvod koji podseća na umetnost jer je, poput nje, dostupan čulima. Razlika je u tome što je kič loše izvedena umetnička zamisao i najčešće je falsifikat originala koji se vrednuje kao umetničko delo. To ne znači da kič stvaraju ljudi koji su lišeni estetskog iskustva; naprotiv, često ga prave sami umetnici.[2]

Kič je dopadljiv, bez obzira o kojoj vrsti umetnosti je reč. Pri stvaranju kiča koriste se umilne boje ili melodije koje mogu izazvati uživanje i zadovoljstvo, ali ne i misaoni ili duhovni napor. Dakle, kič pobuđuje površna i trenutna osećanja, kao što su smeh ili plač prilikom gledanja neke televizijske melodrame.[2]

Kič postoji zahvaljujući ljudima koji ga kupuju, tzv. „kič-ljudima“ kojima on zadovoljava njihove potrebe.[2]

Kič se može posmatrati i kao manipulacija svim bitnim kulturnim vrednostima, kojima osim umetnosti pripadaju i na primer, moral, nauka i religija.

Pegla!

Attached File  pegla kitch.jpg   79.06KB   0 downloads

...

• 0

#26200 hrkljush boys

hrkljush boys
  • Members
  • 6,122 posts

Posted Today, 00:37

Edited by hrkljush boys, Today, 00:39.

• 0