Jump to content


Photo
- - - - -

Pokrajina Saskačuan


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
436 replies to this topic

#31 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 22 January 2008 - 18:05

Hocemo li jedom dobiti rec podrske? Ili vi koji ste tamo cete kukati kako je lose? Sta je vukojebina, a sta ne?
Ako niste zadovoljni, lepo se vratite i prepustite mesto onom ko zeli odavde da pobegne.


A ko to kuka, niko nije rekao da je lose, naprotiv.

#32 Rebecca

Rebecca
  • Members
  • 12 posts

Posted 25 January 2008 - 12:18

A ko to kuka, niko nije rekao da je lose, naprotiv.


Hm? Ne znam da li si citao postove koji su sada izbrisani. Sve se svodi na to sta je vukojebina, a sta ne. "Ja ne bih tamo","tamo nema nista" i ostalo. Umesto da dobijem od nekog konkretnu informaciju na postavljeno pitanje. Lako cu ja kad odem tamo, posle izvesnog vremena da se preselim u civiliziranije mesto.

Ima li ovde neki poslodavac iz Canade ili sve samo radnici ?


Mozes videti na www.jobsask.com da ima. Ili izuzev ako ti kazes da je sve lazno??

#33 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 25 January 2008 - 17:51

Hm? Ne znam da li si citao postove koji su sada izbrisani. Sve se svodi na to sta je vukojebina, a sta ne. "Ja ne bih tamo","tamo nema nista" i ostalo. Umesto da dobijem od nekog konkretnu informaciju na postavljeno pitanje. Lako cu ja kad odem tamo, posle izvesnog vremena da se preselim u civiliziranije mesto.


Konkretno, sta imas od skole, koliko godina radnog iskustva, je si li spremila IELTS test? Pretpostavljam da mislis na Skilled Worker kategoriju. Imas sve lepo objasnjeno na www.cic.gc.ca , ako nesto zaskripi, pitaj.

#34 Kolbas

Kolbas
  • Members
  • 2,990 posts

Posted 26 January 2008 - 02:21

Lako cu ja kad odem tamo, posle izvesnog vremena da se preselim u civiliziranije mesto.

Pa sa sličnom idejom sam i ja došao ovde, ali smo posle izvesnog vremena supruga i ja zaključili da želimo da ostanemo ovde do daljnjeg, iako smo imali realnih šansi da odemo u Ontario, pa sad smo u fazi da merkamo kuće na prodaju...
Sve u svemu nama je boravak ovde korak napred u odnosu na ono što smo ostavili tamo...
Ako hoćeš da ti ta početna tranzicija prodje što bezbolnije potrudi se da naučiš jezik što bolje jer ti to ovde može otvoriti mnoga vrata, čak i ona na koja ne kucaš...i da, ovde se mogu videti najspektakularniji zalasci sunca...ne zovu džaba Saskatchewan Land of living sky
Attached File  images.jpg   14.84KB   127 downloads

#35 inagadadavida

inagadadavida
  • Banned
  • 409 posts

Posted 26 January 2008 - 15:21

Pa sa sličnom idejom sam i ja došao ovde, ali smo posle izvesnog vremena supruga i ja zaključili da želimo da ostanemo ovde do daljnjeg, iako smo imali realnih šansi da odemo u Ontario, pa sad smo u fazi da merkamo kuće na prodaju...
Sve u svemu nama je boravak ovde korak napred u odnosu na ono što smo ostavili tamo...
Ako hoćeš da ti ta početna tranzicija prodje što bezbolnije potrudi se da naučiš jezik što bolje jer ti to ovde može otvoriti mnoga vrata, čak i ona na koja ne kucaš...i da, ovde se mogu videti najspektakularniji zalasci sunca...ne zovu džaba Saskatchewan Land of living sky
Attached File  images.jpg   14.84KB   127 downloads



Brate, ajde konkretno da te pitam......elem, zena mi je skolovani kuvar, ono, visa ugostiteljska, 20 godina staza, silne medalje sa takmicenja, radila par godina u nemackoj......skroz dobar profesionalac......

Moze li se naci za nju dobar posao tamo u tom Saskwatchu??? :rolleyes:
Pitam, zato sto , u principu, dok smo se muvali po inostranstvima, dok nisu deca stigla, uvek je ona pre dobijala posao od mene, s obzirom da sam ja ovde zavrsio neke drustvene nauke, koje nikoga tamo ne interesuju..........

Pogledaj malo u novine , oglase , ako te ne mrzi pa napisi neku rec o tome.........da znam da li da krecim, ili da palim kod tebe.....inace sam sit "velegrada" ............i Beograda, a i ostalih gde smo se smucali dok se jos moglo.....prijalo bi mi malo svezeg vazduha, prirode, i neopterecenih ljudi....

Hvala ti unapred

#36 Kolbas

Kolbas
  • Members
  • 2,990 posts

Posted 26 January 2008 - 16:42

Trenutno se spremam za Prince Albert, ali kad se vrnem ću da naškrabam nešto konkretnije...

#37 inagadadavida

inagadadavida
  • Banned
  • 409 posts

Posted 26 January 2008 - 22:37

Trenutno se spremam za Prince Albert, ali kad se vrnem ću da naškrabam nešto konkretnije...


Ajde, drzim te za rec.........

#38 Kolbas

Kolbas
  • Members
  • 2,990 posts

Posted 27 January 2008 - 04:35

Ajde, drzim te za rec.........

Eto vratih se sa jednodnevne exsurzije...elem, glede kuvara-pošto aplikacija za permanent residece zahteva da jedan od članova porodice bude nosilac, znači u vašem slučaju tvoja supruga...lično znam jednog momka (pogadjaš-iz R. Krstura) koji je došao baš kao kuvar i u medjuvremenu postao šef kuhinje u tom restoranu. Inače momak je takodje vrlo školovan kuvar, radio je po exluzivnim hotelima i de-luxe brodovima. Sami restorani u North Battlefordu i nisu nešto posebno (mada nisam bio u svima) iako svi šljakaju vrlo dobro jer Kanadjani baš i ne vole da spremaju hranu kod kuće...šta ja znam, onako od oka čini mi se da su vam veće šanse u većim sredinama kao što su Saskatoon ili Regina (gde imaš više evropskih look like restorana), mada to su već veći gradovi (po Sask. kriterijumima) dok su North Battleford, Yorkton, Swift Current, Moose Jaw, LLoydminster, Meadow Lake, gradovi sa oko 15000-30000 stanovnika, ali sa svim poterbnim stvarima (infrastruktura, škole, molovi, sportski centri...) i u njima se živi baš onako kako si ti rekao: svež vazduh (ovo ne važi za LLoyd zbog rafinerije), priroda na dohvat ruke, neopterećeni ljudi, mada se u svim tim gradićima broj stanovnika povećava (naravno ne rapidno) što zbog emigranata, što zbog Kanadjana koji su valjda željni mirnijeg i jeftinijeg načina života ili jebem li ga ko zna zašto...trenutno je najpopularniji Moose Jaw, a u mom Battlefordu cene kuća su dobrano skočile, ali su još uvek dostupne i ljudima sa srednjim primanjima...KAKO se pokreće proces-mislim da sam nešto napisao na predhodnim stranama, sve u svemu, treba da si nadješ (ili da ti neko nadje t.j tvojoj supruzi) posao-ostalo su živci i čekanje. Ovo ponavljam kao papagaj, ali...u medjuvremenu savladajte eng. jezik što bolje, jer sam se i sam uverio (moj eng prilično dobar, suprugin skoro pa savršen) da se broj opcija srazmerno povećava kad imaš mogućnost normalne komunikacije sa okolinom...i da, izuzev lekara, koji su ovde deficitarni pa i shodno tome vrlo traženi i vrlo plaćeni, ostala raja je radnička klasa ili rade neke office poslove, ali su skoro svi srednja klasa, mogu da plaćaju svoje rate i kredite, mogu da letuju, zimuju, mogu da se zajebavaju na jednom od milion miliona jezera ili nacionalnih parkova-sad neko nekad vari napolju kad je -20, neko tesariše, moleriše, popravlja kola...kad smo već kod -20, ovi moji me stalno pitaju za tu zimu, pa ja ne znam da li zato što sam zimsko dete il' šta, ali kad nema nekog jačeg vetra recimo do -20 je sasvim prijatno podnošljivo, mada bude dana da se mrznu slinci posle 5 minuta napolju, s tim da je ovakvih dana ove zime bilo malo (za sada), sad moj posao je indoor tako da bi ti možda neko dugi rekao sasvim suprotno, meni je savršeni indikator moja supruga koja spada u vrstu zimogrožljiva, pa i pored toga rečenicu-hladno mi je, izgovarala je mnogo, ali mnogo češće dok smo bili tamo u Vojvodini...svašta ti ja napriča, pa umalo da zaboravim sajtove sa svim potrebnim informacijama, dakle: www.cic.gc.ca i ovaj naš www.immigrationsask.gov.sk.ca pa šaltaj...i na kraju što bi vi BG-adjani rekli: brate, nadam se da sam ti, ono, pomog'o...
Evo malo idiličnih slika iz NB:
Attached File  IMG_0554.JPG   1.8MB   113 downloads Attached File  IMG_0553.JPG   1.74MB   102 downloads
Attached File  IMG_0556.JPG   1.39MB   96 downloadsAttached File  IMG_0868.JPG   1.38MB   108 downloads

Attached Files


Edited by Kolbas, 27 January 2008 - 11:15.


#39 Rebecca

Rebecca
  • Members
  • 12 posts

Posted 27 January 2008 - 20:43

Konkretno, sta imas od skole, koliko godina radnog iskustva, je si li spremila IELTS test? Pretpostavljam da mislis na Skilled Worker kategoriju. Imas sve lepo objasnjeno na www.cic.gc.ca , ako nesto zaskripi, pitaj.


Ja bih isla preko organizacije SINP (Saskatchewan Immigrant Nominee Program), gde se ne ocekuje prefektno znanje engleskog jezika. Te se organizuju kursevi. Ja sam na nivou intermediate, jos idem na casove engleskog icu i dalje. Solidna mi je konverzacija. Ja sam u struci hemijsko-tehnoloski tehnicar, bez radnog iskustva (nazalost).
Da. Skilled Worker. Mene su uputili na drugu adresu http://www.immigrati...mmigration/sinp

Narode, upravo sam konkurisala preko http://www.saskjobs.ca/ u firmu Cameco Corporation za radno mesto junior chemical tehnician. Nadam se pozitivnom ishodu.

Edited by Rebecca, 27 January 2008 - 21:10.


#40 sgoran72

sgoran72
  • Members
  • 6 posts

Posted 28 January 2008 - 18:17

Pozdrav svima.
Izvinjavam se sto iskacem iz teme,ali treba mi pomoc oko popunjavanja aplikacije(Saskatchewan Immigrant Nominee Program SINP).
Da ne duzim.Da li neko zna sta treba da popunim pod Military service u koloni Branch of service,unit numbers and names of your commanding officers, a ime oficira sam zaboravio.Vojsku sam sluzio 1991-1992,Pirot i Negotin nisam ucestvovao u ratu i nemam nikakav cin.I interesuje me kolona Rank(s).
Da li je dovoljno da im posaljem overenu fotokopiju svake strane vojne knjizice i da li ista treba da se prevodi kod sudskog tumaca?
Hvala

#41 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 28 January 2008 - 19:38

Da li neko zna sta treba da popunim pod Military service u koloni Branch of service,unit numbers and names of your commanding officers, a ime oficira sam zaboravio.


Branch of service, artiljerija, pesadija......., unit number..... trebalo bi da bude vojna posta, tako se bar nekad zvalo, bilo je cetvorocifreno... npr. 2513.... ako se bas ne secas tvog oficira stavi nekog ko je bio iznad njega, nemoguce da se ne secas jednog, ja sve baksuze pamtim.

Vojsku sam sluzio 1991-1992,Pirot i Negotin nisam ucestvovao u ratu i nemam nikakav cin.I interesuje me kolona Rank(s).
Da li je dovoljno da im posaljem overenu fotokopiju svake strane vojne knjizice i da li ista treba da se prevodi kod sudskog tumaca?


Posto nisi imao nikakav cin, ja bih stavio N/A, za rank.

Edited by down with the sickness, 28 January 2008 - 20:32.


#42 Good Morning Srdjan

Good Morning Srdjan
  • Banned
  • 688 posts

Posted 28 January 2008 - 20:08

Pozdrav svima.
Izvinjavam se sto iskacem iz teme,ali treba mi pomoc oko popunjavanja aplikacije(Saskatchewan Immigrant Nominee Program SINP).
Da ne duzim.Da li neko zna sta treba da popunim pod Military service u koloni Branch of service,unit numbers and names of your commanding officers, a ime oficira sam zaboravio.Vojsku sam sluzio 1991-1992,Pirot i Negotin nisam ucestvovao u ratu i nemam nikakav cin.I interesuje me kolona Rank(s).
Da li je dovoljno da im posaljem overenu fotokopiju svake strane vojne knjizice i da li ista treba da se prevodi kod sudskog tumaca?
Hvala

Za kolonu Rank, ako nisi imao nikakav cin, stavi Private :rolleyes:

#43 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 28 January 2008 - 21:10

Ja bih isla preko organizacije SINP (Saskatchewan Immigrant Nominee Program), gde se ne ocekuje prefektno znanje engleskog jezika. Te se organizuju kursevi. Ja sam na nivou intermediate, jos idem na casove engleskog icu i dalje. Solidna mi je konverzacija. Ja sam u struci hemijsko-tehnoloski tehnicar, bez radnog iskustva (nazalost).
Da. Skilled Worker. Mene su uputili na drugu adresu <a href="http://www.immigration.gov.sk.ca/immigration/sinp" target="_blank">http://www.immigration.gov.sk.ca/immigration/sinp</a>

Narode, upravo sam konkurisala preko <a href="http://www.saskjobs.ca/" target="_blank">http://www.saskjobs.ca/</a> u firmu Cameco Corporation za radno mesto junior chemical tehnician. Nadam se pozitivnom ishodu.


Odmah da ti kazem, to je gubljenje vremena traziti posao u Kanadi iz Srbije, nijedan poslodavac te nece uzeti u obzri dok ne dobijes papire, ukoliko nisi jedan u milion, tj. imas odredjene kvalifikacije koje se tesko mogu naci u Kanadi.
Sto se tice znanja engleskog, tvoj buduci poslodavac, ako imas srece da ga nadjes ovako kako si planirala, mora da potpise Affidavit, sto je prilicno ozbiljna stvar jer bi u protivnom mogao ima problema ako lazno svedoci, a sa druge strane morao bi da odradi sa tobom intervju da bi mogao da navede tvoje znanje engleskog, ok, postoji varijanta telefonskog intetrvjua ali cisto sumnjam da ce to iko raditi iz Kanade sa nekim u Srbiji.

Ti nemas radnog iskustva, ne postoji sansa da se dokopas onih potrebnih 35 bodova ( http://www.immigrati...=SINP-400-1.pdf ) , moras imati minimum godinu dana staza, ali to nisi samo 2 boda.

Nije bas ovaj SINP program tako jednostavan kao sto se nekome mozda na prvi pogled cini, ako nemas nekoga vec u Kanadi ko ce ti naci posao, nista nije lakse od klasicnog postupka za Skilled worker kategoriju.

U svakom slucaju, srecno..........

Edited by Klika, 28 January 2008 - 22:16.


#44 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 28 January 2008 - 22:45

Za kolonu Rank, ako nisi imao nikakav cin, stavi Private :rolleyes:


Ja bih radije stavio N/A, "private" u razlicitim vojskama ima razlicita znacenja, a u kanadskoj ima tri stepena private, sto se vec moze tumaciti razlicito.

Anyway, sta god da stavi, shvatice da nije Ratko Mladic.

Edited by down with the sickness, 28 January 2008 - 22:47.


#45 Kolbas

Kolbas
  • Members
  • 2,990 posts

Posted 29 January 2008 - 00:26

Pozdrav svima.
Izvinjavam se sto iskacem iz teme,ali treba mi pomoc oko popunjavanja aplikacije(Saskatchewan Immigrant Nominee Program SINP).
Da ne duzim.Da li neko zna sta treba da popunim pod Military service u koloni Branch of service,unit numbers and names of your commanding officers, a ime oficira sam zaboravio.Vojsku sam sluzio 1991-1992,Pirot i Negotin nisam ucestvovao u ratu i nemam nikakav cin.I interesuje me kolona Rank(s).
Da li je dovoljno da im posaljem overenu fotokopiju svake strane vojne knjizice i da li ista treba da se prevodi kod sudskog tumaca?
Hvala

Sve odgovore imaš u predhodnim postovima, jedino koliko se ja sećam, imigraciono u Regini baš i ne zanima tvoj vojni dosije, to rade ovi u Beču. S obzirom da nemaš ušešće u ratu, rezerve i tome slično ne bi trebao da imaš nekih problema