Jump to content


Photo
- - - - -

Pokrajina Saskačuan


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
436 replies to this topic

#1 Rebecca

Rebecca
  • Members
  • 12 posts

Posted 20 November 2007 - 12:33

Zdr radni narode,

Još pre dve godine sam htela emigrirati (sa mužem) u Kanadu, stoga sam se upisala na kurseve engleskog. Stigla sam do nivou intermediate, never mind.
Pokušavala sam nešto preko agencije u NS-u, no od toga nije ništa bilo.
Nego kada sam nedavno videla vest... Pogledajte i vi da znate o čemu pričam

http://www.blic.co.y...na.php?id=15583

Odlučila sam konkurisati, and I did it. Preko agencije Agava.
Da li neko, some1 or any1 zna nešto o ovome ili neko ko je već konkurisao da razmenimo informacije i iskustva?

#2 Xicotrute

Xicotrute
  • Members
  • 50 posts

Posted 20 November 2007 - 15:16

Iz mog mesta je otislo u poslednje tri godine oko 250 osoba, takodje u Saskatchewan, prego njihovog imigracionog programa, ali ne preko neke agencije, vec na osnovu toga sto im je tamo obezbedjeno radno mesto, za sta se, jel'te, neko morao potruditi da malo trckara okolo i raspituje se...

Btw, oni komentari na datom sajtu sadrze puno neistinitih stvari.

Edited by Xicotrute, 20 November 2007 - 15:20.


#3 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 20 November 2007 - 16:37

prvo, ne moras da vezbas engleski sa nama ovde, ali to na stranu, ono sto me uvek nasmeje sa kanadskim zakonima je njihova logicnost, u ovom slucaju uslov da saskacevan uzme u obzir vasu aplikaciju za useljenje i rad u toj provinciji (izabrao sam samo jedan primer):

Under the Saskatchewan Immigrant Nominee Program (SINP), Saskatchewan can nominate Licensed Practical Nurses (LPN), Psychiatric Nurses or Registered Nurses (RN) if their educational and professional certifications qualify them for employment in Saskatchewan.

Applications from nurses hired by publicly funded health employers not covered by nursing collective agreements will be reviewed individually.

Eligibility
To be considered in the Nurses Sub-Category, you must:
Provide a photocopy of your temporary work permit confirming that you have been practicing as a nurse in Saskatchewan for a minimum of six months.



#4 Kolbas

Kolbas
  • Members
  • 2,990 posts

Posted 21 November 2007 - 01:44

Zdr radni narode,

Još pre dve godine sam htela emigrirati (sa mužem) u Kanadu, stoga sam se upisala na kurseve engleskog. Stigla sam do nivou intermediate, never mind.
Pokušavala sam nešto preko agencije u NS-u, no od toga nije ništa bilo.
Nego kada sam nedavno videla vest... Pogledajte i vi da znate o čemu pričam

http://www.blic.co.y...na.php?id=15583

Odlučila sam konkurisati, and I did it. Preko agencije Agava.
Da li neko, some1 or any1 zna nešto o ovome ili neko ko je već konkurisao da razmenimo informacije i iskustva?

You did it-znači da si već tu ili tek treba da stigneš? Koji grad?

#5 Rebecca

Rebecca
  • Members
  • 12 posts

Posted 21 November 2007 - 11:26

Pa naseljavaju se Saskatoon, Regina, Yorkton itd. Samo sam posnela zahtev i rekli su da će mi se javiti. Delegacija iz Kanade dolazi krajem decembra da potpiše ugovor.
Više imformacija http://www.immigrati...mmigration/sinp
I trazeni poslov i http://www.saskjobs.ca/

I ja bih pre otisao na Jamajku makar radio za manje pare nego ovde. Opet i zima je lepa kad nemas drugih briga. Pogledajte The Snow Walker.


Bolje je kad je hladno - brzo se ja zagrejem
Al kad je vruće - teško se rashladim :rolleyes:

#6 Kolbas

Kolbas
  • Members
  • 2,990 posts

Posted 22 November 2007 - 02:31

Stvarno ne kontam što toliko kenjate o Saskatchewanu (ne odnosi se na sve), sad, ne kažem da je Provincija iz bajke, ali se ovde može sasvim lepo živeti. Ja sam iz North Battleforda, Saskatoon je na sat i po vremena, Lloydminster nešto manje, Meadow Lake i Prince Albert nisu daleko, do Edmontona treba 3,5-4 sata vožnje. Sakatchewanski gradovi nisu milionski, ali imaš u njima sve što ti treba. Znam da Ontario izgleda civilizovanije, imam tamo rodjake koji žive u Kitchineru prilično dugo (neki i preko 20 godina) bio sam tamo, znam kako izgleda...mogao bih da nabrajam do sutra koje su loše stvari, koje stvari mi se svidjaju u Saskatchewanu, kao što mogu da razumem da neko nikad ne bi mogao da živi ovde, ali me nervira kad neko trtlja jer je eto čuo, kako je ovo neka zabit na kraju Sveta...uostalom šta mi vredi što su mi Subotica i Novi Sad bili na 60-tak kilometara kad mi je brzim prugama Srbije trebalo više od sat vremena da se dotaljigam tamo, a kola nisam imao...
SASKATCHEWAN BUCKS JOB TREND
Statistics Canada's latest Labour Force shows Saskatchewan is the only province where full-time jobs are on the rise.
Nine-thousand full-time jobs disappeared in October in British Columbia, Alberta and Manitoba. But economist Erin Weir says the story was different here.
"The notable exception was Saskatchewan, which replaced part-time employment with full-time employment. Saskatchewan gained 4,700 full-time jobs in October"
Average hourly wages rose at an annual rate of more than 4.0% for the third consecutive month in October. From October 2006 through october 2007, wages increased most in Newfoundland (8.4%), Alberta (7.1%), and Saskatchewan (6.2%). However, wages remained sluggish in British Columbia (1.8%) and Prince Edward Island (0.1%).

Edited by Kolbas, 22 November 2007 - 03:10.


#7 Rebecca

Rebecca
  • Members
  • 12 posts

Posted 22 November 2007 - 10:17

mogao bih da nabrajam do sutra koje su loše stvari, koje stvari mi se svidjaju u Saskatchewanu


Ja bih mogla da nabrajam cele nedelje šta ne valja u Srbiji. Nego, kad si već iz North Battleforda, imas nekih važnih informacija u vezi potpisivanja sporazuma i primanja radnika svih profila? i pojedinim uslovima koji neki kažu da su neistinite :rolleyes:

#8 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 22 November 2007 - 12:51

e, posto smo videli ko vise voli selo a ko grad, postovi su izbrisani.
drzimo se sad teme :rolleyes:

#9 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 22 November 2007 - 13:18

Ja sam poslao post koji je bio sasvim na mestu, obzirom da imam iskustvo života u dubokoj provinciji. Ovakav rigidan stil moderacije je super za rasterivanje diskutanata.

#10 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 22 November 2007 - 13:41

tvoj post je bio totalno ok, al nije imao bas nikakve veze sa temom.
kao takav bi i ostao (uostalom i stajao je danima) da se nije pojavilo jos 10-ak postova koji su skrenuli skroz sa teme i bili delimicno uvredljivi.

a priznaces da bi ipak bilo lepo koncentrisati se na rebekin post i kako joj pomoci. :rolleyes:

#11 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 22 November 2007 - 13:43

Ja nisam bio u pomenutoj provinciji ali u Edmontonu pada sneg u aprilu ( bolje reci mecava).Deo SAD u kojem zivim je poznat po jebitacnim hladnocama ali u poredjenu sa Kanadom deluje kao Karibi.Da Edmonton je jako lep grad u Julu ali je problem zima koja pocinje u Septembru.Ista je klima u Sakatchewanu ali ko voli zimu to je savrseno.Da li provincija ima cari?Naravno da ima.U cemu je prednost ziveti u Torontu ili LA(znam nije u Kanadi) ako ti je plata ista u nekoj vukojebini.Licno izabrao bih vukojebinu ali zbog polozaja primoran sam da zivim u "velegradu".

#12 Good Morning Srdjan

Good Morning Srdjan
  • Banned
  • 688 posts

Posted 22 November 2007 - 19:13

Ako zelite da se uselite u Kanadu i dobijete Saskacevan, prihvatite i cim sletite u Toronto i prodjete imigracioni prijem tu i ostanite. Mozete tada da idete gdje hocete, a jos bolje ako ima neko da vas doceka ili se unaprijed raspitajte i izaberite svoju destinaciju. Sad je to lako u vrijeme interneta.
Saskacevan je jedan ogromni prostor u sred Kanade, daleko od svega, slabo razvijen i sa vrlo jakom i dugom zimom. Ne bih ga preporucio nikome. Licno znam mnogo ljudi koji su se poslije preselili u Ontario. Takodje dosta ljudi je doslo i iz Vinipega, prema tome ustedite sebi te petljancije i odmah ostanite u Ontariju.
Klima u Ontariju je odprilike slicna klimi u Vojvodini, kao i konfiguracija tla, tj ravnica.
Ko zeli veliki grad, tu je Toronto, a ko manja mjesta, Kicener, Hamilton, London ili Nijagara. Naseg naroda ima jako puno, sto je jako vazno, vidjecete...
Srecno...

#13 Kolbas

Kolbas
  • Members
  • 2,990 posts

Posted 23 November 2007 - 04:35

Ja bih mogla da nabrajam cele nedelje šta ne valja u Srbiji. Nego, kad si već iz North Battleforda, imas nekih važnih informacija u vezi potpisivanja sporazuma i primanja radnika svih profila? i pojedinim uslovima koji neki kažu da su neistinite :rolleyes:

Pa moja supruga i ja nismo išli preko agencije već preko poznanika, uglavnom suština je u tome da ti neko nadje posao da bi mogao da prodješ kroz ceo useljenički proces, e sad ja ne znam u kojoj si ti fazi t.j imaš li vizu u rukama, kao što ne znam o čemu se radi što se tiče tog sporazuma sa pokrajinskim zavodom za zapošljavanje...sve koje ja znam prošli su kroz proces kao i ja, mada ima tu mnogo detalja, kao što ima i neistinitih informacija...sad, ako te nešto konkretnije zanima pitaj, ako znam odgovoriću ti...

#14 Kolbas

Kolbas
  • Members
  • 2,990 posts

Posted 23 November 2007 - 04:50

Ja nisam bio u pomenutoj provinciji ali u Edmontonu pada sneg u aprilu ( bolje reci mecava).Deo SAD u kojem zivim je poznat po jebitacnim hladnocama ali u poredjenu sa Kanadom deluje kao Karibi.Da Edmonton je jako lep grad u Julu ali je problem zima koja pocinje u Septembru.Ista je klima u Sakatchewanu ali ko voli zimu to je savrseno.Da li provincija ima cari?Naravno da ima.U cemu je prednost ziveti u Torontu ili LA(znam nije u Kanadi) ako ti je plata ista u nekoj vukojebini.Licno izabrao bih vukojebinu ali zbog polozaja primoran sam da zivim u "velegradu".

E da što se tiče zime, zaista ume da bude jebitačna, ali recimo danas je bilo oko -15, ali kad sija sunce to uopšte nije toliko strašno kao što izgleda, recimo sećam se 2002. zima u Srbiji, -17 bilo je sto put gore, mislim da je u pitanju vlažnost vazduha ili tako nešto jebem li ga...ovde je u stvari zajebano kada duva vetar tada je svejedno da li je -1 ili -21...inače Saskatchewan je provincija sa najviše sunčanih dana u godini u Canadi.

#15 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 23 November 2007 - 07:42

U cemu je prednost ziveti u Torontu ili LA(znam nije u Kanadi) ako ti je plata ista u nekoj vukojebini.Licno izabrao bih vukojebinu


ajde molim te objasni zasto bi radije izabrao vokojebinu nego veliki grad... zivo me interesuje bas! :rolleyes: :huh: