Jump to content

Photo
- - - - -

Najbolji britanski bend!

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
194 replies to this topic

#31 Treba_da_se_cisti

Treba_da_se_cisti
  • Members
  • 458 posts

Posted 22 November 2007 - 18:05

To je sve bilo nekada a sada:

Cold Play
Snow patrol
I jos jedan koji volim Keane

Edited by Treba_da_se_cisti, 22 November 2007 - 18:07.

#32 Wiesel

Wiesel
  • Members
  • 13 posts

Posted 22 November 2007 - 23:48

Marillion (naravno dok je Fish pevao)
Iron Maiden
The Smiths
Pink Floyd
U2
Rolling Stones
The Cure
Joy Division
The Clash
New Model Army

#33 gagast

gagast
  • Members
  • 3,503 posts

Posted 23 November 2007 - 11:12

Pet je malo, jbg. Ali, opet, gde vam je The Fall? Tj Mark E. Smith i svi oni mazohisti koji prolaze kroz taj bend? Gledao sam skoro neki dokumentarac o njemu i, realno gledano, zanatski je to osrednji dokumentarac, intervjuisu njega, pokojne Tony Wilsona i Peela i jos neke ljude (gorepomenute mazohiste uglavnom), ali ima par sjajnih scena. Recimo, kad on razglaba o tome kako je on svakim danom sve bolji i bolji pevac. Nezaboravno :rolleyes:

To je iz filma WAFW of the Fall. A da je sve bolji pevač to je malo diskutabilno. Nekima jeste pošto je u poslednje vreme počeo da se dere i mumla malo drugačije nego ranije. Novi album izlazi u martu i najavljena je velika turneja po Evropi.

#34 Willow

Willow
  • Members
  • 680 posts

Posted 29 November 2007 - 21:52

dobro, dosta je bilo zajebavanja, evo objektivne liste 5 najboljih, tačnije - 5 najsrčanijih british bendova koje sam slušo, naravno, u raznim etapama života, od osnovne škole do ovog mraka na pragu srednjeg doba kroz koji trenutno tumaram. naravno mnogi od tih 5 predloženih bendova su danas mrtvi, rasformirani ili ih jednostavo pregazilo vreme, no bitno je da su u zenitu isporučivali maksimalno kvalitetnu robu za uši, za razliku od ovih mlohavih fakin bulšita koji se danas nude na tržištu. i tako, moj spisak 5 top britanskih bendova bi bio sledeći:

- Diamond Head (stariji bend, koji kroz rifove i ostale muzičke motive u potpunosti anticipira Metallicu)
- The Cult (besmrtni besmrtni vokal)
- Tokyo Blade (6 puta melodičniji i strastveniji od Mejdna, iz nekog shit razloga zemlja se otvorila pod njima i progutala ih forever)
- Rolling Stones (ma koliko veštački, kroz plastične disaljke, održavani u životu bili, ovi momci ipak poseduju dovoljnu snagu da zasluže mesto na ovoj objektivnoj "top five" listi)
- Iron Maiden (dobri, ali sada ih polako počinje da pritiska starost i prekriva mrak. jebiga.)
- Muse (wow! muzika uz koju najčešće cirkam i posle kucam nadahnute blogove i sms poruke da bih se udvarao devojkama)
- Moloko (šta reći: statues, ploča koja svakako zaslužuje da ponese titulu - platinasta, il najmanje - zlatna)
- Venom (Black Metal u svom najpoštenijem, najmanje izvitoperenom vidu)
- The Queen (super bend, ok, svestan sam da ovaj bend važi kao gej, ali baš su mi super tako da sam možda i ja do izvesnog mesta latentni gej)
- Judas Priest (kvintesencija, srebrni siže, metal gods)

Edited by Willow, 30 November 2007 - 00:25.

#35 pink_moon

pink_moon
  • Members
  • 87 posts

Posted 29 November 2007 - 23:53

super ti je ova lista 5 objektivno najboljih, tj. najsrčanijih britanskih bendova :rolleyes:

#36 solar

solar
  • Members
  • 102 posts

Posted 30 November 2007 - 02:26

The Beatles
The Jam
Depeche Mode
New Order
The Cure
The Smiths

Edited by solar, 30 November 2007 - 02:27.

#37 flavoure-flave

flavoure-flave
  • Members
  • 229 posts

Posted 30 November 2007 - 04:01

Underworld

Stereo MC's

Ronny Jordan (Acid Jazz kralj)

Massive Attack

Portishead

...

Ima toga mnogo i lista bi bila poduza.

#38 lancia

lancia
  • Members
  • 3,110 posts

Posted 30 November 2007 - 10:50

Ramones & Bijelo dugme

#39 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 30 November 2007 - 11:00

Ramones & Bijelo dugme

:rolleyes:

#40 Koko Bil

Koko Bil
  • Members
  • 1,097 posts

Posted 30 November 2007 - 11:03

- Iron Maiden (dobri, ali sada ih polako počinje da pritiska starost i prekriva mrak. jebiga.)

Grešiš. Slušao sam ih proletos na sajmištu - Dikinson peva bolje nego pre 20 godina. Na turneji Early Days (materijal sa prva četiri albuma) zvučali su bolje nego tada. Pri tom, novi albumi (brave new world, dance of death i amolad) su im preterani, posle par nedelja slušanja svrstavaju se u klasike. Daleko su oni od pritiskanja starosti i sl.
Ako ti ovo kaže propali (40+) roker, onda tu ima nešto - poslušaj ove poslednje albume još malo, možeš samo da dobiješ!

#41 Wiesel

Wiesel
  • Members
  • 13 posts

Posted 01 December 2007 - 20:17

Grešiš. Slušao sam ih proletos na sajmištu - Dikinson peva bolje nego pre 20 godina. Na turneji Early Days (materijal sa prva četiri albuma) zvučali su bolje nego tada. Pri tom, novi albumi (brave new world, dance of death i amolad) su im preterani, posle par nedelja slušanja svrstavaju se u klasike. Daleko su oni od pritiskanja starosti i sl.
Ako ti ovo kaže propali (40+) roker, onda tu ima nešto - poslušaj ove poslednje albume još malo, možeš samo da dobiješ!

Potpuno se slazem. Video sam ih pre godinu dana u Stuttgartu i to je bio odlican koncert, i ako (ili mozda i zbog toga) su odigrali skoro izuzetno pesme iz amolad plus Hallowed be thy name i Fear of the dark. Meni nije trebalo Run to the hills, Number of the beast ili The Trooper po ko zna koji put.
Za mene novi albumi nisu mnogo losi od Number of the beast, Powerslave, Somewhere in time i Seventh son of a seventh son, jedino Dance of death za mene nije u "istoj ligi".
Sledece godine pocinje Middle days turneja (pesme od Powerslave, Somewhere in time i Seventh son of a seventh son) sa oblikom od World slavery toura iz ´84/85. Kako izgleda, odpevace i "Hymne" kao Alexander the great, Powerslave ili Rime of the ancient mariner, sto zadnjih godina vise nisu uradili.

#42 Voja Radovanovic

Voja Radovanovic
  • Members
  • 4 posts

Posted 02 December 2007 - 21:40

Motorhead

#43 W o o

W o o
  • Members
  • 2 posts

Posted 15 December 2007 - 03:59

HAPPY MONDAYS

#44 extremist

extremist
  • Members
  • 276 posts

Posted 18 December 2007 - 03:08

Posted Image

#45 isidor

isidor
  • Members
  • 652 posts

Posted 18 December 2007 - 14:29

Pet je malo, jbg. Ali, opet, gde vam je The Fall? Tj Mark E. Smith i svi oni mazohisti koji prolaze kroz taj bend? Gledao sam skoro neki dokumentarac o njemu i, realno gledano, zanatski je to osrednji dokumentarac, intervjuisu njega, pokojne Tony Wilsona i Peela i jos neke ljude (gorepomenute mazohiste uglavnom), ali ima par sjajnih scena. Recimo, kad on razglaba o tome kako je on svakim danom sve bolji i bolji pevac. Nezaboravno :rolleyes:

da zbilja, gde su The fall? Evo moje liste

Joy Division
The Fall
The Smiths (aaajdeee de)
The Libertines/ Babyshambles( to ti je to, u stvari)
The Beatles

Ih, Stonesi bi trebalo da dele mesto sa Beatles.

Edited by isidor, 18 December 2007 - 14:35.