Jump to content

Photo
- - - - -

Političke provokacije

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
264 replies to this topic

#91 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 14 February 2008 - 15:28

Dvostruki aršini. :rolleyes:

dobar ti potpis :huh:

#92 Dr Who

Dr Who
  • Members
  • 114 posts

Posted 14 February 2008 - 15:32

Islam kao hriscansvo, komunizam itd su ideje koje trebaju otvoreno i bez ikakvih granica otvorene za konstruktivnu kritiku - nikakva ogranicenja osim onih koji dovode do ugrozavanja prava drugih da rade isto nisu dozvojena. U tom smislu stripovi koji su objavjeni u Danskoj su sasvim O.K.

Ta prica kako se ovaj ili onaj ili oni ili ovi vredjaju je potpuna nebuloza. Ko se ne slaze - molim lepo crtaj drugaciji strip, objasnjavaj itd. ako ti je stvarno stalo.

Nijedna ideja pa ni religija ne treba biti zasticena od kritike.

#93 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 14 February 2008 - 15:37

dobar ti potpis :rolleyes:

Da li je moguće da te vrijeđa moja mala bugarska instalacija? Skidam, čim rekneš o karikaturama Muhameda dž. š.

Ta prica kako se ovaj ili onaj ili oni ili ovi vredjaju je potpuna nebuloza.

To znamo ti i ja. Al de ti to objasni ovoj Miobi.

#94 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 14 February 2008 - 15:39

Da li je moguće da te vrijeđa moja mala bugarska instalacija? Skidam, čim rekneš o karikaturama Muhameda dž. š.

ne. poznat mi kontekst

To znamo ti i ja. Al de ti to objasni ovoj Miobi.

objasni mi ti. prostim rečima. ne kapiram ni suviše složene rečenice. zna kauboj

#95 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 14 February 2008 - 15:48

objasni mi ti. prostim rečima. ne kapiram ni suviše složene rečenice. zna kauboj

Pa objasnio je Dr Who. :rolleyes:

#96 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 14 February 2008 - 15:51

Pa objasnio je Dr Who. :rolleyes:

i ja se slažem
jel to bilo pod znakom pitanja?

#97 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 14 February 2008 - 16:01

i ja se slažem

Pa što ne kažeš. Moram ti čupati riječi žaračem.

jel to bilo pod znakom pitanja?

Uopšte ne znam šta znači biti pod znakom pitanja. Upitno? Sadržaj pitanja? Kao, da li sam se pitao šta misliš o danskim karikaturama? Pa to sam pitao jednostavnim riječima. Ts, ts, pod znakom pitanja. Pod upitnikom? U pitanju? Kao, koje pitanje je u pitanju (pod znakom pitanja?). To valjda ne? Ili možda ipak?

#98 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 14 February 2008 - 16:22

Uopšte ne znam šta znači biti pod znakom pitanja.

... zavisi od interpretacije. U ovom slucaju, Maliqi ne moze da bude pod znakom pitanja, jer, ako tu stavis upitnik - bivas zatrpan upitnicima, upitanjima i karakterizacijama.

DrWho, na primer, ne stavlja pod upitnik provokaciju, ali stavlja kriticare provokacije - jer to, onda, iskljucuje demokraticnost kao takvu. Kao da je kritika demokraCije svojevrsni totalitarizam. Kao da kriticari ne smeju da provociraju. Vrlo cudno.

Da ne pricam o tome da je pre svega, postulate Dishanove papazjanije nemoguce staviti pod znak pitanja. Zasto? Pa, zato sto je trziste prihvatilo pisoar kao umetnost. Kud ces bolji argument (to je i tvoj argument, takodje)

Edited by CowBoy, 14 February 2008 - 16:24.

#99 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 14 February 2008 - 16:25

...
DrWho, na primer, ne stavlja pod upitnik provokaciju, ali stavlja kriticare provokacije
...

:rolleyes:

#100 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 14 February 2008 - 16:28

:rolleyes:

Sacekaj jos malo, naici ce samo.

#101 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 14 February 2008 - 16:31

Da ne pricam o tome da je pre svega, postulate Dishanove papazjanije nemoguce staviti pod znak pitanja. Zasto? Pa, zato sto je trziste prihvatilo pisoar kao umetnost. Kud ces bolji argument

ovo je verovatno još jedan lavirint-nivo suptilne ironije velikog poznavaoca, koji dobro zna da tržište nije prihvatilo pisoar kao umetnost, ali uživa u zamajavanju publike

#102 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 14 February 2008 - 16:34

ovo je verovatno još jedan lavirint-nivo suptilne ironije velikog poznavaoca, koji dobro zna da tržište nije prihvatilo pisoar kao umetnost, ali uživa u zamajavanju publike

Pre ce biti podsmevanje uzvisenog poznavaoca trzistu kao merilu vrednosti (da ne kazem kvazi-vrednosti).
Kao i obicno izneseno kao zakljucak kukumavchenju nad nepravdom ispitivanja njegovih pravednih i Pravih stavova (dakle ne kvazi kao kod laika), i potpuno proizvoljnoj (i pogresnoj) interpretaciji jednostavnih recenica.

#103 Dr Who

Dr Who
  • Members
  • 114 posts

Posted 14 February 2008 - 16:44

... zavisi od interpretacije. U ovom slucaju, Maliqi ne moze da bude pod znakom pitanja, jer, ako tu stavis upitnik - bivas zatrpan upitnicima, upitanjima i karakterizacijama.

DrWho, na primer, ne stavlja pod upitnik provokaciju, ali stavlja kriticare provokacije - jer to, onda, iskljucuje demokraticnost kao takvu. Kao da je kritika demokraCije svojevrsni totalitarizam. Kao da kriticari ne smeju da provociraju. Vrlo cudno.

Ne secam se kada sam to rekao. U svakom slucaju se sa tim stavom ne bih slozio.

Da ne pricam o tome da je pre svega, postulate Dishanove papazjanije nemoguce staviti pod znak pitanja. Zasto? Pa, zato sto je trziste prihvatilo pisoar kao umetnost. Kud ces bolji argument (to je i tvoj argument, takodje)

Ovo me podseca kada je skoro Beckovic na sajmu knjiga pricao o tome kako svako stampa i kako nema nikakvog kriterijuma - citaj - umesto da samo mi iz Sanu pisemo i da svi to citaju a ne sada tu neka konkurencija.
Drugim recima monopol nad kulturom umesto razvijanja kritike pa nek se svi sami odluce za to sta vredi ili ne. Ja recimo volim Karadjordjevu sniclu ali ne bih terao Engleze da je jedu - njima je to mnogo masno - ko je sad tu upravu?

Edited by Dr Who, 14 February 2008 - 16:45.

#104 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 14 February 2008 - 16:46

... ko je sad tu upravu?

Cowboy, nije te sramota da pitas.

Edited by Sheridan, 14 February 2008 - 16:46.

#105 Dr Who

Dr Who
  • Members
  • 114 posts

Posted 14 February 2008 - 16:50

Pre ce biti podsmevanje uzvisenog poznavaoca trzistu kao merilu vrednosti (da ne kazem kvazi-vrednosti).
Kao i obicno izneseno kao zakljucak kukumavchenju nad nepravdom ispitivanja njegovih pravednih i Pravih stavova (dakle ne kvazi kao kod laika), i potpuno proizvoljnoj (i pogresnoj) interpretaciji jednostavnih recenica.

Aa - sve dobre knjige su vec napisane - vreme ima pocetak i sve nove ideje su lose kopije onih starih...