Jump to content


Photo
- - - - -

Boža Đelić - Atomski mrav


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
78 replies to this topic

#16 Blogger

Blogger
  • Members
  • 46 posts

Posted 13 November 2007 - 20:08

Ima i dalje:

Long live XIX vek, ugljani lobi, smog, staklena bašta i globalno otopljavanje!


Efekat staklene bašte i globalno otopljavanje nije rezultat rada industrije XIX veka,nešto si pobrkao,očigledno.

#17 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 13 November 2007 - 20:13

nije ništa pobrkao, nego ti izgleda nemaš ama baš nikakvo znanje o ovoj temi...tehnologije XIX veka koje se koncipiraju na sagorevanju fosilnih goriva su glavni uzrok efekta stkalene bašte

#18 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 13 November 2007 - 20:18

Vidi, Bloggeru... Upravo si malopre bio dovoljno inteligentan da sam ponoviš post Broja 7 koji je sa'ranio uporišnu tačku tvoje uvodne pljuvačine.

Pošto ti nešto večeras ne ide to kapiranje, idem ja lepo da ljubim sliku Bože Đelića i da se igram klikerima od uranijuma, a ti fino nastavi da se zabavljaš.

Edited by CTPAX, 13 November 2007 - 20:19.


#19 Blogger

Blogger
  • Members
  • 46 posts

Posted 13 November 2007 - 20:23

pazi, ti ne moraš da poštuješ ljude koji imaju drugačije mišljenje od tebe, ali ti to ne daje za pravo da to ovako pokazuješ - drugo, evo ti malo pa pročitaj kakva je situacija sa razvojem atomske energije (između ostalog i u Kanadi, koja ne samo da već dugo proizvodi teravate električne energije na ovaj način, nego namerava da proširi i obnovi postojeće kapacitete)

članak


Odličan link.Naročito mi se dopada spisak najpopulanijih članaka:
Most popular articles
Stronger Future for Nuclear Power
February 2006
Future of US nuclear weapons a tangle of visions, science, and money
February 2007
Benjamin Franklin and Lightning Rods
January 2006
Progress and problems with Middle East light source
February 2007
Pitam se,pitam ko izdaje ovaj časopis ili bolje reći ko su mu sponzori.
Ne radi se ovde o poštovanju ili nepoštovanju ljudi na ovom forumu koji imaju drugačiji stav po ovom ili onom pitanju već o ignorisanju veoma ozbiljnog pitanja.

#20 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 13 November 2007 - 20:39

Odličan link.Naročito mi se dopada spisak najpopulanijih članaka:
Most popular articles
Stronger Future for Nuclear Power
February 2006
Future of US nuclear weapons a tangle of visions, science, and money
February 2007
Benjamin Franklin and Lightning Rods
January 2006
Progress and problems with Middle East light source
February 2007
Pitam se,pitam ko izdaje ovaj časopis ili bolje reći ko su mu sponzori.
Ne radi se ovde o poštovanju ili nepoštovanju ljudi na ovom forumu koji imaju drugačiji stav po ovom ili onom pitanju već o ignorisanju veoma ozbiljnog pitanja.



Paranoja te sigurno nigde neće dovesti - pogotovo ne stav da ako ti činjenice ne odgovaraju, tim gore po činjenice...u idelanom svetu ptičice cvrkuću, cveće miriše, Bambijeva mama preživi, svako zna o čemu priča, a sva energija se dobija koristeći obnovljive izvore, vetar i sunce...ali, ovo nije idelan svet, i čovek mora da se pomiri sa manjim zlom...u ovom slučaju, manje zlo je da se i ja odjavim, nemam više šta (pametno) da kažem

(prebaci bar topik na ekologiju, pa da bar probamo da raspravljamo o tim aspektima problema)

#21 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 13 November 2007 - 20:41

E ovo je cist primer kako tema sa dobrim potencijalom (neuklearna energija) moze da se pretvori u sranje

#22 LogicLevel

LogicLevel
  • Members
  • 770 posts

Posted 13 November 2007 - 21:20

Da, ma mi treba da budemo super-ekoloski nastrojeni, da kada nestane uglja kod nas jednostavno zatvorimo elektrane u uvozimo struju...struju koja se proizvodi u francuskim, bugarskim, rumunskim, madjarskim, hrvatskim nuklearkama...kakav udarac atomskom lobiju!

Jedini lobi koji postoji u energetskom sektoru u Srbiji je uvoznicki.

#23 Blogger

Blogger
  • Members
  • 46 posts

Posted 13 November 2007 - 21:46

E ovo je cist primer kako tema sa dobrim potencijalom (neuklearna energija) moze da se pretvori u sranje

Ja sam kriv jer sam Božu nazvao Atomski mrav,pa su se "Dežurni" našli pogođeni.

#24 Blogger

Blogger
  • Members
  • 46 posts

Posted 13 November 2007 - 21:50

Da, ma mi treba da budemo super-ekoloski nastrojeni, da kada nestane uglja kod nas jednostavno zatvorimo elektrane u uvozimo struju...struju koja se proizvodi u francuskim, bugarskim, rumunskim, madjarskim, hrvatskim nuklearkama...kakav udarac atomskom lobiju!

Jedini lobi koji postoji u energetskom sektoru u Srbiji je uvoznicki.

Ko je uopšte spomenuo energetski lobi u Srbiji.
Nećemo uvoziti struju jer ćemo imati svoju iz nuklearnih centrala koje ćemo napravit.Samo je pitanje koliko su nam odredili da napravimo.

#25 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 13 November 2007 - 22:16

Ja sam kriv jer sam Božu nazvao Atomski mrav,pa su se "Dežurni" našli pogođeni.

Ma dobro batali Bozu nego bolje pojasni svoj stav.Zbog cega si protiv izgradnje NE , koja je alternativa i ko u Srbiji predstavlja "Atomski lobi".Naveo si primer Kanade ali Srbija nije Kanada prema tome gde ti vidis resenje?

#26 Slobodan

Slobodan
  • Members
  • 862 posts

Posted 13 November 2007 - 22:31

Posto je ovaj tred vezan i za Djelica samo da pitam nesto posto sam cuo od prijatelja a prosto ne mogu da verujem: da li je tacno da je Djelic pitao Jelasica sta ce da uradi po pitanju izvoza?

#27 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 13 November 2007 - 22:39

Posto je ovaj tred vezan i za Djelica samo da pitam nesto posto sam cuo od prijatelja a prosto ne mogu da verujem: da li je tacno da je Djelic pitao Jelasica sta ce da uradi po pitanju izvoza?


A sta je tu cudno?

#28 Slobodan

Slobodan
  • Members
  • 862 posts

Posted 13 November 2007 - 22:45

I to sto kazes...

#29 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 13 November 2007 - 22:53

I to sto kazes...


Nisi razumeo, radi se o kursu dinara ali to nije ovde tema.

#30 samonapred

samonapred
  • Members
  • 206 posts

Posted 13 November 2007 - 23:38

Ovaj topic bi mogao da ima potencijal da postane sasvim kvalitetan, ali za to je neophodno da se iznosi malo više argumenata i malo manje ostrašćenih i neosnovanih komentara. Veoma zanimljiva tema, treba o tome da se raspravlja ali ipak na izvesnom nivou. Za ostrašćene političke rasprave postoji prikladnije mesto na ovom forumu.

Blogger, nisi rekao odakle ti ideja da Đelić želi da napravi NE u Srbiji, neki članak, link?????

Bilo bi bolje da usmerimo ovu temu u pravcu rasprave o ekonomskim efektima nuklearnih elektrana, zatim da li smo kao društvo i država sposobni da organizujemo da funkcionišu na takvom nivou da osiguramo da ne dođe do nekakvih nesreća... koja je alternativa?????