Jump to content


Photo

Izbori na Kosovu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
310 replies to this topic

#16 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 13 November 2007 - 15:06

familija Suroi je uvek slovila za bogatu,spekulisalo se da otac Vetona Suroia nije "poginuo"u saobraćajki već je bio žrtva nekog biznisa...


To je "Ekspres politika" ekspresno izmislila. Porodica Surroi nije bila nikakva bogataska vec samo gradjanska porodica iz Prizrena. Uz to antifasisticka. Napisao sam vec da je njegov brat obesen u Prizrenu od Nemaca. A pokojni Rexhai vrlo, vrlo posten covek.

#17 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 13 November 2007 - 15:15

To je "Ekspres politika" ekspresno izmislila. Porodica Surroi nije bila nikakva bogataska vec samo gradjanska porodica iz Prizrena. Uz to antifasisticka. Napisao sam vec da je njegov brat obesen u Prizrenu od Nemaca. A pokojni Rexhai vrlo, vrlo posten covek.

ne znam kako je bilo u Prizrenu ali u Prištini su slovili za bogatu porodicu,napisao sam da se špekulisalo dakle nisam siguran šta je istina,znam da je Veton i u najteže vreme za Albance imao svoje novine i bio u mnogo povoljnijem položaju od običnog sveta,činjenica je da je proevropski orjentisan i da je jedan od retkih
ako ne i jedini koji je ukazao na zločine nad Srbima ali sumnjam da ima više od 10% podrške kod glasača.

#18 odmor

odmor
  • Members
  • 543 posts

Posted 13 November 2007 - 15:18

Shto ne postavi poll, pa da glasamo ? :rolleyes:


E, ne setih se.

#19 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 13 November 2007 - 15:22

šta li će tek Prištevac da kaže kad čuje za ovu vest,inače slažem se većinom sa Unbeliverom koji je vrlo korektno preneo situaciju kad su izbori na Kosovu u pitanju nego mene nešto drugo zanima,kako se mogu održato izbori kad je najači opozicioni lider Albanaca u kućnom pritvoru?



Koji je to "najjaci opozicioni lider"? Ako mislis na Ramusha Haradinaja, on nije opozicioni lider vec sef partije (AAK) koja je u koaliciji sa DSK (LDK) i daje premijera i nekoliko kosovskih ministara. Ako mislis na njega, on nije u kucnom pritvoru vec je u pravom, medjunarodnom zatvoru Sheveningen, i trenutno prisustvuje svom sudjenju. Njegova partija vodi predizbornu kampanju pod motom "Me Ramushin..." (Sa Ramusom...)

U kucnom pritvoru se nalazi se jos Albin Kurti, lider malo uticajnog pokreta "Samoopredeljenje" (Vetvendosja). U kucnom pritvoru je odavno, nakon demonstracija u kojo su rumunski policajci, ubili dva demonstranta i ranili 80 njih. Potom su brzo napustili Pristinu. Otad je Aljbin Kurti, nekad studentski lider, koji je dugo sluzio robiju u Pozarevcu, u kucnom pritvoru. Valjda ce biti do isteka Pregovora ili do kraja novih izbora za Parlament Kosova, kosovske gradonalcenike i opstinske vecnike.

#20 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 13 November 2007 - 15:33

Koji je to "najjaci opozicioni lider"? Ako mislis na Ramusha Haradinaja, on nije opozicioni lider vec sef partije (AAK) koja je u koaliciji sa DSK (LDK) i daje premijera i nekoliko kosovskih ministara. Ako mislis na njega, on nije u kucnom pritvoru vec je u pravom, medjunarodnom zatvoru Sheveningen, i trenutno prisustvuje svom sudjenju. Njegova partija vodi predizbornu kampanju pod motom "Me Ramushin..." (Sa Ramusom...)

U kucnom pritvoru se nalazi se jos Albin Kurti, lider malo uticajnog pokreta "Samoopredeljenje" (Vetvendosja). U kucnom pritvoru je odavno, nakon demonstracija u kojo su rumunski policajci, ubili dva demonstranta i ranili 80 njih. Potom su brzo napustili Pristinu. Otad je Aljbin Kurti, nekad studentski lider, koji je dugo sluzio robiju u Pozarevcu, u kucnom pritvoru. Valjda ce biti do isteka Pregovora ili do kraja novih izbora za Parlament Kosova, kosovske gradonalcenike i opstinske vecnike.

Naravno da se radi o Albinu Kurtiju koji vodi Vetvendosju koja nije baš neznačajna organizacija na Kosovu,stvarno je ponižavajuće da čovek koji je ceo život iskreno bio borac za nezavisnost Kosova danas bude u kućnom pritvoru kad je Kosovo na korak od nezavisnosti.
Ako je to za vas u redu onda vam džaba nezavisnost,nek vam Limaj i njegovi budu gradonačelnici i premijeri a Albin ili Baton Hadžiu nek budu u izolaciji :rolleyes:

#21 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 13 November 2007 - 15:42

Aktivisti pokreta Samoopredeljenje pozvali su danas birače na Kosovu da ne izađu na parlamentarne i lokalne izbore i da ne glasaju za "one koji su prodali Kosovo". Jedan od lidera Samoopredeljenja Glauf Konjufca rekao je na skupu na platou Doma mladih i sportova u Prištini da su članovi i pristalice pokreta protiv izlaska na izbore.

"I pre održavanja izbora znamo ko će biti gubitnik, a ko pobednik. Gubitnik će biti narod Kosova, koji će i posle izbora biti još siromašniji, dok će pobednik biti političke partije, koje se kroz budžet Kosova bogate", rekao je Konjufca.

Članovi Samoopredeljenja su naveli da lideri kosovskih partija prodaju Kosovo i da ne polažu račune za ono što rade.


jasno je zašto smeta Albin Kurti!

#22 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 13 November 2007 - 20:05

šta li će tek Prištevac da kaže kad čuje za ovu vest,inače slažem se većinom sa Unbeliverom koji je vrlo korektno preneo situaciju kad su izbori na Kosovu u pitanju nego mene nešto drugo zanima,kako se mogu održato izbori kad je najači opozicioni lider Albanaca u kućnom pritvoru?


Prati Pristevac celu kampanju na Kosovu.Fatmir Limaj pokusava da iskoristi oslobadjajucu presudu i to meterijalizuje gradonacelnickom stolicom.Kampanja mu je veoma jaka,mada igra i na populisticku kartu.Moj favorit je Ylber Hysa iz ORA,mada nema to glasacko telo da bi bio gradonacelnik.ORA je inace moja opcija,mada ne verujem da ce sa njima neko u koaliciju,mada se nikad ne zna.Od poznatijih licnosti na listi ORA su Enver Petrovci i Ferid Zekolli,bivsi kosrakas ,koji je igrao i u K.K.Zadar.
Nego za izbore mnogo ce zavisti koliko ce Bexhet Pacolli( AKR)procenata da dobije.Veoma je lako da on i Hashim Thaqi osnuju vladu.Ne traba zanemariti ni Nexhata Dacija,sa LDD,jer ce preko njega doci do razvodnjavanja glasova iz LDK ka njemu.AAK verovatno nece postici nki zapazen uspeh,a ovo drugo ce jedva da predje cenzus.
No ima i pored ostalog i partija koje okupljaju Srbe kao naprimer:SNS-srpska narodna stranka,SKMS-sprpska kosovsko metohijska stranka,;legendrani PSS Bogoljub Karic,OKP -opstanak Kosovskog Pomoravlja,SDSKiM-srpska demokratska stranak Kosova i Metiohije,itd ,itd, pa zar ja neSrbin kako me ti ponizno nazivas da te ucim ko vam od Srba podmece klipove u vezi bojkota izbora?
Vidis ljudi su shvatili da im je ipak bolje da svoja prava ostvaruju direktno kroz institucije,Pojavljivali su se u skoro svakoj emisiji u suceljavanjima i to na svom maternjem jeziku srpskom,i bilo je zaista milina da i pored drugih manjih partija ipak pokazu da ima onih koji ne misle kolektivnim mozgom onog bolesnika od premijera. A ti i dalje slusaj vapaje Artemija,Samardzica& co.Pa jos kad mu vidim onog savetnika Aleksandra Simica :rolleyes:

#23 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 13 November 2007 - 20:44

Kakva je inace sustinska razlika izmedju Tacija i Ramusa? Pitam tako prosto jer ne znam o toM bas.


Skoro da nema uopste razlike, obojica su oportunisti, samo sto je Thaqi malo inteligentniji, zato ce on biti pobednik a Haradinaj gubitnik.

#24 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 13 November 2007 - 20:59

Nama treba masovni bojkot, ne trebaju nam uopste izbori gde se unapred zna da ce PDK i LDK dobiti po 30% glasova, bice "koalicija velikih", Sejdi predsednik, Thaqi premijer, opozicija ce biti toliko slaba da se nece ni primetiti da postoji, a "koalicija velikih" ima da nas jase nesmetano dugo vremena.

#25 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 13 November 2007 - 21:15

Nama treba masovni bojkot, ne trebaju nam uopste izbori gde se unapred zna da ce PDK i LDK dobiti po 30% glasova, bice "koalicija velikih", Sejdi predsednik, Thaqi premijer, opozicija ce biti toliko slaba da se nece ni primetiti da postoji, a "koalicija velikih" ima da nas jase nesmetano dugo vremena.

i sve to uz Grbica i Petkovica kao slag na torti :rolleyes:

#26 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 13 November 2007 - 21:28

Nama treba masovni bojkot, ne trebaju nam uopste izbori gde se unapred zna da ce PDK i LDK dobiti po 30% glasova, bice "koalicija velikih", Sejdi predsednik, Thaqi premijer, opozicija ce biti toliko slaba da se nece ni primetiti da postoji, a "koalicija velikih" ima da nas jase nesmetano dugo vremena.

Da bacimo koju gajbu piva?

#27 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 13 November 2007 - 21:31

@ Commandante--proci ce jos dosta vode Ibrom, Moravom i Nerodimkom zajedno dok Veton Suroi, Kacusa Jasari i Nekibe Keljmendi, koji su meni omiljeni na Kosovu, budu mogli da imaju vlast na Kosovu.:rolleyes:
Nazalost.:huh:

#28 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 13 November 2007 - 22:20

i sve to uz Grbica i Petkovica kao slag na torti :rolleyes:


kakva bi to vlada bila bez dekora



Da bacimo koju gajbu piva?


:huh:
Hocemo, ne sumnjas valjda u taj ishod?

#29 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 13 November 2007 - 22:29

kakva bi to vlada bila bez dekora





:rolleyes:
Hocemo, ne sumnjas valjda u taj ishod?

Ma realan je,ali pomno prateci kampanju,mislim da Pacolli i Thaqi namiguju jedan drugome.Prosta racunica, Recimo da PDK osvoji 30%,a AKR oko 15-16% kako kazu ankete na Kosovu.Znaci sa nekom manjiskom partijom koja ce im trebati mogu da oforme vladu.Manja partija ce se zadovoljiti mrvicama,a njima glavni deo kolaca.Ali ako bude velika koalicija oda ona vodi ustupcima,a oni nisu bas zeljni da jedni drugima cine ustupke.No da sacekamo jos nedelju dana.Opklada vazi

#30 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 13 November 2007 - 22:31

familija Suroi je uvek slovila za bogatu,spekulisalo se da otac Vetona Suroia nije "poginuo"u saobraćajki već je bio žrtva nekog biznisa...

Pukao tocak. Namesteno bilo... , kazu...