Jump to content


Photo
- - - - -

Sočiva, naočare,


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
75 replies to this topic

#16 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 14 November 2007 - 15:29

:rolleyes: koju boju si imala?
moja drugarica (smedjooka) je jedared kupila plava sochiva, svetloplava kolko se secam. izgledala je ko iz Invasion of the Body Snatchers.

inache, pretpostavljam da je mala shansa da promena optike ikako utiche na skracivanje/izduzivanje ochne jabuchice.

#17 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 15 November 2007 - 04:38

neke budale rade i ovo...

Posted Image

#18 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 15 November 2007 - 12:36

:huh: koju boju si imala?
moja drugarica (smedjooka) je jedared kupila plava sochiva


:)

Dobro ja imam onu varijantu koja je u sredini smeđa a okolo maslinasto-zelena, ali definitivno tamno.

A bila sam uverena da će izgledati manijački al sam morala da probam.
I onda pošto možeš da isprobaš razne boje i vidiš kako koja izgleda ja rekla aj redom pa da vidimo koja je najmanje grozna pa da razmislim, i većina je zaista delovala :rolleyes: , ali uspela sam da nađem neku sivo-plavu koja je mi je začuđujuće - baš dobro stajala.

Inače većina ljudi oko mene nije uopšte odmah primetila u čemu je štos, nego sve ono "gledam te i vidim da je nešto drukčije pa se razmišljam jel frizura, jel boja kose, jel ovo, jel ono..."

#19 Ginter

Ginter
  • Members
  • 230 posts

Posted 15 November 2007 - 13:12

Nosim naocare vec 12 godina, sociva mi se nikada nisu dopadala.
Sama ideja da svako jutro nesto guram u oko mi je prilicno odbojna.

Medjutim, odlucio sam, sledece godine idem na lasersko skidanje dioptrije.

#20 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 07 December 2007 - 17:57

Medjutim, odlucio sam, sledece godine idem na lasersko skidanje dioptrije.



Prošla sam kroz to, ako ti treba info, javi se na PM :rolleyes:

Pozdrav

Inače, kod nas je bolnica Sveti Vid odlična za tu vrstu operacije, zahvate radi dr Pavel Roszival, jedan od svetski poznatih autoriteta u toj oblasti :huh:

Edited by BeatrisDal, 07 December 2007 - 18:01.


#21 Posthuman17

Posthuman17
  • Members
  • 375 posts

Posted 07 December 2007 - 19:12

hm,nosim sočiva već 6 godina,i nemam nikakvih problema,čak mi više smeta kad ih ne nosim,a pre toga sam nosila naočare..Al moram priznati da me "malo" zabrinjavate sa tim "komplikacijama".. :rolleyes:

#22 Allegra

Allegra
  • Members
  • 1,957 posts

Posted 14 December 2007 - 22:12

Prošla sam kroz to, ako ti treba info, javi se na PM :rolleyes:

Pozdrav

Inače, kod nas je bolnica Sveti Vid odlična za tu vrstu operacije, zahvate radi dr Pavel Roszival, jedan od svetski poznatih autoriteta u toj oblasti :huh:

a kolko naplacuju ti sveci ?

#23 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 14 December 2007 - 22:45

pa menjaju cene...kad sam ja radila (pre 3 godine) kostalo je sve ukupno, za oba oka, zajedno sa lekarskim pregledima itd. nesto manje od 2000 evra
moguce da je pojeftinilo

#24 minail

minail
  • Members
  • 229 posts

Posted 20 December 2007 - 18:44

pa menjaju cene...kad sam ja radila (pre 3 godine) kostalo je sve ukupno, za oba oka, zajedno sa lekarskim pregledima itd. nesto manje od 2000 evra
moguce da je pojeftinilo


Nije pojeftinilo..
Ja sam imao operaciju pre dva meseca baš tamo, i iako sam bio optimista, moram reći da nisam baš zadovoljan rezultatom. Dioptrija mi nije sasvim skinuta, na granici sam funkcionisanja.. Na posao sigurno nisam mogao ići posle 72 sata, kao što se reklamira.

#25 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 20 December 2007 - 19:06

meni je trebalo 7 dana da uopšte mogu normalno da gledam...a cele dve i po godine da se vide konačni rezultati , za to vreme sam imala stalno zamućenja vida a i dioptrija mi se menjala ali na kraju je ispalo onako kako su i predvideli

Sveti Vid je profesionalan i vrlo sam zadovoljna tretmanom tamo

a sem toga na zvaničnom sajtu piše da ne ulaziš u sve to ako nisi risk-taking person

#26 minail

minail
  • Members
  • 229 posts

Posted 20 December 2007 - 19:20

meni je trebalo 7 dana da uopšte mogu normalno da gledam...a cele dve i po godine da se vide konačni rezultati , za to vreme sam imala stalno zamućenja vida a i dioptrija mi se menjala ali na kraju je ispalo onako kako su i predvideli

Sveti Vid je profesionalan i vrlo sam zadovoljna tretmanom tamo

a sem toga na zvaničnom sajtu piše da ne ulaziš u sve to ako nisi risk-taking person


Zašto se onda odmah i ne kaže da treba toliko? Nije u pitanju samo ova klinika, nego se tako reklamira i VMA. Ja sam tamo dobio informaciju da treba tri meseca da bi se videli konačni rezultati i da će toliko trajati i zamućenja. Mislim da nije profesionalno ako se ne kaže prava istina, ove informacije čoveku mogu jako puno da znače, naročito u profesionalnom smislu.

#27 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 20 December 2007 - 20:36

operacija je proglašena za risk-taking zato što joj posledice nisu dovoljno proučene, a očigledno to važi, između ostalog, i za ta zamućenja...meni su zakazali doradu (još jedan Excimer) posle isteka 6 meseci od prve operacije, a prošlo je 2 i po godine dok mi se stanje stabilizovalo i mogao da se uradi još jedan

ispala sam iz štosa sa ovim stvarima ali čudi me da se i VMA tako reklamira
možda je ovo sa mnom bio neki specijalan slučaj pa je zato trajalo toliko dugo, stvarno nemam pojma

u svakom slučaju znam da nekima zahvat uspe fenomenalno i da ga i ne osete a drugi se žale na mnoge nezgodne propratne posledice, na primer oči se brzo umaraju, zamućenja, glavobolje...

#28 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 20 December 2007 - 20:52

Kad je rec o privatnoj bolnici "Sveti Vid", vecina beogradskih oftalmologa ozbiljno krivi obrve - oprez, veliki oprez!!!

#29 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 21 December 2007 - 06:18

Kad je rec o privatnoj bolnici "Sveti Vid", vecina beogradskih oftalmologa ozbiljno krivi obrve - oprez, veliki oprez!!!

Hoces da kazes kako je bolje da se covek vakcinise pre odlaska u tu bolnicu :rolleyes:

#30 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 21 December 2007 - 08:50

Nekada davno, pre više od 20 i kusur godina, nezadovoljan naočarima i podnošenjem tvrdih sočiva (meka su se tek pojavljivala), išao sam da se raspitam u Očnoj u kliničkom centru jer sam video u novinama da su počeli da rade skidanje dioptrije... Međutim rekoše mi da oladim, jer su uradili svega tridestak operacija i to samo ljudima sa ekstremno visokim dioptrijama, kao i da ne mogu baš tačno da ubodu dioptriju baš na nulu...

To bi sada, posle 20-25 godina stvarno trebalo da bude već rutina kao iz reklama... :rolleyes:

Inače ceo život ujutru stavim naočare, a uveče ih skinem. Mlađe dete od skora nosi meka mesečna sočiva i trenutno je zadovoljna, a ja još zadovoljniji cenom (800din), uzevši u obzir da ih pored svog mog rondanja, ujutru stavlja na brzinu u predsoblju i najmanje jedanput mesečno izgubi po primerak prekoredno... :huh: