Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Vaterpolo-reprezentativna takmicenja, aktuelnosti


  • Please log in to reply
4242 replies to this topic

#61 Rave92

Rave92
  • Members
  • 356 posts

Posted 14 July 2008 - 16:48

Čestitke južnoj braći! :ph34r: Zaslužili ste pobedu.


Igra nam je bila slaba tokom celog prvenstva. Bili smo sve na sirov kvalitet, na mišiće. Kad u celom drugom poluvremenu finala daš jedan gol, nisi ni zaslužio zlato.


Ali... Bar smo duplo jači od crnogorske reprezentacije. Kad se Dača probudi, skočiće moral i volja naših momaka i otrsićemo sve koji se nađu u bazenu. Mađari, Crnogorci, Hrvati... biće samo slova na papiru. Realno, ko ste vi?


Pobedi Dačo!!!


Realno? Sampioni Evrope. Ko ste vi? Da je nama onaj vas golman, vjeruj mi.... vodili bi najmanje 5 razlike da nije onog vaseg izvanrednog golmana. Onaj nas je nista za Sefika. Ali cestitke i vama :). Dobro ste se drzali.
  • 0

#62 leone

leone
  • Members
  • 3,630 posts

Posted 14 July 2008 - 21:54

Potpuno zasluzno su evropski prvaci. Pobijedili su olimpiske, svjetske i evropske prvake. Neoguce je ovakav rezultat osporavati sudskim greskama, sreci i drugim vansportskim okonostima.

I fizicki i psihicki (nedavno ih je ta ista ekipa Srbije "potopila" sa 13:4) su bili najpripremljenija ekipa.

Kao debitanti postali su prvaci, do sada neostvaren rezultat u vaterpolu.

Ko gubi ima pravo da se ljuti, pa ne treba zamjeriti.
  • 0

#63 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 14 July 2008 - 22:30

Ljudi, realno, CG jedino u vaterpolu od svih sportova ima sanse da uzme medalju, tako da mi je sa te strane drago sto su uzeli ovo zlato kojeg smo se mi i kao zajednica nauzimali, samo jos olimpijada fali.

E sad, sto se tice same utakmice... igrom, nismo zasluzili da budemo prvaci Evrope ponovo. ALI, sudije su kumovale ovome. Cim smo poveli 4-2, sekli su svaki, ali svaki napad, osim onog jednog suta i sanse za 5-2, mi nismo imali napad, apsolutno svaki je bio kontra faul, ali SVAKI, gledao sam snimak. Kada su Crnogorci preokrenuli na 5-4, kriterijum je ponovo postao jako cudan, i davali su CG kontra faulove, a nama iskljucenja, dok konacno nismo izjednacili. U prevodu, neko je uzeo debele pare na kladionici, i to "implementiranjem" ovog Italijana da sudi. Mislim da oko ovoga ozbiljna istraga treba da se povede, ovo je finale EP, pobogu! Kasnije, takodje kriterijum na strani CG, prosto je smesno kako su im sudije dale da potrose ceo minut na kraju, kriminal! Ne mogu da cestitam na pobedi Crnoj Gori, kad je utakmica ocigledno namestena. Ali su, kada gledamo ceo turnir, najvise pokazali, i onda kad se tako gleda, moze da se kaze da su zasluzeno prvaci Evrope.
  • 0

#64 Rave92

Rave92
  • Members
  • 356 posts

Posted 14 July 2008 - 22:45

Aha, a kosarka? Tu ce isto da se odmjere snage :ph34r:. Prijateljska protiv BiH u avgustu. A realno, u cemu SRB moze da uzme zlato?

Edited by Rave92, 14 July 2008 - 22:46.

  • 0

#65 vukotaman

vukotaman
  • Members
  • 2,264 posts

Posted 15 July 2008 - 04:54

U vaterpolu...
  • 0

#66 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 15 July 2008 - 12:17

Aha, a kosarka? Tu ce isto da se odmjere snage :). Prijateljska protiv BiH u avgustu. A realno, u cemu SRB moze da uzme zlato?


Cekaj, pricamo o olimpijadi?? Au, prijatelju. Vaterpolo, tenis, plivanje, streljastvo, eventualno cak i odbojka (Brazil je sada "pobediviji" nego ikad) i verovatno sam nesto i zaboravio... a CG jedino vaterpolo. Kosarka je nasa pala na niske grane odavno, i to zbog saveza, kao i fudbal. Ali opet mislim da smo dosta jaci, vi imate Pekovica, koji je vanserijski igrac, starce, i igrace koji nisu mogli da se probiju u Srbiji. A i nisam pricao u cemu CG moze da pobedi Srbiju, vec da uzme medalju :ph34r:

Edited by McLeod, 15 July 2008 - 12:18.

  • 0

#67 Rave92

Rave92
  • Members
  • 356 posts

Posted 15 July 2008 - 14:43

Bas me interesuje oce li imati zlatnu medalju u te sportove sto si naveo. Teniseri ok, jesu prvi ali npr Ana je izgubila od 154 .. Kineskinje... Ali ima dosta sanse za zlato. Streljastvo :ph34r: ...
  • 0

#68 DjomlaN

DjomlaN
  • Members
  • 78 posts

Posted 15 July 2008 - 16:08

^^vidi,CG ima dobre ekipe u vaterpolu i kosarci. Medjutim,iako mislim da ce te u vaterpolu biti jaki i dalje,jer imate 3 kluba u koja drzava ulaze,jer u vaterpolu jedino tako i moze,bojim se da vas u kosarci kao i u rukometu drze igraci stasali u SCG. Za nekih 5-6 godina,zemlja sa pola miliona ljudi,od kojih se bar 30-40% izjasnjava kao Srbi (pa kada odu da igraju za srpski klub i dodju do repke,99% ce igrati za Srbiju) tesko da moze da iznjedri neki kvalitet. Ipak je u Srbiji 7 miliona ljudi,jednom ce svanuti dan kada ce savez u fudbalu biti ponovo "cist" kada ce zavladati zdrava konkurencija,a hvala Bogu pa talenta ne nedostaje,isti slucaj i sa kosarkom,rukometom. Srbija ima bazu,poljuljan je sistem,i to zbog upliva privatnog,najcesce prljavog kapitala. U odbojci i vaterpolu toga nema i zato smo i dalje jaki. Jedino rjesenje za CG su integracije u sire regionalne lige (ako se formiraju) sa barem 2-3 kluba u njima,gdje bi talenti imali dobru konkurenciju da napreduju.
  • 0

#69 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 15 July 2008 - 17:37

Bas me interesuje oce li imati zlatnu medalju u te sportove sto si naveo. Teniseri ok, jesu prvi ali npr Ana je izgubila od 154 .. Kineskinje... Ali ima dosta sanse za zlato. Streljastvo :ph34r: ...


Nista to ne mora da znaci, ako pratis tenis znas da je svaki turnir prica za sebe, tako da tu verujem sigurno makar jedno zlato osvajamo, a medalju nijednu da ne uzmemo je stvarno domen teorije. Zasto streljastvo? To je isto sport u kojem je sve moguce, i iskustvo je odlucujuce. Jasna je uvek dobra na olimpijadi, uvek se vrati sa medaljom. Cavic je isto stasao, mada mu je problematicna disciplina, plivace protiv svetskog rekordera, ali verujem u njega. Realno skroz gledano, 3 zlata bi trebalo da donesemo. Ali da ne trolujem ovaj topic, nije ovome ovde mesto, ali sam morao da odgovorim.
  • 0

#70 Rave92

Rave92
  • Members
  • 356 posts

Posted 15 July 2008 - 23:20

^^vidi,CG ima dobre ekipe u vaterpolu i kosarci. Medjutim,iako mislim da ce te u vaterpolu biti jaki i dalje,jer imate 3 kluba u koja drzava ulaze,jer u vaterpolu jedino tako i moze,bojim se da vas u kosarci kao i u rukometu drze igraci stasali u SCG. Za nekih 5-6 godina,zemlja sa pola miliona ljudi,od kojih se bar 30-40% izjasnjava kao Srbi (pa kada odu da igraju za srpski klub i dodju do repke,99% ce igrati za Srbiju) tesko da moze da iznjedri neki kvalitet. Ipak je u Srbiji 7 miliona ljudi,jednom ce svanuti dan kada ce savez u fudbalu biti ponovo "cist" kada ce zavladati zdrava konkurencija,a hvala Bogu pa talenta ne nedostaje,isti slucaj i sa kosarkom,rukometom. Srbija ima bazu,poljuljan je sistem,i to zbog upliva privatnog,najcesce prljavog kapitala. U odbojci i vaterpolu toga nema i zato smo i dalje jaki. Jedino rjesenje za CG su integracije u sire regionalne lige (ako se formiraju) sa barem 2-3 kluba u njima,gdje bi talenti imali dobru konkurenciju da napreduju.


32%... ne pretjerujmo sa 40%... Ali ajde.. idemo van teme. Cestitici Srbiji jos jednom i nadam se da ce se vas igrac oporaviti (Daco) mada sumnjam da ce vise igrati vaterpol..
  • 0

#71 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 16 July 2008 - 10:22

Pa nije samo nas, valjda je i vas :ph34r: Ipak je u vaterpolu drugacije nego u ostalim sportovima, svi oni su bili jedan tim, i vasi neki igraci koji nisu igrali za SCG A, igrali su za mladje kategorije, tako da su ipak svi oni nasi :)
  • 0

#72 1234

1234
  • Members
  • 204 posts

Posted 25 August 2008 - 08:11

Niko nista ne pise o tuci Sapica i Sefika?
  • 0

#73 perakojot

perakojot
  • Members
  • 552 posts

Posted 07 February 2009 - 22:27

Malo da ozivimo i ovaj topic.
Pobedom protiv Egera Partizan je obezbedio mesto u cetvrtfinalu Eurolige. Najverovatnije cemo biti prvi u grupi jer imamo 3 pobede i remi iz 4 utakmice, a u preostala meca igramo kuci sa Vasasom i u gostima sa Marsejom koji je deklasiran u prvom kolu na Banjici.
Dosta je jakih ekipa ove godine, ali sigurno je da je i VK Partizan ozbiljan pretendent na evropsku titulu.
  • 0

#74 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 25 March 2009 - 13:19

A sad na Jug...
  • 0

#75 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 25 March 2009 - 14:56

A sad na Jug...


Ja mislim da je to dobro. Mnogo veće šanse imamo na dve utakmice nego u jednoj u Rijeci na FF.
  • 0