Jump to content

Photo
- - - - -

Pomoc oko foruma

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
445 replies to this topic

#46 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 12 December 2007 - 12:11

ma bre Ziza je, ne Žiža.
Da stvarno oće da bude Žiža, valjda bi se prilikom registracije iznjakala sa alt+shift (ko ja sad).

#47 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 12 December 2007 - 12:16

edit: zabuna, mislila sam da se radi o cirilici. :rolleyes:

Edited by Ziza, 12 December 2007 - 12:17.

#48 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 12 December 2007 - 12:18

стајао одговор на забуну. :rolleyes:

Edited by Zeka Peka, 12 December 2007 - 12:18.

#49 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 12 December 2007 - 12:28

То је само један алт+шифт далеко. :rolleyes:

imam problem sa prebacivanjem slova da mi nekad ostane dugo tako zaglavljeno, pa moram da restartujem il bla, bla, bla.

Nickie, pa ja originalno i jesam Ziza ali dopustam da me se zove i Žiža - dakle svi ste u pravu i nema razloga za blam. :huh:

uf, sad mi je lakse. :fiju:

#50 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 12 December 2007 - 12:54

Није да се не слажем, али ипак мислим да стил можеш имати и са нашим словима. :rolleyes:

Ali bih time izgubio neke fine (i neke ne tako fine) dvosmislenosti. :huh:

#51 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 17 December 2007 - 00:54

linkovanje postova:

odes na post koji zelis linkovati, kliknes desnim klikom na broj u gornjem desnom uglu posta i onda izaberes 'copy' zatim odes na pdf i topik gde ga zelis linkovati, kliknes na reply i ubacis kao i svaki drugi link.

druga varijanta, kliknuti na gore objasnjeni broj normalno (levim klikom), kopirati adresu i posle ubaciti kao svaki drugi link.

ubacivanje linkova, kliknuti na ovo zeleno dugmence sa nekim plusom iznad tekst editora (insert link) pa pejstovati adresu, zatim dati neki naziv (koji ce pisati, tj. videti se) i eto. :rolleyes:

primer gde je linkovan prethodni post:

prethodni post

[url="http://forum.b92.net/index.php?showtopic=38209&view=findpost&p=1925082"]prethodni post[/url]

tj.
[url="adresa (posta)"]nas inventivni naziv za klik[/url]

Edited by nickie, 17 December 2007 - 01:09.

#52 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 17 December 2007 - 09:14

gde je ono glasanje za NAJmoderatore :rolleyes: :huh:
hvala

#53 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 17 December 2007 - 09:24

Eve ga, upishi se :rolleyes:

#54 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 17 December 2007 - 09:41

A jel' zna neko kako se kucaju nasha latinichna slova? (sh, ch, dj,zz...) Obicno me mrzi da se time bavim ali ponekad bi bas dobro dosla.

#55 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 17 December 2007 - 09:46

zna. al nema veze s forumom, pa nece da ti kaze. :rolleyes:

sa alt-shift menjas 'tastaturu'.

#56 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 17 December 2007 - 09:48

zna. al nema veze s forumom, pa nece da ti kaze. :rolleyes:

sa alt-shift menjas 'tastaturu'.

Ti ne spavash na poslu bogami.

Nishta onda ako nema neka druga fora, na poslu to ne mogu...(to jest mislim da ne mogu posto nemam instalirane locales za ista slicno) :huh:.

Edited by Sheridan, 17 December 2007 - 09:50.

#57 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 17 December 2007 - 10:23

Nishta onda ako nema neka druga fora, na poslu to ne mogu...(to jest mislim da ne mogu posto nemam instalirane locales za ista slicno) :rolleyes:.

ne treba posebna instalacija
u kontrol-panelu nađeš "regional and language options"
odabereš "languages" pa klik na "details", i tu imaš opširnu ponudu iz koje selektuješ šta ti treba, klik na add i to je to (a posle kad imaš razne keyboards na taskbaru, sa alt+shift ih menjaš, kao što reče nickie)

#58 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 17 December 2007 - 10:29

ne treba posebna instalacija
u kontrol-panelu nađeš "regional and language options"
odabereš "languages" pa klik na "details", i tu imaš opširnu ponudu iz koje selektuješ šta ti treba, klik na add i to je to (a posle kad imaš razne keyboards na taskbaru, sa alt+shift ih menjaš, kao što reče nickie)

Pa nije bas skroz tako na zalost, administratori mogu da biraju da li ce da instaliraju sve jezike (ocigledno :)), pa kod mene na poslu nisu mislili da je srpski vazan (fashisti jednostrani).
Hvala anyway, verovatno ce jos ponekom biti korisno. Mislim, nisam valjda je jedini debil? :rolleyes: :huh:

Inace, kad smo vec tu, ako neko uspe da tako promeni tastaturu, raspored slova se moze naci ovde: microsoft, biranjem lokaliteta u drop boxu otvori se novi prozorcic koji pokazuje raspored dugmica i kako reaguju na "Shift" i na "AltGr".

#59 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 17 December 2007 - 10:34

Pa nije bas skroz tako na zalost,

aj pažljivo proveri pliz, jer mi se čini da to stvarno nema nikakve veze sa administracijom, ja u ponudi imam uzbekistanski, tatarski, japanski i 300 čuda, a administrator mi je nepismen

#60 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 17 December 2007 - 10:38

aj pažljivo proveri pliz, jer mi se čini da to stvarno nema nikakve veze sa administracijom, ja u ponudi imam uzbekistanski, tatarski, japanski i 300 čuda, a administrator mi je nepismen

A koji koristis? Serbian pretpostavljam?
Verovatno to sve imas bas zato sto ti je admin nepismen, to jest lakse ih je sve ostaviti nego ukloniti (imam ih ja sve kod kuce gde sam sam instalirao windowse).