Jump to content

Photo

Forumasi forumasima

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4672 replies to this topic

#61 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 12 November 2007 - 15:27

znaci forumasi imaju pravo da pisu sta hoce, a moderatori ne?
moderatori nemaju pravo na licni stav? na subjektivnost? zasto?

Da li ti kao moderator na neki nacin predstavljas vodstvo foruma i politiku kuce tj. B92 ili ne? Ako da, onda ne, mislim da imas malo manje prava iznositi svoj licni stav, osim ako ti kao moderatoru nije u interesu rastjerati sve forumase koji ti nisu simpaticni, jer si sad, htjela-ne htjela u nadredjenoj poziciji naspram obicnih forumasa i vecina ljudi te tako i dozivljava, dakle kao odredjeni autoritet i nekoga tko ce, kao sto uostalom i pise u uvodnom postu gdje se traze moderatori, stimulirati i usmjeravati diskusije, a ne trcati okolo i upirati prstom u one koji ti nisu po cefu.

Osim toga, naslov ovog topica je "Forumasi forumasima", a zapravo je ispalo "Moderatori (Beatris) forumasima". Osobno topic tj. tvoju kritiku upucenu Beatris nisam shvatila zlonamjerno, ali ona ocito jeste i to ju je povrijedilo isto kao i Teju, a mozda bi i mene, kao sto me nedavno i jeste i to posteno, gazza. Uostalom, ovo je tvoj PDF i tu si primarno moderator, a tek onda forumasica Nickie. Definitivno nije isto kad te izvredja obican forumas. Njemu/njoj mogu vratiti, tebi vjerojatno necu ili hocu, pa cu dobiti warn ili ban, mozda ne od tebe nego nekog drugog, ali mi vise nece biti svejedno, niti cu dolaziti na tvoj PDF. Tako ja to vidim, mozda nisam u pravu.

#62 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 12 November 2007 - 15:36

jbt, kakvu frku svi imate od moderacije :rolleyes:

i ne, jos jednom, nije sve sto ja kazem stav kuce b92. taman posla.

sve sto ja moderisem bi vec moralo, manje vise, biti odobreno od kuce b92, mada nam je i tu ostavljena velika sloboda.

i nemam nameru da na oftopiku usmeravam nekakve diskusije, jer pravih diskusija na ovom pdf-u ni nema.

#63 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 12 November 2007 - 15:41

to Nicky:

Je li bre Nicky, a kakav je to način da u sred diskusije napišeš:"neću se vraćati da čitam odgovore." A?
To je forumaška kolegijalnost, forumaši forumašima? Ta mani :rolleyes: ...

evo i tebi jedna molba.
pre nego sto krenes da postujes, proveri prvo na kom si forumu. :huh:

#64 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 12 November 2007 - 15:44

jbt, kakvu frku svi imate od moderacije

Nije to neka frka, nego mozda jos nismo navikli da su moderatori zapravo ljudi :rolleyes: , a ti mozda nisi navikla da si (ipak) moderator. Pusti da prodje malo vremena da se prilagodimo 21. stoljecu i jedni drugima u ponesto drukcijim ulogama.

i nemam nameru da na oftopiku usmeravam nekakve diskusije, jer pravih diskusija na ovom pdf-u ni nema.

Pravo zboris. Nema. Malo sam se zahebala.

#65 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 12 November 2007 - 15:57

ua diskriminacija!
znaci forumasi imaju pravo da pisu sta hoce, a moderatori ne?
moderatori nemaju pravo na licni stav? na subjektivnost? zasto?

ma imash pravo nego sad i drugi forumashi (koji nisu moderatori ovog finog i lepog foruma) imaju pravo da se svaki put pozivaju na to da si ti moderator (ma koliko ti naglashavala i upljuvavala se da objasnish da nece biti odmazde ako te ochepe) i da kukaju kako si nepravedna, drska, kako ti se, eto sve dopushta, a njima nishta.
istina je, naravno, daleko od toga, ali ljudi iz nekog razloga namerno biraju najgluplje objashnjenje iako su savrsheno svesni da ne drzi vodu.
drugi problem je ako se prepucavash s nekim na pdf-u koji nije pod tvojom nadleznoshcu. onda i ne mozesh da im garantujesh da pichkaranje nece biti sankcionisano (tj. brisani i tvoji i tudji postovi), jer ne zavisi od tebe.
opet, tu dolazi na scenu pricha o mod-zaveri. kao, ti si se dogovorila sa tim-i-tim koji moderishe taj pdf da te favorizuje pa zato ni tamo ne mogu da ti odgovore u istom maniru itd.

drugo bi bilo kad bi moderator nekoga vornovao ili banovao zato sto mu je dosadan.
al eto, recimo, ja posle ovoga, beatris nikad ne bih ni smela da vornujem ili banujem, jer bi tad pola vas skocilo da sam to uradila jer mi nije bila interesantna.

forumashi izgleda zaboravljaju da ban nije opcija kojom raspolazemo i da se ban uvek donosi konsenzusom sa ostalim moderatorima (ko shto je uvek bio sluchaj, bez obzira shta paranoici kontali).

to kontash zato shto ovaj pdf posmatrash kao chitchet a ne offtopic.

#66 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 12 November 2007 - 16:02

Otpočneš diskusiju, razgorijevaš je, pa onda - diskusija jok! Arogancija moći? :rolleyes: Makar se vrátiš da pročitaš odgovore, to ti se mora priznati.

pre nego sto krenes da postujes, proveri prvo na kom si forumu. :huh:

Meni je to sve isto. Pa ne forumašimo s forumima, nego s forumašima! I šta, znači ovdje se možeš otrijeti o suforumaše k'o o šugavo pseto, a tamo# si fina moderatorica? Trulo.

#67 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 12 November 2007 - 16:04

Otpočneš diskusiju, razgorijevaš je, pa onda - diskusija jok! Arogancija moći? :huh: Makar se vrátiš da pročitaš odgovore, to ti se mora priznati.

Meni je to sve isto. Pa ne forumašimo s forumima, nego s forumašima! I šta, znači ovdje se možeš otrijeti o suforumaše k'o o šugavo pseto, a tamo# si fina moderatorica? Trulo.

o cemu/kome ti uopste pises? :rolleyes:

#68 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 12 November 2007 - 16:05

o cemu/kome ti uopste pises? :rolleyes:

Imaš osjećaj da nosiš plašt nevidljivosti, šta?

#69 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 12 November 2007 - 16:08

zbun

#70 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Jesi ti siguran da znas gdje si, i s kim pricas? :rolleyes:

#71 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

mali, čisti se iz mog igrališta
od danas ja i moj pas preuzimamo ovo mesto

#72 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 12 November 2007 - 16:19

jedan moderator nema prava da preti forumasima psom :huh:
edituj ovo da ne brisem :rolleyes:

#73 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 12 November 2007 - 16:21

Jesi ti siguran da znas gdje si, i s kim pricas? :huh:

Hm hm, neko se pravi lud, neko zbunjen... Nickie je otoič započela diskusiju, napisala svoje, pa rekla da se neće vraćati da čita odgovore i nestala for good.
I šta? Je li to način, pitam ja vas?

Neću se vraćati da čitam odgovore. :rolleyes:

#74 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 12 November 2007 - 16:25

u, al si duhovit.
ako ti je ruzno, smesno, glupo, ono sto sam pisala negde drugde, mogao si to i da komentarises negde drugde.
s ovim forumom to nikakve veze nema, a kamoli s topikom.
krenuo si da sam tamo negde fini moderator a da ovde ribam jadne male forumase.
prvo dosta vise s tim tamo, drugo, samo sam na ovom forumu moderator.

izgleda da ne brkas samo forume, nego jos sve i svasta. :rolleyes:

#75 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 12 November 2007 - 16:26

jedan moderator nema prava da preti forumasima psom :rolleyes:

Neću se vraćati da čitam odgovore. :huh:

(peanuts, epizoda "govori tiho i nosi psa sa sobom"
dijalog lista
- ... koji pas?
- %$#$&"#"$)