Jump to content

Photo

Отиш'о је

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
45 replies to this topic

#31 Kristina_Lj_Ohrid

Kristina_Lj_Ohrid
  • Members
  • 92 posts

Posted 20 October 2007 - 00:03

Vo tvojata pesna pees "Srce nije kamen" i so pravo. Srceto ne e kamen pa da mozeme lesno da gi zaboravime ovie migovi na bolka koi ne prestanuvaat od onoj prvicen vo koj ja primivme taznata vest. Nikogas nema da go zaboravime tvojot vedar i nasmean lik, beskrajnata nesebicnost so koja zracese kako nikoj na ovie prostori - TOSE, TI BESE I KE OSTANES ZASEKOGAS NASETO SONCE!

Pocivaj vo mir!

#32 avramdarko

avramdarko
  • Members
  • 8 posts

Posted 20 October 2007 - 19:35

Tose zasekogas ke bides so nas,RIP

#33 Santa

Santa
  • Members
  • 125 posts

Posted 20 October 2007 - 20:27

Neka počiva u miru....

#34 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 20 October 2007 - 21:06

i upravo slusam "Zajdi, zajdi". Stvarno jedinstveno.

Uvek kada cujem tu pesmu, pogotovo u njegovoj izvedbi, podidju me zmarci.
Nisam bio njegov fan, ali je imao :rolleyes: glas.
Od njegovih pesama jedino sam voleo "Cija si".

#35 Nesh

Nesh
  • Members
  • 2,750 posts

Posted 20 October 2007 - 22:26

Uvek kada cujem tu pesmu, pogotovo u njegovoj izvedbi, podidju me zmarci.
Nisam bio njegov fan, ali je imao :rolleyes: glas.
Od njegovih pesama jedino sam voleo "Cija si".

Nisam voleo njegovu muziku ( ne govorim o Zajdi, zajdi)...Ali je tuzno i pretuzno da ga vise nema! Neka mu je laka zemlja!

Edited by Nesh, 21 October 2007 - 00:20.

#36 zeroambition

zeroambition
  • Members
  • 3 posts

Posted 20 October 2007 - 23:51

preporučujem album "božilak" (duga), na kojem se nalazi i "zajdi, zajdi"... toše je otpevao makedonske izvorne pesme uz pratnju simfonijskog orkestra. album zvuči izvanredno, potpuno drugačije, ozbiljnije i kvalitetnije od komercijalnih radova.

zbogom, toše... :rolleyes:

#37 zabic

zabic
  • Members
  • 1,096 posts

Posted 21 October 2007 - 01:55

Ovako, ja ne zivim na "podrucju" pa bih volio da mi neko objasni fenomen Toseta. Vidim, zali se za njim ko za Titom a do smrti o njemu nikad nista nisam cuo. Ko je Tose, kako je postao popularan toliko, sta svira... Ajmo - lekcija Tose za dijasporu.

#38 Nikola Kiric

Nikola Kiric
  • Members
  • 801 posts

Posted 21 October 2007 - 11:16

Zabicu, ni ja nisam upucen (mada je lik cak gostovao i u ovoj zabokrecini), ali kapiram da je bio makedonski Zdravko Colic.

#39 lena21

lena21
  • Members
  • 224 posts

Posted 21 October 2007 - 11:20

Ovako, ja ne zivim na "podrucju" pa bih volio da mi neko objasni fenomen Toseta. Vidim, zali se za njim ko za Titom a do smrti o njemu nikad nista nisam cuo. Ko je Tose, kako je postao popularan toliko, sta svira... Ajmo - lekcija Tose za dijasporu.

prvo poslušaj nešto od njega , odeš na youtube.com tamo imaš sasvim dovoljno da se upoznaš o Tošetu, eto za početak baš Zajdi,zajdi ,Čija si (sa Beovizije),Pratim te, Srce nije kamen i još mnogo toga...

#40 tica2610

tica2610
  • Members
  • 832 posts

Posted 21 October 2007 - 11:26

prvo poslušaj nešto od njega , odeš na youtube.com tamo imaš sasvim dovoljno da se upoznaš o Tošetu, eto za početak baš Zajdi,zajdi ,Čija si (sa Beovizije),Pratim te, Srce nije kamen i još mnogo toga...

Samo mali dodatak.... probaj da pronadjes sa koncerta u BG-u, gde je "na suvo" otpevao Zajdi Zajdi, bez muzike.....

#41 zabic

zabic
  • Members
  • 1,096 posts

Posted 21 October 2007 - 14:58

Ma vidio sam ja te youtube snimke. Nije moja soljica caja... Vise da mi neko izlozi karijeru i onako socioloski taj fenomen.

#42 zcurcic

zcurcic
  • Members
  • 617 posts

Posted 21 October 2007 - 15:06

imao je par finih pesama, bar za moj ukus. cija si, pratim te...
sto se tice socioloskog fenomena, odnosno njegove popularnosti sirom bivse republike, treba traziti u tome sto je svoje pesme prepevavao sa makedonskog na srpski. takođe je snimio vise dueta, jedan sa tonijem cetinskim, jednu od poslednjih opet sa nekom hrvatskom pevacicom. ne mogu da se setim da li je snimao duet sa nekim srpskim izvodjacem.

#43 tica2610

tica2610
  • Members
  • 832 posts

Posted 21 October 2007 - 15:33

imao je par finih pesama, bar za moj ukus. cija si, pratim te...
sto se tice socioloskog fenomena, odnosno njegove popularnosti sirom bivse republike, treba traziti u tome sto je svoje pesme prepevavao sa makedonskog na srpski. takođe je snimio vise dueta, jedan sa tonijem cetinskim, jednu od poslednjih opet sa nekom hrvatskom pevacicom. ne mogu da se setim da li je snimao duet sa nekim srpskim izvodjacem.

Sa Gocom Trzan, 1200 Milja...

#44 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 21 October 2007 - 15:59

zabicu,
nije ni moja šoljica čaja pop muzika koju je pevao generally, izvorna jeste, mada prihvatam da ne moraju svi voleti. Međutim, moje viđenje je sledeće: što se tiče same Makedonije, činjenica je da je makedonski najpoznatiji pevač, a koji se nije zadržao u okviriima zemlje, već je bio izrazito popularan i u zemljama bivše Jugoslavije. Koliko sam upućena, poslednji album je spremao u UK gde je trebalo da peva na engleskom, pri čemu je u celoj priči zadržao neki stav da ispeva u raznima varijantama te, spomenute izvorne pesme (koje je i inače izvodio). To je narodu očito dosta značilo te su ga nazivali ambasadorom makedonske muzike. I sa pravom.
Drugo, u okviru zemlje je bio aktivan doprinosima putem humanitarnih koncerata (a kažu i da je čak fizički aktivan bio u tome) za pomoć školstvu, crkvama itd. Ti ili ja ili neko treći se može polagati ili ne polagati na to (konkretno crkvu), ali narodu očigledno jeste značilo, a takođe je i neupitno to da je sav taj angažman jedno altruističko delovanje, i nije preterano česta pojava. Zatim, po meni i najvažije, kažu da je bio ambasador UNICEF-a, što će sve zajedno reći da je dosta sebe uložio u humanitarni rad.
Znači, što se građana Makedonije tiče, on im je bio (mada meni je malo ružnjikav termin) "brend" (sam se nazivao tako). Smatrali su da im je kultura putem njegovih nastupa prepoznatljiva i izvan granica zemlje.
Što se pak tiče priče vezane za ostale zemlje u regionu, obzirom da je bio aktivan i često nastupao u svim zemljama, bivšim republikama ex YU, cenim da je na neki indirektan način bio i neka (lepa) tačka spajanja, nasuprot mnogim ružnim tačkama razdvajanja. U ljudima je to očito ostalo, ne tako izraženo i na vrhu svesnosti, ali ipak tu.
I na kraju, verovatno u največoj meri uticajna po ovaj emocionalni aspekt cele priče, njegova harizma. Dečko je (da, i njegova mladost) bio vrlo živahan, uvek nasmejan, mio i pun života i otvorenog i pozitivnog stava prema ljudima. Oni koji ga bar donekle poznaju kažu da je bio i vrlo skroman i bez imalo prepotentnosti koju slava skoro nužno donosi; to je izjavilo toliko ljudi da prevazilazi mogućnost da je samo stvar "o mrtvima sve najbolje".
Eto, to bi bilo moje viđenje reakcija koje su nastupile nakon Tošetove smrti. Lično, prežalosno mi je više i da pratim sva ta dešavanja, to je moj neki lični doživljaj.
Postoji u ljudima potreba da shvataju pravilnosti sveta u kome žive. Niko normalan ne smatra da je ičija smrt dobra ili poželjna, ali u ljudima postoji tendencija ka verovanju da postoji i određeni stepen pravilnosti/nepravilnosti čak i u životu/smrti : kada neko jako star umre ljudi kažu (opet radi olakšanja sebi) "bar je po redu i redosledu". Zatim, da bi lakše podneli bilo kakve nesreće (ne i nužno sa smrtnim ishodom) ljudi traže uzrok, odnosno nekakav logičan sled, verovanje u pravdu, očekivanja u skladu sa tim.
Ne kažem da su ova verovanja ispravna niti ih vrednujem, samo mislim da je tako nešto svojstveno ljudskoj prirodi.
Smrt Tošeta nije po redu niti po pravilnosti, logičkom sledu, implicitnom verovanju u pravdu.
Zbog svega navedenog i u međusobnom dejstvu, mislim da su tako intenzivne reakcije tugovanja.
Da je imao zasluge zbog čega sad u medijima stalno govore o njemu, imao je. Dodatno posmatranje ovih sadržaja izaziva i dalju žalost, and so on.

Edited by John Finn's Wife, 21 October 2007 - 16:22.

#45 zabic

zabic
  • Members
  • 1,096 posts

Posted 21 October 2007 - 16:59

hvala na informacijama, sad su stvari jasnije. dosao sam i ja do takvih zakljucaka interpolirajuci dogadjaje, ali bas me je kopkalo da cujem nesto od ljudi iz prve ruke.